jezurka42

Česko

Twitter: Jezurka42

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 5.4.2020  00:11

Why would God give us this short life with all its troubles and not a better one after? Za cenu všeho opustila ta žena život perfektní navenek, ale zničující uvnitř. Vydala se na cestu s těmi dvěmi mladíky, kteří ji milovali i nenáviděli, kteří ji potřebovali i postrádali. Cesta to byla konečná, dvě srdce bít přestala, aby byla jedna duše volná. To nebyl jejich útěk, ale její vysvobození.

• 3.4.2020  08:59

I am so lonely. Tři byly a stejně se cítily opuštěné. Žily, a nic si z toho nepamatovaly. Přály si a snily, ale zůstalo jen u toho. A pak je osud opět svedl dohromady a ony si uvědomily, že život je příliš krátký na to, aby byl utopen v žalu, obviňování a odmítání sebe samotné. O dva dny později, po ránech a nocích utopených ve smutném smíchu a veselém smutku, sfoukla ta nejstarší ze sester svíčky na narozeninovém dortu a s nimi si přála to jediné, co mohly mít - sebe navzájem, skutečně spolu, hledající štěstí. You are not at all alone.

• 1.4.2020  08:50

I hate to see you miss out on something... because you have this picture in your mind or you thought you can change something you can't. I'd hate to see you not find what you really want. Od filmu, během kterého se nepřestanete smát, jsem čekala zcela něco jiného než jsem dostala. A jsem ráda za ten omyl. Příběh jedné rodiny, která je ztřeštěná jako milující, otevřená jako ochraňující. Proč Meredith nechtěli přijmout? Protože se k Everettovi nehodila? Protože byla jiná? Protože všichni Stoneovi věděli, že možná jsou to poslední skutečně společné Vánoce? Těch důvodů mohlo být mnoho, mohl být jen jeden. Ale i ten stačil. Jenže ta ženská v sobě nese stejnou ztřeštěnost a lásku jako všichni ti lidé dohromady. A každý hledá lásku. Každý hledá pokoj v duši. Nakonec to našli, i když je to stálo lásku člověka jejich srdci nejbližšího.

• 30.3.2020  22:53
    Spáč (1973)

It's hard to believe that you haven't had sex for 200 years. - 204, if you count my marriage. Woody Allen se vzbudil, s obtížnostmi vstal, a se schválností omylnou kopnul do vosího hnízda plného prolhaných politiků, zmatených jednotlivců a poslušných oveček. Parodie i výjev skutečnosti, Woody v začátcích již s vidinou blízkého úspěchu. Tentokrát na mne ještě ale neměl takovou páku, jakou by si nejspíše představoval. Zato jeho partnerka a spolupachatelka ano. Diane Keaton je pro mne vždy nevšedně okouzlující ženská, ale zde byla tak nadpozemsky nádherná, že ani slovy ten neskutečný obraz nelze popsat.

• 25.3.2020  22:45

I was never right for you, was I, George? It was like I sang all the music, but I never knew the words. Ve vztahu je vždy potřeba dvou. Spolu vzlétneš i padneš, spolu miluješ i nenávidíš. Spolu žiješ a umíráš. A když ten jeden najednou odejde, dostává tohle vše mnohem rychlejší spád. George uhodil a Faith stála, čekající tu facku, ale už ne pěst.

• 25.3.2020  11:09

I have been so lucky to have been able to love someone so much. Jedna chtěla vidět celý svět, druhé stačilo dohlédnout jen za vlny moře. Jedna potřebovala být milována a ta druhá zase druhé milovat. Jednu označovali za zlou, sebestřednou, falešnou, tu druhou za dobrou, srdečnou a milou. Byly ale skutečně takové, tak jednoduše zařaditelné? Křivdy a nevyřčené pravdy začaly vyplouvat na povrch v tu chvíli, kdy se pohledy Bessie a Lee opět po letech střetly. Obě si pohlédly do očí a viděly v nich smutek z konce toho všeho. Života, lásky, porozumění. A právě v té chvíli, během jednoho týdne, změnily se ty dvě sestry k nepoznání. A to, co život jednou spojil, smrt již nikdy nerozdělí.

