Wacoslav1

Wacoslav1

Milan Vacek

okres Praha
Vocas bez vkusu, nebo jak se jmenuje ta věc, co se maže na chleba.

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130
    • 22.5.2020  13:37

No vida tak po tom co si síly matky přírody řekly, že Ameriku už zpustošily dost, tak si našly nový cíl a tím je Norsko. Pokračování Vlny se stejnou rodinou v hlavních úlohách dopadlo přeci jenom o něco lépe. Norům nelze upřít snahu, ale pořád tomu něco chybí. Pravda je, že z mého pohledu dost přeceňovaná Vlna která se po útoku katastrofických efektů proměnila v uslzený a uječený nefunkční postapo drama zničila jen jakýsi Norský vidlákov, zatím co tady to odsere rovnou hlavní město Oslo. Jenom škoda, že na destrukci která je sice očividně digitální, ale pořád se na ní dobře kouká si musíte počkat více než hodinu, ale zase tam kde Vlna absolutně nefungovala ani v budování atmosféry, tak tady aspoň cítíte, jak se pomalu blíží něco fakt hodně zlýho proti čemu byla Vlna jenom taková pohodovka. Poslední půlhodina přepne do úplně jinýho módu. Pravda destrukce jako taková a rozmrdání celýho Osla se tu odbyde za pět minut, na víc triků evidentně nebyly prachy, ale zase když to vezmete kolem a kolem, tak všichni víme, že v reálu takový úkaz trvá tak minutu, takže to bych nekritizoval. Finále je napínavý a postavy mě bavily víc než ve Vlně. Jenom si musím zase rejpnout do pana Korpiče, kterej zase evidentně viděl jinej film, než všichni ostatní. Sorry, ale tady nejsou klišé?! Tak to bych teda netvrdil. Naopak jsou tu ve větší míře použity všechny klasické postupy a schémata katastrofických filmů jako prorok který ví předem, co se stane, ale nikdo ho nechce poslouchat. No a na konci je vám jasné, že naše ústřední rodina prostě musí přežít. Takže země se nepohnula ani tentokrát, ale na ten průměr to tentokrát dá.50%

• 22.5.2020  12:16
    Spratci na zabití (2011)

Jak hodnotit komedii u který se člověk ani jednou nezasměje? No velmi jednoduše, odpad!5%

• 20.5.2020  14:05
    Sviňa (2020)

Sorry bratia Slováci tohle se vám moc nepovedlo. Film smrděl účelovostí na sto honů, ale i tak jsem mu dal šanci. První půlhodinu jsem byl příjemně překvapen, ale s nástupem Mirka Dušína novináře to jde celý do kopru a je to čím dál tím víc předvídatelný. Chválím režisérku aspoň za jasně a konzistentně podaný příběh narozdíl od Únosu, kde jsem se trochu ztrácel, ale to co nám tenhle film chce říct je čitelné až příliš. Konec pobaví nejvíc. Prej tohle se ještě dneska děje ve střední Evropě? Ano děje vy naivky a nejenom ve střední Evropě, dobré ráno. Jenom CIA nechala po celém světě zlikvidovat stovky možná i tisíce lidí, kteří se jí nehodili do krámu. Kuciak nechtěl stříbro, tak dostal olovo, takhle už to prostě chodí a ptám se : Co s tím uděláte?! Třeba mi napište, že jsem cynickej parchant. Já pravidla týhle společnosti nevymyslel. Já se v ní snažím jenom přežít. Navíc mi vadí takhle jednostranný pohled na věc. Já netvrdím, že to takhle nemuselo bejt, ale to nemůže nikdo s určitostí tvrdit. A že by to celý nařídil sám premiér? Tak to už je fakt dost přehnaný a kdyby jo, tak by to nikdy neprovedli takhle zfušovaně, ale najali by si skutečný profíky ze zahraničí, kteří by hned po provedení popravy zmizeli beze stopy v cizí zemi. Pokud to proběhlo opravdu tak jak je tu prezentováno, tak mi nikdo nenamluví, že zadavatelé a zprostředkovatelé toho všeho by byli tak naivní blázni, aby věřili, že v dnešní době jim něco takovýho může projít. To bych spíš věřil tomu, že to bylo celé zosnováno k položení předchozí vlády, což se nakonec i povedlo a kdo ví možná se za pár let dozvíme pravdu. Takto byli zatčeni domnělí viníci a budou exemplárně potrestáni. Aspoň před veřejností, ale já si o tom stejně myslím svoje. Novinář dostal to o co si celej film říkal a byl mi celkem ukradenej. Jeho holky mi bylo líto. Ta se k tomu připletla jako slepej k houslím, ale holt byla na nevhodném místě v nevhodnou dobu a když se kácí les lítají třísky, takže tak. Nepochybuji, že sluníčkáři a kávarna kteří si tuhle frašku objednali z ní budou nadšeni, ale ten kdo umí aspoň občas používat zdravej rozum by se měl minimálně zarazit. Každopádně gratulace na Slovensko. Odstavili jste vládu která stabilizovala zemi, zavedla Euro a dovedla vás do Eu, aby na její místo nastoupil vocas kterej se hned na úvod proslavil tím, že v době korona krize uzavřel a zastavil celou zemi. Teď machruje, jak Slovensko zkrotilo koronu, ale už úzkostlivě zamlčuje ten fakt, že lidi se stali vězni ve své vlastní zemi a div, že je nehlídá armáda. Takže tohle je ta svoboda za kterou se tu v roce 1989 cinkalo klíči?! Z toho se mi chce zvracet. Podobnost čistě náhodná. Hmm, tak určitě... Komu to chcete nakecat?25%

