Přemek

Přemek

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 12.2.2018  09:22
    Zapomenutí vůdci (TV seriál) (2016)

Zásadní dramaturgický průšvih České televize. Propagandistické dokumenty, které "objektivizují" jednotlivé sovětské zločince tím, že upozaďují svinstva a zveličují zásluhy. Natočit takhle někdo dokument o Hitlerovi, šikuje Putin trollí divize.

• 8.1.2018  09:01

Věčné čekání na "něco" bez napětí, nerozhodné tápání mezi horrorem a thrillerem a k tomu podprůměrně odvedené masky duchů - však ono to nevadí, vždyť jsou tam jen na setinu vteřiny, že.. :( Hvězda pouze za Lin Shayeovou, která dělá, co může.

• 19.9.2017  16:31
    Chvíle pro píseň trubky (TV film) (1980)

Podle stejného námětu napsala Zinnerová také rozhlasovou hru Paprsky ve tmě (1982). Více zde: http://mluveny.panacek.com/?p=167532

• 16.8.2017  13:29
    Doba strachu (TV film) (1976)

Televizní hra podle románu A. Polonského "zachycuje atmosféru strachu z rozpoutaného honu na pokrokově smýšlející Američany poválečných let. Tato doba označování, výslechů, procesů, sledování, vyřizování si osobních účtů se stala otřesem a krachem iluze svobodného sebevědomí národa. Byla časem, v němž "člověk, aby žil, musel být zločincem nebo policajtem". (...) Nemocná Amerika tu plodí charaktery, které jí zpětně prodlužují a posvěcují historicky vyměřenou dobu. Jejich přesnou charakteristiku nám zprostředkovali V. Voska, V. Ráž, J. Hlaváčová, V. Hašek a další. Oba názoroví protihráči (K. Höger a K. Fialová) už jsou ve scénáři jen jemným korektorem svědomí." (Ladislav Egert: Společnost strachu. In Rudé právo, 16. 6. 1976, s. 5.)

• 15.8.2017  07:55

Krátký dokumentární film zobrazující krutý osud cikánský dětí z tábora Lety. Film ke zhlédnutí zde: http://www.romea.cz/cz/kultura/unikatni-film-z-roku-1960-o-koncentracnim-tabore-v-letech-u-pisku-na-romea-cz-nezapomente-na-toto-devcatko

• 13.8.2017  15:30
    Katynka z Heilbronnu neboli Zkouška ohněm (divadelní záznam) (1998)

Nezapomenutelná rytírna z repertoáru Divadla Husa na provázku. Hvězdička dolů za inovativní snahy Karla Fuksy při televizním záznamu.

• 13.8.2017  15:27
    Hon na myš (1997)

Vtipná a vědomá pocta Laurelu a Hardymu.

• 9.8.2017  22:08
    Osoba blízká (TV film) (1977)

Ostravská televizní inscenace na téma problémů s mladým rodičovstvím.

• 24.7.2017  13:51
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Seriálový klenot, který divák docení teprve časem.

• 17.4.2017  23:44
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Závěrečná obrazová koláž, kterou k filmu připojil soudruh Svoboda, je podobným znásilněním jako to, které provádějí ve filmu důstojníci na ubohé ženě v mikvi.

• 17.3.2017  11:20
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Naprosto promarněná šance. Když už mám k dispozici stárnoucího Vaculíka coby umírajícího policajta zažraného do své práce, proč to musím zabít tím, že jeden případ roztáhnu do dvou dílů, aniž by k tomu byl zásadní důvod (ty umělé pauzy mezi jednotlivými replikami a zbytečně vkládané záběry svědčí o tom, že tvůrci nevěděli, čím dvojdíly zaplácnout) - a ještě si tam přidám arogantního blba (ano, Teplý ml.) a imbecila, který všude vidí duchy a přízraky?

• 27.1.2017  11:21

Československá televizní premiéra 22. 2. 1957 (Praha, 19:50 h.).

