karlik4801

karlik4801

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 23.5.2020  10:24

Když jsem poprvé objevil Štěpána Kozuba, říkal jsem si, že přesně na takové českého herce jsme tak dlouho, možná i nevědomky čekali. Přes jeho komediální hraní se dalo občas přečíst, že právě on doopravdy umí. Nevím o něm zase tak dlouho a tak jsem očekával, že se bude moc pořádně dramaticky předvést až za pár let. Teď jsem příjemně překvapen. Nečekal jsem, že to bude až taková herecká jízda. Paní Sasínová-Polarczyk, pokud to píšu správně, za Štěpánem ani trochu nezaostává a je potřeba říct, že bez ní by film ve výsledku nebyl tak strhující. No a nakonec samotný film. Vždy se najdou některé chybičky nebo detaily, ale to už bych byl hnidopich. Největší přednost Ruchoth Raoth je hutná a narůstající atmosféra, to přesně na filmech miluji a to je přesně ten problém dnešního Hollywoodu a dnešních filmů vůbec. Taky proto jsem tak nadšený z tohohle krátkého počinu z našich krajin a hlavně od našeho režiséra, který pro mě byl do dnešního dne neznámý a nyní má ode mě všechen respekt, že něco takhle famózního dokázal vymyslet a dotáhnout do co nejdokonalejšího konce. Díky.

• 7.11.2019  14:39
    Le Mans '66 (2019)

Ano, jak se většina lidí shodne, je Le Mans 66 příjemný příběh o dvou chlápcích milující jejich hobby. Možná ani ne hobby jako milující jejich život, což auta a závody. Sám jsem neznal pravdivou historii tohohle příběhu a očekával jsem soupeření postav Damona a Balea. Mýlil jsem se, místo toho jsem se díval na dva kamarády, se zvláštním poutem, kteří chtějí jednu a tu samou věc. Vyhrát 24 hodinový závod Le Mans. Tedy, je jen jeden z nich jelikož Shelby už asi nemůže. Dejme tomu, že Ken Miles byl učeň a zvíře a Shelby jeho trenér a šéf. Film má vážně příjemnou atmosféru, pořád se něco děje a proto ty dvě hodiny uběhnou jako voda a vy budete z kina odcházet s blaženým pocitem. Škoda toho konce, ten jediný filmu krade ten šmrnc, ale tak se událo ve skutečnosti a proto jen kvůli konci nejde film brát hůř než ve skutečnosti je. Matta Damona osobně moc nemusím, tady se mi ale líbil, postava mu sedla a on jí zvládl perfektně, jak už tomu být musí, Christian Bale v rámci herectví vyhrává na plné čáře, jeho postava je daleko zajímavější a on jí zvládl snad ještě lépe než mohl. Jinak jde na snímku vidět, že se na ničem nešetřilo a každý jeden člen štábu odvedl vynikající práci.

• 7.11.2019  14:26

Už dva dny po shlédnutí pořád nevím co si mám myslet. Příběh tak odporný a přitom tak poutavý. Valná většina postav jsou odporní lidé, bez špetky náznaku něčeho dobrého. Až takhle jsou hnusní. Za to nejspíš může zvládnutý scénář, super makeup a dobří herci. Většina z vás by se po vstupu do Zlaté rukavice na místě otočila, odešla a už nikdy nešla ani kolem. Fatih Akin, pro mě nováček, měl očividně nějakou vizi hnusných míst, kde se scházejí hnusní lidé na které se raději ani očkem nepodíváte. Právě tyhle místa, jako Honkův byt a hospoda U zlaté rukavice dělají tento snímek něčím výjimečným. Prostě to je všechno skvěle udělané, uvěřitelné a na koukání nějakým zvláštním způsobem uzpůsobené. Vidno, že film i skvěle pracuje s hlavní postavou, která vlastně není ani tolik zlá a odporná už od počátku sebe sama. Je to jen ošklivý starý mládenec, kterého nejspíš strhl dolů jeho životní styl. Ohromné množství alkoholu a odporné prostředí. V jedné části filmu Fritz sám se sebou bojuje, no ale co by to bylo za sériového vraha kdyby nakonec znovu "nepovstal". Řekl bych, že to byl spíš hodně naštvaný úchyl, než vrah sám o sobě. Alkohol je prostě svině a když se dostane do rukou špatným lidem, může se stát klidně i tohle všechno co ve filmu uvidíte.

