• Pohádka

Lepší už to nebude (1997)

Jedna z posledních takto výtečných komedií, které svým decentním humorem neútočí na žádného filmového diváka, a chce jen pobavit, a ve správnou chvíli chytnout za srdíčko. Pět tu ódy na Jacka Nicholsona nemá vůbec žádný smysl, stejně jako na zcela geniální scénář, který velmi často zcela vybočuje z těch klasických prvků romantických komedií.... Jediná škoda, že v dnešní době už se zřejmě podobného filmu nedočkáme...

Sebevražedný oddíl (2016)

Komiksovým filmům tři hvězdy většinou nedávám, ale bohužel Sebevražedný oddíl mě nepobavil tak dostatečně, jako jiné filmy s hrdiny z obrázkových seriálů. Naprosto skvělou a našlapanou úvodní půlhodinu bohužel ničí zbytek filmu, který se jí nepřibližuje ani zdaleka. Věřím však, že na druhé podívání v původním znění změním názor jak na nového Jokera( samotný Jarec Leto mi totiž nejpřijde vůbec špatný), tak na celý film, který může jíž každým shlédnutím výš a výš. 70%.... Nakonec však bohužel ani prodloužená verze, a originální znění moje přesvědčení nevyvrátila, a stále tak řadím "Sebevražedný oddíl obecně k těm průměrnějším komiksovým filmům.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ne, rozhodně nejde o dokonalý film, který bysi zasloužil pět hvězdiček. Ale chci zabránit zhnusení diváků, kteří jsou před shlédnutím tohoto filmu, a jdou se podívat na reakce lidí. Ty je dozajista odradí. 65% není na očekávanou komiksovou pecku rozhodně dostačující, a tak se spousta lidí na film ani nepodívá. A to je chyba! Když "Úsvit spravedlnosti" srovnám s jeho předchůdcem "Mužem z oceli" v podstatě nevidím příliš rozdílů( Muž z oceli byl pro mě přeci jen o něco lepší). Film je natočen v podobném oděvu, má podobnou atmosféru, a narozdíl od téměř všech, kteří hodnotili tento film si myslím, že je i velmi dobře napsaný. Rozhodně alespoň nápad udělat tzv. "zlého Batmana" je podle mě skvělou zápletkou, která mimochodem zaplácla 110 minut času. Jen malá vsuvka, myslím, že kdyby nedošlo ke spojení, tedy Batman vs Superman, a natočil by se jen Batman( samozřejmě s myšlenkou nastartovat novou sérii pro novou "Justice League"), podle mého by to nefungovalo. Ale i tak, Ben Affleck se i navzdory tomu, že jsem z jeho angažování neměl velkou radost, zhostil role s velkou ctí, Henry Cavill je výborný, jak už nám v předešlém díle potvrdil, a i nový Lex Luthor je zase něco jiného. Takže, když to všechno sečteme, jedná se o vynikající komiksový snímek s malými chybičkami, který pokud by měl hodnocení někde kolem 75% dostal by ode mne čtyři hvězdičky, ale i díky nezasloužené kritice jsem se rozhodl udělit plný počet!

Bohové Egypta (2016)

Nečekal jsem od toho nic, a dočkal jsem se toho co jsem čekal. 50%

Captain America: Občanská válka (2016)

Mohu sám za sebe říci, že když jsem se po druhém Kapitánu Amerikovi dozvěděl, že uz za dva roky má vyjít díl třetí, radostí jsem neskákal. Důvod byl prostý- myslel jsem, že autoři a tvůrci vyčerpali mnoho dějových linek, a třetí díl už bude "zplácán" z toho, co zbylo. Ovšem to byla velká chyba. Za prvé mi totiž přišlo, že třetí díl této vydařené série už jako by neměl hlavního hrdinu. De facto pouze název ho jednoznačně udává. V podstatě se tedy jedná o takové malé třetí Avengers, ale i tady bere zodpovědnost na sebe Kapitán Amerika. Ale teď k filmu samotnému. Mohu říci, že cca první půlhodinu jsem se moc nebavil. Film mě do děje nijak výrazně nestrhnul a de facto až scénou ve Vídni se začalo vše lámat. Shruba v polovině filmu pak znovu nastal menší výpadek, který však zlomilo objevení Spider-Mana. Film je skvěle natočený a vizuálně zpracovaný, a tentokrát si nestěžuji ani na příběh, neboť zapojení všech jednotlivých hrdinů do války znamená spoustu zábavy. I přesto však nemohu ohodnotit snímek plným počtem kvůli řekněme méně atraktivním pasážím a i tomu, že trochu tvrdosti a méně opatrnosti s divákem by tomuto filmu také prospělo, stejně jako lehké zkrácení pasáže. Ovšem i tak se nepřikláním k názoru, že tvůrci udělali chybu, že se nedrželi stoprocentně původního komiksu, ve kterém mj. na konci zemře Kapitán Amerika- tím by Marvel prodělal několik desítek milionů, a nás by připravil o zábavu, kterou nejen s tímto hrdinou, ale celou partou ještě můžeme prožít. Čistých a pěkných 80%...

