Přemek

Přemek

okres Brno

14 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 30.11.2009
  Žena bez piana (2009)

  Kamera sleduje čtyřiadvacet hodin herečku Carmen Machi. Ta ztvárňuje ženu v domácnosti, žijící v Madridu počátku 21. století. Film zachycuje každý okamžik její běžné existence, od problémů v domácnosti až po problémy pracovní a sexuální.

  • 28.4.2009
  Recidiva moci (TV film) (2008)

  Dokumentární film hledá souvislosti mezi některými aspekty politického a veřejného života dnes a v době normalizace.

  • 26.1.2015
  Půlnoční večeře (TV film) (1993)

  Po porážce Napoleona u Waterloo se sejdou k noční večeři šéf policie Joseph Fouché a bývalý ministr zahraničí Talleyrand, aby se dohovořili na společném postupu při přijetí u Ludvíka XVIII. Bourbonského, nového vládce Francie. Ironický, vtipný, duchaplný a útočný dialog, který se rozvíjí v průběhu stejně rafinovaně připravené večeře, odkrývá charaktery obou protagonistů a jejich minulá tajemství.

  • 10.5.2009
  Kos v parku (1989)

  V parku je k vidění malý, smutný, snad i na smrt nemocný kos. Když však začnete poslouchat jeho srdceryvný příběh, může se vám ledacos přihodit.. Snímek získal v roce svého uvedení čestné uznání na mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně.

  • 19.2.2011
  Andělé moci (TV film) (1988)

  Film na motivy divadelní hry Pavla Kohouta "Marie zápasí s anděly", inspirované životními osudy herečky Vlasty Chramostové.

  • 28.4.2009
  Parcela 60, katastr Lukovice (TV film) (1983)

  Děj se odehrává v červnu 1968 v jedné jihomoravské vesnici. Základní spor je zprvu nicotný, jde o obecní studny. Nejvýhodnější je parcela 60, le tu chce od dědiců právě zemřelého majitele koupit občan Luža, jak se ukáže, vedoucí pravice ve vsi. Hlad po majetku a msta za združstevněnou půdu ho staví do opozice proti socialistickému zřízení, které ve hře reprezentují poctiví komunisté - předseda MNV, řídící učitel a velitel místní jednotky Pohraniční stráže. Spor o parcelu se stane sporem o charakter našeho zřízení. Luža dává dohromady opozici s vědomím, že se formuje v celém státě. V té době přicházejí na hranice dva narušitelé a jejich příběh se tragicky protne ve chvíli, kdy u Luži ve sklípku podepisuje místní opozice rezoluci a řídící učitel jim jde vysvětlit situaci. Konečně se vesničanům otevírají oči. Hra je plnokrevné politické drama.

  • 28.4.2009
  Pokusníček (studentský film) (1976)

  Animovaný film podle pohádky Aloise Mikulky - o chlapci, kterého chce ježibaba využít na pokusy.

  • 28.4.2009
  Tango (TV film) (1975)

  Komorní dramatická událost z fašistického Bulharska. Individuální střetnutí představitele kolaborantské buržoazie se zatčenými komunisty, jejichž život má zdánlivě ve svých rukou.

  • 28.4.2009
  Půlpenny (TV film) (1974)

  Televizní hra podle dokumentární knihy "Holokaust v Anglii"; uznávaný lékař (Karel Höger), britský občan polského původu, se chce u soudu domoci finanční satisfakce za "pomluvu" v knize Lea Urise "Exodus", kde byl obviněn z lékařských pokusů na ženách-vězeňkyních. Hájí se tím, že musel jen plnit rozkazy, na morální hledisko upozorňují jeho přeživší pacientky i kolegyně (Dana Medřická).

  • 29.12.2014
  Ein Bräutigam für Marcella (TV film) (1970)

  Televizní přepis rozhlasové hry Ivana Klímy. Scénář a režie Tom Toelle. Produkce Hessischer Rundfunk (HR) v roce 1970. Premiéra 3. 10. 1970.
  Pan Kliment (Günther Mack), jakýsi novodobý jedermann totalitního věku, je předvolán k úřednímu jednání. Když je po osmi hodinách čekání v nevytopené čekárně konečně vpuštěn do kanceláře, přivítá jej nenápadný, až žoviální úředník (Gert Westphal). Už od prvních minut rozhovoru však vychází najevo, že jejich rozhovor nebude dialogem dvou rovnoprávných lidí: úředník Klimentovi do očí lže, ba dokonce pro své lži přivolává další svědky (Veselý - Gernot Duda, Mádr - Hannes Kaetner), ). Když se konečně dostanou k jádru věci, vypadá to chvíli, že jde o špatný žert: Kliment si má vzít za manželku jistou Marcelu Lukasovou (Kornelia Boje). Tu ale Kliment sotva zná, teprve po chvíli si uvědomí, že jde o sousedku, které jednou pomohl s taškou. Má vlastní snoubenku, to však úředníka nezajímá, ten jej demagogicky obviňuje z nezodpovědnosti a nelidskosti...

