Antikrist (2009) odpad!

Lars von Tier je zaujímavý režisér tým, že jeho filmy ma vôbec nezaujímajú. Je pravda že prológ je nakrútený pekne a nikdy som niečo také nevidel, ale to čo prichádza po ňom je vcelku taktiež niečo čo som ešte nikdy nevidel... a dúfam že už nikdy neuvidím. Čudná kamera, mocné množstvo rôznorodých symbolov ktorým nezasvätený divák nechápe, nepríjemný spôsob podania pseudo-príbehu ... atď... ** SPOILER ** Aby som filmu dokázal pochopiť je minimálne ešte jedna projekcia nutnosťou. Lenže kto by sa chcel ešte raz pozerať na ženu ktorá si odstrihne klitoris ? Ja nie, iba fanúšici pána režiséra.

Bambuľkine dobrodružstvá (1982) (seriál)

Takto by mal vyzerať program pre deti. Samozrejme dnes už v modernom šate aby to dokázalo zaujať mladú generáciu.

Bez soucitu (2010)

Nechápem prečo robia filmy ktoré ľudia už ani nechcú pozerať.

Cesta (2009)

Film o niečom a zároveň oničom. Zo začiatku som s úsmevom na tvári hodnotil na 5 hviezd ale postupom času sa hodnotenie vinou nudy zmenilo. Krásne pasáže,krásne zamyslenia a mne atraktívny post apokaliptický "grey look ".

Cigán (2011)

Chcete vedieť ako to vyzerá v cigánskej osade ? Film je asi propaganda hesla "tote gadžove maju syndróm róm" , pekné spracovanie ale žiaden príbeh som nezaznamenal bolo ta stále o tom istom čiže a tom aký sú rómovia utláčaní ... celý tento film bola jedna veľká lož z pohľadu Slováka a málo presvedčivá propaganda za šťastie rómskej populácie na Slovensku z pohľadu cigána. Film radím k lepším zo Slovenskej kinematografie.

Čarodějnice (2015)

Dlho som sa na tento film tešil a konečne som mal tú možnosť si ho pozrieť. Dalo by sa povedať, že také niečo tu ešte nebolo, nie je to žiadna vykrádačka starších filmov, všetko čo máme možnosť vidieť je nové, netradičné, autentické. Či už ide o kostýmy, jazyk, prostredie a atmosféru. Hutná dejová línia popretkávaná korením náboženského fanatizmu, ktorý veľmi ľahko vkĺzne do násilia sa odohráva uprostred prírody, kde je človek odkázaný len na seba a na nadprirodzeno. Priznám sa že mám rád tento typ filmov, kde sa človek stretne so silami ktoré nemôže a nechce len tak odbiť spojením ... "na takéto veci neverím". Oplatí sa pozrieť, je to iný druh trillero-horroru, ktorý nielen zvýši počet úderov srdca za minútu ale aj ukáže trocha iný pohľad na tému kresťanstva a krehkosti duše.

Domek z karet (2013) (seriál)

