Dobrodružství šesti trampů (1969) (seriál)

Seriál, který zcela rezignuje na vynikající předlohu Vlastimila Rady a Jaroslava Žáka - a stává se jen bezduchým kaleidoskopem trampských písní, mezi nimiž se pohybují operetní a televizní herci bez sebemenšího zájmu a chuti zjistit, proč vlastně.

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Je to škoda, že si Jiřina Bohdalová svým chováním vůči spolupracovníkům zajistila, že s ní je ochoten a schopen pracovat pouze devótní Zdeněk Zelenka, který poslední léta dokazuje, že prostě není schopen natočit kvalitní inscenaci. Navíc napsal i scénář, takže Bohdalka dostala k narozeninám k uzoufání tuctový příběh o prozřivší hrabivé milionářce, která po hraničním zážitku se smrtí přehodnotí své životní priority. Přidejte rodinného právníka a nepříliš loyální služku, schizofrenního syna a - jaké překvapení! - zlou a sobeckou snachu a máte koktejl na nedělní večer. Lid je nutno utvrzovat v odporných stereotypech, o tom žádná. O dalších hvězdičkách dolů rozhodl "nečekaný obrat" v půlce filmu, kdy se racionální (i když trošičku naivní) milionářka náhle rozhodne vystrnadit podplacené úředníky (ach!) střelbou z poplašné pistole. WTF!? To jako fakt? Od té chvíle jsem to musel přestat sledovat, takže nemohu popsat genielní herecký přerod Bohdalové ze sebejisté dürrenmatovské staré dámy ve fanyovský uzlíček nervů.

Je chante (1938)

Ve filmu zpívá také Charles Trenet.

Okupace (2015) (seriál)

Nejhorší je sledovat běžné Nory, jak rychle kolaborují s Rusy a všecko vzdávají. Tak rychle jsme se nevzdali ani my v osmašedesátém.

Revolutionshochzeit (1938)

Filmová verze velmi populární divadelní hry Revoluční svatba od Sophuse Michäelise. Dále účinkují Brigitte Horney, Friedrich Benfer, Bernhard Minetti, Hugo Gau-Hamm, Carla Rust, Ernst A. Schaah, Peter Elsholtz, Eva Tinschmann, Franz Lichtenader, Heinz Welzel, Erwin Biegel, Berthold Reissig, Jens Hagen a Hedi Hopener.

Šerlok Cholms (2013) (seriál)

Cholms? Vážně? Dr. Watson vypadá jako zanedbaný Putin, výprava přes vynaložené peníze vypadá jako dvanáct let stará animace, královna Viktorie jako ruská báryšňa.. Celkově to působí jako výsměch Anglii.

Lidé a párky (1948)

V roli světáka Oldřich Musil. Nechybí kritika potápek z levých pozic.

Dobrý voják Švejk (1931)

Co se týká obsazení, pro mne jednoznačně nejlepší Švejk. Výtečná je též študýrka Hugona Haase v postavě štábního lékaře, dadaistických výšin dosahuje scéna, v níž Švejk přeštěká ožralého Katze a vynutí si tak jeho podřízenost. Oscar Marion jako Lukáš je samozřejmě omyl, ale ostatní to zcela vynahradí. Věčná škoda, že zrovna tenhle film není kompletní, a tak nelze vidět Antonii Nedošínskou jako paní Müllerovou (nelze tak srovnat její dva výkony ve stejné roli ve dvou filmech) či Josefa Rovenského... Frič navíc hezky kouzlil s obrazem, montáže nejsou jen na efekt, ale velmi funkční.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Tak fajn: zatím souzeno podle jednoho dílu. Hned na začátku přemíra klišé (opilý policista, policisty nenáviděný a opovrhovaný žurnalista, o vtípcích typu "Vedla nadaci Kapka krve" - "No tady je teda víc než kapka krve, co?" nemluvě), jinak průběh detektivky bez napětí, ovšem co měla znamenat ta scéna se stříkačkou a následná honička po nemocnici a po střechách, finále zcela bez gradace... No, nevim.