jezurka42

jezurka42

Mary Jane Song

Česko

homepage

Twitter: Jezurka42

24 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
  • 6.5.2018  09:43

  I am Julia Child. Bon Appetit!" Náš svět je plný hrůzy, nenávisti, válek a konfliktů. A pak je zde tento film, který také ukazuje dramata obyčejných i těch neobyčejných lidí, zároveň nás však jemně pohladí na duši a vykouzlí úsměv na tváři. Julie & Julia je film, který je estetickým i kulinářským zážitkem určeným nejen pro estéty a milovníky dobrého jídla. Především je to film, který je prosycen dobrou náladou, nádhernými záběry Paříže i Queensu, smíchem Julie Child, úsměvem Lobster-killera Julie Powell, láskou a především výborným jídlem. Meryl nezapomenutelná, Amy roztomilá, Chris vtipálek a Stanley jednoduše charizmatický džentlman. Nora Ephron byla, je a navždy bude královnou filmového průmyslu, a já jen doufám, že si to tam nahoře dosytosti užívá. “You are the butter to my bread,and the breath to my life”

  • 23.3.2018  09:25

  "You're so nice. You're not good, you're not bad, You're just nice. I'm not good, I'm not nice, I'm just right." Pohádka pro dospělé. Realita dospělých? Možná oboje. Into the Woods vznikl podle stejnojmenného brodwayského muzikálu, a drží si přibližně stejnou dějovou linii i s podobným či zcela stejným umístěním jednotlivých písní. Originální muzikál jsem měla možnost vidět ze záznamu, a tak mne spojení různorodých pohádek a vyvrcholení celého příběhu nepřekvapilo, tedy alespoň ne v tom negativním smyslu. Pro mne krásně chytlavé písně, při kterých máte chuť se taky pustit do některé z hádek mezi jednotlivými postavami. Všichni herci podávají perfektní výkony jak herecké, tak i pěvecké, a nejvíce mne ze všech přítomných nejvíce překvapila (příjemně!) Emily Blunt. James Cordan vtipný a uvěřitelný. Mladoši nadějní. Tracey Ullman je zvláštní stvoření, které ve mne ve stejnou chvíli dokáže vyvolat naprosto rozdílné pocity, a snad hlavně proto si ji tolik vážím. Meryl Streep opět na 1000 způsobů a stále a zas zcela dokonalá a bezchybná. Jednotlivé příběhy do sebe perfektně zapadají, avšak vše zabíjí přílišná délka a pro mne zdlouhavý závěr. Ale toto mi vadilo právě i u původního muzikálu z Brodwaye. Vrchol filmu přišel o půl hodiny dřív než byl samotný konec. Ale tedy stál za to. Your fault a následující ohromující Last Midnight by sami o sobě měli dostat Oscara za výkony, hudbu, načasování, scénu, efekty, jednoduše za všechno. I když…nominace na Oscara pro Meryl přeci jen vykouzlí poněkud ironický úsměv na tváři (a to říká člověk, který by jí dal Oscara už jen za to, že existuje). A tento snímek, přestože nepatří mezi to nejlepší, co jsem kdy viděla, a to ani v rámci muzikálu, se právě s touto scénou zařazuje mezi těch pár vyvolených, při kterých mi naskočila husí kůže a kteří ve mne vyvolaly maximální prožitek z toho, že existuje něco tak dokonalého, jako je film. "Careful the things you say, Children will listen. Careful the things you do, Children will see...and learn."

  • 29.1.2017  21:53

  Ducks dream...

  • 23.1.2015  19:03
  Broadchurch (TV seriál) (2013)
  *****

  „He’s sent you not what you want…but what you need.“ Broadchurch. Přímořské městečko. Obyvatelé jako jedna velká rodina. Klid. Ticho. Bouře se pomalu blíží. Ellie Miller, těší mě. Alec Hardy, opravdu? Ne. Bouře je již blízko. Kluk, mladý, chytrý, bezproblémový. Nalezen mrtev na pláži. Příčina smrti: uškrcen. Trestný čin: vražda. Bouře propukla v peklo. Broadchurch je naprosto nádhernou studií lidské povahy. Studií strachu, obav, pomluv a podezřeních. Kdy i nejlepší přítel se stane nepřítelem a rodina svými vlastními zabijáky. Příběh, přestože se jedná o vražednou zápletku, nikdy nezabředne do stanovených pravidel, přestože nijak nevybočuje ze svých obvyklých kolejí. A jde snad něco tomuto skvostu, jež mne během jednoho jediného dne dokázal okouzlil, vytknout? Ne. Strhující výkony, brilantní kamera a úchvatná hudba, to vše utváří jednoduchý, mrazivý příběh úžasným a mnohdy těžko uvěřitelným. ...So yeah, you are maybe in Former Detectives Club, but we need you. Because you were brilliant. Because you are brilliant.

  • 17.1.2015  14:56

  Aneb co by se (ne)stalo, kdyby Doktora opravdu pohřbili. Nedošlo by k nádherným setkáním a srdcervoucím rozloučením. Nezažili bychom zábavná dobrodružství ani strašidelné cesty. Životy bychom pouze přežívaly a vzpomínky by se vytratily. Však...však byl zde ten muž, jenž si myslel, že nemá žádnou rodinu. Však je zde ten muž, jenž mu dokázal, že nikdo neměl větší rodinu než on. Děkuji ti Marku za tvou vášeň, fantazii, touhu a lásku, kterou jsi vynaložil do tohoto díla. Děkuji tomu bláznivému Doktorovi za jeho TARDIS, fez a rybí prsty s pudinkem. A ta největší poklona patří muži, jenž to nikdy nedokázal vzdát. Mr. Hartnell, you will always be the first..." I want you to belong somewhere, to have roots of your own. With David you will be able to find those roots and live normally like any woman should do. Believe me, my dear, your future lies with David and not with a silly old buffer like me. One day, I shall come back. Yes, I shall come back. Until then, there must be no regrets, no tears, no anxieties. Just go forward in all your beliefs and prove to me that I am not mistaken in mine.

  • 24.12.2014  13:33
  Pan Selfridge (TV seriál) (2013)
  *****

  “Give the lady what she wants.” Harry Gordon Selfridge měl obrovský sen, jenž se jednoho mrazivého dne roku 1909 stal skutečností. Přes časté problémy a mnoho posměšných výrazů od usedlých Londýňanů, utvořil na samém konci Oxford Street obchod, jenž dával každému možnost, splnit si své vlastní, tajné a často těžko splnitelné přání. Protože v každé době chce být člověk alespoň trochu šťasten. A přesně o tom seriál Mr. Selfridge je. O malém zázraku, naději, která se snesla do Londýna v době, kdy všichni měli zlomená srdce a smutek v očích. Ohromena nádhernou kostýmní prací, výpravou a perfektními hereckými výkony celého ensemblu, nechala jsem se unést dokonalým příběhem jedné velké rodiny, kterou Selfridges je. Energetický obchodník a jeho tragický život, a zaměstnanci řešící své vlastní životní drama rozehrávají na malém prostoru velkolepou show. A o to tu vlastně vždy šlo. Zaujmout diváky hrou, která nám bude vždy tak nesmírně blízká a často velmi povědomá.

  • 24.12.2014  13:26
  Pán času (TV seriál) (2005)
  *****

  “When you’re a kid, they tell you it’s all… Grow up, get a job, get married, get a house, have a kid, and that’s it. But the truth is, the world is so much stranger than that. It’s so much darker. And so much madder. And so much better.” Byl jednou jeden muž a ten měl vnučku. Chtěl ji ukázat celý širý vesmír a tak se rozhodl společně s ní cestovat. Nakonec se k nim přidali ještě nečekaní pasažéři, jenž se stali jejich přáteli. A jak šel čas, ti náhodní kolemjdoucí odcházeli, a přicházeli noví, avšak ten muž stále zůstával. Někdy změnil svoji tvář a často i chování, ale jeho vzpomínky přetrvávali. Stala se z něj legenda, o které si lidé povídali přes celé galaxie. Povídali si o skromném a hodném cestovateli, jenž je vždy zachránil a nic si za své činy nepřál. Zanechal stopy v půdě každé planety, vzpomínky v mysli každého z obyvatel. A přesto odešel. Sám. Jen se sonickým šroubovákem a modrou budkou, jenž byla zevnitř větší než zvenku. A tak šel čas dál, s ním i bez něho. S jeho činy či bez nich. A člověk si uvědomil, že nemusí mít dvě srdce, aby dokázal něco velkolepého. Něco dokonalého. Něco jako Wibbly Wobbly Timey Wimey. “We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?” Okay, Doctor…

