samuele

Samuel Hrivňák

okres Bardejov

<< předchozí 1 2 3
    • 6.9.2017  15:51
    Take me out (TV pořad) (2017)

Zrušte freddymu účet, tých 5 hviezd, to je nehoráznosť. :)

• 3.8.2017  21:10
    Špína (2017)

Tento film je dôkazom že v Slovenskom filme sa začína niečo diať, rok 2017 sa nesie v znamení renesancie domáceho filmu. Už dlho som čakal kedy to príde a Slováci začnú konečne točiť finančne nenáročné, emočne hlboké filmy. Verím že tento film je počiatkom dlhej série filmov, ktoré budú nazerať na našu spoločnosť a na človeka žijúceho v tejto spoločnosti objektívom kamerového detailu, prísnych požiadaviek na herecký výkon a kvalitu zobrazených emócií. Tu tieto podmienky boli do bodky splnené a Dominika hrala bez chyby. Chybičky v ostatných zložkách filmu samozrejme boli, ale tento film bol hlavne o hercoch. Ľudia, choďte na Špinu do kina, lebo je potrebné podporiť takýchto filmárov a určite sa dočkáme ešte niečoho lepšieho.

• 18.4.2017  21:54
    Kong: Ostrov lebek (2017)

Definícia filmovej plytkosti. Pre diváka, ktorý pri filme trošičku zapája mozog je to utrpenie.

• 21.1.2017  16:31
    Sedm (1995)

Videné 4x.

• 30.10.2016  21:20
    Forrest Gump (1994)

Čísla hovoria za všetko. Podľa môjho názoru, najlepšie vyrozprávaný príbeh celej filmovej histórie. Oddychovka ktorá chytí za srdce a prevedie ho týmto skvostom až na koniec, kde sa bude chcieť opäť dostať na začiatok a vychutnať si zážitok znova. Videné 4x.

• 4.9.2016  10:45

James Wan s divákmi hraje hru, ktorá je začala prvým dielom Conjuringu a snaží sa nám zamotať hlavu a nechať pracovať predstavivosť aj teraz. Každá scéna, zvuk, pohyb kamery, všetko je jedna prepracovaná hra ktorej cieľom je nahnať strach a potvrdiť Wanove nesporné režisérske kvality. Avšak, ak sa niekto priveľmi snaží a od každého počúva len samé chvály, môže to ovplyvniť jeho prácu. To sa prejavilo aj v tomto filme, kedy bola príbehová spleť záporných postáv príliš široká a vôbec to, že sa vo filme objavil Crooked man, bol krok do prázdna. Neviem o čo sa v tomto prípade James snažil ale nezvládol to ukočírovať a odbočoval od chytro podávanej dávky napätia k pre-kombinovaniu, čo uberá filmu na sile. Dobrých prvkov je tu ale výrazne viac a mám radosť že aj horror môže byť natočený kvalitným, nie béčkovým spôsobom.

• 4.5.2016  11:50

Veľmi dobrý herecký výkon Logana Marshalla-Greena. V tej bradke mi pripomínal Kutchera. Počas celého filmu nie je jasné kto je ten zlý a divák sa udržiava v napätí. Minimalistické dielko nesporných filmových aj hereckých kvalít. Odporúčam.

• 3.5.2016  21:25
    Saulův syn (2015)

Sklamanie, ak by som ja mal režírovať film s podobným námetom tak by som to spravil lepšie. Dalo sa z toho vyžmýkať oveľa, oveľa viac. Možno nabudúce.

• 25.4.2016  10:50

Dlho som sa na tento film tešil a konečne som mal tú možnosť si ho pozrieť. Dalo by sa povedať, že také niečo tu ešte nebolo, nie je to žiadna vykrádačka starších filmov, všetko čo máme možnosť vidieť je nové, netradičné, autentické. Či už ide o kostýmy, jazyk, prostredie a atmosféru. Hutná dejová línia popretkávaná korením náboženského fanatizmu, ktorý veľmi ľahko vkĺzne do násilia sa odohráva uprostred prírody, kde je človek odkázaný len na seba a na nadprirodzeno. Priznám sa že mám rád tento typ filmov, kde sa človek stretne so silami ktoré nemôže a nechce len tak odbiť spojením ... "na takéto veci neverím". Oplatí sa pozrieť, je to iný druh trillero-horroru, ktorý nielen zvýši počet úderov srdca za minútu ale aj ukáže trocha iný pohľad na tému kresťanstva a krehkosti duše.

