Přemek

Přemek

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 27.4.2020  20:48
    Soudruzi (TV film) (1962)

Televizní film řešící otázku přidružené výroby v dobře prosperujícím JZD, kterému výroba malovaných talířů pomohla zvednout jednotku na hladinu nejlepších v kraji. Hlavním konfliktem je střetnutní dvou funkcionářů, kteří se na prosperitu družstva dívají jinak - Bílka a Hampla.

• 27.4.2020  20:47
    Kouzelná noc (TV film) (1993)

V roli tajemné krásky Monika Maláčová. https://www.ceskatelevize.cz/porady/118987-kouzelna-noc/39345174452/

• 25.2.2020  10:09

V ensemblu se mihla také Jiřina Bohdalová.

• 16.2.2020  22:25
    Past (TV film) (2020)

Scénáristicky a režijně zcela nepřesvědčivé, totéž bohužel platí o většině hereckých výkonů. Velkou výjimkou je Zuzana Stivínová a malý Adam Vojtek, který si pro sebe těch pár scén zcela ukradne.

• 25.11.2019  09:35

Brian najde lásku svého srdce - krásnou a úspěšnou Tiffany - vlastně Kenyu, pardon. Bohužel, od začátku svého vztahu se potýká s otevřeným, hrubým a neomaleným rasismem jejích přátel a příbuzných a nevtipných komiček. Když se po třech týdnech tiše a jemně ozve, že už těch řečí o rasách má trochu po krk, Kenya se s ním okamžitě rozejde. Naštěstí pochopí, že rasismus je pičovina a že láska je víc.

• 19.11.2019  07:25
    Staříci (2019)

Kruté, nekompromisní, herecky brilantní.

• 30.9.2019  10:10
    My (2019)

Špatně vytvořená legenda příběhu, špatně zahráno, nezajímavé.

• 22.7.2019  08:07

Český distribuční název: Mirča uličník. Režie Béla Gaal. - - - Obsah filmu: Dva taxikáři se ujmou malého pouličního zpěváčka, který by rád jel se svojí sestrou do Paříže. Rádi by mladému páru pomohli vydělat si peníze na cestu. Sestra Bessie se díky protekci od (jakéhosi) policisty stane tanečnicí v nočním lokálu. Mircha se snaží všemi možnými triky přilákat svému mecenáši zákazníky. Přítelův taxík nazve "Auto s radiem", skryje se v něm pod sedadlo a imituje svým hlasem všechny evropské vysílače. Podvod je ale odhalen. Jeden ze zákazníků ztratí ve voze peněženku a Mircha, který je podezřelý z krádeže, je předveden na policii. Chlapec tam předvede (policistům) svoje (imitační) představení, aby dokázal svoje vlohy. Získá tak svoje první skutečné angažmá, které přijme pouze za podmínky, že se bude moci stále zdržovat v blízkosti obou taxikářů.

• 27.6.2019  16:42
    Nosferatu (TV seriál) (2019)

Já jsem spokojen. Dobrá variace na starý Stokerův román (plus spousta odkazů na Kukuřičné děti, Stephena Kinga etc.), náctiletá hrdinka, která má sice nějaké ty nadprůměrné schopnosti, ale je to přesto jen dívka sotva odrostlá pubertě, tak se podle toho i chová, charismatický padouch, renfieldovská hrouda masa v podobě pana Binga a hlavně lesbická zfetovaná knihovnice! Jo, druhá řada by mohla být fajn.

• 6.6.2019  23:14

Tady bylo špatně skoro všechno. Knižní předloha je osekána o spoustu zajímavých motivů (nevraživost mezi Louisem a jeho tchánem) a postav (Judeova manželka), téměř všichni herci jsou špatní (jedinou výjimkou je holčička, které ta nemrtvá opravdu jde) - no zkrátka je to tak špatné, že mi to přebilo i nervozitu ze změn oproti předloze (nezemře Gage, ale jeho starší sestra a i samotný závěr je úplně jiný). A navíc z toho čišela lhostejnost. Lhostejnost k předloze, k postavám, prostě filmový burger king. Jen posledních patnáct minut mne nutí k vyššímu hodnocení.

• 19.5.2019  21:35
    Klec (TV film) (2019)

Škoda pomalého rozjezdu a několika zbytečných chyb, ale v rámci Strachovy a Epsteinovy filmografie je to velmi slušný zářez. Navíc - kdo by si nechal ujít pořádně zfackovat Bohdalku, že.

• 15.4.2019  22:49
    Vodník (TV seriál) (2019)

Pozoruhodná režie, výteční herci, především Václav Neužil ml. podává ve své "starší" podobě perfektně propracovaný výkon. Dokonce i MIroslav Hanuš překročil stín svých bolševických strejců.

• 6.3.2019  20:39
    matka! (2017)

Nic tak nevyjadřuje strach trumpovské Ameriky (i současné Evropy) z přistěhovalců jako tenhle film.

• 10.2.2019  21:59

Klady: výtečně nasnímaná příroda, dobrá atmosféra, podivná hrdinka. Zápory: neobjasněný základní příběh (jen mírný odkaz na středoevropskou mytologii jeskyněk, které zaměňují své děti s dětmi lidskými), nevyjasněná zápletka s fotoaparátem, odbytý úvod a naprosto nejasný závěr.