• 23.3.2020  00:10

Love is such a strange phenomenon. Strange and exquisite. Před Alvym a Annie, před Borisem a Sonjou, byli zde Allan s Lindou, kteří žili v nepřirozeném světě, kde i jejich podivnost přirozeně vyčnívala. Něco nebo někdo jim do ucha šeptal, jak se mají chovat, a co mají dělat, a tak udělali přesný opak - zamilovali se, s láskou i bez ní, s city i bezcitností. Našli se ve své ztracenosti. Jenže svět nepřirozený podivnou přirozenost zabijí, a tak naši dva hrdinové po chvilkovém milostném zatemnění mysli a rozjasnění srdce vrátili se tam, kam rozum jejich chtěl. Na cestu vyšlapanou a bezpečnou, se vzpomínkou tak blízkou jako ve skutečnosti vzdálenou. Na ten život prožitý v jednom jediném dni.

• 22.3.2020  08:49

I didn’t know that she loved me as much as she loved me. I didn’t know she was bulimic. You know, we had dinner, she tell me that she love me and then she throw up. Hold neurotické romantičce, zahalené navenek, ale odhalené uvnitř. Přátelé přinesli smích, kolegové respekt, lásky oddanost a potřebnou nostalgii. Woody pravdu, která všechny zasáhla a snad nejvíce jeho múzu. S jejich finálním objetím, objevili se nachvíli všichni ti lidé milování i zatracovaní. Linda a Allen, i Annie a Alvy. Jen pár vteřin a pak zase odletěli do výšin nebe. Kruh se uzavřel, opona spadla. Di děkujeme. Tak zase přijď a ukradni si naše srdce.

• 22.3.2020  08:37

How many lovers do you have? - In the midtown area? Tohle je milostné vyznání komediálního dua Allen - Keaton v té nejčistší, nejabsurdnější formě, které se od toho 75. roku už nikdy neobjevilo ani v jejich filmografii, ani v historii kinematografie. Během 90 minut přináší na plátno filosofii víry a víru ve filosofii, absolutno absurdity a 100% líh parodického humorismu. Film stvořen z duší a myslí dvou neuvěřitelných lidí, tak v lásce spjatých, že ani láska tomu všemu nestačí.

• 17.3.2020  08:36

I thought you might realised that you loved me. Tak tohle byla rána přímo do mého bolavého srdce. Carol a Reece se tak milovali, že se až báli ty dvě slova říci. Jejich vztah byl provázen mnoha jemnými doteky a silnými objetími, prázdnými slovy a falešnými pohledy. Pravda zůstala stát někde na půl cesty, stejně jako vzpomínky nikdy nevyblednou, ale nikdy se ani nezopakují. Carol ho milovala a Reece miloval ji, ale na všechno bylo pozdě, příliš pozdě. V mladí byli velcí, v dospělosti menší a na sklonku života nebylo jich vidět. Život skončil, láska vyhasla.

• 13.3.2020  09:46

There‘s something different about you. I don’t know what, but it’s great. Když se kouknou Annie a Alvy do zrcadla, vidí v odrazu někoho jiného. Ti dva jsou jim podobní, v neurotičnosti, v romantičnosti, ve své nejistotě a smutku. Stojí tam Diane a Woody, ruku v ruce, s trpkým úsměvem a rozbolavělou duší. Vyprávějí svůj příběh o té prchavé lásce, neuspokojivém partnerství, celoživotním přátelství. Jakási anekdota o životě, s takovým tím zvláštním koncem, který konce nemá.

• 12.3.2020  01:59
    Baby Boom (1987)

Just don't expect too much, okay?! Se závěrečnými titulky loudaly se mi po tvářích slzy, a já jim nedokázala poručit, aby už přestaly. Osmdesátky, neuvěřitelné oblečení, příchod emancipace, zrození královny romantiky Nancy Meyers a comeback Diane Keaton. Právě poslední zmiňovaná tomuto snímku dala tu správnou lidskost, kdy nám skrze tvrdě pracující J.C. Wiatt ukazuje, jak je strašně těžké a zároveň strašně jednoduché změnit své priority, změnit prostředí, změnit sám sebe. Two women show od Diane i její krásné filmové dcerky. Kdo by jim jen dokázal odolat?

• 12.3.2020  00:49

I am saying this, with love, compassion and the spirit of true sisterhood. You are full of shit! Name more iconic trio, I will wait. Dlouho jsem neviděla film, který by stál na třech ženách, které by nesoupeřily v tom, která bude vtipnější, krásnější, chytřejší, jednoduše lepší. Klub odložených žen je ve výhodě, protože má tři výborné herečky, které nepotřebují uspokojit svoji hrdost skrze individualitu, ale pospolitost. Goldie je ošklivě vtipná, Diane krásně hysterická a Bette je prostě Bette, židovská mamka, která nakope každému zádel. Scény smutné se střídají s těmi vtipnými (celá scéna krádeže dokumentů a následný úrpk je jednou z nejvtipnějších v historii kinematografie), a člověk brzy zjišťuje, že těm třech odloženým ženským neskutečně fandí. Tak dámy vezměte mne na tu cestu za svobodou. YOU DON'T OWN ME!