• 7.11.2019  13:58
    Král (2019)

Poctivý film s hutnou středověkou atmosférou. The King vtáhne diváka dovnitř všeho nehezkého v otázkách kralování. Henry, jakožto dědic trůnu, se nakonec musí stát králem, i když o to sám nestojí. Na začátku kralování si chce zachovat chladnou hlavu, vládnout přívětivě, řešit vše bez zbytečného násilí. Jak sám brzy zjistí, udržovat svojí nejvyšší pozici bez ukázky síly prostě nejde. Na tažení proti Francii se z něho stává více nelítostný vládce, ale přeci jen se v něm pořád ukrývá něco dobrého. Což mu připomíná hlavně jeho jediný, upřímný přítel John. Myslím, že v králi Henrym se pere spousta emocí a nám divákům je to ukázáno přesně tak jak je potřeba a jak film utíká, my vidíme víc pod pokličku jeho síly, všech intrik v Anglii a hnusu, který války přinášejí. Řemeslně zvládnuto, herecky pracně zahráno.

• 25.10.2019  12:53
    Jeskyně (2014)

Takových filmů už tu bylo, strašná nuda, žádný nový nápad. Chování postav naprosto předvídatelné vzhledem k událostem filmu, už když film začal jsem věděl co přesně se bude dít. Dřív jsem to bral jako svoje prokletí a teď už vím, že příště ten film rovnou vypnu a raději ho ani nebudu hodnotit. Já nevím.. To někoho baví koukat na bandu nevtipných retardů na výletě, kde se chovají jako kreténi a později potvrdí svojí debilitu když vlezou do jeskyně a tam všichni zemřou. Teda až na tu superhrdinku na konci, která se jako zázrakem dostala během minuty ven pro potřebu epického záběru filmu, kdy se tato vyvolená usměje, že za sebou nechala tu zrůdu co jí zabila kamarádku! Už nikdy víc

• 22.10.2019  11:30
    Venom (2018)

Moc, takový.. zvláštní? V kině jsem se docela dobře bavil, děj utíkal, občas se stalo něco zajímavého, občas něco vtipného. Ale po odchodu z kina jsem si uvědomil, že mi na Venomovi něco vadí. Nejspíš to byla obyčejnost a tuctovost do komiksového žánru. Proč lidi nemají podobné pocity u marvelovek od Disneyho? Protože, že i přes stejnou šablonu přijde vždy s něčím novým a jejich filmy jsou obřího měřítka, kde se stane spousta událostí. Právě tady u Venoma chybí trochu inovace, i když oceňuji, že je to taky trochu jiný origin. To, že je hlavní postava novinář a že se snaží na něco kápnout je pro film jedině dobře, vadila mi přímočarost, která v tomhle případě nebyla tak sympatická. Komediální stránka fungovala dobře, Hardy je dobrej, Venom jako postava taky. Co mi vadilo hodně byli záporáci, Drake byl prostě nezajímavý a symnionti byli spíš otravný sliz. Ke konci filmu se ztrhlo to co spousta lidi používá a to je digi bordel. Konečné bitky nevypadali vůbec dobře. V kině jsem si to teda docela užil, ale znovu už Venoma vidět nepotřebuju.