• 19.4.2016  15:09

Krásny film, James J. Braddock zobrazený ako dobrý človek a chlap... taký, aký by chcel byť každý chlapec, muž a manžel. Príjemné emócie, pozitívne posolstvo, veľmi dobre nahrané scény v ringu. Kedysi som tento film videl, jediné čo som si o ňom pamätal bolo že bol fakt super. Spravil som dobre že som si túto spomienku osviežil.

• 14.3.2016  19:39

Ak by bol tento film vo všetkých svojich prvkoch aspoň o triedu lepší a vznikol by v 70. alebo 80. rokoch minulého storočia ... tak by bol legendou.

• 13.2.2016  12:41
    Scream (TV seriál) (2015)

Nenápadná seriálová jednohubka ktorej nechýba dej, spád, ani tínedžerská "aróma". Bavil som sa, síce nie dokonale, ale bavil.

• 30.11.2015  12:38
    Prďoši (2002)

LUXUS :*

• 28.11.2015  16:19
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Nicolas Brody, muž bolesti. Seriál sa výnimočne príjemne pozerá, čas pri ňom letí, epizódy jedna za druhou tak že si človek ani nevšimne že už je koniec série. Výnimočný casting, hercom to "hraje" a Claire Danes predvádza úchvatné výkony. Výkon tejto herečky by som chcel ešte viac vyzdvihnúť, dala do toho srdce a "jej" scény sú čerešničkami na extra chutnej torte tohto diela. Seriál pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Po 3 tej sérii 5*.

• 15.11.2015  21:19
    Bambuľkine dobrodružstvá (TV seriál) (1982)

Takto by mal vyzerať program pre deti. Samozrejme dnes už v modernom šate aby to dokázalo zaujať mladú generáciu.

• 22.10.2015  01:16
    Marťan (2015)

"Ide o to čo od toho filmu čakáš, ja som ho porovnával s Interstellarom ktorý ho prekonal asi vo všetkých smeroch, mal jednoznačne lepší príbeh, scenár, efekty, myšlienku, kameru a aj hercov. Takže nedalo sa dať 5*, pocit po filme bol úplne iný, výrazne slabší. Ale kvalitu to malo ... to sa nedá uprieť. Odporúčam do kina."

• 15.10.2015  15:20
    Svět podle Evelyn (TV seriál) (2015)

Jožkovi Vajdovi ide karta to treba priznať, vidno že už má niečo odohrané a v herectve sa vyzná. Ostatný kolegovia môžu len ticho závidieť.

• 28.9.2015  00:55
    Antikrist (2009)

Lars von Tier je zaujímavý režisér tým, že jeho filmy ma vôbec nezaujímajú. Je pravda že prológ je nakrútený pekne a nikdy som niečo také nevidel, ale to čo prichádza po ňom je vcelku taktiež niečo čo som ešte nikdy nevidel... a dúfam že už nikdy neuvidím. Čudná kamera, mocné množstvo rôznorodých symbolov ktorým nezasvätený divák nechápe, nepríjemný spôsob podania pseudo-príbehu ... atď... ** SPOILER ** Aby som filmu dokázal pochopiť je minimálne ešte jedna projekcia nutnosťou. Lenže kto by sa chcel ešte raz pozerať na ženu ktorá si odstrihne klitoris ? Ja nie, iba fanúšici pána režiséra.

• 21.9.2015  18:08
    Odvlečen (2007)

NKVD, MVD, MGB, KGB, Gestapo, Kempeitai, CIA ... Feel the difference ?

• 16.9.2015  18:34

Chčie a chčie :) a to doslova. Unikátny snímok ktorý je dôkazom že dobrý film nepotrebuje ani scenár ani hercov ani kadejaké zelené plátna či steny. Stačí myšlienka, dobrá symbolika, krásna prostredie a vynikajúci filmár.

