Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

Já jsem zatím z Volhy spokojenej; s nadšením počkám až na další díly, kde se Pekárek ukáže jako pořádná óbrsvině a ne jako tenhle přimlsálek. Samozřejmě jsem byl v té době na houbách, ale jsem nadšenej, jak se Češi po Ukrajině, Rusku, covidu a ústavnosti stali odborníky na přesné vročení "vole" v sedmdesátých letech nebo jestli by rodiče nechali své dítko řvát (fascinující je množství žen, které by nejraději chtěly zažalovat režiséra za to, že nechal toho chlapečka tak dlouho plakat bez pomoci). Za mě je ta atmosféra vynikající: Československá televize je po prověrkách poloprázdná, berou se neumětelové (študýrka nového redaktora, který umí hovno, ale má dobrý původ) a vlastně každý, kdo má ruce, nohy a řidičák (proto ty nulové reakce televizních zaměstnanců na Pekárkovu nevychovanost a celkovou prasáckost). Jakékoliv naděje na lepší život jsou v hajzlu, Rusové v republice, a tak zbývá žrádlo (je ho málo), pití (je ho dost, ale málo kvalitního) a šukání (je ho dost, v depresi jsou ženy i muži, takže se šuká furt a často, v tomhle Volha taky nelže). Těch pár lidí, co prověrkami prošli, se snaží udržet aspoň řemeslo (Geislerová v nápodobě Věry Chytilové) a aspoň lidi pobavit (půvabná připomínka Pavla Landovského v Takové normální rodince). Plus věrné zobrazení postavení ženy jako neustále přístupného masa tu k poplácání, tu k neurvalému ošmatání, ale jinak figury bez názoru a bez nároku na něj. Takže jo, za mne zatím dobrý. Řev přiboudlíků na fb České televize je jen příjemný bonus.

Ďáblovo rogalo - Ďáblovo rogalo (2023) (epizoda)

Schmitzer se snaží ze všech sil, občas nějaká ta známka atmosféry, ale úplná absence pořádně rozpracovaného příběhu a naopak přítomnost Jiřího Dvořáka ve zpotvořené variaci na klasický československý klip Mackieho Messera z toho dělají nesmírně nudnou záležitost.

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Bída. Neuvěřitelně plochá psychologie postav, obzvlášť u členů party teenagerů. Závěr úplně ROFL, Horácovi se stane něco tak traumatického a v dalším záběru už vesele vaří pro kolegu "konstábla" rybičku s bramborama a směje se tomu.

Úsměv (2022)

Líná a nudná předělávka Kruhu. Ztráta času.

Dědeček je lepší než pes (1990) (TV film)

Jednoduchý bakalářský příběh, který se z dvaceti minut dostal na padesát jen tím, že udělal z většiny postav hlupáky či asociály.

Putování po Blažených ostrovech (1989) (TV film)

Že je mizernej Potměšil, Veškrnová a Rázlová, to člověka nepřekvapí, ale u Brzobohatého to přece jen trochu zamrzí... Já mám papundeklové TV pohádky v lásce, ale jestli bych chtěl někdy někomu demonstrovat, co je na nich případně špatného, tohle je ideální materiál.

Zámek a klíč - Série 3 (2022) (série)

Jak jsem ten seriál měl rád - pro jeho půvabnou výtvarnou i hereckou stránku... - tak teď jsem zklamaný. POZOR SPOILERY! Může mi někdo vysvětlit, proč se Bodie na tajnačku jako debil vydá do minulosti, aby provokoval Fintu? Jasně, jen proto, aby se mohla vrátit do děje, ale doprčic, nešlo to udělat trochu inteligentně? Aspoň že neměli potřebu na konci vybít většinu hlavních postav...

Jitřní záře (2022) (seriál)

Ezopiče vs. Vidláci - remíza. Tož mně jenom kávičku. Je mi ovšem líto jejích rodičů.