• 15.12.2016  23:53
    Frequency - Pilot (E01) (epizoda) (2016)

Mám opravdu rád celovečerní Frekvenci, ale tohle asi fakt nedokoukám. Záměnou syna v budoucnosti za dceru v budoucnosti se to celé zvrhává do mnohem hysteričtějšího tónu, přidávají se zbytečné zápletky a absentuje humor.

• 22.11.2016  23:42

Scénáristé měli k dispozici výbornou dobu (Anglie ve válečném stavu), skvělé místo a starou zápletku z prvního dílu. Bohužel z toho nenavařili vůbec nic zajímavého.

• 20.11.2016  14:19

Líbilo, a moc. Zaplaťpámbu jsem to viděl s titulky a ne s otřesným Trávníčkem. Potěšil i dojemný závěr. Jen drobnost: žádný sběratel desek nedá takhle najevo své nadšení z objevené desky. Žádný!

• 28.9.2016  00:09
    Niemandsland (1931)

Příběh pěti mužů - Angličan, Francouz, Němec, ruský Žid a černý Američan -, kteří v bouři první světové války překonávají předsudky a sociální rozdíly v boji proti společnému nepříteli, kterým je právě válka. Humanistické poselství filmu bylo samozřejmě trnem v oku nacistům, kteří jej v roce 1933 dali zlikvidovat. Zachovala se pouze kopie distribuovaná v USA pod názvem HELL ON EARTH a která byla digitalizována v roce 2001. Film je k vidění na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=S-4XhNMWoyw

• 18.8.2016  11:26

Velmi mrazivý film. U nás zpracováno jako rozhlasová hra pod názvem Balada o Marjaně Temnikarové (1978, režie Jiří Horčička).

• 16.8.2016  16:25
    Nejmladší z rodu Hamrů (TV seriál) (1975)

Odpuzující lež o čs. kolektivisaci opentlená několika polopravdami, tak jak to uměl jen soudruh Dietl. Obzvláště zatčení mladého Hamra a výslech na StB je urážkou všech těch, kteří skutečně trpěli jen za to, že byli schopni vytvořit si za staletí majetek. O "hrdinovi", kterej se jednou za dva tři díly vzepne k protestu, ale pak jako pudink splaskne, protože Strana řekne jinak, nemluvě.

• 14.8.2016  20:10

Skromný film s vynikajícím sólem neprávem zapomenutého Zdeňka Martínka.

• 5.8.2016  14:39
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Upleť z hovna bič aneb Nejpozoruhodnější využití dramatické hudební složky v dějinách československé seriálografie. Je tu samozřejmě fascinujících faktorů více: soudruh Pláteník tu nahrazuje něco mezi lidovým soudcem a rabínem, zajímavé je též sledovat povolenou hranici soudružské konstruktivní kritiky (řidič v podání Josefa Bláhy)... ale dramatické nájezdy kamery s hudbou ne nepodobnou té z Hvězdných válek v momentech, kdy mladý snoubenec Pláteníkovy dcery prohlásí, že v SSM je jen formálně - to je vrchol! - - Jen na okraj: Dietl do seriálu "propašoval" několik písní Jana Wericha, který po své smrti v říjnu 1980 zase "mohl" na scénu. Těžko říct, jestli by mu existence písní Když padla chladná rosa do jetele a Život je jen náhoda v Okresu na severu udělala radost.

• 6.6.2016  19:11
    Dobrodružství šesti trampů (TV seriál) (1969)

Seriál, který zcela rezignuje na vynikající předlohu Vlastimila Rady a Jaroslava Žáka - a stává se jen bezduchým kaleidoskopem trampských písní, mezi nimiž se pohybují operetní a televizní herci bez sebemenšího zájmu a chuti zjistit, proč vlastně.

