• Pohádka

Příchozí (2016)

Vychvalovat tu geniální zápletku i s až nechutně dobrým rozuzlením nemá smysl, hlavně také proto, že by tento komentář náležel Chiangově knize nikoliv Villeneuvemu zpracování. Zfilmovat takto velkolepý příběh může však dopadnout pouze strašně dobře a nebo strašně špatně. Naštěstí v tomto případě platí první varianta, o čemž u mě svědčí už jen to, že jsem po závěrečných titulkách zůstal zaklíněn v pohovce a nebyl schopen sebedrobnějšího pohybu. Pro mě ještě o něco málo lepší než naprosto famózní Interstellar!

Liga spravedlnosti (2017)

První ryzí zklamání z této obnovené "DC" série. Od filmu jsem neočekával žádné zázraky, ke spokojenosti by mi stačila jen klasická poctivá "komiksovka", jenže bohužel mě po celé dvě hodiny nedokázal snímek dostatečně vtáhnout do děje, a i když se s postupem času můj dojem zlepšoval, nedotáhl to Zack Snyder na více, než 70%, které jsem bohužel v tomto případě nucen zaokrouhlit dolů.Určitě ale dostane "Liga spravedlnosti" druhou šanci, po které by hodnocení mohlo jít nahoru.

Muž na laně (2015)

Zemeckis je prostě pan režisér, který byl pro tento ambiciózní projekt doslova stvořený. První hodinu jsem byl naplno vtáhnut do příběhu, a druhou hodinu jsem jen fascinovaně koukal na fantasticky nasnímaný majstrštyk, který mě uchvátil svou něžností a jemností, s jakou je natočen. Na dnešní dobu až mimořádně povedený film, který bude doufám jednou doceněn tak, jak si skutečně zaslouží.

Na hraně zítřka (2014)

Musím říci, že mě Sci-Fi filmy z posledních let nepřestávají udivovat, a po "Gravitaci", "Interstellaru" a "Marťanovi" tu máme další geniální dílo, které společně s jmenovanými snímky zaručuje, že pokud se najdou podobně nadaní scénáristé, o budoucnost tohoto žánru se bát nemusíme. Z mého pohledu není co vytknout!

Sedm statečných (2016)

Nesmírně zbytečný remake, který zřejmě doufal, že v lidech oživí staré dobré vzpomínky, a naláká do kina masy diváků. Jenže to by museli pánové obsadit do klíčových rolí opravdové herce, a ne neznámé tváře, které navíc ve výsledku působí až neskutečně nevýrazně. Jediné co stojí za pochvalu je velmi dobrý Chris Pratt, a výborných prvních 10 minut, po kterých však zažijete nepříjemný šok.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Zrovna u X-Menů to dělám velmi nerad, ale musím. 140 minut trvající utrpení, ze kterého na mě po celou dobu sálal dojem, že bylo natočeno jen aby si štáb vydělal. Pro mě osobně ještě horší, než "Poslední vzdor", ze kterého jsem byl po prvním zhlédnutí velmi zklamaný, ale toto veledílo mé zklamání ještě prohloubilo.

Hledá se Dory (2016)

Překvapivě výborné pokračování vynikajícího prvního dílu, které rozhodně neubralo co se týče tempa vyprávění, občas jen příliš tlačí na pilu. Jinak ovšem příjemné překvapení!

Anděl Páně 2 (2016)

Je dobře, že v době, kdy vznikají "Nesmrtelné tety", "Čertovy nevěsty", nebo třeba "Z pekla štěstí", se najdou lidé, kteří chtějí národ potěšit, a točit kvalitní pohádky, příkladem budiž oba dva "Andělové Páně". 90% převážených nahoru.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Musím se přiznat, že rozhodně nepatřím k největším fandům "Star Wars" ani v naší, ani v jiné předaleké galaxii. V tomto případě se však kuchař Gareth Edwards přesně trefil do mých chutí. Ne nějak šíleně přesolená délka, a lehce stravitelný děj, dělají z Rogue One velmi lahodný pokrm, a velmi se těším, až si ho znovu, tentokráte sám, připravím. Troufám si dokonce tvrdit, že v mých očích se film minimálně vyrovná vynikající Epizodě III.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

2013-Gravitace, 2014- Interstellar, 2015-Marťan. Věřit v to, že v nastolené tradici bude "ID- Resurgence" pokračovat,může jen skutečně naivka. Sice nezastírám, že jmenované filmy jsou mi mnohem bližší z mnoha důvodů, ale takovou špínu si na sebe druhý "Den nezávislosti" házet nezaslouží. Stačí jedna jediná rada, kterou byste se měli držet- neočekávat nic zázračného, a nechat se dvě hodiny bavit, pak budete stejně uspokojeni jako já. Ale pokud jste již aspoň trochu zkušení, jistě jste si zvykli, že téměř všechny Emmerichovy filmy působí jako skvělý "výplach mozku". Poctivé 3*.