• 6.3.2020  11:20

I figured out how he killed her, made it look like a coronary. He gagged her and tied her to the treadmill, and then, he turned the exercise program up to Olympic levels. Co víc si mohl člověk přát, než mít zase po letech Woodyho Allena a Diane Keaton pohromadě v jednom filmu? Už to je něco mimořádného. Jejich slovní přestřelky a neurotické pohledy jsou tím nejlepším, co mohl filmový svět v těchto dvou géniích objevit. Když se k tomu ještě přidá zajímavý příběh, nezaměnitelný výběr hudebního po(d)kladu, detektivní čumák Aldy a nevyzpytatelná dračice Huston, vznikne něco tak ohromně zábavného a zároveň napínavého, jako je Manhattan Murder Mystery. PS: Tak strašně ráda bych zase ty dva viděla pospolu. Protože film Woodyho Allena bez Diane Keaton je jako sex bez ženské – neuspokojí, nezahřeje.

• 3.3.2020  12:53

I think it’s best if you hang out with grandma and grandpa right now. Chápu jeho lhostejnost, chápu její pláč. Zatímco on je tím chladným mužem nesnášející celý svět, ona je to milou dámou celý svět hladící horkou dlaní po tváři. Co tedy mají tihle dva společného? Chybí jim láska. Láska milovaného, láska k milovanému. Láska k sobě samému. Leah ani Oren ji nehledají, jelikož v ní již ani jeden nevěří. A pak přijde zázrak v podobě malé holčičky, která jim oběma zamotá hlavu a navždy ukradne srdce. Není to komedie, není to tragédie. Je to směsice všech emocí, co barvitá duše člověčí zahrnuje.

• 28.2.2020  09:58
    Poms (2019)

You were dying yesterday and you are going to be dying next week. And in the meantime you should be dancing your ass off. Isn’t it what is this all about? Pokud si ze sebe nedokážeš udělat srandu, pokud nedokážeš přijmout kritiku, pokud nedokážeš bojovat za poslední zbytek vzduchu v tvých plicích, nežiješ. Je lepší umřít šťastně než žít nešťastně. O tom ten zvláštní lidský cyklus je. Ty krásné, odvážné 18 + 50 ženy tancovaly celým svým tělem, celou svou duší, a především celým svým srdcem. Cheer and dance. For Martha.

• 28.2.2020  09:39

Why are we moving? What are we chasing? Haven’t we built a good life? Ruth a Alex si žijí svým životem, sami, avšak nikdy osamělí. Mají jeden druhého, dýchají pro sebe, zachraňují jeden druhého. Milují se tak vášnivě, že jeden by řekl, že to jejich srdce ani vydržet nemůže. O čem tento snímek tedy? Právě o těchto lidech, kteří se rozhodnou přestěhovat se, ztratit ten svůj milovaný domov, protože doba šla někam jinam a oni mají pocit, že tak trochu nikam nepatří. Jenže současnost je možná někde jinde, ale oni jsou stále stejní, stejně čistí. A proč se snažit patřit někam, kde není pro tebe místo, když stačí otočit se k tomu druhému, vzít ho do náruče a uvědomit si, právě to je to místo, kde skutečně žiješ a seš sám sebou. A ačkoli se může zdát, že rozdílnější lidé jako je Diane Keaton a Morgan Freeman nemohou existovat, opak je pravdou. Dlouho jsem neviděla tak dobrou chemii mezi partnery jako právě u nich. Protože ne na rozdílech, ale na porozumění staví se celý svět.

• 27.2.2020  19:00

Maybe it is time you did take a hike and try to reconnect with your own true self. Jak jedna kniha změnila životy rovnou čtyř žen. Každá je jiná, a přesto po jednom toužící – po pravé lásce, která přinese spokojenost, stálost, sílu. Skrze celý snímek měla jsem úsměv od ucha k uchu, ačkoli někdy do toho koutku úst dopadla trpká slza smutku. Zabalila jsem těm ženách jejich batohy na cestu, dala jim pusu na čelo a poslala je do světa, aby našly to své místo. Tak snad už ty věci z batůžku začaly vybalovat. PS: Andy Garcia má neskutečné charisma, Jane Fonda snad ani nestárne, na úsměv Candice Bergen bych se mohla koukat celý den, ale u mne na plné čáře vyhrála Diane Keaton ve té své nejčistší, nejšílenější formě.

