Vítejte v džungli (2013)

Ultimátní hovadina. Přesně jak se dalo čekat už podle traileru. Prostě bláznivá komedie plná nejrůznějších šíleností. Máme tu jeden teambuilding který se poněkud zvrhne. Když většina jeho účastníků zdivočí a objeví v sobě zvíře. Každopádně Van Damme je best a drží to pohromadě. Bez něj by to nebylo ani z půlky tak zábavný. Po Enemies closer tu má Jean další šílenou excentrickou roli ve který záměrně přehrává jak o život a útočí na nic netušícího diváka a já musím konstatovat, že v této svěží a zábavné poloze kdy odhodil poslední zbytky předstírání, že snad umí hrát a z vážnou tváří předávat jakási poselství či co se mi líbí. Ne nic takovýho tu nehledejte s tím je naštěstí snad definitivně konec Van Damme je opět maximálně uvolněnej nebojí si ze sebe udělat srandu a musím se přiznat, že mě v poslední době opravdu baví. Na rozdíl od Seagala co točí pořád stejně sterilní mrdky a Lundgrena, který taky naznačil posledními dvěma filmy, že se ubírá špatným směrem bych řekl, že Žán je teď poslední dobou nejvíc v poho. Kdo by to čekal. Návrat ke staré slávě už se sice asi konat nebude, ale jenom tak dál. Já jsem spokojenej. Jinak to žádná geniální komedie není jak už jsem napsal spíš hodně střelenej film kterej stojí na panu JCVD i když některý momenty jsou ultimátní (chcaní na mrtvýho pilota, Van dammova bitka z tygrem) pořád se jedná o průměrnej film, ale jako nenáročná oddychovka na sobotní večer jako dělanej. Rozhodně mě nijak nepohoršil a tak mu udílím 55%

Já, Frankenstein (2014)

Tak jo. Dostal jsem co jsem očekával. A podle dosavadních ohlasů jsem očekával pěknou ptákovinu plnou gigantických digitálních efektů. No a přesně tak to i dopadlo. Je to strašně hloupý film to je snad i úmysl to není jinak ani možný. V ději jsem se po pravdě moc nechytal a netuším co má toto společné z legendou o Frankensteinovi, ale je to totální triková nálož to rozhodně nelze popřít. I když bych neřekl, že 3D by v tomto případě bylo nevyhnutelný. Já se mu už tradičně vyhnul a nemyslím si, že bych o něco přišel. Každopádně vizuál to má bombastickej z ostatními aspekty už to holt dopadlo hůř, ale co bych chtěl je to prostě typickej film dělanej na efekt, ale zase na druhou stranu svižnej opravdu kurevsky dobře vypadající a přiměřeně zábavnej. Jo a taky musím dodat, že Eckhart se na svou roli opravdu hodí to každopádně a já byl z jeho výkonem spokojen. Jinak dějově jdou většinou podobné snímky mimo mě, ale jejich účelem asi opravdu není zaujmout brilantním příběhem. Já se nicméně bavil docela solidně. Jako ujetá efektová jednohubka je každopádně tenhle filmík na zabití pátečního večera pokud se vám zrovna nechce chlastat jako dělanej a mě rozhodně nijak nepohoršil.60%

Temný příliv (2012)

Viděl jsem i horší žraločí filmy. Není to nic světobornýho, ale z vypnutým mozkem to jde zkuknout v pohodě.50%

Světová invaze (2011)

Ale jo místama je to celkem zábava. Jinak na svoje poměry přiměřeně tupý film, který kdovíjak nenadchne, ale má to celkem tempo. Je prostě třeba neřešit logiku a jenom se pobavit.50%

Tom Yum Goong 2 (2013)

No je to o dost vážněji pojatý než předchozí eposy co jsem z Tonym Jaa viděl. takže to není až taková bláznivina a místy to dokonce dává i smysl. Souboje jsou pořád promakaný, nicméně musím se tu připojit ke kritice těch vymaštěných zpomalených 3D efektů. Děsně to ruší a je to tu v podstatě jenom na efekt aby si film hrál na něco čím není, ale tak musí přece i v Thajsku ukázat, že na to mají je to totiž fuckt brutální děsně supr čupr a maximálně cool co na tom, že se na to nedá dívat. To už je věc druhá...50%

Outland (1981)

Hodně průměrnej film. Hyams je prostě takový rozporuplný režisér někdy zazáří, ale spíše se drží v tom průměru. Tady vyzdvihuji hlavně charizmatického Conneryho. Jinak žádnej velkej zázrak.50%

Seznam smrti (2011)

Ale jo celkem to ušlo. Ten obsah bych řekl, že tady tomu filmu dělá spíš jenom bombastickou reklamu na něco čím není a tak bych řekl, že hodnocení je tu v tomto případě celkem adekvátní není to špatnej film, ale místy taková divná přeplácaná slátanina, ale koukat se na to dá. To zase jako jo.55%

Krvavá aréna (2010)

Ha zase jedna vězeňská arénovka. Nic novýho pod sluncem. Nicméně tady jsou ty fighty celkem zdařilé a Vinnie Jones tu hraje velice solidního zmrda. Na podobný typy rolí se prostě hodí. Jinak film opravdu nepřichází z ničím inovativním, ale pro fanoušky podobných snímků je naprosto uspokojující. Má to docela spád rychle to uteče a je tu všechno co má v podobným filmu být. Co se těch soubojů týče není to až tak choreografie jako spíš tvrdý nekompromisní bitky, ale nemám s tím problém.55%

(M) is for Martin (2013)

Že by film o Murárovi (martinovi) 741? To asi ne, ale nebylo by na škodu kdyby tak skončil...50%

Prometheus (2012)

Nakonec to až takovej průser jak všichni tvrdí určitě není. Takový lehce nadprůměrný scífko. Vetřelce který je na podobné téma jsem nikdy moc nemusel, proto k tomu přistupuji trochu objektivněji řekl bych a jeho vykrádačku nebo dokonce parodii na něj jak jsem se dočetl v některých komentech v tom nevidím.60%