Pred začatím pozerania tohto seriálu som mal ešte nádej,... nádej, že sa nájdu politici ktorí to robia pre ľudí, pre to, že chcú svojimi činmi pomôcť národu, ktorý ich do tejto pozície zvolil. Ale dnes už viem že som sa mýlil, a hlboko. Seriál jasne a zreteľne ukazuje o čom vlastne politika je, a čo je hlavným motívom činov ľudí ktorí sa točia okolo. Myslím že žiadneho človeka nemôže toto dielo nechať vlažným a hlboko sa mu zaryje do duše svojím motívom drtivej reality mocných, ktorí rozhodujú a ťahajú za nitky tohto sveta... a tak isto dramaticky ovplyvňujú aj našu životnú realitu. 1. séria -Možno ju rozdeliť na dve časti. Prvá časť ktorá končí treťou epizódou je uvádzacia, snaží sa pomaly a jemne uviesť do sveta okolo Franka Underwooda a darí sa jej to veľmi dobre. Miestami z dôvodu neznalosti postáv a efektu neznámeho územia je trochu fádna nezaujímavá a mierne odrádza od ďalšieho sledovania seriálu. To sa však v mojom prípade našťastie nestalo a tak som sa dostal do druhej časti, v ktorej príbeh začína naberať na obrátkach, jednotlivé sekvencie príbehu na seba postupne nadväzujú a ja som ani nestihol vnímať prechody medzi dejovými líniami. Úžasná kompozícia príbehu, charakterov, detailne vystihnuté dôležité charakteristické črty postáv na ktorých sa postupom času buduje a vytvára sa to dôležité čo divák svojim podvedomím očakáva a híka keď to dostane. Niekedy tá jedna epizóda zbehla fakt neskutočne rýchlo, je vidieť že niekto to musel mať fakt poriadne premyslené čo chce natočiť a ako to chce natočiť. Takto nejako vyzerá prvá séria, nasleduje druhá, verím, že ešte lepšia. - 9 / 10 - . 2. séria Seriál sa vyvíja dobrým smerom, príbeh sa zameriava na dvojicu oponentov a nezabúda sa na hlavný Frankov cieľ. Tu musím pochváliť prešpekulovanosť a premyslenosť celého deja ktorý vedie k záverečnému finále ktoré akoby vzniklo skladaním maličkých kúskov puzzle. Spacey sa do role neobyčajne vžil a dokazuje to aj svojimi krátkymi poznámkami na kameru. To že sa tvorcovi páči nejaký herec/herečka ešte neznamená že jeho/jej predlžovanie účinkovania bude mať pre seriál priaznivý vplyv. Presne toto sa udialo aj tentoraz a tak vznikla nezaujímavá dejová línia z Rachel Brosnahan ktorá pôsobila ako prilepenec nemajúci s hlavným dejom nič spoločné. - 8 / 10 - . 3. séria Z môjho pohľadu jednoznačne najlepšia séria. Menej politických manipulácii, viac emócii a vzťahov, pričom nezabúda na najdôležitejšiu stránku seriálu a tou je budovanie sna dvojice Underwoodových o ktorom bežný smrteľník môže len snívať. Séria stavia na predchádzajúcich dvoch a dokresľuje charaktery postáv, naznačuje nepovedané a odkrýva to čo bolo skryté doposiaľ. Atraktívna téma s Ruským prezidentom a ešte drsnejším Frankom, ktorý si neberie servítky pred ústa ani vo vzťahu k najbližším, ma utvrdila v rozhodnutí, že povesť ktorá predchádza toto dielo je oprávnená. - 10 / 10 - .

Equalizer (2014)

Akčný priemer, ale Denzelova charizma ho vytrháva vyššie. Príbeh plytký, kamera sa páčila, akčnosť neurazila ani nenadchla. Oplatí sa pozrieť. 3,499 hviezdy.

Fargo (2014) (seriál)

Logické lapsusy tiahnuce sa celým dejom, ignorácia divákovho mozgu, herecké výkony niektorých postáv, slabý príbeh. Toto sú najzákladnejšie mínusy tohto seriálu. Zábava a "pocit" dobrého seriálu vrcholí na začiatku a postupne prechádza do nudy tak ako plynú jednotlivé časti. Prakticky som nezaznamenal gradáciu deja a vyvrcholenie v 10 epizóde. ALE, tento seriál má jednoznačne aj veľa plusov, ktoré ho robia dopozerateľným do konca. Bob Thorton, M. Freeman, dva z týchto plusov ktoré ťahajú celý tento "skvost" hore. Čierny humor je brilantný... často som sa čudoval sám sebe prečo sa smejem keď dôjde k vražde postavy. A nakoniec Mr. Numbers and Mr. Wrench Theme.

Farma (2011) (pořad) odpad!

Rakovina Slovenského národa.