• 19.5.2020  13:27

Těžkotonážní nuda. Hvězda jenom za Mela. Jinak souhlas s Lacem uniká mi koho může ten film zaujmout.10%

• 19.5.2020  13:18

Mega ujetá záležitost ke které se údajně nehlásí ani Jackie Chan. Na tenhle film je potřeba se naladit. Pokud vás irituje Asijský humor, tak si WTF? budete říkat každých pět minut. Naštěstí na tři trapný vtipy připadne i sem tam nějaký povedený a režisér Wong Jing potvrdil, že akci točit umí. Navíc na straně záporáků je moje oblíbená béčková dvojka Richard Norton a Gary Daniels, takže úplně odjebat to nemůžu, ale zase ty původní čtyři hvězdy byly ode mě přeci jenom trochu přehnaný, takže neutrální lepší tři hvězdice jsou tak akorát.65%

• 17.5.2020  19:46
    Svět naruby (1990)

No mohla to bejt i vzhledem k námětu větší prča. Takhle jenom průměrná standartně ujetá záležitost.50%

• 14.5.2020  12:57

Nebezpečná nuda. Sice jak je u Netflixu zvykem tak profesionálně zpracovaná, ale pořád jenom nuda.35%

• 14.5.2020  12:50

Totální šílenost. Něco jako děj tady nečekejte, ale jestli čekáte přehlídku okázalých kaskadérských kousků, tak do toho jděte. Moore na začátku vzpomene na Bonda, když vyskočí z letadla bez padáku, pak už se stáhne do pozadí a na scénu nastupuje Bogner a jeho grupa. Pár šílených vtípků (Přistání s padákem na hřbitově vede) a hlavně pár docela drsných pádů který ty kaskadéry musely bolet. Čtvrtou zcela neobjektivní hvězdu dávám za tu non plus ultra šílenou poslední půlhodinu. Hrozně moc mi tahle poctivá filmařina chybí v dnešních filmech.75%

• 14.5.2020  12:43
    Lyžařská škola 2 (1994)

Ještě větší trapas než jednička. Sorry nedal jsem to a v půlce to musel vypnout...0%

• 13.5.2020  20:19
    Oheň a led (1987)

Škoda, že to nejde nikde sehnat, ale kdysi jsem to na vhs viděl. Oheň s ledem a dynamitem je ještě lepší, ale i tady se pozná Bognerova škola. Lyžařský scény každopádně podařený a občas proložený i tím správným crazy humorem. Hodnotím tentokrát spíš z nostalgie. Kdybych věděl, kde to sehnat, tak na to s chutí mrknu znovu.60%

• 13.5.2020  19:30

Tohle mě minulo už v dětství a nefunguje to ani dnes. Nic proti pubertální zábavě, ale musí být aspoň vtipná. Navíc tohle už o lyžování ani moc není, ale při pohledu na jméno režiséra už je mi všechno jasné.15%

• 13.5.2020  14:44
    Diagnóza Werich (2011)

Diagnóza Korber. Aneb dejte děcku v dospělým těle, který je přesvědčený o tom, že z něj bude další Cameron nebo Vávra do ruky kameru a stvoří přesně takovej výblitek. Chudák Werich by se divil kde se ocitnul a musel se minimálně aspoň jednou obrátit v hrobě. Už jsem dlouho nedal žádnej odpad a tak poslední rest pana Korpiče byl jasnou volbou. Naštěstí už nás svými díly nezásobuje a šel se asi se svou diagnózou léčit, to chválím.5%