• 3.9.2015  17:00
    Fargo (TV seriál) (2014)

Logické lapsusy tiahnuce sa celým dejom, ignorácia divákovho mozgu, herecké výkony niektorých postáv, slabý príbeh. Toto sú najzákladnejšie mínusy tohto seriálu. Zábava a "pocit" dobrého seriálu vrcholí na začiatku a postupne prechádza do nudy tak ako plynú jednotlivé časti. Prakticky som nezaznamenal gradáciu deja a vyvrcholenie v 10 epizóde. ALE, tento seriál má jednoznačne aj veľa plusov, ktoré ho robia dopozerateľným do konca. Bob Thorton, M. Freeman, dva z týchto plusov ktoré ťahajú celý tento "skvost" hore. Čierny humor je brilantný... často som sa čudoval sám sebe prečo sa smejem keď dôjde k vražde postavy. A nakoniec Mr. Numbers and Mr. Wrench Theme.

• 3.9.2015  15:06
    Farma (TV pořad) (2011)

Rakovina Slovenského národa.

• 10.8.2015  16:06

Na divákovi záleží, či sa mu pri slovách Mission Impossible v hlave objaví zbytočný akčný film ktorého kvalita je nižšia alebo rovná s priemerom Hollywood produkcie, alebo film ktorý dokáže posadiť a podržať diváka v sedačke kina. Môj názor bol ten prvý a som veľmi rád že posledný diel série mi ho zmenil. Film stavia na dobrom, vcelku jednoduchom ale zaujímavom príbehu ktorému nechýbajú náznaky zvratov. V tomto vidieť rozdielny prístup tvorcov ktorý nechceli len bezmocne pozerať na vývoj tvorby akčných filmov ktorý vedie séria F&F. Tá tento žáner strháva do nezmyselnej znovu-opakujúcej sa zlátaniny bez ozajstného príbehu. Základom akčných filmov sú hlavne akčné scény, pri ktorých tentoraz tvorcovia nenechali nič na náhodu. Kamera je v rýchlych scénach presná, divák vidí presne to čo chce a nechýba ani úroveň detailov na vysokej úrovni. Chválim absenciu "kameramana s parkinsonom". Ak sa k tomu pridajú scény kde tá kamera má na čom vyniknúť, dostávame hutnú zmes kvalitnej akcie s nápadom, kde všetci zúčastnení(na výrobe) vedia čo presne robia a prečo to robia práve takto. Samozrejme nechýba ani inteligentný humor ktorý príjemne podčiarkuje už spomenuté kvality filmu.

• 19.7.2015  00:09
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Pred začatím pozerania tohto seriálu som mal ešte nádej,... nádej, že sa nájdu politici ktorí to robia pre ľudí, pre to, že chcú svojimi činmi pomôcť národu, ktorý ich do tejto pozície zvolil. Ale dnes už viem že som sa mýlil, a hlboko. Seriál jasne a zreteľne ukazuje o čom vlastne politika je, a čo je hlavným motívom činov ľudí ktorí sa točia okolo. Myslím že žiadneho človeka nemôže toto dielo nechať vlažným a hlboko sa mu zaryje do duše svojím motívom drtivej reality mocných, ktorí rozhodujú a ťahajú za nitky tohto sveta... a tak isto dramaticky ovplyvňujú aj našu životnú realitu. 1. séria -Možno ju rozdeliť na dve časti. Prvá časť ktorá končí treťou epizódou je uvádzacia, snaží sa pomaly a jemne uviesť do sveta okolo Franka Underwooda a darí sa jej to veľmi dobre. Miestami z dôvodu neznalosti postáv a efektu neznámeho územia je trochu fádna nezaujímavá a mierne odrádza od ďalšieho sledovania seriálu. To sa však v mojom prípade našťastie nestalo a tak som sa dostal do druhej časti, v ktorej príbeh začína naberať na obrátkach, jednotlivé sekvencie príbehu na seba postupne nadväzujú a ja som ani nestihol vnímať prechody medzi dejovými líniami. Úžasná kompozícia príbehu, charakterov, detailne vystihnuté dôležité charakteristické črty postáv na ktorých sa postupom času buduje a vytvára sa to dôležité čo divák svojim podvedomím očakáva a híka keď to dostane. Niekedy tá jedna epizóda zbehla fakt neskutočne rýchlo, je vidieť že niekto to musel mať fakt poriadne premyslené čo chce natočiť a ako to chce natočiť. Takto nejako vyzerá prvá séria, nasleduje druhá, verím, že ešte lepšia. - 9 / 10 - . 2. séria Seriál sa vyvíja dobrým smerom, príbeh sa zameriava na dvojicu oponentov a nezabúda sa na hlavný Frankov cieľ. Tu musím pochváliť prešpekulovanosť a premyslenosť celého deja ktorý vedie k záverečnému finále ktoré akoby vzniklo skladaním maličkých kúskov puzzle. Spacey sa do role neobyčajne vžil a dokazuje to aj svojimi krátkymi poznámkami na kameru. To že sa tvorcovi páči nejaký herec/herečka ešte neznamená že jeho/jej predlžovanie účinkovania bude mať pre seriál priaznivý vplyv. Presne toto sa udialo aj tentoraz a tak vznikla nezaujímavá dejová línia z Rachel Brosnahan ktorá pôsobila ako prilepenec nemajúci s hlavným dejom nič spoločné. - 8 / 10 - . 3. séria Z môjho pohľadu jednoznačne najlepšia séria. Menej politických manipulácii, viac emócii a vzťahov, pričom nezabúda na najdôležitejšiu stránku seriálu a tou je budovanie sna dvojice Underwoodových o ktorom bežný smrteľník môže len snívať. Séria stavia na predchádzajúcich dvoch a dokresľuje charaktery postáv, naznačuje nepovedané a odkrýva to čo bolo skryté doposiaľ. Atraktívna téma s Ruským prezidentom a ešte drsnejším Frankom, ktorý si neberie servítky pred ústa ani vo vzťahu k najbližším, ma utvrdila v rozhodnutí, že povesť ktorá predchádza toto dielo je oprávnená. - 10 / 10 - .