• 22.10.2019  11:15

Ona sama myšlenka Black Panthera není špatná. Ale.. T’Challa se musí stát králem, možná na to nemá, musí se tomu všemu čelit jako správný král-superhrdina pro svůj lid, rodinu a tak dále. Neznám to už odněkud? Proč mi to ale vadí zrovna u Black Panthera. Je to totiž zpracováno podle stylu života ani nevím koho, nerad bych jmenoval, snímek je totiž velmi citlivý. Nevím jak je tomu v komiksech, mne ale časté "huhá" a podobně moc neoslovilo, spíš mě to velice rychle odradilo. Respektoval jsem styl filmu a zasazení děje, takže jsem ho o půl roku později přeci jen dokoukal. I přes respekt je ve filmu spousta zbytečných a rušivých elementů, které pro mě prostě nejsou vůbec atraktivní. U marvelovek vždy čekám svižnou jízdu a výborné vizuální zpracování, bohužel nevím kde kdo bere, že to je a má i Black Panther. Aby tomu nebylo málo, film mi pak ještě totálně znechutila ta přehnaná většino-menšino kampaň. Z toho mi bylo opravdu zle, jelikož to a zase bohužel pro Black Panthera vypovídá, že to není dobrý film, je prostě "jiný" a to američani žerou, protože se mají čeho chytit a myslí si, že zase bojují za správnou věc. Ano, film je to opravdu revoluční, jako když Abraham Lincoln zrušil otroctví v USA. Ještě, že to natočili. Nicméně Marvel vždycky věděl jak na to a proto podle plánu vydělali opět obrovský balík. Nakonec si ještě štípli pár oscarů a nominací.. Abych pořád jen nekritizoval. Jako origin superhrdiny je to docela fajn změna, herci jsou taky většinou příjemní. Díky dobrému záporákovy a pár zvratům dávám takto vysoké hodnocení.

• 21.10.2019  15:32
    Uprchlík (1993)

Velice příjemná podívaná, na můj vkus až moc zbrklá. V Uprchlíkovi dávali jednotlivé skládačky větší smysl s postupujícím dějem, postavy se stávali více sympatické nebo naopak nesympatické, takže jsem se dobře soustředil, jelikož jsem nechtěl o nic přijít. Bohužel, zrovna tento film by potřeboval asi tak o hodinu delší stopáž. Tempo je občas velmi rychlé a utíká to jako po másle, nenudí to, ale já mám z toho prostě takový uspěchaný pocit. Jako kdyby mi někdo vyprávěl zajímavý příběh, jen mi neřekl úplně všechno. Jinak zpracování je doopravdy kvalitní a herci taky sedí.

• 19.10.2019  13:52
    Joker (2019)

Pak, že se v dnešní době už netočí dobré filmy!

• 18.10.2019  15:51

Film na který jsem se těšil dvě dlouhá léta a nakonec při možnosti ho vidět jsem o něj ani nezavadil. V průběhu následujících let jsem si na něj párkrát vzpomněl a přesto mu nikdy nedal šanci. Až poté, jednoho krásného dne. Venku slunce, modrá obloha, ptáci štěbetají jeden na druhého, to byl přesně ten den kdy jsem měl zapnout počítač, nelegálně stáhnout film a dívat se na něj. Ano, udělal jsem to. Po šesti letech jsem to udělal. Podíval jsem se na Immigranta. Bylo to přesně takové jaké jsem si před lety představoval, že to bude. Přesně tuhle pochmurnou dobu odehrávající se v Americe mám nejradši. Vizuálně mě film absolutně pohltil a proto už jsem se mohl soustředit jen na příběh Ewy, chudáka s dobrým srdcem a ještě krásnější duší. Obdivuji její postavu právě kvůli tomu jak se přes svoje přesvědčení dokázala obětovat pro dobro někoho jiného, pro svojí sestru. Dokonale vyobrazený byl Bruno, nebyl přímo pravým opakem dobra. Byl jen ukázkou člověka, který chce mít moc a váhu a to ho uspokojuje. Chtěl být vlastně i spasitelem, který si ale díky svým skutkům chce přilepšit. A mezi to všechno vkročí hrdina, hrdina pro Ewu jménem Emil. Dobrá duše jako ona, ale tak řekněme úspěšný, že se nemusí potácet největším zlem v podobě prostituce. Dokonalý vzor pro nadějné lepší zítřky. Občas jsem dokázal film předvídat, občas zase ne. Takže to pro mě není jen další bezduchý romantický blábol, naopak romance v Immigrantovi je ukázána docela příjemně, nenásilně. K poměrně dobrému příběhu si může přičíst tři vynikající herce, velmi dobré zpracování a mám tu filmu ke kterému se budu určitě pravidelně vracet. Snad už ne za dalších šest let.

• 18.10.2019  15:39
    Syn temnoty (2019)

Já už vážně nevim co si o tomhle mám myslet. Zpracování nebylo špatný, i herci byly docela fajn. Syn temnoty jen prostě nevyužil potenciál co měl. Jsem už unavenej z filmů kde jsou všichni lidi totálně vypatlaný. Je to horor, je to prostě horor, ale už toho mám dost. Je to strašná nuda když koukáte na bandu kreténů. Přitom by se to dalo vymyslet o tolik líp a divák by si říkal: Jooo takhle bych se asi taky zachoval. Ne to, že si kladu otázku proč jsem to vlastně vůbec zapínal. Takže příběh sám o sobě klasika, v pořádku. Zlej synek, kterýmu nikdo nic nedělá a on je prostě hroznej dement, tak toho bych taky ještě strávil když už je to ten horor. Ale to jak retardovaný jsou všechny ostatní postavy to už prostě nezvládám. Snad nebude dvojka.

• 18.10.2019  15:20
    Jigsaw (2017)

Když vezmu v potaz, že celá série je v rámci svých osobních možností docela dobře promyšlený celek (škoda krve a uříznutý nohy v každé scéně) se Jigsaw dosti ztrácí. Až moc často na mě po dobu sledování vyskakovala vizitka !Peníze! Neviděl jsem žádnou snahu přiblížení atmosféry předešlým dílům. Možná to byl příběh odehrávající se ve stejném světě, ale s úplně jiným tońem. Ten byl zatraceně nudnej. Chtěl jsem to několikrát vypnout, rád se mučim, takže jsem vytrval a dokoukal to až do konce! Což je vlastně fajn, protože jen díky němu dám místo odpadu jednu hvězdu. Prostě moderní stupidní horor s bandou kreténů uvnitř.

• 18.10.2019  15:12
    Animatrix (2003)

Jako rozšíření oblíbeného Matrix světa slouží Animatrix skvěle! Proto se jinak ani brát nedá. Pro zvědavce přímo povinnost. Jelikož jsem právě JÁ velmi zvědavý na všechno ze světa Matrixu (kromě dvojky a trojky), kraťasy mi dobře posloužili. Některé byly vážně pecka! Druhá renesance na sebe strhla všechnu pozornost a zbytek už by musel být hodně špatný abych snížil své hodnocení. Naštěstí pro mě byla valná většina mini filmečků docela fajn. Jen snad ten běžec mě nebavil.

• 18.10.2019  15:05

Moc hezky natočené, avšak musím konstatovat, že vcelku zbytečné. Dle mého skromného názoru povedená jednohubka, nicméně by se celý svět bez ní obešel. Bylo příjemný zase vidět ten Jesseho ksicht a proto velmi vysoké hodnocení.

• 8.8.2013  12:19
    Noční show Conana O'Briena (TV pořad) (1993)

Nerad to veřejně říkám, ale kolikrát se u Conana zasměju více než u Jimmyho. A je to třeba tím, že Conanova show má osobitý humor a osloví tím stovky lidí. U pár dílů jsem se nemohl přestat smát. Tenhle pořad má prostě šťávu.

• 8.8.2013  12:16
    Pustina (2006)

Pustina je ukázka nevyužitého nápadu. Kdyby do toho nějaké studio vložilo víc peněz, dočkali bychom se skvělé řezby. Ale ne, musí to klasicky vypadat jako amatérský film. Skoro z každého záběru jde poznat, že do toho někdo nevložil dost peněz. Bohužel to kazí celý filmový zážitek. A abych nekritizoval jen tohle. Příběh má skvělý potenciál, ale kazí to doopravdy dementní postavy. Poslední dobou vidím horory, kde mi neskutečně vadí chování debilních postav. Takže k remaku Texaského masakru a k Očistě se přidává i Pustina.

• 8.8.2013  12:11

Pár jednoduchých slov. Musím se zastat Paranormal Activity, protože to aspoň nemá vtipné a teploušké prvky. The Conjuring by ode mě dostalo okamžitě pět hvězd, kdyby ve filmu nebylo to běhání po pláži, kdyby pan Wan netočil naschvál vtipné scény a kdyby to neskončilo tak krásně.

• 8.8.2013  12:08
    Wolverine (2013)

Poprvé se mi stalo, že jsem "novější" Marvelovce nedal pět. Ne že by to špatné, ale každá Marvelovka je jízda. Neustálá akce nebo neustálé hlášky. Na druhou stranu, Wolverine klasicky hláškuje po celý film, takže z toho jsem byl nadšený. Ale mezitím můžeme vidět přiteplenou romantiku mezi šikmoočkem a Rosomákem. Kdyby se těchto blbostí vyvarovali, byl by to mega film s mega Wolverinem. James Mangold je borec, že dokázal natočit komiksového Wolverina,

• 22.7.2013  13:27
    Očista (2013)

Já odpouštím kde jaké debilní chování postav, ať jde o horor, nebo třeba komedii. Ale v The Purge to prostě nejde. Větší kretény (až na Mary) jsem sakra dlouho neviděl. Postavy mají v hlavě totálně nasráno. Charlie je ten největší krypl, který se mohl narodit. Jinak se to prostě říct nedá. Na druhou stranu má The Purge zajímavý námět a na to že celý film stál 3 miliony dolarů, je využitý. Nebýt postavy takhle vypatlané, dal bych klidně čtyři.

• 22.7.2013  13:23

Pár vtipů tipu komedie s Adamem Sandlerem, ale taky jde vidět debilita tipu Scary Movie. U pár scének jsem se opravdu pobavil, protože Pár nenormálních aktivit útočí na lidi, kteří se smějí každé debilitě. Marlon Wayans nestárne, stále je to sympaťák a film akorát vylepšuje. A Chip je skvělá postava.

• 22.7.2013  13:19
    Wolf Creek (2005)

Nejhorší je, když film nudí. Wolf Creek není vyloženě nuda, něco se děje, ale není to nic výživného. Většinou je to kecání, chození, vyprávění historek. A v posledních dvaceti minutách je nějaká akce, jde cítit napětí. Konečně jsem se dočkal svižného tempa a prostě jsem musel dávat pozor. Bohužel pozdě.

• 11.7.2013  01:29

Skvělá žánrovka, možná i jedna z nejlepších, které jsem viděl. Stále se děje něco zajímavého, takže jsem se ani chvilku nenudil, což i dramatů někdy bývá. Ty obvykle zasáhnou až potom něčím "hustým", ale Skrytá identita valila jednu "hustou" scénu za druhou. Charisma celého snímku zvyšuje herecký arsenál. Každý svou roli zvládl dobře a byl v ní přesvědčivý. A rozhodně má Skrytá identita jeden z nejlepších konců, co se kdy natočili.

• 11.7.2013  01:24

Zápletka je hrozně viditelně ohraná záležitost, že jí to odpouští hlavní herecká dvojice. Bez nich by film neměl smysl a byla by to tradiční blbost. Choreografie soubojů je na velice dobré úrovni, ale i tak to filmu nedává potřebnou šťávu, nebo napětí. Od toho je dobrá hudba. Na soubojích je dobrý vynikající střih, který filmu dal jednu hvězdičku navíc. Chybělo mi tu hodně filmových prvků.

• 11.7.2013  01:20

Menší podobnost s Klubem sráčů tu je, je to skoro stejně debilní. Ale Noc v Roxbury vypadá lépe ve všech ohledech. Štáb odvedl lepší práci, herci zahráli dementy lépe a scénář nepokulhává na kde jaké trapné blbosti. I tak jsem se zasmál málo kdy. Nejlepší na značce Noc v Roxbury je legendární video s Jimem Carreym.

• 11.7.2013  01:17

Na rovinu. Bez Jima Carreyho by se to nikomu nelíbilo. Naštěstí tady toho našeho ksichtaře máme, takže si můžeme všichni užít nevšední komedii. Je to zase něco nového. Komedie s poměrně originální zápletkou. Ostatní romantické komedie mají akorát rozchod páru a dávání se dohromady, balení nějaký buchty atd. Takže ten trefný fantasy žánr je příjemná změna.

• 11.7.2013  01:14

Šel jsem na to jen kvůli mimoňům. Ale byl jsem celkem překvapený, protože on je to i celkově hezký animák. Ale zpět k těm mým milovaným mimoňům. Oni jsou taková srdeční záležitost. Jejich animace a dabing a to co dělají, je to geniální. Baví se jak děti tak dospělí a nikomu to neškodí. Už se těším na jejich vlastní film.

• 10.7.2013  23:15

Je to gigantická jízda akce a tvrdších promluv do duše. Pacific Rim se staví celý na citech hlavních postav. Pan Toro se nám snaží naservírovat chytřejší film s menší myšlenkou. To na hodně bodech klopýtá. Ale přeci jenom se Pacific Rim drží pořádné letní jízdy. Soundtrack je přímo geniálně a do filmu zapadl skvěle. Herci jsou dobří, všechno funguje jak má, jak jsme také čekali. Není nouze o ty vtipnější scény, hlavně Ron Perlman, plus jeho malý bonus před konečnými titulky.

• 4.7.2013  00:02

To bylo tak stupidní, až to bylo dobrý. Verbinski si asi splnil dětský sen a vybil se do aleluja.

• 26.6.2013  21:56

Nevěřil jsem zombiárně s ratingem PG-13 a moc jsem se mýlil. World War Z je prostě paráda. Rychlá jízda, neustále se něco děje. Konečně zombie film, ve kterém se postavy chovají, jak bych chtěl. Brání si ruce "štíty", na poslední chvíli si do telefonu rodinka řekne "Miluju tě." , než jde hlavní hrdina na možnou smrt, napíše vzkaz. Takovéhle drobnosti jsou prostě dobrý, protože to říkám furt a nikde to nebylo, až tady. Takže i zombie snímek může mít hlavu a patu. Vše je vysvětleno, tak že každý pochopí poměrně dobrou zápletku. Navíc v hlavní roli ten největší a nesmrtelný sympaťák Brad. Co víc si přát? Už se těším na dvojku.

• 19.6.2013  21:49

Rok 2013 je pro mě rok překvapení, protože jsou filmy, na které jsem se podíval s povinností a totálně mě okouzlili. Tohle je jeden z nich a právoplatný výherce. Gatsby je prostě nádhera. Uchvátil mě jak krásný děj, tak originální provedení provedení. Herci jsou hrozně uvěřitelní, vše funguje na jedničku. Záběry jednotlivých scén jsou naprosto okouzlující. Dále hudba, která zpestřuje zážitek a dodává potěšení. Velký Gatsby dokáže v divákovi projevit dostatečné emoce. Už se nemůžu dočkat až se na to podívám zase a zase.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17