jezurka42

jezurka42

Mary Jane Song

Česko

homepage

Twitter: Jezurka42

24 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 • 9.6.2014 v 22:23

  "...Trust Me. I am The Doctor..."

  Tyto slova jakoby mne spoutala. Nemohla jsem přestat. Nemohla jsem se přestat přenášet časem ve společnosti úžasného Doktora, jehož jméno může být jakékoli, a Rose Tyler, sympatické mladé dívčiny s velkými sny. A jelikož mi tato skvělá dvojka padla do oka, nechala jsem se dobrovolně pronásledovat Daleky, čelila jsem rodině Slitheen, hleděla na zánik planety Země. A ty Bad Wolf, tyto dvě obyčejná slova mne pronásledovala celými dvanácti příběhy. Všemi dvanácti světy, jenž jsme museli zachránit před katastrofou...
  The Parting Of The Ways. Doctore? Budete mi věřit, když Vám řeknu, že máte mou důvěru? Že jste ji vždycky měl? Od našeho prvního setkání až do posledního pohledu, jenž jsme si věnovali? Že vy, devátý doktor, budete mít v mém srdci navždy místo, možná to největší místo ze všech doktorů, protože právě Váš sarkasmus, důvtip a někdy velmi legrační výraz si mne jednoduše získali. Jako Váš neutuchající boj za spravedlnost. Jako Vaše nádherná láska k Rose. Doctore, děkuji Vám. A Doctore, mé sbohem má mnoho významů, ale je sladce hořce bolestné jako síla srdce Tardisu...

  "Rose, before I go, I just want to tell you: you were fantastic. Absolutely fantastic. And you know what? So was I."

  "...Trust Me. I am The Doctor..."
 • 29.5.2014 v 16:52

  Kaiser Chiefs – Meanwhile Up In Heaven

  Meanwhile up in Heaven, they're waiting for you, waiting for you. And if you believe them, you will see that when you are ready to...

   

  ...Chtěl jsem se vrátit, vrátit z toho nadpozemského místa. Kvůli tobě a lásce k tobě. Ale ta hranice, jež se zdála býti tenká, mne za tebou nepustila. A tak jen tančím a představuji si, že tančíš se mnou. Čekám na to, až přijdeš, já tě obejmu, daruji ti polibek a pozvu tě k tanci. K tomu opravdovému, kde nám k němu nebude již nic bránit. Setkáme se v nebi, má krásko. A zatančíme si náš Tanec smrti...

   

  A tak i já tančím. A slzy mé kanou mi z tváře. A čekám. Na ten tanec s tím člověkem, který na mne v nebi čeká. Mezitím poslouchám tuto nádhernou píseň. A žasnu jak pár lidí dokáže tak nádherně vyjádřit své myšlenky. Nejen ve svých slovech, ale i
  v té scéně, plné starých rozpadajících se kolotočů, opuštěných vojáků, sestřiček a kosmonautů. A jedné čekající nevěsty.
  A ta žena, opuštěná nevěsta z viktoriánské doby, jenž má tvář plnou smutku, mi je tak neuvěřitelně povědomá. Ta smutná tvář čekající na zázrak. A ta dáma, jež se snažila tu ženu pochopit. Ta dáma je mi víc než sympatická...že jí znám již delší dobu?...

  Kaiser Chiefs – Meanwhile Up In Heaven
 • 31.3.2014 v 20:51

  Two Selfridges Men ♥

  Závislá na Mr. Selfridge, poslední týden se protloukám tímto světem naprosto bez života, kdy vím, že uvnitř je mé srdce zlomené a má duše zcela prázdná...of course, just kidding.