• 26.2.2020  17:24

Are you crying? – Yeah. It's my new thing. I've gotten abnormally brilliant at it. Jak řekla Diane Keaton poté, co za tuto roli v roce 2004 získala zlatý glóbus: "Nancy Meyers obsadila do romatické komedie Jacka a Diane, kterým je dohromady 125 let." A jak dobře udělala. Režisérka totiž vybrala herecké ikony, které umí zahrát drama i komedii. Vybrala skutečné lidi, kteří se nebojí být ošklivý, zlý, naivní, lidští. Nebála se jednoduše zariskovat. Vznikl tak příjemný snímek, kde každá postava má svůj příběh, zbytečně nešustí papírem, a dostává oba konce - ten štastný i ten poněkud smutnější. Harry a Erica museli přeskočit mnoho překážek a přejít nespočet nástrah, aby si uvědomili, že vše jde lépe, když jsou na to dva. Život není vždy pohádka, někdy ale jí býti může.

• 19.2.2020  08:39
    Klid noci (1982)

Jump. Robert Benton se po úspěchu s Kramer vs. Kramer pustil do vod již v předchozích letech prozkoumaných a přivedl na světlo světa kriminálku, která je chytrá, dobře vypadá, a diváka baví. Zajímavé ženské postavy, kterým vévodí Meryl Streep, jejíž krása ohromuje nejedno lidské oko. Spolu s Royem jim to skvěle sedí, to, na co slova nestačí, to si oni dokáží říct pohledem. Zápletka je zajímavá, závěrečný zvrat velmi (příjemně) překvapil, a ačkoli jsem si byla od půlky filmu jistá, kdo je vrahem, jeho odhalení mne (nepříjemně) vyděsilo. Still of the Night, který vzdává hold klasikám v žánru detektivky, je možná jedním z těch zapomenutých filmů z let sedmdesátých, ale na dlouho nezapomenutelný pro ty, jež ho během nového milénia objevili a zamilovali si jeho jedinečnou atmosféru.

• 19.2.2020  08:35

Can you picture how drop-dead gorgeous this city is in the rain? Miluji Woodyho Allena a jeho poetičnost a sílu s jakou vyjadřuje svou lásku k hlavnímu městu Francie. Zamilovala jsem si jeho Manhattan, ale Paříž mne zcela uchvátila. Uhranula mne každou svojí usměvavou vráskou, jiskrou v očích, výraznými boky houpajícími se do rytmu hudby Cola Portera, nádherným jazykem, který je romantický a dokáže oblbnout toho největšího cynika i doživotního pesimistu. Tenhle film je básní o místě, které mění nás a my měníme jej. A kvůli tobě Erneste stanu se nočním ptákem.

• 17.2.2020  20:23
    Ptačí klec (1996)

I see. You're going to the cemetery with your toothbrush. How Egyptian. Jako ženská, která se za celý svůj život zamilovala do jednoho jediného muže, a tím je Colin Firth, jsem tento snímek vnímala jako nádherný, jedinečný počin o lidech výstředních ve svém chování, ve svém oblékání, avšak čistých a hodných ve svém křehkém čiči srdci. The Birdcage je naplněn laskavostí, láskou a neuvěřitelným humorem, který některé nadchne, některé rozesměje, a mnohé urazí. Kdo ví, na co je dnešní svět schopen přistoupit, ale já osobně můžu tuhle komču sledovat neustále. Mike Nichols byl génius, stejně jako jím byl Robin Williams. Nathan Lane je to všechno, co nám zbylo, tak ho chraňte bukbozi tělem i duší.

• 17.2.2020  01:02

Every time we have a chance to get ahead, they move the finish line. Známá je věta, že za každým úspěšným mužem stojí silná žena. A tak za každým Alem Harrisonem, Johnem Glennem či dokonce samotným Neilem Armstrongem najdeme krásné, odvážné, inteligentní, vtipné (a často v nepohodlných podpadkách běžíčí) ženy jakými bezporu Katherine, Dorothy a Mary byly, jsou a navždy budou. Historie byla utvářena za pochodu, tvarovala se na nerovnostech, rozdíly byla mohutně rozdělována. Až teprve, když měla přijít ta první volba, ten nejdůležitější krok v historii lidstva, podali si dva naprosto odlišní lidé ruce, aby najednou zjistili, že odlišnosti fyzické nejsou důležité jestliže v duši a srdci jednáme a bojujeme za stejnou věc. Otevři oči, pohledni nahoru. Zjistíš, že rozdílnost se ztrácí čím dále seš od planety Země. Člověk si připadá titerným, dokud nepochopí věc jednoduchou - titernost se promění ve spojitost a pospolitost.