  • 8.5.2011
  Sestry (TV film) (1970)

  Dvě nevlastní sestry - jedna po těžké autohavárii zápasí o zrak, druhá je u ní na zdvořilostní návštěvě na nemocničním pokoji. Kdo u koho vlastně bude hledat jistotu?

  • 28.4.2009
  Oratorium pro Prahu (1968)

  Nezapomenutelných sedm dní (Seven Days to Remember) je unikátní filmový dokument, který byl natočen v průběhu okupačního týdne od 20. do 27. srpna 1968 kameramany tehdejšího Krátkého filmu Praha. Po vynucených "moskevských dohodách" bylo už nemožné dokončit film v tehdejším Československu. Natočený materiál byl proto tajně dopraven do Kanady a tam zpracován za pomoci přátel z National Film Board. Původní anglický komentář četl Jiří Voskovec.

  • 28.4.2009
  Raport (TV film) (1968)

  Protektorát. V jedné vězeňské cele se potkávají odbojář Karel (Jan Tříska) a Evžen (Vladimír Menšík), nasazený na něj jako konfident. Evženovo konfidentství se prozradí a Karel stojí před nutností jej odstranit. Přitom dostal do vězení sebe i kamarády právě tím, že nedokázal zavčas odstranit odhaleného kolaboranta v odbojové skupině...

  • 30.6.2009
  Spojení přes Kodaň (TV film) (1968)

  Film o morální odpovědnosti vědců, kteří umožnili sestrojit atomovou bombu.

  • 29.12.2014
  Hudba neutěšitelka (TV pořad) (1967)

  Televizní výběr hudebních povídek z knihy Ilji Hurníka Trubači z Jericha.

  • 15.8.2010
  Osudy (1964)

  Režisér Šikl ukazuje na osudech tří lidí pokřivenost období tzv. kultu osobnosti. V hledáčku jeho kamery je válečný letec anglické armády Josef Hubáček, režimní a netalentovaný malíř Čumpelík a interbrigadista Leopold Hoffman. Všechny komunistický režim nějakým způsobem poznamenal - některé zašlapal, zavřel či vynesl k výšinám. Jaké pocity zažívají dnes, v době oblevy režimu? Film byl do kin uveden až v roce 1968.

  • 16.6.2009
  Maigret klade past (1958)

  Pařížský Montmartre sužuje již několik měsíců vrah žen. Vždy po sobě zanechá mrtvolu neznásilněnou, s roztrhanými šaty. Komisař Maigret chce zbavit pařížské ženy strachu, a tak na vraha nachystá léčku. Ve smyčce důkazů a indicií se zachytí mladý dekoratér...

  • 14.4.2012
  Stolen Life (1939)

  Dvě k nerozeznání si podobné sestry, dva naprosto odlišné osudy. Zatímco jedna sklízí úspěchy u mužů a snadno získává jejich náklonnost, druhá žije v jejím stínu. Proč vlastně? Co se stane, když při vyjížďce po rozbouřeném moři zemře úspěšnější z nich? Zkusí druhá uloupit její život?
  Film podle románové předlohy Karla J. Beneše "Uloupený život".

  • 31.7.2019
  Mirča uličník (1937)

  Dva taxikáři se ujmou malého pouličního zpěváčka, který by rád jel se svojí sestrou do Paříže. Rádi by mladému páru pomohli vydělat si peníze na cestu. Sestra Bessie se díky protekci od (jakéhosi) policisty stane tanečnicí v nočním lokálu. Mircha se snaží všemi možnými triky přilákat svému mecenáši zákazníky. Přítelův taxík nazve "Auto s radiem", skryje se v něm pod sedadlo a imituje svým hlasem všechny evropské vysílače. Podvod je ale odhalen. Jeden ze zákazníků ztratí ve voze peněženku a Mircha, který je podezřelý z krádeže, je předveden na policii. Chlapec tam předvede (policistům) svoje (imitační) představení, aby dokázal svoje vlohy. Získá tak svoje první skutečné angažmá, které přijme pouze za podmínky, že se bude moci stále zdržovat v blízkosti obou taxikářů.

  • 25.8.2009
  Svatební košile (1925)

  Filmové zpracování balady Karla Jaromíra Erbena. Z filmu se dochovalo jen několik málo minut (scéna v márnici, krátký zlomek scény v pokoji milé o délce 110, 8 metru), přesto však působí na dobu svého vzniku velmi sugestivně.

  • 8.3.2010
  The Shock (1923)

  Tajemný zlověstný Wilse Dilling dostává šifrovanou zprávu. Mmá navštívit Queen Ann, mocného zločineckého šéfa. Po setkání je poslán do města Fallbrook, kde má počkat na další pokyny. Na kolečkové křeslo upoutaný Dilling je přes svůj handicap schopen spáchat dlouhou řadu zločinů, atmosféra malého městečka jej však náhle promění. Dobrou přítelkyni najde v bankéřově dceři Gertrudě Hadleyové, díky níž uvěří, že je možné začít nový život. Vývoj událostí však jeho předsevzetí zvrátí.

  • 18.9.2009
  White Fawn's Devotion: A Play Acted by a Tribe of Red Indians in America (1910)

  Kmen indiánů pronásleduje bílého muže, kterého podezřívají z vraždy indiánské ženy.