  Ale ano, tak nějak se cítím. Ne zcela, ale ano. Je to teprve týden, co skončil můj milovaný séroš a čeká mě (nás) přibližně roční čekání na třetí sérii. Tuším, že to čekání bude zkráceno neustálým čtením tweetů od Amandy, Jeremyho nebo Toma, ale i tak, jsem trochu out. Druhá série skončila úžasně, dokonale, smutně, nádherně, ale hlavně-neukončeně. Gosh, Why?!
  Dobrá, jsem na Mr. Selfridge závislá asi tak (hluboké zamyšlení, přemýšlení a domýšlení) měsíc a to hlavně díky mé milované (superlativy, které neberou konce) Amandě. A (možná) díky ní jsem si zamilovala dva její chlápky, kteří jsou v Josiině (řečeno seriálově) víc než důležití. První je Tom Goodman-Hill (alias Mr. Grove), kterého naprosto žeru. Nejdříve jsem si ho zamilovala, pak jsem ho začala přehlížet, poté nenávidět, až jsem kvůli němu skončila v slzách na zemi, kde jsem proklínala sama sebe, že jsem na tenhle seriál začala koukat. :D Ale kušššš.

  A pak je tu druhý džentlman. Oliver Farnworth. Bože a ano, já ho miluju. Totálně. Jeho krásné oči, lícní kosti, líbezný hlas. Stačí Simčo, stačí.

  Ale jedna věc mě štve. Má topka by potřebovala mít 11 míst. Oliver už tam má své místo, ale Tom, můj drahý Tom tam stále chybí. Nechci žádného mého Mana obětovat, ale jak dlouho to vydržím? Když Tom je tak skvělý?...

  Two Selfridges Men ♥
 • 28.3.2014 v 22:03

  "Nevadí ji, že smrdím...Sundavá mi tričkooo!"

  Jeden obyčejný kluk přišel a začal kolem sebe rozdávat radost. Proč ne, vždyť pesimistů je na téhle zemi již dost. A pak, najednou bez očekávání, ten kluk udělal z nás lidí lidi, kteří pochopili, pro co se má na tomto světě žít. A tak, tento moment, oslavujme. Ten moment, kdy Vám obyčejná radost ze života vykouzlí úsměv na tváři.

  "Nevadí ji, že smrdím...Sundavá mi tričkooo!"
 • 9.3.2014 v 22:43

  Mr. and Mrs. Freeman

  ..aneb jak jsem vyměnila své jedničky ve dvou hlavních kategoriích. Po dlouhém váhaní (asi tak hodinovým) jsem musela Benďu odsunout až na tu druhou příčku a dát ho do motherfucker shadow. A po ještě delším váhání (asi tak týdenním) jsem svou milovanou Mer nahradila ještě milovanější Am. Holky, budete se muset spřátelit, taková změna nebyla nikdy očekávána, ale doufám, že spolu budete v klidu vyházet. ;)

  Topka filmů se bude muset asi také časem měnit, ale aby se má milovaná ČSFD neponořila po takových změnách hned do černého, ponechám to ještě pár dní tak, jak to je. Aby se pár lidí dokázalo s mými milovanými filmíky rozloučit. Mě se taky bude stýskat, ale změna je život, no ne? ;)

  Mr. and Mrs. Freeman
 • 14.2.2014 v 22:45

  "The problems of your past are your business. The problems of your future are my privilege..."

  War. Soldier. Guardian. Secret. Liar. Dead. Shoot. Best Friends. Wedding. Killer. Sad Moments. Meeting. Magnussen. A.G.R.A. Sherlock & John & Mary. Sorry, John & Mary. John & Sherlock. Sherlock & Mary. Their Relationship.

  This is Sherlock. And of course, I love this.

  "The problems of your past are your business. The problems of your future are my privilege..."
 • 6.2.2014 v 19:05

  Hatful Of Rain-The Exit Song

  Jedna pro mě naprosto neznámá skupina složila píseň o životě, o lásce a neštěstí. A ti neznámí lidé udělali jednu z nejkrásnějších písní, kterou jsem kdy slyšela. Zvuk kytary a houslí. Slova srdce a rozumu, které si spolu nikdy moc nerozuměli.

  A ano, tihle lidé si k sobě vzali člověka, pro mě teď neuvěřitelně důležitého a v tomto díle křehkého, krásného tak dokonalého, že rozum říká, ať v tom bolestivém tanci pokračuje a srdce naopak říká, se slzami v očích, ať ten smutně krásný okamžik skončí...

