Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie

Recenze (4 137)

plakát

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Docela mě baví sledovat jakým směrem se vyvíjí světová kinematografie. Jsem zvědavý kdo se utká s kým v příštím filmu. Tady si to rozdali netopejr s kryptoňákem, aby se nakonec spojili a bojovali spolu bok po boku. Všichni tu porovnávají letošní filmový duel mezi Marvelem a Dc comics, tak já se přidám i když fundovanej odporník skrz tohle nejsem, ale zase proti těmhle dvěma hrdinům (to jest Batman a Superman) nic zásadního nemám a pokud můžu říct svůj názor, tak i když mají taky na kontě určitý sračky tak v tomhle duelu Dc z Marvelem a jejich stupidním Deadpoolem docela solidně zametli. Teda ne, že by mě to nějak dostalo po stránce příběhu nebo postav to ne spíš to na mě působilo jako totálně přeplácaná ptákovina, ale to vem čert. Soustředil jsem se na akci a ta se mi líbila je přiměřeně velkolepá, přehledně natočená a nemám pocit, že by ten film byl až tam tmavej jak tu všichni nadávají. Škoda tý nehorázný vaty okolo trochu prostříhat by neškodilo děj mi byl stejně u prdele. Samotnej duel titánů pak průměrně natočenej pochopitelně z remízovým výsledkem jo a Saprmen na konci chcípne (ups sorry za spoiler) ale počítám, že do příštího dílu už ho nějak oživí.55%

Hodinu nevíš... (2009)

2* za téma. Jinak bych takhle trapně a pozérsky zahranýmu heparinovýmu vrahovi pustil žilou jako prvnímu.25%

Únos Savoje (1979)

Do hajzlu práce doufal jsem, že by třeba tady mohli Rusáci stvořit nějakej ten povedenej pokus o akční či dobrodružnej film, ale opět marně. Sem tam to i nechtěná prdel je asi i díky té celkové nekompetentnosti a kupodivu jsem měl pocit, že tu zase až tak neúřaduje propaganda jako v jiných obdobných snímcích, ale tak co nadělám viděl jsem v týhle kategorii i větší srajdy, dá se říct, že Ruský filmy už mě v tomhle směru nemůžou nijak překvapit, ale nevadí nakonec kdo jinej než trashovej fanatik jako já by na něco takovýho koukal.35%

Fortress (1985)

Tenhle film jsem kdysi dávno viděl na vhs s typickým jednohlasým dabingem. Dneska jsem si na něj kdo ví proč vzpomněl a dokonce jsem ho našel i s CZ titulky, ale nijak zvlášť mě to nechytlo. Gang únosců ve směšných maskách tu unese třídu školních děcek do jakési podzemní jeskyně či co. Dobrou hodinu se nic významnýho neděje, jenom pedofilové budou při koupací scéně potěšeni množstvím dětí ve spodkách, ale normálního diváka to moc neoslní. Na konci se i děcka chopí rolí masakrátorů a dočkáme se i nějakého toho explicitního násilí. Záměrná brakovost je tu znát na první pohled, ale bohužel to tenhle film nezachrání.30%

The Zero Boys (1986)

Partička paintballových válečníků má tu smůlu, že si vyrazí na piknik na místo kde se pohybují skutečný lovci a zabijáci co se s tím zrovna dvakrát nemažou. No řekněte sami není to libovej brakovej námět? Já neměl o tomhle zapomenutým béčku ani potuchy, samozřejmě, že kdo jinej ho mohl vyhrabat než vegetol.mp. Je to něco mezi akčňákem a slasherem z naprosto typickou osmdesátkovou bezstarostnou atmosférou k čemuž přispívá i naprosto charakteristický hudební podmaz. Ano je pravda, že docela dlouho se to rozjíždí, ale tvůrcům se daří udržovat dobrou atmosféru a diváka v očekávání věcí příštích. Pochopitelně to, ale nezapomenou občas i odlehčit nějakým tím fórkem nebo hláškou aby bylo jasno, že to není míněno úplně smrtelně vážně. Poslední půlhodinka už je docela jízda, atmosféra graduje, mrtvoly přibývají a zábava je zaručena. Nemůžu si pomoct, ale pod 4* prostě nedám a to ani když vidím takový film dnešní optikou. Někde jsem četl, že 80 léta jsou desetiletím obskurního vkusu, no možná to tak je, ale mě to nesere.70%

