Rubikova kostka (1984) (TV film)

Trochu zbytečně překombinovaná kriminálka ve které jsem i přes ty všechny zvraty už zhruba v půlce tušil pointu i to kdo jsou pachatelé, ale aspoň solidní herci to na ty 3* nakonec vytáhnou.50%

Lazarat (2019)

Kaufman nepřichází s ničím co už by nenatočil, ale svůj solidní nadprůměr potvrzuje i tady. Film není na klasický spotřební béčko úplně blbej a nabízí dostatek akce, aby se divák nenudil. Jasně není to nic převratnýho, ale jsem rád když dostanu to co očekávám.60%

Na vlastní nebezpečí (2007)

Tak zase tak tragicky jako většina zdejších komentátorů bych to neviděl. Film jsem si po nějaký době připomenul a možná mi stačí málo, ale jako milovník řek a luxusní krajiny podpořené solidní hudbou a kamerou pod 3* nepůjdu. Uznávám, že ta pointa je čitelná už od půlky filmu a taky Langmajer mi tu přišel znuděnej jako by to odehrál jen z povinnosti, ale nahradili ho jiní. Krobot rulez!!! 55%

Konec hry (2006)

Celkem solidní politický thriller s nečekanou pointou. Pravda celé to vyšetřování je trochu prvoplánovité a se scénou atentátu si mohli víc vyhrát, ale dalo se na to koukat, ani jsem se nenudil a když to člověk vezme kolem a kolem tak film je docela zajímavou alternativou na atentát na Kennedyho. Teda neříkám, že to proběhlo přesně takhle, ale že byl Oswald jenom pouhou figurkou a za vším stál někdo úplně jiný podobně jako v případě atentátníka v tomto filmu, tak to je snad každému jasné.60%

Dítě z Osirisu (2016)

Hodně mizerný a odfláknutý sci-fi a Homolutze už by měl fakt někdo z těch obrazovek sundat.15%

Stín kapradiny (1984)

Můj první a dost možná poslední Vláčil v životě. Sorry, ale ta zvláštní poetika vyprávění a vůbec ta celková atmosféra filmu mi vůbec nesedla. Navíc se mi nějak příčilo po celý film fandit dvěma asociálům páchajícím zlo bez zjevného důvodu. Lidem vykradou barák a okomentují to slovy : jinej by jim to tu zapálil. Takže na konci dostali co jim patřilo. Neupírám tomu jisté kvality, ale mě to bohužel minulo.40%

Na špatné straně (2018)

Zahler se zlepšuje film od filmu. Bone Tomahawk mě unudil k smrti. Blok 99 už byl o něčem jiném a tohle je nebojím se říct fakt pecka. Trailery mě až tak nenadchly, ale samotný film zatím vnímám jako letošní zatím jednoznačnou filmovou událost roku která se opět po hříchu nedostane do kin. No já vím holt tam nejsou žádní dva super čůráci v super kostýmech, ale dva drsní poldové ze staré školy kteří nekompromisně fuckují a už mají dost té špíny a bídy ve které se nacházejí. Souhra dua Gibson, Vaugh pak každopádně dokonalá a ani delší stopáž nevadí. Pár detailů vylepšit a bylo by to na plný počet, ale i tak velká spokojenost.90%

Smrtelné stroje (2018)

Smrtelně promrhaný potenciál na eventuální guilty pleasure roku. Nápad super, zpracování nuda.45%

Mezi dimenzemi (2019)

Zatím co Johnson se u Thriple Threat vytáhnul, tak Barnabáš v tomto případě nikoliv a dostál své pověsti mizerného režiséra. Nechat pak Adkinse předvádět pokusy o rádoby herectví a blábolit jakoby by byl na drogách opravdu nebyl dobrý nápad. Souboje aspoň něco málo zachrání, ale vidět to znova fakt nepotřebuju.30%

Konec semestru (1974) (TV film)

Vidět se to dá, ale štvali mě všechny ty afektovaný a přehrávající postavy. Navíc kdo je vrah mi bylo hned jasný a kupodivu jsem se nespletl, ale délka je přijatelná a naštěstí to skončilo dřív než jsem se začal úplně nudit.35%