  Hatful Of Rain-The Exit Song
 • 2.2.2014 v 21:18

  One Minute of Silence for Philip Seymour Hoffman

  Philipe, budeš mi chybět, ale stále budeš přítomný, nejen svými nezapomenutelnými rolemi, díky kterým byly filmy s tebou nezapomenutelné, ale také, když jsi odcházel, nechal jsi nám zde vzpomínky na tvůj obrovský úsměv, hlasitý smích, jiskru v očích, sympatické vystupování a dokonalý smysl pro humor. Stále tady jseš s námi. Možná tě nevidíme, ale cítíme tvou přítomnost. Děkuji ti Philipe za všechno, co jsi nám seslal. Měj se tam nahoře co nejlépe a nezapomeň na lidi, kteří tě budou mít vždycky rádi. Sbohem můj hrdino...

  One Minute of Silence for Philip Seymour Hoffman
 • 29.1.2014 v 19:59

  Amanda Fucking Abbington ♥

  Zamilovala jsem se. Znova. V mém životě se objevila nová osoba, která pro mě v poslední době znamená opravdu moc. Ano, vše zavinil Sherlock. Prosím potlesk. Amanda Abbington přichází.

  Amanda je pro mě žena s obrovským talentem. Herecky neuvěřitelně výrazná, jejíž komický výraz mě vždycky rozesměje, smutný pohled rozpláče. Vytvořila pro mě postavu nezbytnou, dokonalou, úžasnou, nádhernou, komplikovanou a velmi důležitou. Pro mě, pro tebe, pro ostatní. Pro Johna. Pro Sherlocka. Pro všechny kolem sebe.

  Odsuzování ji za její vyobrazení Mary mě dosti udivilo a...rozčílilo. Ne, do této role si nedokážu představit nikoho, kdo by mohl být lepší než Amanda. Mary je rozmanitá role, která rozhodně není tím, kým je. Její minulost není zrovna taková, jakou by si většina z nás představovala. V jejích očích vidíte to, že i když se musela postavit proti mnoha lidem s puškou v ruce, Johnovi lhala a Sherlocka málem zabila, rozhodně nelže o lásce k jejímu manželovi a o obdivu a přátelství k jeho nejlepšímu příteli a muži. Řeči, ve kterých se neustále objevuje to, že Mary zničila Johnlocka, mě dost...uráží? Dámy a pánové, žádný Johnlock neexistuje. Ano, existuje úžasné přátelství mezi Sherlockem a Johnem, které má dost hluboké kořeny. Jsou si blízcí a přesto si někdy dokážou snad i říct, že by bylo lepší, kdyby se teď rozdělili. Jsou přáteli. Nic víc za tím nehledejte.

  Sherlock zemřel. Tedy témeř, ale to nemohl John vědět. Pokud se budeš ohlížet do minulosti, ztratíš budoucnost. John si našel Mary, budovali si nový, společný život. Sherlock se vrátil, Johnovi se obnovila ta rána, kterou dostal po Sherlockově smrti. Ano, stále mu možná Sherlock chyběl, ale byla a je tu jeho milovaná Mary. Mary nikdy nenaruší jejich přátelství, jen dala Johnnovi další impuls k životu. A ano, Mary padla Sherlockovi do oka. Možná, že lhala, ale zlá duše není.

  Chci jen říct, že pro mě osobně bude Mary úžasnou postavou v Sherlockovi a jen se modlím k Bohu, aby Moffat nebo Gattiss neurčili tuto ženu k smrti hned na začátku dalšího dílu. Byla by to ohromná škoda.

  Chci jen říct, že pro mě osobně je Amanda osobou příjemnou s krásným úsměvem, nádherným hlasem, úžasným hereckým projevem. A s dokonalým mužem po jejím boku. Amanda, pro mě žena osudová....hned po Meryl. ;)

   

  Amanda Fucking Abbington ♥
 • 14.12.2013 v 17:21

  Adam Taylor-Don´t Let Go

  Naprosto zamilovaná do tohoto mladíka, poslouchám stále dokola jeho skladby a uvědomuji si, že mě unáší někam hodně daleko, od bolestné pravdy a špinavého světa. Někam do ráje, kde je vše mezi dobrem a zlem. A poslouchám, stále dokola a dokola.

  Adam Taylor-Don´t Let Go
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace