Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Drama
  • Animovaný

Poslední recenze (504)

plakát

Ruchoth Raoth (2017) 

Když jsem poprvé objevil Štěpána Kozuba, říkal jsem si, že přesně na takové českého herce jsme tak dlouho, možná i nevědomky čekali. Přes jeho komediální hraní se dalo občas přečíst, že právě on doopravdy umí. Nevím o něm zase tak dlouho a tak jsem očekával, že se bude moc pořádně dramaticky předvést až za pár let. Teď jsem příjemně překvapen. Nečekal jsem, že to bude až taková herecká jízda. Paní Sasínová-Polarczyk, pokud to píšu správně, za Štěpánem ani trochu nezaostává a je potřeba říct, že bez ní by film ve výsledku nebyl tak strhující. No a nakonec samotný film. Vždy se najdou některé chybičky nebo detaily, ale to už bych byl hnidopich. Největší přednost Ruchoth Raoth je hutná a narůstající atmosféra, to přesně na filmech miluji a to je přesně ten problém dnešního Hollywoodu a dnešních filmů vůbec. Taky proto jsem tak nadšený z tohohle krátkého počinu z našich krajin a hlavně od našeho režiséra, který pro mě byl do dnešního dne neznámý a nyní má ode mě všechen respekt, že něco takhle famózního dokázal vymyslet a dotáhnout do co nejdokonalejšího konce. Díky.

plakát

Le Mans '66 (2019) 

Ano, jak se většina lidí shodne, je Le Mans 66 příjemný příběh o dvou chlápcích milující jejich hobby. Možná ani ne hobby jako milující jejich život, což auta a závody. Sám jsem neznal pravdivou historii tohohle příběhu a očekával jsem soupeření postav Damona a Balea. Mýlil jsem se, místo toho jsem se díval na dva kamarády, se zvláštním poutem, kteří chtějí jednu a tu samou věc. Vyhrát 24 hodinový závod Le Mans. Tedy, je jen jeden z nich jelikož Shelby už asi nemůže. Dejme tomu, že Ken Miles byl učeň a zvíře a Shelby jeho trenér a šéf. Film má vážně příjemnou atmosféru, pořád se něco děje a proto ty dvě hodiny uběhnou jako voda a vy budete z kina odcházet s blaženým pocitem. Škoda toho konce, ten jediný filmu krade ten šmrnc, ale tak se událo ve skutečnosti a proto jen kvůli konci nejde film brát hůř než ve skutečnosti je. Matta Damona osobně moc nemusím, tady se mi ale líbil, postava mu sedla a on jí zvládl perfektně, jak už tomu být musí, Christian Bale v rámci herectví vyhrává na plné čáře, jeho postava je daleko zajímavější a on jí zvládl snad ještě lépe než mohl. Jinak jde na snímku vidět, že se na ničem nešetřilo a každý jeden člen štábu odvedl vynikající práci.

plakát

U Zlaté rukavice (2019) 

Už dva dny po shlédnutí pořád nevím co si mám myslet. Příběh tak odporný a přitom tak poutavý. Valná většina postav jsou odporní lidé, bez špetky náznaku něčeho dobrého. Až takhle jsou hnusní. Za to nejspíš může zvládnutý scénář, super makeup a dobří herci. Většina z vás by se po vstupu do Zlaté rukavice na místě otočila, odešla a už nikdy nešla ani kolem. Fatih Akin, pro mě nováček, měl očividně nějakou vizi hnusných míst, kde se scházejí hnusní lidé na které se raději ani očkem nepodíváte. Právě tyhle místa, jako Honkův byt a hospoda U zlaté rukavice dělají tento snímek něčím výjimečným. Prostě to je všechno skvěle udělané, uvěřitelné a na koukání nějakým zvláštním způsobem uzpůsobené. Vidno, že film i skvěle pracuje s hlavní postavou, která vlastně není ani tolik zlá a odporná už od počátku sebe sama. Je to jen ošklivý starý mládenec, kterého nejspíš strhl dolů jeho životní styl. Ohromné množství alkoholu a odporné prostředí. V jedné části filmu Fritz sám se sebou bojuje, no ale co by to bylo za sériového vraha kdyby nakonec znovu "nepovstal". Řekl bych, že to byl spíš hodně naštvaný úchyl, než vrah sám o sobě. Alkohol je prostě svině a když se dostane do rukou špatným lidem, může se stát klidně i tohle všechno co ve filmu uvidíte.

Poslední hodnocení (1 426)

Howl (2015)

07.05.2021

Pevné pouto (2009)

05.05.2021

Godzilla vs. Kong (2021)

06.04.2021

Exists (2014)

odpad! 06.04.2021

Oběť zla (2007)

01.04.2021

Wolf Creek 2 (2013)

01.04.2021

Dům tisíce mrtvol (2003)

01.04.2021

Hladová noc (2001)

01.04.2021

You're Next (2011)

31.03.2021

Reklama

Reklama

Reklama