cihlenka

cihlenka

okres Praha-západ

53 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Sedm (1995)

  Asi naprostá jednička ve svém žánru. Dokonale konstruovaná krimi s biblickým podtextem v čele s Davidem Fincherem, který svým umem celé dílo jen umocňuje. Jak Morgan Freeman, tak Brad Pitt tímto filmem akorát potvrdili, že jsou světovou hereckou špičkou, stejně tak, jako holohlavý Kevin Spacey, který ukázal svou démoničnost spolu s charizma a jako chladnokrevný zabiják dokázal, že pasivní role mu prostě sedí nejvíce a díky bohu za to!! Až nebezpečně silný příběh a ještě neuvěřitelnější pointa vás nutí přemýšlet i týden po zhlédnutí. Klobouk dolu před scénářem a všemi hereckými výkony. 5 hvězdiček snad za všechno, i přes všechno násilí a bohužel i pravdivé motivy a myšlenky, je to naprosto dokonalý film na který se vždy ráda (?) podívám.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Vše už zde bylo mnohokrát řečeno. Je to kultovní film, který by měl vidět asi každý (dokonce i lidé nemajíc v lásce Quentina Tarantina). Naprosto dokonale propletený scénář s asi nejlepším hereckým obsazením co jsem kdy viděla. Pokaždé co si film pustíte znova, je to dokonale strávených 150minut Vašeho života.

 • poster

  Podfu(c)k (2000)

  Pro mě film mnoha osobních prvenctví. Vůbec první snímek co jsem kdy viděla z dílny Guye Ritchieho (a okamžitě se zamilovala). První role Brada Pitta, ve které jsem o něm začala smýšlet jako o herci a přestala ho vnímat pouze jako "sex symbol" - to, jak zahrál postavu Mickeyho, počítám mezi jeho jednu z nejlépe zahraných rolí vůbec, už jen jakým způsobem dokázal vytvořit ten nepopsatelnej akcent..klesá mi brada a klaním se. Stejně tak Jason Statham, pro mě v té době úplně neznámé jméno, mě svým dokonalým výkonem naprosto oslnil a rolí Turkishe (Funny name for an Englishman, I know. My parents to be were on the same plane when it crashed. That's how they met. They named me after the name of the plane. Not many people are named after a plane crash) si u mě našel čestné místo oblíbených herců. Jednoduše řečeno Guy Ritchie ve 105 minutách totálního nasazení a úžasného humoru dokázal, že patří nejen mezi Britskou režisérskou smetánku. Všechny herecké výkony, scénář, hudba 100%.

 • poster

  Skrytá identita (2006)

  Bože, jak já miluju filmy o organizovaném zločinu, o to víc, když tomu všemu velí Jack Nicholson a zabránit se mu v tom snaží Leonardo DiCaprio. Pro mě nejlepší film co Scorsese kdy natočil a vůbec film, co u mě spadá mezi TOP gansterská filmová díla. Špičkové obsazení (ač upřímně miluju De Nira, byla jsem strašně ráda, že režisér tentokrát šáhnul po Nicholsonovi, jehož jako herce rovněž zbožňuji). Oproti předchozím Scorseseho snímkům, mi The Departed připadá daleko více akčnější, což je podle mého dobře. Rychlé tempo filmu s ještě rychlejším spádem na závěr diváka nenechá ani na chvíli v klidu. Po konečné scéně nezbyde nic než pusa dokořán a touha změnit konec scénáře. Jack Nicholson, Leonardo DiCaprio i Matt Damon 100%, naprosto překvapivý Mark Wahlberg, který jako herec získal mou velkou pozornost svým zahraným výkonem. Další palce nahoru za scénář, režii a výběr hudby. Mistr Martin Scorsese má stále co ukazovat!!

