Mitin

Mitin

Martin Kloud

okres okres Praha
napůl kentaur


12 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Počátek (2010)

  Pro mě film v top 3. Dokonalý soundtrack od Hanse Zimmera, Režie a scénář od Christophera Nolana. Už to je dvojice která vás k filmu naláká. Když tomu přidám výborného DiCapria, Hardyho a Gordona-Levitta, je z toho pro mě ideální film. Výborný film se skvěle využitou myšlenkou, skvělými efekty a hereckými výkony, který mi připoutá do židle pokaždé když ho vidím.

 • poster

  Donnie Darko (2001)

  To prostě nemá cenu psát nic jinýho, než že tenhle film naprosto miluju a je mým číslem JEDNA.

 • poster

  Charlieho malá tajemství (2012)

  Film, o kterém jsem se náhodou doslechl a pustil si ho kvůli Emmě a Loganovi. Příval tolik emocí mě naprosto dostal všechno mi přišlo naprosto jiné než v ostatních romantických filmech. Přirozené, nevyzařovalo z toho nic umělého, perfektně zahrané.

 • poster

  Grandhotel Budapešť (2014)

  Co říct. Do kina natěšenost jako blázen a z kina zklamání. No, jenže ten typ zklamání, že ten film už skončil. Krásný, pestrobarevný hotelový svět s průvodcem Ralfíkem mě prostě okouzlil po všech stránkách. Rozhodně na vrcholu mého žebříčku letošních filmů a jasných 6*!

 • poster

  Hrdina (2002)

  Přes hodinu a půl dlouhý orgasmus.

 • poster

  Sloní muž (1980)

  Nádherný film, který mi s emocemi pořádně pohnul! A soundtrack Adagio for Strings se může řadit mezi nejlepší filmové soundtracky.

 • poster

  Zmizelá (2014)

  Musím uznat, že takhle nadšený jsem z kina ještě snad nikdy neodcházel a troufnu si říct, že po Interstellaru nejlepší snímek roku 2014. Perfektně, bezchybně promyšlený děj, kde se navzájem mísí detektivní a psychologický scénář, kde vše, co ve filmu vidíme je každý jeden dílek do jedné velké skládačky. Film, kde nejenže Amy manipuluje s Nickem, ale zároveň do poloviny s divákem manipulují různé flashbacky a ponechává nás v záhadné atmosféře, která ve filmu hraje jednu z předních rolí. Ačkoliv jsem nečekal takový konec a ačkoliv byl prý v knížce jiný (musím přečíst), byl vyřešený výtečně a vyvolává spoustu dalších otázek, jak by film dál pokračoval. Ben Affleck, řekl bych, si zachoval svůj i tak vysoký herecký standart, kdo mě ale naopak ve filmu naprosto ohromil, byla Rosamund Pike, na jednu stranu diváka okouzlí svojí krásou v první půlce filmu, na druhou stranu nezapomenu její ďábelské oči v poslední třetině. Ostatní herečky, které byly do role zvažovány, si až možná na Charlize Theron (po svém výkonu v Ďáblovu advokátovi) vůbec nedokážu představit.

 • poster

  Interstellar (2014)

  Film, který má v sobě obsaženo snad všechno, přes vizuální efekty, výbornou hudbu, emoce, skvělé herce.. Nebudu se zbytečně rozepisovat, nejlepší film roku 2014 a nejlepší sci-fi film jaký jsem kdy viděl! Nolan, McConaughey, Zimmer, ale i Anne Hathaway (kterou moc nemusim) na jedničku a McConaugheymu bych letos za jeho roli přál znovu Oscara.

 • poster

  Rosemary má děťátko (1968)

  Atmosféře filmu, kterou Polanski vytvořil, se jen tak něco nevyrovná. Mrazivý film bez jakýchkoliv lekaček, který ovšem nechá člověka přemýšlet ještě chvíli po skončení titulků. Nevybavuji si film, který by měl tak geniálně vybrané herce. Nevinnost, jakou Rosemary působí, její bezmoc. Guy, Castevets i doktor Sapirstein jsou na první pohled nenápadní, vcelku normální a zároveň za nimi člověk vidí čisté zlo. Finální scéna, kde se nám nedostane pohled na dítě, je dle mého skvěle vyřešená. Každý s fantazií si v hlavě přestavil horší pohled, než by film dokázal ukázat. Bez dlouhého přemýšlení do mé TOP10.

 • poster

  Le Mans '66 (2019)