Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie

Recenze (4 169)

plakát

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Nic co by nadchlo ani nasralo, ale že jsem to zmeškal v kině mě nakonec netrápí. Pravda je, že film je takovej rozpolcenej. Na jednu stranu se většinu stopáže snaží působit co nejvíc civilně, ale mě příběh Butlera a jeho rodinky moc nevtáhnul. Finále filmu pak stejně vyzní jako klasický explozivní blockbuster a tak nevím proč tam těch katastrofických efektů a akce nemohli trochu přidat když prachy na to zjevně byly. Butler si podle mě od prvních dvou dílu Fallen série nevybírá úplně šťastný projekty a Waugh potvrzuje, že je průměrný režisér a podařený Trestanec byl u něj světlou výjimkou. Zkrátka průměrná žánrovka co neurazí, ale rychle vyšumí.50%

Polnočná omša (1962)

Celkem dobře zpracovaná atmosféra SNP, nacistických čistek i toho jak v této pohnuté době probíhal štědrý den plus ještě zaměření se na vztahy v jedné konkrétní rodině, kterou rozdělila politika a přesvědčení. Do poloviny filmu fakt dobrý, hromadný popravy pěkně syrově natočený, pak už se nemůžu v druhé polovině která je spíš komorním psychologickým dramatem zbavit pocitu, že tempo opadá a film už tolik negraduje, takže to bude za lepší trojku. Ps : Můj oblíbenec Laco Chudík byť ve vedlejší roli opět nezklamal.65%

Rob Roy (1995)

Kdo čeká podobnou epic záležitost jako Statečné srdce, tak bude patrně zklamán. Tenhle filmek je spíš taková komorní historicko dobrodružná záležitost, ale mě nijak nepohoršil. Neeson svým charizma leccos utáhne a Roth je učebnicový bezcharakterák. Pravda při absenci nějakých větších akčních scén je očekávání diváka smrsknuto na závěrečnou konfrontaci na meče mezi Rob Royem a Cunninghamem, ale že bych se nějak výrazně nudil se říct nedá. No a hudba a výprava je každopádně na jedničku, takže vcelku spokojenost.60%

Pro balík prachů (2020)

Uff tak jsem to ještě stihnul a dal si třetí a patrně poslední kino v tomhle pojebaným roce po Mizerech a Tenetu. Dostal jsem takovýho standartního Neesona kterej si jede pořád to svoje a i když už asi i on má svůj vrchol za sebou, tak rozhodně nezklame a do nadprůměru se určitě dostane. Co filmu trochu podráží nohy a brání vyššímu hodnocení je místy opravdu hodně blbej scénář, kdy někdy hlavnímu hrdinovi díky absurdnímu chování všech ostatních vyjdou úplně neskutečný věci. Akce je dost a Neeson i když už má svoje limity, tak to co od něj očekáváte si odehraje. Takže ve finále člověk letos bere v klidu i tohle a není důvod přehnaně píčovat.65%

Seized (2020)

Taková typická spolupráce Florentina a Adkinse. Scott by pochopitelně měl na víc o tom žádná, ale v současné době bohužel asi ne. Je to blbý a levný? Ano, ale i přiměřeně zábavný. Tady nám aspoň nevalí žádný klíny a fake news do hlavy jako v Legacy of lies a film se soustředí na to co Adkins nejlíp umí a to je akce. Pravda kamera mohla bejt lepší, nějaký výtky tady uznávám, ale celkově jsem dostal nakonec i víc než jsem čekal.60%

plakát

Úsvit planety opic (2014)

Po podařeným zrození bohužel sešup trochu dolů a jakoby předznamenání toho, že nás čeká ještě vrcholně nudná a bezkrevná válka. Změna na postu režiséra prostě neprospěla. Ta první půlka spojená s tím virem ničícím člověka a postupný přebírání planety opicemi ještě ok, ale pak už se vkrádala čím dál tím větší nuda. Efekty určitě špičkový, ale stejně mě víc baví reální herci v maskách. No do průměru se mi to ještě vešlo.55%

Tenet (2020)

Tak jsem si dal první letošní koronu projekci a po půl roce jsem se zase podíval do kina. Potíž je v tom, že ke komentu jsem se dostal až více jak dva týdny po projekci a upřímně řečeno už si z toho filmu moc nepamatuju kromě toho, že Nolan si jede pořád to svoje a už víceméně vykrádá sám sebe a točí se v časových spirálách ve kterých se nakonec zamotá on sám. Takže v první půlce není třeba se dostávat do nějakýho příběhu, protože v druhý půlce se všechno převrátí a je to celý jinak. Plusem je slušná akce, ale to je asi tak všechno. Prostě další film ze kterýho si totální Nolanofilové povinně vyhoní, ale normální divák kterej by chtěl taky jednou dostat něco jinýho to přejde bez povšimnutí. I když pravda u Dunkirku to zkusil jinak a byla z toho totální nuda. Tady je z toho takovej ten šedivej průměr u kterýho se mi nechce přidávat body navíc jenom za to, že se to odvážili vypustit nebo, že jsem se jednou mohl zase milostivě podívat do kina. Mohl bych to sice třeba epicky zjebat jako verbal u kterýho musím uznat, že má v hodně věcech pravdu, tak to nemám zapotřebí a zůstanu u toho průměru.50%

Klec (2019) (TV film)

Wow, tak jsem se právě dostal ke svému komentáři s pořadovým číslem 4000! Za necelých 9 let slušná práce. Musím se pochválit, nikdo jinej to neudělá. Tak a teď k filmu. No po hodnocení od většiny mých oblíbenců spíš trochu zklamání. Nesmrtelná teta Bohdalová si to dává slušně o tom žádná. Hádek divnej jako vždy neslanej nemastnej. Chvíli bulí jak děcko chvíli je agresivní psychouš, ale nepřesvědčivěj. Konec tak trochu očekávanej a těch nešťastných shod náhod je tam až moc. Solidní řemeslo, ale celkově maximálně slabej nadprůměr.60%

plakát

Krvežíznivý strach ve městě (2016)

Tohle už je opravdu absolutní guilty pleasure trashová záležitost a záleží jen na vás jak k tomu přistoupíte. Každopádně styl režiséra je tu pořád patrný i když už mu zjevně dochází finance. A tak scény se lvem jsou celkem v poho, ale na scéně je bohužel dost málo. Celkově jsem se bavil slušně, ale na 4* to nakonec nedá.65%

plakát

Hamburk - město strachu (1999) (TV film)

Když jsem kdysi dávno tenhle film viděl poprvé, tak jsem si myslel jak ten námět o tom vraždícím potápěči který své oběti stahuje do kalné vody řeky Labe a pak je demonstrativně vystavuje na různých veřejných místech je originální, ale to platilo jen do doby než jsem viděl Holandského Fantoma Amsterdamu který je určitě kvalitnější, a kterým je tenhle film nepokrytě inspirován. Každopádně po opakovaném shlédnutí musím i teď konstatovat, že na Německý televizní film to není žádná katastrofa. Má to slušnej spád a divák se nenudí. Nicméně jednu výtku si neodpustím. Zatím co ve Fantomovi může rozuzlení celého filmu někomu přijít takové obyčejné, ale aspoň dává perfektní smysl, tak tady si tvůrci neodpustili dát na závěr nějakou tu šokující pointu ohledně toho kdo je vrah a jaký má motiv. Až na to, že jsem to bezpečně poznal hned po tom co sám vrah podstrčí vyšetřovatelce ten falešně namalovaný obrázek takže Fantom je určitě o třídu výš, ale ani tohle nijak neurazí.50%