Boss321

Boss321

Michal Lom

okres Strakonice
Student

325 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Tak tohle mě opravdu dostalo. Vidím to jako dnes, když jsem závěrečných 20 minut koukal s otevřenou pusou a jenom zašnul, jak to Andy skvěle provedl. Tim Robbins a Morgan Freeman byla naprosto skvělá volba. Jeden z nejlepších a nejkrásnějších filmů z vězeňského prostředí. Jenom škoda, že film neproměnil alespoň jednu ze svých sedmy nominací na Oscara, ale přece jenom měl hodně silného konkurenta Foresta Gumpa... Na závěr snad jenom dotat, že jasných pět hvězdiček a po právu podle hodnocení nejlepší film na csfd.

 • poster

  Kmotr (1972)

  K tomuhle filmu nemá cenu psát nějaké dlouhé komentáře.... vše podstatné tu vystihli ostatní.... snad jen dodám, kdo neviděl měl by to fofrem napravit..... Nejlepší mafiánský film, jaký byl dosud natočen a výkon Marlona Branda bych označil za jeden z nejlepších v historii kinematografie a zároveň film, který nastartoval hvězdnou kariéru Al Pacinovi a Diane Keaton..... Pět hvězdiček za tenhle geniální mafiánský epos.

 • poster

  Sedm (1995)

  Pro mě jeden z nejlepších filmů!!! Absolutní špička svého žánru, špičkové herecké výkony Freemana, Pitta, Paltrow a Spaceyho, výborný scénář a to vše podtrhuje bombastická režie Davida Finchera (nechápu jakto, že nebyl nominován na Oscara!!). Kdo tohle neviděl, tak přišel o jeden z nejlepších krimi-thrillerů všech dob. Geniální. Pět hvězdiček.

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Sergio Leone natočil jeden z nejlepších, nejkultovnějších a nejlegendárnějších westernů. Kovbojové jsou přesně takový jací mají být špinaví, neoholení, drsní a charismatičtí. Nejnezapomenutelnější je pro mě určitě Harmonika alias Charles Bronson. Pro Henryho Fondu je to myslím jediná role, kde hrál záporáka. Claudia Cardinale byl opravdu přenádherná. Nechápu jaktože nebyl Sergio Leone nominován na Oscara za režie, protože tak precizně zvládnuté dílo se jen tak nevidí. Hudba, kterou k filmu zplodil génius Ennio Morriconi je něco naprosto ojedinělého a je opravdu jen málo filmů, kde hudba dokáže takhle povznést film o třídu výš. Kdo neviděl nemá ani představu o co přišel......

 • poster

  Podraz (1973)

  Jedny z největších ikon své doby Paul Newman a Robert Redford se podruhé sešli pod taktovkou George Roy Hilla a zplodili jeden z nejlepších filmů v historii kinematografie. Newman s Redfordem s noblesou jím vlastní provedou geniální dostihový podraz. Klasika a ve své době to musel být neuvěřitelný hit. Klasika mezi krimi komediemi a jeden z mých nejoblíbenějších filmů.....

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Jedna z mála vyjímek, kdy je pokračování lepší než první díl. Jeden z nejlepších, nejpřelomovějších a nejkultovnějších akčních filmů v dějinách kinematografie. Na svou dobu skvělé triky a Oscary za ně to jen potvrzují. Spojení Schwarzeneggera, Hamiltonové, Furlonga a Patricka je geniální, nedovedu se představit jiné herce a ke všemu James Cameron vše skvěle zrežíroval a namixoval tak, že se jedná o neopakovatelný zážitek. Tenhle film musel vidět naprosto každý a kdo ne, tak nemá představu o co přišel. Jeden z největších akčních nářezů v dějinách kinematografie.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Tom Hanks po Philadelphii hraje v dalším skvělém drama. Pod taktovkou tvůrce Návratů do budoucnosti předvádí jeden ze svých životních výkonů. Forrest je obyčejný kluk s podprůměrným IQ a proto ho skoro nevezmou do školy... za svůj život toho, ale stihne opravdu hodně: Udělat vysokou školu, hrát americký fotbal, porazit Čínu ve stolním tenise, založit firmu na lov krevet, setkat se s americkými prezidenty, ale také mu zemře mamimka a jeho jediná opravdová kamarádka Jenny. Závěrečná scéna, kdy Forrest sedí u hrobu Jenny, je opravdu velmi velmi dojemná a kapičky mi při ní ukápne vždy. Skvělý vedlejší výkon také podává Gary Sinise alias poručík Dan. Naprosto po právu získané Oskary.... není co dodat, kdo neviděl má díru ve vzdělání!!!

 • poster

  Absolvent (1967)

  Co k tomuhle filmu napsat? Určitě to, že se jedná o jednu z nejlepších romanticky-dramatických komedií co jsem kdy viděl! Dustin Hoffman v roli studenta (i když mu je ve skutečnosti už 30 let, ale známe americkou problematiku na tohle téma:)), který se má stát ozdobou rodinných večírků a chloubou rodiny. Na druhé straně Anne Bancroft, přítelkyně rodiny Robinsonových, která svede Bena. Benovi se zalíbí její dcera, kterou si zahrála božská Katharine Ross. Do té doby hodná milenka se změní a začne se mstít......když k tomu přičteme vynikající hudbu Simona a Garfunkela, tak se jedná o výborný filmový zážitek. Film ze sedmi nominací na Oscara vyhrál jen v kategorii režie.... Pro mě kultovní dílo a jasných pět hvězdiček.

 • poster

  Zjizvená tvář (1983)

  Politický vezeň Tony Montana přijíždí z Kuby do Ameriky. Začne pracovat pro mafii, ale nechce dělat žádného poskoka. Svými nevybíravými metodami se dostane až na vrchol, ale tím si znepřátelí spoustu vlivných lidí......Pro mě jeden z největších filmových zážitků. 80. léta přímo čiší z každého záběru. Brian De Palma natočil podle scénáře Olivera Stona jeden z nejlepších mafiánských filmů. Kdo neviděl Al Pacina v tomhle snímku, tak si ani neumí představit jakého výkonu je schopen (tím nechci shazovat jeho ostatní role, ale tady mě zkrátka dostal). I když nejste milovníky mafiánských filmů, tak tohle je prostě povinnost......

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

  Geniální. Fascinující. Dílo, které se nesmazatelně zapsalo do dějin kinematografie. Celý příběh je o muži Oskaru Schindlerovi (vynikající Liam Neeson), kterému se během druhé světové války podařilo zachránit přes tisíc židovských životů. Jako jediný Němec má v Izraely pomník a dodnes mu nosí květiny na hrob..... ve vedlejších rolích mne zaujal především Ralph Fiennes, v roli brutálního velitele koncentračního tábore a na druhé straně zdatně sekundující Ben Knigsley v roli židovského učetního, bez kterého by byl Oskar Schindler nahraný..... Myslím, že Steven Spielberg dokázal uctít památku velice dobře a sedm získaných cen Akademie věd hovoří za své..... Pět hvězdiček..