  • 2.2.2014  20:51

  Jsme prostě lidi, kteří jsou spolu geneticky spojeni, náhodný výběr buněk. Seznamte se s rodinou Westnových. Violet Weston. 65 let, rakovina pusy, drogově závislá. Beverly Weston, 67 let, básník, jehož poslední báseň pochází z roku 1965. Učitel, alkoholik světového formátu, sebevrah. Barbara, táhnoucí na padesátku, téměř rozvedená, manžel randí s náctiletou a kouří trávu, načež jejich dcera marihuaně také neodolá. Karen Weston, nejmladší z dcer Westnových, nechápající svět, žijící se slizkým parchantem, jehož jméno si nemůžu zapamatovat. Ivy Weston, zlatíčko, odsouzená k starání se o matku, zamilovaná do svého (téměř) bratrance. Mattie Fae, Violetina mladší sestra, nejoblíbenější, žijící s Charliem. Žena, skrývající své největší tajemství. Ne, každý skrývá tajemství, protože všichni v této rodině něco tají. A ano, všichni v této rodině mají na rukou krev a to nejen z těla Beverlyho, ale také ze zkázy celé této rodiny. ||| Opravdu tady hraje Meryl Streep? Já jsem jí tam vůbec neviděla, jen vím o tom, že máme před sebou Violet Weston, cynickou, bezohlednou ženu, která však má velmi křehké srdce a zlomenou duši. Která možná je z celé rodiny nejsilnější, avšak, když zůstane sama, je na dně. Osoba, která má všechny vlastnosti, které může lidská bytost míti. Od strachu po aroganci až k sebejistotě. Děkuji Vám Meryl za to, že jste mi poprvé ukázala, jak odpornou osobou můžete být a jak Vás přitom dokážu litovat. Děkuji, že jsem kvůli Vám uronila slzu, avšak o pár minut déle bych Vás nejradši uhodila. Děkuji za to, že jste mi ukázala tu nejlidštější a přitom nejpodlejší osobu, která obývala tento svět. Děkuji Vám za všechno, co jste pro tuto roli udělala. Ať už to bylo ostříhání vlasů nebo pochopení, že Vaše matka byla tou nejlepší.