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Už po prvním snímku Batman Begins jsem byla zvědavá s jakým námětem na pokračování příjdou bratři Nolanové tentokrát. Jak už na konci "jedničky" prozradili, v dalším díle bude Batman čelit trikům a nastráhám, mistra chaosu, Jokera. Nutno říct, že už jen to, že Katie Holmes odmítla roli Rachel Dawes (Studio nebylo ochotno přistoupit na její požadavky o peněžním ocenění), bylo obrovské plus pro celý snímek a skvostná Maggie Gyllenhaal nastoupila do už rozjetého vlaku a svou roli nemohla zvládnout lépe. Co se Jokera týče, asi neznám tolik superlativ, abych dokázala vyzdvihnout dechberoucí výkon Heatha Ledgera. Snad jen dodat: životní role, která se mu stala osudnou. Na mém metru "dokonale zahraných rolí" posunul Heath laťku tak vysoko, že to bude sakra těžká práce pro všechny další, nejen záporné role, snažit se by jen dorovnat jeho úspěchu. Co potřebuji ještě zmínit, že Christian Bale u mě překonal všechny své předchůdce a zaslouží si proto právoplatný titul coby nejlepšího Batmana všech dob a jelikož se zajímám a zároveň i studuji angličtinu, jako jazyk mnoha podob a akcentů, přijde mi až neuvěřitelné, jak dokázal zakrýt svůj Waleský přízvuk a to jen proto, aby nebral Batmana Americkým fanouškům, odkud původně Gothamský hrdina pochází (lepší jazykovou "transformaci" měl snad už jen Brad Pitt jako Pikey ve filmu Snatch od Guye Ritchieho). Dávám 5 hvězdiček a kdybych mohla, dám jich s čistým svědomím třeba 100!!

 • poster

  Americká krása (1999)

  Konečně film o tom, jak prožívají krizi středního věku chlapi. Nicméně tohle předčilo všechna má očekávání i sny. Už jen skladba, která nás uvede do děje, jasně dává najevo, že tohle je jeden z těch filmů, který si zapamatujete. Velkolepé divadlo Kevina Spaceyho v roli podivínského otce nechápajícího svou dospívající dceru a to vše na prahu rozpadajícího se manželství. Naprosto zasloužený Oscar. 100% Kevin Spacey, scénář, hudba a kamera.

 • poster

  Whiplash (2014)

  Nejsilnější filmový orgasmus od dob Americké krásy. Film, který má uplně všechno!! Ve výčtu a popořadě. TOUHA, jak ta je silná, když má člověk sen a motivaci dokázat to, pro co má pocit, že na zemi dýchá. ODHODLÁNÍ, ten kluk věděl co chce a makal, jak kdyby každej úder měl být ten poslední a ikdyž se mu zprvu nedostalo ocenění, tak dřel dál a o to víc. STRACH nejen z toho, že zklame ostatní, ale že zklame hlavně sám sebe. I ta mladistvá LÁSKA zahrála pro tentokrát malou, ale důležitou roli a dala tak o to víc prostor OBĚTOVÁNÍ. Vygradovaná POMSTA z obou stran hlavních aktérů a nakonec a to nejdůležitější UZNÁNÍ!! Finální sólo kdy Fletcher věděl, že už osobní boj s Andrewem prohrál - ale v zásadě vyhrál - mi otevřelo pusu dokořán takovým způsobem, že jsem až po těch 10 minutách byla schopná suchou pusou polknout. Ten moment, kdy se jak Fletcher tak Andrew vůbec nezajímají o publikum a jen jeden druhého následují byla dokonalým vrcholem. Ultra borec Miles Teller potěšil (nejen) celé hudební nebe, kde všem musela ukápnout slza s vědomím, že nežili nadarmo. Doufám že Oscarová komise neuvažuje o udělení sošky za vedlejší roli o nikom jiném, než je právě a hlavně právem J.K.Simmons. Pro jazzového fanatika a pro člověka se slabostí pro bubny byl tento film naprostou dokonalostí a nezklamal v žádném ohledu.

 • poster

  Sin City - město hříchu (2005)

  Přesně takhle má vypadat film zpracovaný na základě komiksové předlohy. Ona taky spolupráce Rodrigueze, Millera okořeněná prvky Tarantinova stylu nemohla dopadnout špatně. Vynikající práce s efekty, dějová linie úžasně proložená pasážemi s jasnou nadsázkou a herecké obsazení špičkové. Už se těšim na pokračování!!

 • poster

  Chicago (2002)

 • poster

  Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace