Anatomie skandálu (2022) (seriál)

Sad story o tom, jak kvalitní vládu, která prosazuje správné věci pro občany, shodí minulost pár nabubřelých kreténů z Oxfordu a jedna - vlastně dvě zhrzené ženy. Českému divákovi to musí připadat obzvláště povědomé.

Na programu televize - Byla jednou pohádka (2021) (epizoda)

Zcela tu chybí zásadní přínos Karla Högera v počátcích tv pohádky a ladovské moderní chytré pohádky z 80. let tu nejsou vůbec tematizovány. Jinak je to docela solidní přehledovka.

Kobra 11 - Team (2) (2021) (epizoda)

"Jednou přijdete na to, že je rozdíl mezi city a spravedlností." Se s tím smiřte.

Dům na samotě (2022) (TV film)

"To je konec jak z blbýho filmu!" - No, jo no.

Hamlet (1996)

Příšerná šmíra. Hvězdičku za Shakespearovy verše a za Jacka Lemmona.

Kalliisti maksettu ilonpito (1970) (divadelní záznam)

Jde o finské nastudování hry Jiřího Suchého Dobře placená procházka.

The Invitation (2015)

SPOILER? Idea tohoto příběhu je inteligentně ukryta už v první scéně se sraženým kojotem: kdo trpí, toho je třeba utratit, aby se netrápil. Atmosféra v domě se dá krájet, já bych odtam zdrhnul asi po pěti minutách. Dobrý thriller.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

"Hele, borci, jako pěkný to je, ale tenhle scénář o gentrifikaci černošskejch ghett prostě nikomu neprodáte, ty prachy se nemůžou vrátit zpátky, nikdy, jasný? Nikdo nepůjde na filmovej esej o tom, jak zlí běloši stavěj nový hezký baráky na místě těch vašich zpustošenejch. Ale co kdybyste tam vrazili nějaký monstrum? S hákem, třeba? Jako horor bych to už dokázal někomu prodat. Co?"

Začalo to karafiátem (1981) (TV film)

Narozdíl od Kaviáru je tohle jen další z blbých vztahových komedií normalizační televize.

My tancujem swing (2021) (TV film)

Prvních cca dvacet minut excelentní, zábavné, sebeironické - krása. Vše upadá v momentě, kdy si Ondřej Havelka sedne ke stolu s Jiřím Suchým a nechá ho deset minut vyprávět o koncertě v 50. letech, přičemž rozhovor nesmyslně a nepříjemně nechává prostřihávat ukázkami z písničky Hřebík v botě, kterou Suchý nazpíval v roce 1970 pro Grandsupertingltangl. Pak se to ještě trochu zvedne, ale pachuť už zůstane.