  • 31.1.2014  09:10
  Sherlock (TV seriál) (2010)
  *****

  Johne, jsi závislý na určitém životním stylu. Abnormálně tě přitahuje nebezpečí a nebezpeční lidé, takže tě vážně překvapuje, že se zamiluješ do ženy, která do tohoto vzorce zapadá? -Proč je ale taková? -Protože sis ji vybral. Sherlock Holmes. Nezapomenťe na to, že Sherlock není psychopat, jen vysoce funkční sociopat. Arogantní, nepříjemný, bezcitný, vulgární, neznající lásku, přehlížející krásu, nechápající štěstí. Takový byl Sherlock hned při prvním setkání s Johnem. Když Johnovi řekne, že nemá přátele, myslí to zcela vážně, upřímně, s očima posmutnělýma, avšak stále napnutou hrudí. Ale spletl se. Mnoho přátel nemá, jen jednoho, přesto nejdůležitějšího člověka ve svém životě, kvůli kterému obětuje svůj život. John Watson. Vojenský lékař, vracející se z mise nejen se zraněnou nohou, ale i krvácející duší. Tišší muž, hrdě kráčející, s pokorou, důstojností, upřímností. Se zlomeným srdcem. Náhodné setkání s bezcitným Sherlockem se stane jedním z nejzásadnějších momentů v jeho životě. John a Sherlock je jako černá a bílá. Jako začátek a konec. Jako narození a smrt. Protiklady, které nemají téměř nic společného, ale nedokázali by jeden bez druhého existovat. John zachránil Sherlock, Sherlock zachránil Johna. To se stalo. A vždy to tak býti mělo. Mary Morstan-Watson. Postava pro mě naprosto strhující. Žena, která by se mohla ztratit v davu. Obyčejná napovrch, komplikovaná uvnitř. Osoba, která není tím, za koho se vydává. A.G.R.A. Pravé iniciály. Žádná Mary Morstan, jen člověk, který musel utéct před svou minulostí. Našel si člověka, do kterého se zamiloval, do člověka, který její minulost nezná a ani by ho nenapadlo, že by s ní mohlo být něco v nepořádku. Pro mě osobně je Mary, či jak mám této ženě beze jména říkat, člověkem, který celou tu dobu v Sherlockovi chyběl. Kdy naplnil všechny postavy novou energií, láskou a štěstím, zamíchal kartama a Sherlockovi dokázal, že pravé přátelství opravdu existuje. Jim Moriarty. Chytrý, lstivý člověk, s prázdným srdcem a očima, které lžou tak přesvědčivě, až si lidé myslí, že mluví pravdu. Moriarty byl tím správným hajzlem, který přinutil Sherlocka udělat krok do prázdna. Udělat něco, pro osoby, které mu jsou blízké. Pan M měl vlastně i tu lepší stránku-dokázal Sherlockovi, že se má pro něco žít, i když pro to musíš právě v tuto chvíli zemřít. ||| Sherlock přišel ve správném čase na správné místo. K mému srdci. První série je jakousi procházkou Sherlocka a Johna mezi případy, kde se více a více sbližují, až se z nich stanou nerozluční přátelé. Přátelé na život a na smrt. Druhá série nám ukazuje, jak nebezpečný může být život s SH a John si to uvědomuje čím dál více. Ale neodejde. Nemůže, protože se zapletl do hry, ze které nejde utéct. A ani nechce. Vše končí smrtí, pro Sherlocka nezbytnou, pro Johna katastrofální. Sherlock svou smrt možná skvěle připravil, ale tentokrát nechtěl uhranout svou vynalézavostí, chtěl zachránit ty, na kterých mu záleží. Mrs. Hudson, Molly, Lestrade, JOHN. Tihle lidé mu věří a v srdcích si pro něj udělali místo. Třetí série už nestaví na případech, jako to bylo v předchozích dílech. Zde se Sherlock vrací na místo velmi známé, avšak naprosto jiné, než ho opouštěl. John má svou Mary, Molly má Toma. Sherlock se vrací a každý si žije svůj život. Bez něho. John na něj nezapoměl, na nejlepšího přítele se nikdy nezapomene, ale Mary mu dala nový impuls do života. Tyto tři díly jsou o tom, jak pevné pouto mezi Johnem a Sherlockm vzniklo před SH smrtí a jak těžké bude obnovit toto pouto, protože utrpělo mnoho ran a téměř se přetrhlo. Sherlocku, nikdy nebudeš sám. A o to tu jde. Vždycky šlo. O přátelství Sherlocka a Johna.

  • 21.1.2014  19:43
  Ona (2013)
  *****

  Hodně jsem o sobě přemýšlela. A uvědomila jsem si, že tu jsme na krátký okamžik. A dokud jsem tady, tak si chci dovolit, být šťastná. Her je příliš smutný film o tom, že láska může (a také nemusí) kvést v každé podobě. Pokud se zamilujete, můžete být tou nejšťastnější osobou na tomto světě. A samozřejmě také tomu tak být nemusí. Jde o to, jak se mi rozhodneme. Pokud budeš brát lásku realisticky, vyhraješ. Pokud jí budeš přidávat na hodnotě a přivlastníš si jí, ztratíš vše. Spiku, děkuji ti za nádherně smutný pohled do života, který žiji i já a stále si neuvědomuji, co dělám špatně. Děkuji. A omlouvám se.

  • 20.1.2014  22:14

  Říkáte mi, že se hodím jen jako kůň, kterému dovolíte žrát psí granule, co? Matthew skvělý, Jared dokonalý. Příběh dojemný, ale ne plačtivý, hudba též. Dallas Buyers Club není jen o tom, jak těžký je boj s AIDS, boj, který nikdy nevyhraješ, se kterým můžeš držet jen krok. Tohle je film o předsudcích k lidem, kteří si to rozhodně nezaslouží, protože ti lidé Vám dokážou v boji podat ruku, která Vás dostane zpátky na nohy. Jdou s Vámi do předem prohrané války, ale nevzdají se. Nemůžou se vzdát. Kdyby se vzdali, rovnou by zahodili celý svůj život. Film netlačí na Vaši pochroumanou duši. Žije, tak jako žijete vy. Jsou zde však okamžiky, které nám dokážou dohnat k slzám, aniž by to sami chtěli. Scéna s motýli, s obrazem. Okamžik, kdy se ten bezcitný hulvát Ron zastane Raya před svým bývalým kamarádem a chce, aby tomu vyhublému transsvestitovu podal jeho ušmudlanou ruku. To byl okamžik, kdy Vám Vaše srdce řekne, že takhle nějak to má všechno být. Neohlížej se do minulosti. Žij přítomností. Otevři oči a chápej opravdovou podstatu světa...

