Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Animovaný

Oblíbené seriály (10)

Vyprávěj

Vyprávěj (2009)

Někdy děláme rozhodnutí, která víme, že jsou špatná, ale děláme je pro druhé. A doufáme, že následky nás nedostihnou... Vyprávěj se pro mne stalo opravdu symbolem a klenotem, protože krásně doplňovalo vzpomínky mých rodičů, kteří v této době vyrůstali, studovali, potkali své první lásky, zamilovali se do sebe, a neustále přiváděli na svět nové a nové události, které stejně jako v tomto seriálu voní mi takovou tou zvláštní vůní přibarvené nostalgie. A stejně jako to rodičovské vyprávění, tak i toto seriálové jsem si zamilovala pro to cizí, a přesto tak známé a blízké prostředí, pro milované charaktery, jejich slasti i strasti a vlastně i pro to negativní a zákeřné, které se z jedné doby přeneslo do druhé. Tak mami, tati, babi, dědo...vyprávějte. Poslouchám a naslouchám.

Za sklem

Za sklem (2016)

Prach pristáva ticho na telke, nový hrdina v špinavej prestrelke. A všetko zlé je za sklom. A tohle přesně mám na Slovácích ráda. Oni se věcí nebojí. Nebojí se ukázat špínu, která prochází skrze všechny vrstvy, politické, společenské, lidské. Nedokonalost, tu oni dokáží vystihnout. A dělají to dokonale. Za sklom je jeden z nejsilnějších seriálů na československé scéně, s výbornou hudbou, perfektním castingem a scénářem, který je stejně drsný jako je opravdový.

Odložené případy

Odložené případy (2003)

People shouldn't be forgotten. They matter. Ono něco nového přináší do podvědomí lidí něco starého. Odložené se stává neodkladným, Zapomenuté nenahraditelným.

Policie Modrava

Policie Modrava (2015)

Pamatuješ, jak jsem ti vyprávěla, když tady na podzim začne lejt, tak by se z toho člověk zcvoknul? Víš, co jsem si v takových chvílích říkala? Že jednou zase bude hezky. Jemné tóny zaznívající v doprovodu nádherných záběrů na pomalu se probouzející Šumavu. Jaroslav Soukup se nesnažil o věrohodné zobrazení práce policistů, ale pouze o vystihnutí nátury západní části naší malé republiky. Sympatické herecké obsazení, velké případy i malé osobní p(r)ožitky jednotlivých postav, vtip, smutek a drsná krajina šumavská. Policie Modrava není dokonalá, ale je příjemná. A člověk si tu dokonalost tou příjemností rád nahradí.

Pohotovost

Pohotovost (1994)

I am afraid! Not of being with him, but of being without him. Seriál vonící opravdovostí. Mark, Carter, Doug, Carol, Peter, Lizzie, Romano, Abby a Kerry. Oni jsou jednotlivými částmi souměrně nesouměrného, dokonale fungujícího lidského těla A tak stejně jako jednotliví hrdinové odcházeli, začala Pohotovost upadat, lidská bytost umírat. Ale ty začátky, ty byly nádherné.

Broadchurch

Broadchurch (2013)

He’s sent you not what you want…but what you need. Broadchurch. Přímořské městečko. Obyvatelé jako jedna velká rodina. Klid. Ticho. Bouře se pomalu blíží. Ellie Miller, těší mě. Alec Hardy, opravdu? Ne. Bouře je již blízko. Kluk, mladý, chytrý, bezproblémový. Nalezen mrtev na pláži. Příčina smrti: uškrcen. Trestný čin: vražda. Bouře propukla v peklo. Broadchurch je naprosto nádhernou studií lidské povahy. Studií strachu, obav, pomluv a podezřeních. Kdy i nejlepší přítel se stane nepřítelem a rodina svými vlastními zabijáky. Příběh, přestože se jedná o vražednou zápletku, nikdy nezabředne do stanovených pravidel, přestože nijak nevybočuje ze svých obvyklých kolejí. A jde snad něco tomuto skvostu, jež mne během jednoho jediného dne dokázal okouzlil, vytknout? Ne. Strhující výkony, brilantní kamera a úchvatná hudba, to vše utváří jednoduchý, mrazivý příběh úžasným a mnohdy těžko uvěřitelným.

Pan Selfridge

Pan Selfridge (2013)

Give the lady what she wants. Harry Gordon Selfridge měl obrovský sen, jenž se jednoho mrazivého dne roku 1909 stal skutečností. Přes časté problémy a mnoho posměšných výrazů od usedlých Londýňanů, utvořil na samém konci Oxford Street obchod, jenž dával každému možnost, splnit si své vlastní, tajné a často těžko splnitelné přání. Protože v každé době chce být člověk alespoň trochu šťasten. A přesně o tom seriál Mr. Selfridge je. O malém zázraku, naději, která se snesla do Londýna v době, kdy všichni měli zlomená srdce a smutek v očích. Ohromena nádhernou kostýmní prací, výpravou a perfektními hereckými výkony celého ensemblu, nechala jsem se unést dokonalým příběhem jedné velké rodiny, kterou Selfridges je. Energický obchodník a jeho tragický život, a zaměstnanci řešící své vlastní životní drama rozehrávají na malém prostoru velkolepou show. A o to tu vlastně vždy šlo. Zaujmout diváky hrou, která nám bude vždy tak nesmírně blízká a často velmi povědomá.

Je to soda

Je to soda (2005)

"FUCK'S SAKE! Jesus – Christ! Well, now we've got another fucking adjective to add to fucking 'smug' and 'glum', haven't we?! Fucking 'RETARDED'! JESUS Ch– Do you not think it would be germane to check who you're talking to?! IT'S A FUCKING NEWSPAPER OFFICE! IT'S NOT A FUCKING SANATORIUM FOR THE FUCKING DEAF, IS IT?! ARE YOU SO DENSE?! Am I gonna have to run around, slapping badges on people, with a big tick on some and a big cross on others, so you know when to shut your gob and when to open it?! Jesus Christ! Oh, but that'll probably confuse you as well, won't it?! That'll be too confusing! You'd see the cross and go "Oh, fuck! X marks the spot! Better tell this little person all about the Prime Minister's fucking CATASTROPHIC ERECTILE DYSFUNCTION!" Oh, but not to worry, not to worry, you've sent fucking Ollie over there to deal with it. (Nicola tries to speak) FUCKING OLLIE! HE'S A FUCKING- HE'S A FUCKING KNITTED SCARF, THAT TWAT, HE'S A FUCKING BALACLAVA! A toto, dámy a pánové, je ta správná soda.

Reklama

Reklama