Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie

Recenze (4 154)

plakát

30 případů majora Zemana - Bestie (1975) (epizoda)

Víte kolik lidí ještě stále bohatých posedlých touhou dostat se ven tu je? Dali by to za to všechno a nějaký Bestii i svůj život. Ale ona tu je žije mezi nimi předstírá účast s jejich osudem a pak je nemilosrdně vraždí. Případ Pilčík je mezi nadšenci do skutečných kriminálních příběhů hodně známý a souhlasím, že až úplně do detailu jít filmaři nemohli, ale i tak se jim povedlo stvořit perfektní atmosférickou kriminálku s minimem ideologie, protože tohle prostě byla drsná realita. Atmosféra Šumavských bažin je pak skvostná jde z ní mráz po zádech a po pravdě nechtěl bych na Kyliánce čekat na strejčka aby mě pak místo do reichu zavedl do bažin. Honzův opravdu první významný kriminální případ i když on sám je tu opět tak trochu ve stínu lépe zahraných postav. Potěší určitě především menší , ale výživné role pro mistry Filipovského s Kopeckým a taky záporná skvadra je tu dobře zahraná. Hlavně pak ocením, že předloha se již zmíněného skutečného případu celkem věrně drží a finále s pronásledováním v bažinách nemá chybu. Takže určitě bezesporu další z velmi vydařených dílů.95%

plakát

30 případů majora Zemana - Vyznavači ohně (1974) (epizoda)

Ta ta tabák dáš? Můj asi nejoblíbenější díl z celého seriálu. Perfektně ponurá místy až hororová atmosféra dokreslená hutným hudebním podmazem od Zdeňka Lišky. Zeman se činí, ale v tomto díle ho zcela zastínil Luděk Munzar a jeho geniálně přesný a znepokojivý výkon v roli fanatického nacisty. Pokud chce někdo i v tomhle díle hledat propagandu, tak ať si poslouží já tady žádnou neviděl. Dostal jsem jenom perfektní filmařské řemeslo plné strhujícího napětí jaké už se dnes netočí. Závěrečná akční scéna je taky celkem podařená a člověk má opravdu fajn pocit když se ti hnusní esesáci z republiky nedostanou. A poučení na závěr? Nikotin je sice jed, ale jsou chvíle kdy může zachránit život. Jeden z dílů které znám nazpaměť, ale rád se na něj kdykoliv podívám znovu. S propagandou se můžete jít bodnout. Kdo chce chyby si vždy najde.100%

Král Ubu (1996)

Otče Ubu, dýchněte na mě! Měl jste k snídani dva dny chcíplého tchoře?! Totální haluz ani nevím co k tomu napsat. Po letech opět viděno a rozsekalo mě to takovým stylem, že musím jít na plnou palbu. Na druhou stranu chápu, že pro někoho je to nestravitelný. Film pro běžnýho diváka to věru není. Podle mě každopádně Brabcův tvůrčí vrchol což ale není až tak jeho zásluha.Táhne to hlavně geniálně ujetý scénář a typologicky naprosto přesní herci. Brilantní satirická groteska dosaditelná do libovolné doby a země. Fakt mě to rozbilo.100%

plakát

Premiér (2019) (TV seriál)

Asi budu za debila, ale já si nemůžu pomoct. Nebudu tu vyvracet fakt, že Soukup je sebestřednej narcistickej psychopat žijící v sebeklamu a regulérně nejhorší herec a moderátor ever, ale tohle je prostě tak pekelně uhozený až je to geniální. Na druhou stranu ať už si o Jardovi myslím co chci tak v některých věcech má pravdu a i když z něj lidi mají vesměs prdel, tak je jeden z mála kdo se nebojí i na ožehavý témata říct co si o nich myslí a má v píči jestli to někoho sere nebo ne. A proč? Protože může a některé zásahy tady jsou opravdu tnutím do živého ať už výsměch české politické scéně která je regulérní groteskou, ale opravdovou nebo kauza H system no a největší palec nahoru si Jarda zaslouží za to jak setřel Grétu. Jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale jestli má někdo pocit, že ta dnešní hyper korektní a sluníčkářská doba je v pořádku a je normální když jedna škaredá afektovaná píča hystericky seřve celý spojený národy, že jí zničily dětství a chtěla by za to pomalu nobelovu cenu míru či co, tak jestli se někomu zdá, že tohle je ok, tak potom i Premiér má v dnešní době své opodstatnění. No a já se se svým zvráceným vkusem musím nezřízeně bavit nad těmi kreacemi a pokusy o situační humor ve kterých je Soukup tak strašnej až z nich dostávám záchvaty smíchu. Takže můj komentář berte s rezervou nevím jak vážně to myslí ti ostatní s tímto hodnocením já si pochopitelně dělám prdel, ale zase na druhou stranu tohle je přesně ten typ dílka kde se dá udělit jenom odpad nebo plný počet a odpadů už je tady dost, takže proč se na to nepodívat z té lepší stránky. Zatím jsem se se zvláštně úchylným úsměvem prosmál oběma viděnými díly abych poté co jsem byl přesvědčen, že ten pilotní už nemůže nic překonat musel konstatovat, že tomu následujícímu s duelem Jaromíra Soukupa s Jaromírem Soukupem se to povedlo a já už netrpělivě očekávám čeho se dočkám příště. Akorát mě trochu sere opravdu (ne)vtipná a regulérně trapná Marcelka která trochu kazí a sabotuje celou tu exhibici Jaromíra Soukupa v pořadu s Jaromírem Soukupem kde hraje Jaromíra Soukupa. Asi už mi taky regulérně jeblo, ale co už nikdy jsem netvrdil, že jsem normální...100%

plakát

Rambo: Poslední krev (2019)

Není radno nasrat Johna Ramba. I když už je z něj dědula s krátkými vlasy a kovbojským kloboukem co toho namluví za jeden film víc než za všechny předchozí díly dohromady a bere prášky na uklidnění svých válečných běsů, tak tu zabijáckou mašinu která je v něm nelze úplně vypnout a o tom se už brzo přesvědčí ti Mexický zasranci co si dovolí mu unést jediného člověka na kterém mu ještě v tomhle životě záleží a pak to poserou ještě víc a je nad slunce jasný, že za tohle nemůžou čekat nic jinýho než hodně drsnou odplatu. Tak předně co se mě týče dostal jsem přesně co jsem čekal. Nekompromisní erkový oldschool bez rasové a politické korektnosti přesně jak to mám rád a to je v dnešních kinosálech sakra nedostatkový zboží. Stupidní recenze rádoby filmových kritiků mě nerozhodili a těm některým komentářům tady jako, že se tam furt kecá, je to nuda, není to Rambo, akce je až na konci a bla bla bla, se musím smát. Nevím co jako kdo čekal? Že to bude akční jízda od začátku až do konce kde bude Sly s čelenkou a dlouhými vlasy celý film pobíhat sem a tam? Vzpamatujte se! Sly už má přes 70 a tak je jasný, že film je tomu přizpůsobený a přesto to má neskutečný drajv a já se nenudil ani minutu. Co je fakt super, že se hodně vrací ke kořenům celé série a zároveň pěkně přenáší postavu Ramba do současnosti. Nemluvě o tom, že při pár scénách měl i já vyhlášený cynik slzy na krajíčku. Jak může někdo kurwa napsat, že ten film nemá srdce a emoce?! To fakt nechápu. Dílčí výtky mám, ale zametám je pod koberec. Tohle je filmová jízda roku. Aspoň teda pro mě. Bravo Slyi a mockrát díky!95%

plakát

LITTLE BIG - LollyBomb (2017) (hudební videoklip)

Famózní, úletový, nařezový. Smíchem mi tekly slzy. Tenhle klip prostě musíte vidět!100%

plakát

Československý filmový týdeník (1954) (TV seriál)

Hlavně se tady z toho vy všichni odpadáři nepotento. Ano já chápu, že nenávidíte komunisty, protože vám určitě hrozně ublížili a popravili aspoň polovinu příbuzných. Taky to muselo bejt peklo dostat k zaměstnání vlastní byt, bezúročnou půjčku nebo rekreaci u moře. To musela bejt hrozná šikana, tak to jděte vykřičet někam na Václavák na demonstraci sluníčkářů a pravdoláskařů a neotravujte s tím tady. Pro mě velice cenný dokument na který se kdykoliv rád kouknu když zrovna někde běží. Takový historický relikt dávných časů.95%

Pásky z Nagana (2018)

Tady je každej komentář zbytečnej. Kdo to prožil, tak nemůže hodnotit jinak než za 5*, ale i samotný dokument je kvalitně zpracovaný bez patosu, přitom se schopností umět vyvolat emoce v tu pravou chvíli.100%

plakát

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Hustý. Tohle bych od Špilberga nečekal. Doslova splněnej sen všech puberťáků v dospělým těle a čistokrevná popkulturní záležitost. Je fakt, že ze začátku jsem se do toho nemohl úplně dostat, ale pak jsem to přestal řešit a nechal se mlátit odkazy snad na všechno zásadního co tu kdy ve filmech bylo. Film je neuvěřitelně hravej a já jsem při jeho sledování upadal do čím dál tím většího transu a s každou další minutou si ho užíval víc a víc. Taky se ještě bezesporu žádnýmu filmu nepovedlo, tak umně spojit reálný svět s virtuálním. Takže jak jsem se obával, že už je mistr za zenitem a hodně nudná Akta Pentagon mě v tom utvrdila, tak teď už chápu, že tam holt natočil akademickou nudu na objednávku a tady se bohatě revanšoval všem fanouškům i když takový úlet snad nikdy nespáchal. A taky asi Steven navštívil můj profil a zjistil, že jsem si ho odebral z oblíbenců, tak se rozhodl, že mi to vrátí i s úroky. Na čistých 5* to není, ale já je dám, protože ve skvělým loňským roce se nenašel ani jeden film u kterýho bych o tom aspoň uvažoval. No a záporák co se jmenuje Nolan? To nejde nemilovat.95%

Poslední Mohykán (1992)

Tak v rámci opakování starých klasik ke kterým doplňuji komentáře jsem se dostal i k tomuto kousku, který patřil mezi moje dětské srdcovky a musím říct, že nezestárnul v mých očích ani o den. Možná by to měli dnešním filmařům dávat jako vzor jak natočit pořádný dobrodružný film. Nádherná příroda peckovní hudba a skvěle a přirozeně zahrané postavy ke kterým si vytvoříte vztah. Navíc z toho Mann neudělal pohádku a nebál se ani drsnějších scén a tak stvořil svůj nejlepší film. Tragické finále při kterém polovina hlavních postav zemře mě pak i po letech dostalo. Při tom famózním hudebním doprovodu jsem zamáčknul slzu za každého padlého hrdinu fakt neskutečně emotivní. Jo a Wes Studi a jeho Magua je ďábel i když na konci dopadne neslavně.95%