  • 20.1.2014  16:47

  Člověk toho vydrží hrozně moc, ale pak vyjde na ulici a začne řvát. Potkáte člověka, který Vám pomotá hlavu natolik, že přehlížíte i podstatné věci, díky ním můžete ztratit všechno. Lásku, důvěru, sebekritiku, peníze, rozum. Celý svůj dosavadní život. A najednou musíte dělat věci, které Vám nejsou zrovna dvakrát po chuti, obviňujete okolí z Vašeho neštěstí, ale abyste se podívala sama na sebe v zrcadle, na to odvahu nemáte. Nemuseli byste totiž vidět zrovna nejkrásnější tvář. Přesně toto je život Jeannete nebo Jasmine nebo jak chcete této ženě říkat. Možná bychom jí mohli říkat Cate Blanchett. Není to snad pravda? Není náhodou Cate Jasmine? Nestala se na chvíli tou ženou, která nám naprosto odporně ukáže špatnou stránku lidskosti, díky nichž si uvědomíme, že toho co máme bychom si měli vážit a to, co nemáme bychom mít neměli a ani chtít nechtěli? ANO. Cate, má drahá Cate, jestli jsem o tobě řekla někdy někde za jakýkoli okolností nějaké špatné slovo, moc se ti omlouvám. Pro mě možná navždy budeš to ženou, která má srdce zlomené, vůli však ne, ale stejně nechce otevřít oči a nechat promluvit pravdu...

  • 21.12.2013  22:17
  Hitchcock (2012)
  *****

  A když budeš představovat svůj film po celém světě, budu stát vedle tebe, nebo spíše, trochu vzadu, s nekonečným úsměvem pro tisk, i když mi není do smíchu a jsem laskavá k lidem dívajících se skrze mě, jako bych byla vzduch, nebo mě odstrkují, aby viděli toho úžasného a skvělého génia Alfreda Hitchcocka! A teď, poprvé v životě, si troufám pracovat na něčem, co není od Alfreda Hitchcocka a setkávám se jen s obviňováním a kritikou? Dovol abych ti připoměla: Jsem Alma Revill, tvá žena. Tento film není jen poctou tomuto filmovému velikánovi a mistrovi napětí, je také poctou jeho manželce Almě, která stála vždy po jeho boku, v dobrém i zlém, odpustila mu neodpustitelné a vždy byla tou nejlepší manželkou, jakou kdy mohla jen být. Byla tu vždy pro něj a on si to ne zcela uvědomoval. Ano, žena, manželka, matka, scénáristka, téměř režisérka, Alfredova opora...Alma, výjimečná žena, které si teď z celého srdce vážím.

  • 19.12.2013  19:36

  Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože nikdo jiný to neudělá. Jako když Vám někdo vstoupí do života a jedna vaše část říká: "Ještě nejsem připravený." a druhá říká: "Ať zůstane navždy." Tyler a Ally toho mají opravdu moc společného a jejich setkání bylo protkané ránami z minulosti. Avšak to, že se potkali, změnilo je oba. Setkání přišlo však až moc pozdě na to, aby se jim splnila jejich vytoužená přání. Život je knihou otevřenou, do které se neustále zapisujou nové radosti a tragédie. A kniha je nekonečná, stále se plnící a člověk má někdy pocit, že už toho bylo moc, že už dál číst nechce. Jenže nejde to. A tak žijeme a píšeme a čteme a prožíváme. Michaeli...Caroline se mě jednou zeptala, co bych ti řekl, kdybych věděl, že mě slyšíš. Vím to. Miluji tě. Bože, chybíš mi. A odpouštím ti...

  • 3.12.2013  12:21
  Artifact (2012)
  *****

  This is War! This is War! This is War! Opravdu jsem něco takového ještě neviděla. Ty tři lidé, kteří svou práci nadevše milujou, kteří stále drží pospolu. Kdy ani před tím největším problémem nechtějí uhnout a taky, že to neudělají, protože mají odvahu a vůli jít po hlavě do všeho, co jde proti nim Tihle lidé z Marsu dokázali opravdu mnoho. A ještě toho mnoho ukážou a dokážou. Je vidět, že i jejich život není vždy lehký, ale udělají všechno proto, aby dovršili svůj sen a cíl. A jsou za tuto snahu odměněni fanouškovskou láskou, která je zrovna u této skupiny velká. Když pak na konci tohoto artefaktu vidím tváře obyčejných lidí, kteří jsou v té chvíli opravdu šťastní, z kterých cítíte, že teď, zrovna teď mají odhodlání splnit si i ten největší a nejšílenější sen, kdy na těch pár minut zapomenou na skutečnost, že tenhle svět není zcela v pořádku....to je ten nejkrásnější moment. Time to Escape. The Clutches of the Name. No, this is not a Game. It´s just a new Beginning.