Vítězství víry (1933)

Tohle vidím jako rozjezd před Triumfem vůle. Pochopitelně je to o něco kratší má to něco málo přes hodinku, není to ještě tak vybroušené i když některé technické detaily jsou velmi zajímavě a kvalitně zpracovány už zde. Nevím jaké bylo smýšlení tvůrkyně těchto filmů, to tu nehodlám rozebírat, ale o filmařském umění rozhodně ledacos věděla, to jí prostě nikdo v žádném případě upřít nemůže.75%

Hardcore Henry (2015)

Mno nakonec mě to moc neoslnilo. Byl jsem na to zvědavej, ale jak se začali kolem upoutávky na tenhle film zjevovat slogany typu : totální filmová revoluce! nebo něco takového jste ještě neviděli, tak jsem zpozorněl a teď už vím proč. Jasně namítnete, že všichni jsou spokojený a jenom starej kverulant Wacoslav1 zase píčuje... No a v tom je právě ten problém, protože já tak nějak až na pár výjimek v posledních letech moc neberu filmy se kterýma jsou všichni spokojení a tohle pravidlo se opět potvrdilo. Jasně věděl jsem do čeho jdu a s čím můžu počítat, ale to neznamená, že to co jsem viděl se nedalo natočit daleko líp. Ze začátku je ten first person pohled docela svěží a netradiční, ale někdy tak v půlce filmu mě začal iritovat a určitě k tomu nepomohla ta častá celková (ne) přehlednost. Jasně je to akčňák z pohledu první osoby a tak pochopím, že kamera je neklidná a klepe se, ale nasekat do toho ještě ranec naprosto zbytečných střihů k té přehlednosti rozhodně nepřispělo nemluvě o tom, že tvůrci se až tak moc zaměřili na to aby stvořili tenhle fetiš kult, že zapomněli na to, že by to mělo mít aspoň nějakej scénář. Ta jediná a hlavní pointa mi byla od začátku jasná a co mohla zachránit akce to posralo to píčoidní zpracování nemluvě o tom, že hlavní záporák je jenom takovej trapnej telekinetickej blbeček co těží jenom ze svého ujetýho vzhledu a pronáší rádoby cool hlášky na víc se nezmůže, ale ok abych jenom neřval, tak neříkám, že pár dobrých nápadů tu zase nebylo a párkrát jsem se nepousmál a pokud něco nebo spíš někdo v tomhle filmu bezchybně funguje tak je to opět neustále měnící polohy v různých postavách Sharlto Copley kterej tu jako jedinej má dobrý kecy a splnil co jsem od něj očekával. Co se akčních scén týče, tak vyloženě mě bavila jenom ta sekvence v té rozpadající se továrně jejíž exteriéry mi připomněli finále Expendables 3 kde Copley jako vojenskej mazák provádí hrdinu barákem a společně likvidují nepřátele. Tahle scéna nebyla dokurvená ani kamerou ani střihem a ukazuje, že když se chce tak se i tenhle typ akce dá snímat relativně přehledně, škoda, že takhle nevypadal celej film.45%

The Midnight Man (2016)

Taková nenáročná jednorázová béčkařská zábava kde je opět nějaká ta koncentrace vesměs už zašlých hvězd levnějších filmů. Občas je to docela zábavný, ale vkrádá se i nuda a stopáž je zbytečně přestřelená. Nicméně pokud chcete jenom zabít večer, tak to svýmu účelu poslouží.40%

Žid Süss (1940)

Moc se mi to komentovat nechce o obsah nejde, ale spíš o to, že na rozdíl třeba od Věčného žida který na to jde dokumentární formou a má drajv, tohle se snaží působit jako seriózní film a to se moc nedaří.50%

Zrůdy (1932)

Ou tak jsem si pro jednou ve své misi týkající se pamětnických filmů lehce naběhnul. Tenhle film šel bohužel úplně mimo mě podle obsahu jsem čekal nějakej fakt bizarní úlet a jako neříkám, že to není zajímavá přehlídka karikatur nejrůznějšího druhu a to nejen po stránce fyziologie, a chápu, že v době vzniku to mohlo vyvolávat kontroverze, ale mě to prostě nebavilo a místy i přes krátkou stopáž nudilo. Pravda od tý scény svatby až do konce to má docela grády, ale to ten film nespasí. Pro jednou zůstávám v nepochopení. Stane se...30%