• 10.7.2015  22:21
    Síla slova (2007)

Veľmi dobrý výkon Foresta Whitakera. Jeho postava mi neskutočne pohladila dušu aj srdce a tým ako sa s ňou herec vysporiadal jednoznačne dáva obrovské plus celej tejto životopisnej dráme. Samozrejme nespomenúť Washingtona a jeho výkon by bolo trestuhodné a je vidno že do tohto filmu dal kúsok svojho života a hlavne srdca.

• 23.6.2015  13:41
    Příšera (2005)

Zaujímavá atmosféra pri ktorej vhupnete do deja po chvíľke sledovania. Prvky hmyzu dotvárajú príjemne chladnú atmosféru a čierno biele prevedenie ozvláštňuje vizuálnu stránku veci. Krátke, náladovo hravé, jemne atmosfericky strašidelné a na záver dosť dobrá scéna, po ktorej som si prial ďalšiu a ešte lepšiu, ktorá ale neprišla. Ale aj tak odporúčam.

• 26.5.2015  22:52

Nie, po dlhšom uvažovaní a skúmaní plusov a mínusov tejto série som zistil to čo už dávno bledo viem. Totiž že som nikdy nebol, nie som a nikdy nebudem fanúšik tejto série. Zo závodnej trilógie ktorú som mal rád pre nadupané, vytuningované autá a závody sa stala čudná zmes bitiek vo forme "tresnem ti po hlave 150x kľúčom päťdesiatkou a ty sa mi vysmeješ do xichtu ", prestreliek, ultra modernej špionáže, romantiky, boja dobra proti zlu a sem tam sa objaví aj nejaké to auto. Čo je len a len vážna škoda a ani James Wan na ktorého som sa tesil túto sériu neposunie ku koreňom. Smutné čo sa stalo z tradičného Frišno & Zbešňeto.

• 13.3.2015  19:02

Nádherný film. Follow your dreams. They know the way.

• 24.1.2015  17:27
    Sedmý kontinent (1989)

Slovenský preklad The Seventh Continent znie: "Dlhé, nudné NIČ s vysokým hodnotením".

• 24.12.2014  21:30

Príjemná rozprávka, páčilo sa mi na nej že som ani nepostrehol že je Slovenská, pekne prerozprávaný príbeh, slušné obsadenie, zaujímavé kostýmy a aj výprava. Určite som sa nenudil, a dokonca sa mi páčili aj dialógy. Príjemne strávený večer. Rozmýšľal som na 4* ale keďže je to podľa predlohy tak 3*.

<< předchozí 1 2 3