  • 21.11.2013  20:43

  ...a kéž Vás všechny vždy provází štěstěna...Kraje se bouří proti Kapitolu. Každý si už uvědomuje, že jsou jen postavičkami v tomto světě, z kterého nejde uniknout. Katniss je jejich hlavním vzorem. Ona je dívkou v plamenech, která dává naději na lepší zítřek. Jenže ne každému se to líbí. Jediná naděje pro Kapitol je postavit proti sobě 24 vítězů hladových her v již 75. ročníků této kruté show. A tentokrát to už není jen hra s lukem a šípem. Tentokrát je to už mnohem víc. Jde o Panemu, jde o životy všech krajů. Možná ne všechny přežijou. Jako nepřežil kdysi kraj 13....

  • 21.11.2013  19:56
  Hunger Games (2012)
  *****

  Brouzdám se trávou, loukou vonící. Zamávám zas všem ptákům letícím. Slož hlavu svou do dlaní mých a zůstaň tak v těch časech zlých... Vítám Vás při příležitosti slavnostního zahájení 74. hladových her. Víte, tyhle hry nebudou jako ty předešlé. Bude tam něco jiného, ne jen žízeň po vítězství. Láska, přátelství. Naděje pro všech 12. krajů. V těchto hrách bude i Katniss a Peete a to je to hlavní. Oni nejsou zrovna velkými přáteli, ale chápou problém celých her, zvrhlost této podivné události. Je to show, ve které umírají nevinní lidé. Musíme se proti tomu postavit, přátelé. Pojďme do toho boje. Nejspíše prohrajeme, ale aspoň máme naději...

  • 7.10.2013  07:50
  Gravitace (2013)
  *****

  Kowalsky, vyřiďte ji, že ji moc miluji... Slzy, které padaly Sandře po tváři se přenesly do vzduchu a blížily se ke mne, až se dotkly mé tváře. Už předtím jsem ale cítila, jak se Georgův pohled zastavil na mne, prohlížejíc si mé modré oči. Bohužel ten pohled po chvíli zmizel a já jsem se se zatajeným dechem modlila k Bohu, aby mne úlomky, které odlétaly z bortící se mezinárodní vesmírné stanice, nezasáhly. Bylo to děsivé, emocionální a dokonalé. Gravitace je film o tom, jak jednoduché je propadnout panice a jak těžké je naopak v sebe věřit, věřit v zázrak, který možná nepřijde. Je to film o víře k něčemu, co není jisté. Co není možné zpozorovat hned na první pohled. Není to jako planeta, kterou vidíte, i když zrovna není na dosah. Je to něco jiného. Něco jinak nádherného. Možná Gravitace...

  • 19.8.2013  18:37
  The Graham Norton Show (TV pořad) (2007)
  *****

  Pravé anglické, bez jakýkoli zábran, sympatické, milé, s pořádnou špetkou humoru a tak působící, že se budete smát ne-li válet na zemi. Ano, tohle je show Grahama Nortona. Nic víc se už nemusí říct, to si musíte pustit. ;-)

  • 12.8.2013  20:54
  Pochyby (2008)
  *****

  Co děláte, když nemáte jistotu? Podezření. Zrada. Důkaz. Vyvrácení. Pravda. Lež. Pochyby...Snímek, ve kterém není nic jasné. Snímek, který je a vlastně vůbec není o církvi. Snímek, který je uvězněný v tísnivém prostoru jednoho kostela a vlastně Vám dá takový rozlet, jako když roztrhnete polštář a vyletí z něho tisíce peříček do daleka. Snímek, který má dva hlavní hrdiny-Sestru Aloysius a otce Flynna. Snímek, který má dva nepatrné, ale přesto zásadní hrdiny-Sestru James a paní Miller. Snímek, který je tak komorní až je grandiciozní. Ten snímek se jmenuje Pochyby. A já můžu říct, že nikdy jsem neviděla něco, co mě nechalo tak na pochybách.

