Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ani nejtemnější ani nejkomediálnější Star Wars. Spíš nejvíce diskutovaný a jakože mě nezklamali, tak nemůžu mluvit ani o totálním nadšení a chápu co na to lidem vadí. Pojďme si to trochu rozebrat, předchozí Epizoda 7 sice nebyla uznávám velkým posunem a z větší části čerpala z Epizody 4, ale tam mě prostě dokonale umlátila ta nostalgie a nadšení z toho, že univerzum je zpět i když si uvědomuji, že nebyla bez chyb, ale odpustil jsem je bohužel jisté chyby se opakují a tentokrát je nepřejdu. Na jednu stranu oceňuji, že se tvůrci nebáli jít novou cestou a máme tu jistý posun a vývoj u některých postav, dokonce bych řekl, že v rámci univerza jako takového je tu nejpromakanější psychologie postav a odvaha jít na to zgruntu jinak bohužel v té inovaci zůstali tvůrci někde na půl cesty a jako by se báli úplně rozmetat všechny jistoty které dosud staromilci měli. Mimochodem já se rovněž považuji spíše za staromilce, ale např za nejlepší Star Wars považuji Epizodu 3 které nemohou mnozí přijít na jméno asi právě proto, že se z ničím nesrala a nebrala ohledy na takzvané fanboye. Nicméně jak jsem uvedl snaha i odvaha by tu byla bohužel se v jisté chvíli zasekne a výsledný produkt pak připomíná spíše kompromis který jisto jistě přinese další miliardu a spolu s Epizodou 9 z toho udělá nejvýdělečnější trilogii všech dob. Co se postav týče tak Daisy Ridley i nadále tahounkou které nejde nefandit. Hamill si svůj návrat užívá plnými doušky role Carrie Fisher pak po její smrti dává úplně jiný rozměr. Uznávám, že Boeyga je tu opravdu trochu zbytečný a Del Toro a ťamanka mi tu přišli úplně k ničemu. Co se Drivera týče tak uznávám, že prodělal jistý posun, ale pořád mu nemůžu přijít na chuť. Rozhodně je jeho záporák nejlépe napsanou postavou vůbec, ale co je to platné když to jeho představitel neutáhne. Takže suma sumárum průšvih se nekoná, ale dalo se z toho vytěžit víc a rovněž jsem zvědavý jak se Abrams vypořádá s Epizodou 9 a sice jestli pojede na jistotu nebo ještě víc rozšíří ten odvážný koncept který tu byl jen naťuknutý. Osobně doufám v to druhé, ale na to si holt budeme muset ještě počkat.80%

Zhan lang 2 (2017)

Na tohle jsem se těšil jako malej kluk a musím říct, že i přes jistý výhrady mě to nezklamalo. Kdo hledá příběh nebo nějakou promakanou dějovou logiku, tak půjde domů s brekem, kdo hledá tvrdou nekompromisní akci Made in China bude spokojen. Jacky Wu má slušný charizma a taky koule natočit film ve kterým se nikdo s ničím nesere, takže pokud máte rádi akci bez ohledů kde se při střetu dvou světů zmasakruje jenom tak mimochodem stovka nevinných civilistů tak jste opět doma a pak i ledacos odpustíte např slabší cgi (to finále opravdu vypadá jak z World off tanks) stejně tak jako mě lehce zklamal Grillo po těch ódách na něj jakože nehrál špatnýho záporáka, ale za těch zhruba 15 minut prostoru co má to není ani na nic zásadního. Každopádně lecos lze doladit a po fantastickém výdělku dvojky a očekávaném větším rozpočtu u trojky se ještě máme na co těšit.70%

Cena lidské duše (2017)

Solidní postapo? Nenechte se vysmát. Levný prostředí dobila průměrná režie, tragický scénář a znudění herci. Ve výsledku pak další lehce zbytečný dílko bez kterýho by jsme se v klidu obešli...20%

Operace: Zlomený šíp (1996)

Jak mám celkem rád HK tvorbu Johna Woo, tak moc nemusím tu americkou, ale tohle je jedna ze dvou výjimek. Nadupaný akční kousek s hromadou hlášek kde se Slater spíš veze a celý film si pro sebe krade hlavně Travolta jehož padouchovi nejde nefandit. Sakra asi jsem to projel... pokud jsem na to ovšem nepomyslel už předtím!75%

Černý motýl (2017)

Bláznivá kravina které se kdo ví proč upsal Banderas. Tak aspoň za něj je ta 1* jinak je to na odpad!10%

Linkin Park: Faint (2003) (hudební videoklip)

Nabitej song s neskutečným tempem. To nejlepší z alba Meteora ideální na poskakování na koncertě.95%

24 hodin života (2017)

Zmatená ptákovina s šíleným dějem který šel úplně mimo mě. Říkal jsem si no fajn zachrání to akce, ale nezachránila na to je příliš sterilní a jednotvárná a nezachrání to ani rating R. Spolehnout se dá na Hawka který to v rámci možností táhne. Malá role Hauera nestojí za zmínku. Divím se, že tohle tu někoho baví...25%

Linkin Park: Given Up (2008) (hudební videoklip)

Nářez. Chesterovo vyřvaný sólo na konci je dechberoucí spolu s Shadow of the day stavební kameny podle mě průlomové desky Minutes to Midnight. A samotný klip je potom takový standart.95%

Linkin Park: Shadow Of The Day (2007) (hudební videoklip)

Tohle snad nepotřebuje ani komentář. Hudební skvost doplněný neméně vydařeným klipem.100%

Linkin Park: Castle of Glass (2012) (hudební videoklip)

Opět dokonalý klip který má určitě co říct. Jenom si nejsem jistý jeho vyzněním. Na jednu stranu je tam zcela jasné protiválečné poselství. Na druhou stranu se jedná o song k válečné hře, tak si vyberte...90%