Interstellar (2014)

Nemyslím si, že mi náleží jakožto průměrnému divákovi a smrtelníkovi hodnotit tuto dokonalost, která přesahuje kvalitu všech současných filmů o několik tříd, a proto této fascinující podívané dám pouze plný počet bodů( výš jít naneštěstíl nemohu), a nebudu ji komentovat, protože v ní je všechno, jak má být... Umělecky nejlepší film, jaký byl natočen za posledních minimálně 5 let, a tento přívlastek si může držet ještě hodně dlouho.

Univerzita pro příšerky (2013)

Velké očekávání, už jen proto, že první díl byl výborný, ale o to větší bylo zklamání. Byl to takový "laap kafing" bez překvapení,.Přišlo mi, že Pixar nechce riskovat, a svou pošramocenou pověst si poničit ještě více, a výsledkem byla sice příjemná pohodovka, u které však nemohu dát vyšší hodnocení! 70%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nejdelší filmový trailer všech dob. Jsem opravdu rád, že si George Lucas vybral právě J.J. Abramse, protože i jeho umění a snaha nechat Star Wars ve starých známých kolejích tento film zachraňovala. Potěšila mě účast Harrisona Forda, naopak docela zklamal úhlavní záporák. Ale je to vlastně jedno, byla to pouze ochutnávka z toho, co nás v následujících dvou dílech čeká. Tento díl nebyl předurčený k tomu, aby kvalitou převyšoval všechny díly série měl však navnadit filmový lid, a to se tvůrcům zjevně povedlo, i proto, že film láme rekordy návštěvnosti. Podtrženo, sečteno: dobrá zpráva pro J.J. Abramse je, že nenatočil dokonalé pokračování, a neustále je co zlepšovat! 80%.

V hlavě (2015)

Výborný animovaný film , který však mohl být vynikající, a k tomu všemu ještě od mého milovaného Pixaru . Mrzí mě to, že potenciál začínající na skvělém nápadu až přes vynikající humor nebyl využit do posledního kousíčku, pak bych dal zcela jistě plné hodnocení, a musím uznat, že o něm stále uvažuji, neboť ve mě film vyvolal téměř všechny různé emoce. což filmy a obecně kultura dělat mají. Jen to chtělo ještě trochu více humoru, méně smutku, a možná méně dějových linek neustále situaci zaplátající, dětský divák je velice náročné publikum, které má rádo světlé okamžiky.A jak už jsem zmínil, potenciál je větší jako výsledek. I přesto jsem však musel na rovinu uvažovat o plném hodnocení, což velice rád dělám, a tento film je určitě v mé TOP 20 těch nej animáků, a pro mě jasný kandidát na Oscara za rok 2015 za Nejlepší animovaný film. Nic lepšího se totiž letos v brandži nevytvořilo! Krásných 90%!

San Andreas (2015)

Ano, žádné velké věci jsem od San Andreas nečekal, ani vy je nečekejte, ale pokud budete mít z filmu alespoň takový pocit, jako já, je vše v pořádku. Samozřejmě, příběh neohromí, a jde o klasický blockbuster, kde se problémy střídají s dalšími, a myslím ,že kdyby se počet komplikací snížil na polovic, mohl bych udělit i vyšší hodnocení, každopádně jsem se u akčních scén velice dobře bavil, což je velice dobré zjištění, a celkový dojem z filmu je tedy nakonec docela dobrý! Pěkných 65%.