  • 12.8.2013  20:14

  ´Co když nechci žít jako ty?´ ´Nebuď blázen, Andreo. Tohle chce přece každý. Každý chce být na našem místě.´ Někteří možná milují ty krásné hadříky, třpytivé šperky, dechberoucí účesy. Nemůžu říct, že by mi to bylo naprosto cizí, ale stejně se nejlépe cítím v šortkách, volném tílku a žabkách. A nejsem určitě jediná. Přesto, každého se ten svět módy, ve kterém se točí miliardy korun, týká. Každého. Kritizujeme ho, milujeme ho, nesnášíme ho. A já se přiznám, že kdyby mi někdo nabídl boty od takové Prady, asi bych neodmítla a to i přesto, že si stále v hlavě opakuji, že nechci žít jako žijí všichni ti lidé, co ve světě módy něco znamenají...

  • 11.8.2013  20:26
  Drsňačky (2013)
  *****

  ´Co to dělá?´ ´Hledá moje koule.´ Klišé? Otrava? Uspávající nuda? Tupá kravina? Bez špetky humoru?...A nespletly jste si náhodou filmy? Tohle byla jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy mohla vidět. Bylo to vtipné, bylo to svižné. Je to i poučné-bylo tam hromada sprostých slov a některé nové jsem zaznamenala. :) Mellisa a Sandra jsou skvělá dvojka, úžasně se doplňují. No a pokud stále ještě nechce uvěřit tomu, že tenhle film stojí za zhlédnutí v kině, řeknu Vám jedno-barová scéna, kdy mají policajtky přilepenou lepenku na nose tak, aby za ní mohly zezhora tahat a musí ještě k tomu vypít pár panáků vodky, je opravdu tak úžasná, že jsem málem spadla z křesla, jak jsem se řehtala...

  • 5.8.2013  20:28

  ...´Dobrá, myslím, že jsme vykročili nesprávnou nohou.´ ´To je pravda, dámo. Máte dvě nesprávné nohy v zasraně odporných botách.´ Erin si nenechá jen tak něco líbit. Což je ostatně dobře. Bojuje za práva lidí, kteří jsou nemocní kvůli naprosto nezodpovědným, zasraným parchantům, kteří si neuvědomují, co za hnusárny spáchaly. Erin, jdi do toho. A neboj se je všechny poslat do patřičných míst a vůbec se s nimi nemazli. Dobrá, řeknu to na plnou hubu. Pošli je do prdele a vůbec se s nimi neser. Tohle je ten správný přístup. K nim se totiž ani jinak chovat nedá...k hajzlům jednějm vodpornejm...

  • 1.8.2013  20:58
  Coldplay: Live 2003 (koncert) (2003)
  *****

  Look at the stars, look how they shine for you . And all the things that you do. Hitovky jako Yellow, Trouble, In My Place či Clocks, to je prostě balzám pro uši i pro duši. Ale stejně...píseň The Scientist budu vždy považovat, za to nejlepší, co mohlo vzniknout...

  • 29.7.2013  20:33
  23 (2007)
  *****

  Buď si jistý, že si tě tvůj hřích najde. Naprosto ohromující snímek s fascinujícím číslem 23 ...Titanic se potopil ráno 15. 4. 1912. Při letu číslo 800 zemřelo 320 lidí, vybušniny byly na sedadlech 23J a 23K. 11. 12. 1941 byla deklarována válka v Německu. Hitler spáchal sebevraždu v dubnu 1945. Caesar byl 23x probodnut. Májové věřili, že konec světa bude 23. 12. 2012...všechno má v sobě číslo 23. Fascinovaná tímto faktem, sčítám vše co se dá. A ono to všechno dává smysl. Všude je jedno číslo. 23, Osud? Nebo jsem snad také napsala nějakou knihu? Jsem snad vrah? Uvidíme, jestli si mě můj hřích najde...