• 2.5.2016  08:51
    Každý milion dobrý (TV film) (2016)

Je to škoda, že si Jiřina Bohdalová svým chováním vůči spolupracovníkům zajistila, že s ní je ochoten a schopen pracovat pouze devótní Zdeněk Zelenka, který poslední léta dokazuje, že prostě není schopen natočit kvalitní inscenaci. Navíc napsal i scénář, takže Bohdalka dostala k narozeninám k uzoufání tuctový příběh o prozřivší hrabivé milionářce, která po hraničním zážitku se smrtí přehodnotí své životní priority. Přidejte rodinného právníka a nepříliš loyální služku, schizofrenního syna a - jaké překvapení! - zlou a sobeckou snachu a máte koktejl na nedělní večer. Lid je nutno utvrzovat v odporných stereotypech, o tom žádná. O dalších hvězdičkách dolů rozhodl "nečekaný obrat" v půlce filmu, kdy se racionální (i když trošičku naivní) milionářka náhle rozhodne vystrnadit podplacené úředníky (ach!) střelbou z poplašné pistole. WTF!? To jako fakt? Od té chvíle jsem to musel přestat sledovat, takže nemohu popsat genielní herecký přerod Bohdalové ze sebejisté dürrenmatovské staré dámy ve fanyovský uzlíček nervů.

• 27.4.2016  19:33
    Je chante (1938)

Ve filmu zpívá také Charles Trenet.

• 21.3.2016  21:18
    Okupace (TV seriál) (2015)

Nejhorší je sledovat běžné Nory, jak rychle kolaborují s Rusy a všecko vzdávají. Tak rychle jsme se nevzdali ani my v osmašedesátém.

• 20.1.2016  09:40

Celý název zní Sherlock Holmes - Die Graue Dame. Ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=WlMPwF9jEyE

• 20.1.2016  09:34

Filmová verze velmi populární divadelní hry Revoluční svatba od Sophuse Michäelise. Dále účinkují Brigitte Horney, Friedrich Benfer, Bernhard Minetti, Hugo Gau-Hamm, Carla Rust, Ernst A. Schaah, Peter Elsholtz, Eva Tinschmann, Franz Lichtenader, Heinz Welzel, Erwin Biegel, Berthold Reissig, Jens Hagen a Hedi Hopener.

• 7.1.2016  21:51
    Šerlok Cholms (TV seriál) (2013)

Cholms? Vážně? Dr. Watson vypadá jako zanedbaný Putin, výprava přes vynaložené peníze vypadá jako dvanáct let stará animace, královna Viktorie jako ruská báryšňa.. Celkově to působí jako výsměch Anglii.

• 13.11.2015  15:44

V roli světáka Oldřich Musil. Nechybí kritika potápek z levých pozic.

• 6.11.2015  22:56

Co se týká obsazení, pro mne jednoznačně nejlepší Švejk. Výtečná je též študýrka Hugona Haase v postavě štábního lékaře, dadaistických výšin dosahuje scéna, v níž Švejk přeštěká ožralého Katze a vynutí si tak jeho podřízenost. Oscar Marion jako Lukáš je samozřejmě omyl, ale ostatní to zcela vynahradí. Věčná škoda, že zrovna tenhle film není kompletní, a tak nelze vidět Antonii Nedošínskou jako paní Müllerovou (nelze tak srovnat její dva výkony ve stejné roli ve dvou filmech) či Josefa Rovenského... Frič navíc hezky kouzlil s obrazem, montáže nejsou jen na efekt, ale velmi funkční.

• 20.10.2015  08:50
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Tak fajn: zatím souzeno podle jednoho dílu. Hned na začátku přemíra klišé (opilý policista, policisty nenáviděný a opovrhovaný žurnalista, o vtípcích typu "Vedla nadaci Kapka krve" - "No tady je teda víc než kapka krve, co?" nemluvě), jinak průběh detektivky bez napětí, ovšem co měla znamenat ta scéna se stříkačkou a následná honička po nemocnici a po střechách, finále zcela bez gradace... No, nevim.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14