M is for Marijuana (2013)

Náhodou mě to docela bavilo. Takovej stav jako tady jsem sice nikdy nezažil, ale vypadalo to zajímavě.50%

Nespoutaný Django (2012)

Asi nejpřesvědčivější výkon od Leoparda Di Kardia jaký jsem kdy viděl a zručná a tradičně kreativní Tarantinovská režie dělají z Djanga rozhodně nadprůměrný film. Na druhou stranu i tak je to pro mě další trochu nepochopený kult. Na rovinu nejsem úplně tak fanouškem daného tématu ani fanouškem podobných bombastických spektáklů. Přemýšlel jsem o čtvrté hvězdě, ale nevím nevidím to na to. Lepší tři musí stačit.65%

Vlk z Wall Street (2013)

Tak co už jste se všichni vycákali v kině? No po pravdě nepochopím co z toho dělá už teď kultovní film jak tu všichni dokola omílají v komentech jak zadrhnutý gramodesky. No zkusím přidat svůj pohled na věc. Tuhle projekci jsem původně neměl v plánu, ale nakonec jsem se rozhodnul zajít, když jsem všude četl jaký je to famózní, honitební a neopakovatelný. No a podle očekávání se u mě žádný výbuch nadšení nekoná. Pravda hlavní důvod bude asi ten, že já prostě nedokážu asi objektivně ohodnotit film, kde hraje prim božský Leopardo Di Kardio. Prostě ho nemůžu ani cejtit. A bacha to tení žádná póza ve stylu od Titanicu ho nemám rád, to určitě ne. Já ho prostě neměl nikdy rád a tenhle opus mě v tom jenom utvrdil. Jinak netvrdím, že je to špatnej film to zase ne jenom neuvěřitelně přestřeleně hodnocenej to mi prostě nikdo nevymluví. Určitě to má svoje chvilky a i přes extrémní délku velmi slušný místama až zběsilý tempo z různými situacemi, které tu herecké výkony ženou fakt až do extrému. Hlavně pak ten od božího Lea. Já mu neupírám snahu, ale co mám sakra dělat, když mu ten jeho hereckej projev prostě nežeru?! A to je asi problém u filmu kterej je v podstatě na něm a jeho výkonu vystavěnej. Takže takhle pobavil jsem se sem tam uchechtl a asi i pochopil jak je film vlastně míněnej, ale namítám si tvrdit, že to u něj krapet nevyšlo. Tohle se prostě nedá brát vážně místy je to opravdu až zbytečně přestřelený a dohnaný do extrému za každou cenu a to je pak problémem i u konce filmu, kdy se z crazy komedie přehodí výhybka na seriózní drama braný úplně nejvíc vážně. No nevím no konec má asi navodit jakýsi dojem sebezpytování a katarze, ale na mě to tak prostě nepůsobilo. Spíš mi přišlo, že ten konec byl předvídatelnej a víceméně vyzněl do ztracena. Jinak při většině komediálních scén vybuchovalo kino smíchy, ale mě to právě nijak extra vtipný nepřišlo spíš přehnaný za každou cenu. Upřímně od srdce jsem se zasmál jen při scénce z policajty a Leovým rozstřeleným autem : Prej co je vždyť jsem včera dojel v pohodě... Di Caprio dojde k autu a při pohledu na šrot jaký z něj udělal konstatuje hmm tak jsem asi nedojel v pohodě... A za zmínku pak stojí ještě hláška : Musíme jet do Monaca! Ne teď musíme jet do Londýna tetičce na pohřeb!! ale tetička je mrtvá... chci tím říct, že nám nikam neuteče!!! Škoda jenom, že tyto zmíněné hlášky a situace příjdou až ve třetí třetině filmu. No prostě abych to shrnul. K smrti to neunudí dají se ty tři hodiny vydržet, ale tu genialitu jsem v tom prostě neobjevil a znovu už se na to určitě nekouknu. Jsem holt divnej no co už nadělám je to tak.55%

Stalingrad (2013)

Mno na Rusáky ještě celkem ucházející. Sice z nezbytnou dávkou propagandistických žvástů, ale co už dělají to i Amíci. Dělá to skoro každej. Jinak je film celkem realistickej a na prakticky nevyčerpatelný téma, ale zase, že by mě nějak trefil na komoru to ne. Prostě takovej průměrnej válečnej velkofilm kterej nepřináší nic novýho. Kromě zásadních poznatků jako : Nás mnogo, nebo Vodka došla, ale i tak hrdinní Sověti nakonec zlé Germány ze své říše vymetli a Wacouna1 neurazili ani nenadchli.50%

Stepující stonožka (1977)

Lehce nadprůměrná komedie. Některý scény jsou fakt best, ale ruku na srdce, Frantíci to umí i líp.55%

Contracted (2013)

A to po mě jako chcete první novoroční komentář? Nic nebude! Procenta musí stačit! 50%

Operace Zlatý Fénix (1993)

Naprosto standartní akční karate béčko, které ničím nepřekvapí, ale vyplatí se na něj podívat minimálně kvůli dvojici Merhi, Avedon. Pokud bych je měl v tomhle filmu porovnat, tak to vidím na remízu. Po herecký stránce nic moc Merhiho hlavní hrdina takovej tuctovej, Avedon je zase na záporáka moc hodnej. Ovšem po stránce soubojů už je to jiný kafe. Zdá se mi, že Avedon má bitek víc, ale oba jsou ultimátní borci. Zbytek je samozřejmě levný neoriginální a plný klišé, ale co už taky čekat. Pro mě lehká nostalgie a vzpomínka na vhs časy. 55%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Mno... že by mě to nějak extra oslnilo se říct nedá. Zdejší hodnocení nesdílím, ale zase nemůžu říct, že by mě ten film nějak iritoval. Nic extra jsem nečekal ani nedostal. Řeknu to asi takhle celkem to odsejpá asi tak zhruba každýmu pátýmu vtipu jsem se i zasmál i když tu hlášku na konci, při který vybuchlo kino smíchy, jsem abych se přiznal nepochopil. Nepobral jsem pak po pravdě ani jaký je smysl tohoto filmu.. Prostě borec objíždí svět kvůli nějaký fotce a při tom si představuje, že je superhrdina. Přičemž zrovna v tomhle směru byli velký možnosti, ale zůstali trestuhodně nevyužitý. Jasně no má to fajn atmosféru, určitě na poslech velmi příjemný soundtrack a slušnou výpravu s fakt pěknými a dobře zvolenými lokacemi. Nicméně zdá se mi, že tohle všechno má jenom zakrýt fakt, že ten film je prostě o ničem. A nebo jsem jeho smysl špatně pochopil? Nevím každopádně jak říkám ve finále mě to neurazilo ani nenadchlo a projekce nelituji. Jenom jsem tak po jejím skončení vyslechnul jak za mnou jedna uživatelka pronesla cituji : No bylo to pěkný dobře to vypadalo, bylo to docela i vtipný, ale myslíš si, že si za měsíc na ten film vzpomenu? No a zhruba asi takhle to vidím i já. 50%

Ong-Bak 2 (2005)

O něco povedenejší než jednička. Děj sice zase vůbec nedává smysl, ale řežba je to festovní. Škoda jenom, že Tony Jaa vedle toho, že je nadprůměrnej masakrátor je i opravdu velmi špatnej herec. Ne že by to zase u takovýho druhu filmu bylo až tak potřeba, ale místy je to tak hloupý až to fakt bije do očí.50%

Ovládací panel
185. nej uživatel Česko