  • 20.7.2013  18:53

  Je to jedno z nejtišších a nejosamělejších míst v Římě. Během staletích se kolem něj rozrostlo město. Je jako krásná ráma. Jako srdcebol, kterého se nechceš zbavit, jak je příjemný.Každý chce, aby vše zůstalo při starém. Setrváváme v trápení, protože se bojíme změny a rozpadu. Pak jsem se rozhlédla kolem. Viděla jsem ten stálý chaos, který přetrval změny, požáry i plenění. Vždy se opět přetvořil v chaos. A už jsem byla klidná. Můj život možná nebyl tak chaotický, to jen svět kolem. A past číhá v tom, když k něčemu z venku přilneš. Trosky jsou dar. Trosky jsou cestou k přeměně. Příběh, který má hloubku a myšlenku. Který chytne mnoho lidí za srdce a nechá je nad sebou zamyslet. Tento příběh je téměř totožný tomu mému. Jen jeden, ale velmi velký rozdíl je mezi nimi-Můj mám zatím jen v hlavě, zbabělost mi nedovoluje ho uskutečnit...

  • 12.7.2013  07:39
  Ti druzí (2001)
  *****

  Tady žádní druzí nejsou! Byla jsem vyděšena, překvapena a unešena. Já naprostá nežroutka hororů jsem z tohoto snímku byla úplně mimo. Klepala jsem se na celém těle a husinu jsem měla až na zadku...přitom tam neukápla jediná kapka krve, nikdo nešel na někoho sekerou, aby ho pak rozsekal (nebudu do toho počítat brokovnici na obranu). Byla to čistá psychologie, bez krve a efektů. A přesto, nahánělo to neuvěřitelnou hrůzu.

  • 9.7.2013  10:05

  Nikdo není mrtvý, dokud si ho pamatujeme. Víš jak vzpomínám na svoji mámu? Kouknu na hodinky a když jsou čísla stejná, třeba 11:11 nebo 22:22, když jsou stejná, tehdy si vzpomenu, že musím říct mamce, jak jí mám rád. Hodiny zrovna ukazovali 11:11, když nastal zlom v rodině Taylorových. Zlom, který nikdo nečekal, který byl neuvěřitelně bolestný, ale zároveň jim pomohl navzájem se pochopit, vyléčit staré rány, říct si, že takhle to dál nejde. Staré rány bolí více než ty nové. Mámina tragická smrt bolí, ale rány, které se staly před mnoha lety a vůbec se nevyřešily, bolí mnohem více. ...Hodiny ukazovali 11:11 když přišel i zlom v mém myšlení. A já jsem v tom okamžiku pochopila, že si své rodiny rozhodně nevážím tak, jak by si to zasloužila. A ještě něco se ve mě zlomilo. Julia Roberts. Z mé asi nejnenáviděnější herečky se stala jednou z mých nejoblíbenějších...

  • 8.7.2013  10:49
  Moulin Rouge (2001)
  *****

  To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a v lásce být milován. Moulin Rouge. Noční kabaret. Tančírna a bordel. Ale také místo, kde se může projevit opravdová láska, i když je zde komplikovaná...Mám pocit, že jsem jako malá holčička, která dostala lízátko. Sladké, růžové, naplněné láskou, štěstím, ale i žárlivostí a...smrtí. A ona, to malé děvče je natolik ohromeno tím složením, že prostě ochutnat musí. A já jsem tohle všechno ochutnala. A pochopila jednu věc: I když se bude dít cokoli, když budeš mít své srdce naplněné láskou, nebudeš na to nikdy sám. ...Díky Bazi, díky Nicole, díky, Ewane. Díky Moulin Rouge...

  • 1.7.2013  14:45

  Svět Vám zlomí srdce na tisíc způsobů, to je jisté. Nedokážu vysvětlit proč. Ani tu bláznivost, kterou v sobě máme asi všichni. Ale neděle je zase můj nejoblíbenější den. Myslím na všechno, co pro mě kdo kdy udělal a vím, že jsem velmi šťastný člověk. OK, zase jeden z těch filmů, na který koukám s otevřenou pusou a jediný projev toho, že jsem stále ještě naživu, spočívá v tom, že se začnu řehtat jako tele. A to jsem zezačátku tomuto vcelku netradičnímu snímku nevěřila...prostě ta Jennifer. Stačila jedna věta (kdo si vzpomene na letošní zlaté glóby, hned bude vědět, o jaké větě mluvím) a já začala tuhle holku nesnášet. A proto jsem nedávala filmu moc šancí. Jenže...uf, ona je Jennifer fakt dobrá herečka a Oscara si prostě zaslouží (i když si to stále nechci přiznat). Bradley Cooper má tak nádherný úsměv, že jsem jen s vypětím všech sil nespadla (díky výpadku elektřiny v mém mozku) ze židle. No a Bob De Niro? Bůh...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace