Hellraiser (2022)

Další pohřeb hororové klasiky tentokrát s odvážnou transgender ženou. Výstižný koment : GameboyNES.15%

Tichá zuřivost (1982)

Jedna ze stěžejních osmdesátkových Norrisovek. Chuck proti už jednou zabitému a oživenému nemluvnému vrahovi kterého prostě nejde zabít viz konečná předtitulková scéna, takže tady Chuck z hlediska fyzické síly určitě nemá navrch. Brian Libby má velmi pěknou držku a celkově více než slušná porce pokleslé zábavy. Něco takového prostě mohlo vzniknout jenom v této době. Kdo ví o čem mluvím tak pochopí.80%

Firewalker (1986)

Spolupráce mého oblíbeného režiséra Thompsona s Chuckem Norrisem v područí Cannonu prostě nemohla dopadnout špatně. Tím spíš když je tam ještě navrch Gossett Junior a Landham jako záporák a taky to věru špatně nedopadlo. Samozřejmě, že v béčkových mantinelech, ale já se u týhle nevím už kolikátý verze Indyho bavil a i když můj krajíc zůstal opět suchý, tak jsem se potěšil aspoň navýšením původního hodnocení. Navíc Chuck v převlečení za kněze to nemá chybu. To prostě nelze nemilovat.75%

Osamělý vlk McQuade (1983)

Film který do jisté míry definoval kult osobnosti Chucka Norrise. Víc asi ani není třeba dodávat.85%

Oko za oko (1981)

Chvíli tu Chuckovi trvá než se rozjede, ale pak to stojí za to. Jasně dostaneme jenom další klišoidní béčko o pomstě, ale je tu obrovskej profesor Toru Tanaka, tak už jenom za něj ten nadprůměr musím dát.60%

Na západní frontě klid (2022)

Tak pozor Kurwa. Netshitflix umí občas točit i koukatelný filmy a to je přesně tento případ. Rozmýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami a je fakt, že na téměř sto let starej originál se to pořád úplně nechytá, ale za mě ok. V tý současný žumpě nemám s podobným poctivým a zručně natočeným filmem problém.70%

Amazonka v plamenech (1993)

Mohl z toho být zábavný dobový trash, ale sterilní režie a prkenná Sandra to poslala do kopru.15%

Halloween končí (2022)

Tak tohle se fakt nepovedlo. Já chtěl stylový vyvražďovací rozloučení s Michaelem Myersem a místo toho jsem dostal pseudo psychologický utahaný blábol kde se Myers který žije v kanálu objeví na posledních dvacet minut a už to ze sraček nevytáhne. Dvojka byla pořád aspoň poctivej slasher a ty různý traumata a davový psychózy se tam daly ještě přežít, ale tady už je to fakt na pěst. Já chápu tu snahu jít jiným směrem, ale tady je všechno špatně. Dávám nakonec nejslabší dvojku i když vlastně ani nevím za co.25%

Jan Žižka (2022)

Koukám, že všichni si tu do toho chtějí buď kopnout nebo to vyzdvihovat do nebe a já zůstanu někde uprostřed. Na naše poměry když si odmyslíme jakoukoliv historii a to, že tam místo Žižky mohla být jakákoliv zaměnitelná postava jsme dostali celkem hutnou syrovou a přímočarou řežbu na který ty prachy vidět jsou a je to úspěch i vzhledem k produkci. Jo dala by se tomu udělat bombastická reklama ve stylu : Od producenta Psycho Copa! (Ano je to jen zábava a hra, až dokud někdo nepřijde o oko!) Fosterovi každopádně Žižka sedne jak prdel na hrnec a Jákl režii neposral a celkově bez dalších keců lepší trojka.65%

Vynucená msta (1982)

Spíš vynucený film. Chucka mám rád, ale je fakt, že spíš až od druhý poloviny osmdesátek a ty jeho některý starší kousky ne, že mě úplně vyloženě nebaví, ale nejsou to žádný mega díla a tenhle kousek to vesměs potvrzuje. Je pravda, že akce je tu poskromnu, i když Chuck se v těch svých pár bojových scénách určitě předvede víc než slušně, tak víc než hodně průměrný béčko z jedný už dávno zapomenutý éry to není ani náhodou, ale fanouška na jedno shlédnutí nepohorší.50%