• 13.5.2020  14:24

Suprovej úlet, aneb Ježíš a jeho zázraky v praxi. Co se stane, když oživíte mrtvýho? Je to zombie!!! Každopádně krutopřísná nálož plná hlášek a vtipných likvidací (piraňa vede) utopená v hektolitrech krve a vyhřezlých vnitřností. Na podobný nekorektní kousky se vždycky rád kouknu. Věřící vy se raději pokřižujte a odříkejte si deset otčenášů a pak si raději pusťte něco vhodnějšího pro evangelizaci, jak by se tu vyjádřil jeden nejmenovaný uživatel. Pokud nemáte tyto předsudky a chcete se jen bavit, tak jste na správné adrese.95%

• 13.5.2020  14:08

Nakonec to kupodivu zase až tak hrozně nedopadlo. Šel jsem do toho s tím, že si možná zničím další svoji dětskou nostalgii, ale nakonec po takovým nijakým rozjezdu jsem se pobavil docela obstojně. Šílenec co jezdí na všem možným pak určitě vede a hrozně mi připomínal Zeda z Policejní akademie. Dočkáme se tu i slušných akrobatických lyžařských kousků i když trojité salto s pěti vruty tu ještě nečekejte. Na to má copyright Aleš Valenta. Každopádně taková nenáročná crazy zábava typická pro dobu svého vzniku. Pokud jste to v dětství neviděli, nebo vám lyžování absolutně nic neříká, tak raději ruce pryč.55%

• 13.5.2020  13:32

Říkal jsem panu Dvořákovi, že ta tyč se bude ještě hodit! Wow! Napřed musím konstatovat, že tu ránu do palice bych zasloužil taky za to, že mi trvalo tak dlouho, než jsem se konečně dokopal k tomuhle filmu kterej mě totálně rozsekal a přikoval k obrazovce od první minuty. Nešel jsem během sledování chcát a nebyl to schopnej zastavit ani na minutu, což je co říct, protože takovou pozornost si u mě už dlouho žádnej film nezískal. Každopádně Hrušínský exceloval všude kde se objevil, ale tohle je non plus ultra výkon. Neuvěřitelně sugestivně zahrané z jeho ledově klidných pohledů běhá mráz po zádech. Černobílé zpracování se pak k tomu dokonale hodí a kapitolou samo pro sebe je ta geniální kamera. Někdo tu píše, že mu to snímání ve větších detailech vadilo mě to naopak ještě přidalo na zážitku. Ostatní herci si taky odehrají svoje, ale s přibývajícím časem Hrušínský mění film ve svou one man show. Nedivím se, že mozečky prostoduchých komunistických cenzorů tohle nepobraly a tak i tenhle film patřil mezi ty zakázaný. Tak jako tak ČS kinematografie 60 let opět rulez!100%

• 7.5.2020  14:37

Dost dobrá stará detektivka. Nevím proč furt někdo do toho cpe ten noir. Všechny filmy z tý doby nebyly úplně noir. Tohle je přímočará záležitost s na tu dobu opravdu neotřelým námětem. Ústřední dvojka akční lékař a inspektor bručoun je sympatická a nemají to lehké, protože najít bezpodmínečně do 48 hodin vrahy bezejmenný mrtvoly kterou nikdo nezná, bez zapojení veřejnosti s maximálním utajením není žádná prdel. A mladý Jack Palance a jeho psychopatický primitiv je dokonalý. Na ty 4* to v pohodě dá.70%

• 29.4.2020  12:16

Budu se opakovat, ale jak už jsem napsal jinde, tak s výjimkou majora Zemana je ČS filmová propaganda 70 let zoufale upocená a nudná a patrně nechtěně směšná už v době svého vzniku. Nebrat.15%

• 29.4.2020  12:11

Režisér Benny Chan má svůj osobitý styl který docela můžu, a když netočí blbosti typu Akce Nemluvně, tak se mi na jeho filmy dívá dobře. Jako jeden z mála Asijských tvůrců umí dobře pracovat nejen s akcí, ale i s herci a i dramatická stránka tu funguje. Svůj nejlepší počin New Police Story nepřekonal, ale je to kvalitní záležitost.75%

• 29.4.2020  11:37
    Dny teroru (1986)

Super nabušená HK záležitost která mi možná trochu nepochopitelně poměrně dlouho unikala. Shlédnuto na doporučení od uživatele Addamos21, kterému tímto děkuji. Jsem rád, že režisér Corey Yuen tady ve filmu prakticky rezignoval na stupidní HK (Ne) humor který často používá a soustředil se na to co mu jde nejlépe a to je akce, a tak jsem mohl po nějaký době zase sledovat kousek při kterém je fyzično a brutalita z těch bitek cítit každým coulem a jejich převedení na plátno muselo samotné aktéry docela bolet. Cynthia každopádně ve špičkové formě a podobných kousků je třeba si vážit, protože už jich poslední dobou moc neuvidíte.85%

• 29.4.2020  11:27

Sorry, ale homoděj Hemsworth mi prostě do toho drsnýho chlapáckýho filmu moc nesedí. Je to zkrátka jeden z těch pro holky možná pěkných dobře učesaných modýlků, ale drsňáka mu neuvěřím ani na chvilku. Naštěstí potěší aspoň nekompromisní konec filmu a kupa solidně natočené akce před tím. Pravda na děj jsem rezignoval někde v půlce, ale je zase vidět, že akční scény režisér točit umí. Takže nakonec dám 65%

• 29.4.2020  11:16

Tak před časem jsem si zopakoval tohle dílko a koukám, že jsem sice jednu hvězdu na hodnocení přidal, ale nějak jsem zapomněl na komentář. Každopádně původní hodnocení bylo přísný. I když se pořád v mých očích jedná o jeden z těch slabších kousků režiséra Petersena, tak řemeslně i emocemi určitě víc funguje na diváka než sračkovní Nákaza. Pravda klišé se tu najde víc než dost je to taková schématická předem odhadnutelná místy naivní žánrovka, ale dá se vidět bez úhony i s přispěním kvalitního původního vhs dabingu.60%

• 24.4.2020  21:35
    Země a krev (2020)

Zoufalost a nuda. Měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal, ale jak to dopadlo po mě vědět nechtějte.10%

• 19.4.2020  17:54
    Sergio (2020)

No po pravdě žádnej velkej zázrak. To neustálý skákání v ději sem a tam ten dojem nějakého celistvého vyprávění rozhodně nepodpoří, a tak si ani nevytvoříte žádný vztah k postavám. Pár zajímavých momentů se tu nicméně najít dá a s řemeslnou kvalitou filmu nemám větší problém a nějakej ten US patriotizmus holt tak nějak patří do každýho podobnýho filmu, ale tady jsem to neshledal v nějaké přehnané a nezdravé formě. Každopádně hodně informativní, ale i dějově a obsahově dost strohé. Vidím to na ten čistej průměr.55%

• 13.4.2020  19:40
    Poznání na Planetě opic (TV film) (1980)

Tohle už je zbytečnost. Obě epizody slabý a už to fakt nudí. Slabota.20%

• 13.4.2020  19:38

Tentokrát dvě poměrně nezajímavý epizody spojený do jednoho filmu. Návaznost opět chybí a už se tak nějak všechno opakuje. Když to neuvidíte, tak o nic nepřijdete.30%

• 13.4.2020  19:33

Gladiátorská první část nic moc. Ta druhá v tom postapo městě mi přišla o dost lepší. Slušný kulisy i exteriéry i nějaká akce se najde. Návaznost by tu i jakž takž byla. Na druhou stranu nic speciálního na tom nevidím a tak tentokrát ty 3* nakonec těsně nedám.45%

• 13.4.2020  19:27

Závodní část je dobrá ta mě celkem bavila a aspoň je originální. Oproti tomu ta druhá je nudná a totálně nezajímavá. Navíc tu hodně bije do očí, že návaznost mezi nimi je totálně nulová. Takže tentokrát za 40%

• 13.4.2020  19:21
    Návrat na Planetu opic (TV film) (1980)

Souhlasím, že tahle TV série je vesměs jen živení se na původní značce. Tohle je do jisté míry remake původní planety opic, ale je tu celkem slušně užitá psychologie postav, hlavně jak ty gorily jsou totálně tupý a hlavně to působí i jako celistvý film, takže na ty 3* to jako celek nakonec dá.50%

• 12.4.2020  19:45

Režisér Hollý a jeho styl mě začíná bavit. Po Signum Laudis jsem si doplnil i toto dílko a bavilo mě ještě o špetku víc. Sice se nemůžu ubránit dojmu, že má fakt asi něco proti koním, ale jinak v poho. Celkem přímočarej kousek s jasně nastaveným dějem a postavený na výkonu dvou hlavních protagonistů. Jako fanoušek Brzobohatého, který mě baví všude kde hraje, tak musím ocenit i výborný výkon Dočolomanského kterého moc nemusím, ale tady se mi líbil. Film celkem trefně vystihuje dobu ve které se odehrává a exteriéry jsou perfektní.80%

• 2.4.2020  20:31
    Vítězný lid (1977)

Nudná užvaněná sračka. V majorovi Zemanovi teda byl ten vítězný únor o dost zábavnější.5%

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130