• 16.2.2020  01:54
    Manhattan (1979)

I am honest. I say what’s on my mind and if you can’t take it, then fuck off. Takové to správné Allenovské vyznání jeho největší lásce, nejvášnivější milence, nejrozmilejší přítelkyni - hvězdě americké společnosti, zařící v noci, za sluneční brýle schovávající se ve dne. Oh New York, Oh New York, I Love You So! Po letech neustálého odkládání otevřela jsem toto vyznání a sama se bezhlavě zamilovala do té neuroticky něžné krásky. A když se sem tam mihne nevšedně stylová Diane Keaton a tajemně krásná Meryl Streep, člověk si uvědomí, že v té neočekávané blaženosti mohl by i umřít.

• 13.2.2020  23:56

People may say I couldn’t sing but no one can say I didn’t sing. Film o krásné, křehké ženě, které vše, co dělala, dělala s neuvěřitelnou vášní, s oddaností, se silou, která bořila vše, co ji přišlo do cesty. Protože to, za co se bila, bylo to, co ji naplňovalo, co ji drželo celá léta při životě. Hudba. Zpěv. A ačkoli ji mnozí lidé nazývají nejhorší zpěvačkou na světě, já se ji klaním za to, jak neuvěřitelně uvěřitelně a lidsky zpívala, protože to dělala, jak nejlépe dovedla. Bravo Florence. Bravo.

• 13.2.2020  23:48

He is unforgettable. HE IS unforgettable. Muž s velkýma smutnýma očima, které byly naplněny touhou a oddaností vůči životu. Jediný pohled, a člověk stojící naproti němu byl najednou obnažen, jen ve své křehkosti, nedokonalé lidskosti. A díky tomu byl John jedinečným, nezapomenutelným, neuvěřitelným. Odešel příliš brzy, a ty smutné oči vryly se navždy do pohledů těch, kteří ho milovali celým svým srdcem. Kdo tohle dokáže?

• 12.2.2020  11:20
    Hořkost (1986)

The minute you get married, you start to drive each other crazy. V jedné minutě si říkám, že se jedná o romantiku, aby v další přišel nádherný komediální počin od Meryl či Jacka či od obou najednou. Film šlape jako dobře namazaný stroj, jenže když ten hluk a ruch najednou pomine, nedokážu si vybavit, co skutečně ten dobře namazaný stroj vytvořil. Protože po konci zůstane taková ta divná hořká pachuť na jazyku, která pomine až ve chvíli, kdy na tento snímek zapomenu. Z čeho to všechno neumím ale pojmenovat. A tak stejně jako nerozhodná byla Rachel před svatbou i rozvodem, zůstanu taková nad hodnocením tohoto filmu.

• 11.2.2020  20:40

Do you remember where you parked the car? Jeden z těch revolučních devadesátkových filmů, který zaexperimentoval s VFX technologií, přišel s originálním námětem, našel brilantní motivy v hudbě Alana Silvestriho, z Bruce udělal podpantofláka, z Goldie ošklivku a z Meryl komediální herečku. Oh boy, good old days!

• 10.2.2020  00:50
    Zamilován (1984)

I just think we were meant to be together even though we never will be. Láska je strašně komplikovaná věc. Dokáže zahojit i zranit. Hlavu zamotá, srdce obelstí, duši zasáhne šípem ostrým. Molly a Frank měli štěstí v neštěstí. Střetli se náhodou, potkali se záhy, zamilovali se nedobrovolně. Ale jak lásce říct ne, když je tak lákavá? Oba si byli vědomi toho, co všechno mohou díky jednomu okamžiku ztratit. Cítili se ztraceni, neschopní toho správného rozhodnutí. Nervozita, nerozhodnost, neschopnost. Tři ne, které se mohou velmi jednoduše proměnit v ano, jen musí dojít na to slovo. Krásný, civilní film s krásnými herci podávající civilní, skutečný výkon. Jsem zamilovaná. Zcela dobrovolně.

• 9.2.2020  22:25
    Veterán (TV film) (2020)

Co se z těch bot snaží vyklepat? Ústy se směje, ale oči má jaksi mrtvé. Písek neslyším, skrze tmu nevidím, a strach je mým slabým místem. Jsem ráda, že ani jedna z těch věcí blízká mi není. A ač se to zdá pro některé úsměvné, mne ten úsměv zamrzá na rtech. Sakra, jak ráda jsem, že to skutečně neznám.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10