Hunger Games (2012)

Statečný Wacoslav1 se snaží pobrat a pochopit výjimečnost některých dnešních moderních kultů. Například proč je toto podivné dílo 168 nejoblíbenějším filmem a ono to furt jaksi nejde a nejde. Jo ono to má nějakou knižní předlohu? Boha no to ne to bych musel být sadomasochista abych to četl, ale úspěch to mít asi bude, když se podle toho natočí (údajně) úspěšný film. No smůla já jsem v Jiříkově vidění tohle jde prostě mimo mě ani nevím proč. Není to sračka kterou bych šmahem odvrhnul, ale proč je to pro určitý lidi kult to nechápu.45%

M is for Monogamy (2013)

No nic moc zajímavýho. Takový divný psychedelický... A už na to asi kašlu, protože jsem patrně přeemkovanej.30%

M is for Moisture (2013)

Pěkně udělaný krvavý efekty. Doslova je to utopený v krvi. Jinak jsem moc nepochopil o čem to bylo.40%

Protiproud (2013) (TV film)

Spíš nudnej trash. Nic totálně debilního jako filmy od Asylum, ale ani nic co by nějak extra bavilo.35%

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Co k tomu napsat... Je to prostě další zbytečnej remake jakých jsou tucty. Já nepovažuji ani původní film za kdovíjakou pecku, ale toto se opravdu nepovedlo. Víc se mi k tomu psát nechce ani to není potřeba. 30%

Monstrpavouk (2013)

Bacha!! Pavouk z velkou prdelí útočí!!! No v tomto případě musím mluvit spíš o zklamání. Z hlediska trashácký zábavy a pavoučích hororů tu byl potenciál na guilty pleasure roku, ale neklaplo to. Hlavně kvůli první polovině která je dost nudná užvaněná a celkově o ničem. Pak když pavouk vtrhne do města a začne masakrovat, tak se to trochu zlepší. Sem tam nějakej ten povedenej nápad např vojáci střílí po pavoukovi, ten popadne auto a hodí ho po nich se tu najde, občas i nějakej ten povedenej džouk nebo hláška tu padne, ale čekal jsem zkrátka větší srandu. Bohužel totiž jenom zhruba tak každej pátej vtípek je povedenej. Zbytek vyznívá dost trapně a samoúčelně. Zkrátka tvůrci příliš tlačí na pilu a snaží se být srandovní za každou cenu. Takže co naplat, ale velkoprdelní pavouk mě spíš zklamal a na vyšší hodnocení to nevidím. Závěr filmu je sice celkem vydařenej, ale jak už bylo řečeno než se to pořádně rozjede je to celkem slabota a rozhodně se z toho při troše tvořivosti dal udělat o dost podařenější úlet.45%

Útok na Wall Street (2013)

No nevím když si vezmu celou Bollovu tvorbu a porovnám některý jeho sice trapný, ale velezábavný kousky s tímto filmem, tak mi z toho vychazí, že to hodnocení je tu poněkud ustřelený a přehnaný. Purcell se snaží hrát co to dá, ale nepřesvědčí no a celý film se tváří hrozně drsně a seriozně až na to, že výpovědní hodnotu má naprosto nulovou. Ta myšlenka kterou se tu tvůrci pokouší prosadit prostě nefunguje a tak z toho je jenom další tuctový příliš vážně pojatý akční béčko z rádoby poselstvím. 35%

Java Heat (2013)

Krásnej Kellan Lutz dokáže dokonale zesrat pocit z každýho filmu. A i když se mi nezdálo tak jako některým tady, že by ten film byl až tak hrozně nudnej a natahovanej, tak tenhle (ne) akční hrdina to celý zabil a fakt nechápu co chce takovej chcípák pohledávat v Expendables. Jinak Rourke zahrál v pohodě a je hlavním kladem. Jinak to blbost je to netvrdím, že ne, ale občas nějaká akce ušla a prostředí bylo celkem solidní za mě 30%

Insidious 2 (2013)

Tohle Wan posral. Nevím co to kurva mělo bejt, ale měl jsem pocit jako bych se díval na přehlídku psychedelických keců a nudy. Lekačky a pokusy o budování atmosféry tu na mě vůbec nepůsobily, všechno mi přišlo hrozně předvídatelný. S Conjuringem se Wan vytáhnul, ale tady už to začíná bejt fakt těžce ohraný. Nevím nebavilo mě to prostě přišlo mi to divný nebál jsem se, spíš jsem se nudil a místama dokonce smál což asi není ten efekt co měl film způsobit. Osobně mi nevadí, že Wan na nějakej čas na horory sere jenom ať zkusí něco novýho. Tenhle film už totiž nemá co přinést. Na Conjuring se to naprosto nechytá, tam byli občas až drastický scénky s fakt dobrou atmosférou. Tohle je prostě takový tuctový a obyčejný a dokonce ještě slabší než první díl. Konec má docela drajv a aspoň se začne něco dít, ale to nestačí. No doufám, že trilogie z toho fakt nebude.35%

Zmizení (2013)

84%??? What the fuck?! Ne tohle fakt ne ať si každej hodnotí jak je libo, ale tohle není nic dalšího než film s těžce uměle vyvolanou hysterií ke který se tu jak koukám všichni houfně přidávají. Se zájmem jsem cestou z projekce na metro naslouchal jak jistá uživatelka líčila film komusi po telefonu cituji : No oni to byli zlý lidi a unášeli děti, protože byli ve válce z bohem, ale to byl normálně jinej level tenhle film!!! No to teda byl jinej level a sice level totální nudy. Stopáž je naprosto šílená ze začátku to ještě zaujme, pak už jenom totálně nudí ke konci jsem usínal, takže až příště nebudu moct zabrat pustím si tenhle film. Pointa tu sice nějaká byla to zase jo, ale problém je, že skoro po celou dobu trvání jsem se do toho vůbec nedostal a celej ten děj šel tak trochu úplně mimo mě. Co se týče postav tak Gyllenthaal v roli detektiva hrál slušně s ním jsem neměl problém, ale ten Jackman a jeho postava mi vůbec nesedli. Zkrátka takovej nábožensky založenej podezřívavej uvědomělej správnej Američan a to fakt nemusím. Prostě slabé slabé a ještě jednou slabé. Komentáře přirovnávající to pak např k tak geniálnímu filmu jako Sedm jsou naprosto mimo k tomu ani nemám co bych dodal. Takže takhle není to takovej druh filmu, kdy bych měl chuť se sebrat a po deseti minutách odejít z kina to zase ne, ale určitě to není nic co bych si potřeboval ještě někdy zopakovat.30%