• 1.2.2019  11:27
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Tak trochu pěna dní - celé to zhltnete na jednou či na dvakrát, skvěle se pobavíte, má to dobré herecké výkony... Ale když se vás za týden někdo zeptá, o čem to je, abyste se podívali znovu. (Totéž se mi stalo u 10 Reasons Why.)

• 8.8.2018  08:33

Já vím, že vzhledem ke skoro dvěma hodinám filmu jsou ty dvě hvězdičky nespravedlivé. Ty jsou za tu poslední čtvrthodinu, kdy scénárista a režisér překlopil atmosféricky dokonalý psychothriller do té nejobyčejnější satanistické hovadnosti, doslovné, jakoby měl do kina přijít hroch.

• 18.7.2018  17:00

Že vám to není blbé, takhle okatě zvyšovat rating evidentně blbého filmu.

• 30.6.2018  23:47

Lidi, co jsou rodina, ale mluví spolu jako mimozemšťani, co našli knihu Anglické konverzace, oblíkli se do lidské kůže a hrají si na lidi. Kluk, který má nadpřirozené schopnosti a chce jeden život. A pak už jen úchylná nuda bez katarze.

• 6.4.2018  22:33

Tenhle film v Rusku nezakázali proto, že si dělá srandu ze Stalina a ukazuje ho na koberci pochcaného. Zakázali ho proto, že přesně ukazuje, jak to v Rusku chodilo a chodí. Komické figurky vystrašených "následníků trůnu" víří po plátně v makabrózním tanci a za nimi zůstávají hromady nevinných mrtvých. Smlouvají se na drobných paktech, které porušují už v okamžiku jejich vyřčení - a přitom se zaklínají bojem proti frakcionalizmu. Vybíjejí se navzájem, proklínají své manželky, aby se jim za vteřinu vrhali s dojetím okolo krku. A nakonec svého soudruha odsoudí bez soudu, prostřelí mu hlavu, polijí ho benzínem a spálí na troud. A mezitím v chodbičkách a chodbách Kremlu rozstřílí na prášek jeho věrné. To je Rusko. A proto ten filmu Rusko nechce a nesmí vidět.

• 11.3.2018  17:20
    Neistá sezóna (TV film) (1989)

Scénář byl odevzdán již 15. 5. 1967, k natáčení však došlo až v roce 1989.

• 1.3.2018  20:57

Propagandistický snůška lží založená na životě Američana Charlese Kateka, který skutečně v Praze v letech 1946-1948 byl a skutečně byl dekorován Edvardem Benešem. Ale to je tak všechno. Pokud chcete znát jeho skutečný příběh, poslechněte si jeho rozhlasový portrét: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3986001

• 12.2.2018  09:22
    Zapomenutí vůdci (TV seriál) (2016)

Zásadní dramaturgický průšvih České televize. Propagandistické dokumenty, které "objektivizují" jednotlivé sovětské zločince tím, že upozaďují svinstva a zveličují zásluhy. Natočit takhle někdo dokument o Hitlerovi, šikuje Putin trollí divize.

• 8.1.2018  09:01

Věčné čekání na "něco" bez napětí, nerozhodné tápání mezi horrorem a thrillerem a k tomu podprůměrně odvedené masky duchů - však ono to nevadí, vždyť jsou tam jen na setinu vteřiny, že.. :( Hvězda pouze za Lin Shayeovou, která dělá, co může.

• 19.9.2017  16:31
    Chvíle pro píseň trubky (TV film) (1980)

Podle stejného námětu napsala Zinnerová také rozhlasovou hru Paprsky ve tmě (1982). Více zde: http://mluveny.panacek.com/?p=167532

• 16.8.2017  13:29
    Doba strachu (TV film) (1976)

Televizní hra podle románu A. Polonského "zachycuje atmosféru strachu z rozpoutaného honu na pokrokově smýšlející Američany poválečných let. Tato doba označování, výslechů, procesů, sledování, vyřizování si osobních účtů se stala otřesem a krachem iluze svobodného sebevědomí národa. Byla časem, v němž "člověk, aby žil, musel být zločincem nebo policajtem". (...) Nemocná Amerika tu plodí charaktery, které jí zpětně prodlužují a posvěcují historicky vyměřenou dobu. Jejich přesnou charakteristiku nám zprostředkovali V. Voska, V. Ráž, J. Hlaváčová, V. Hašek a další. Oba názoroví protihráči (K. Höger a K. Fialová) už jsou ve scénáři jen jemným korektorem svědomí." (Ladislav Egert: Společnost strachu. In Rudé právo, 16. 6. 1976, s. 5.)

• 15.8.2017  07:55

Krátký dokumentární film zobrazující krutý osud cikánský dětí z tábora Lety. Film ke zhlédnutí zde: http://www.romea.cz/cz/kultura/unikatni-film-z-roku-1960-o-koncentracnim-tabore-v-letech-u-pisku-na-romea-cz-nezapomente-na-toto-devcatko

• 13.8.2017  15:30
    Katynka z Heilbronnu neboli Zkouška ohněm (divadelní záznam) (1998)

Nezapomenutelná rytírna z repertoáru Divadla Husa na provázku. Hvězdička dolů za inovativní snahy Karla Fuksy při televizním záznamu.

• 13.8.2017  15:27
    Hon na myš (1997)

Vtipná a vědomá pocta Laurelu a Hardymu.

• 9.8.2017  22:08
    Osoba blízká (TV film) (1977)

Ostravská televizní inscenace na téma problémů s mladým rodičovstvím.

• 24.7.2017  13:51
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Seriálový klenot, který divák docení teprve časem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15