Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Tak som to po 2 mesiacoch dopozeral. No bolo to trapenie uz od zaciatku, po prvej casti som ani nechcel pokracovat. No dal som tomu sancu a jedina vec co ma ako tak brala boli epizodne mini-pribehy. Dost ma urazil analogovy svet buducnosti, otrasne graficke efekty, este horsie exterierove lokacie - fakt som si myslel ze to tocili niekde v Bulharsku alebo Ukraine - tak depresivne to posobilo. A hlavne herecke obsadenie. Johna Cho mam naozaj rad, ale toto mu vobec nesadlo a bol tam ako past na oko. Este horsi bol jeho partak so zle nalepenou falosnou bradou a mimikou ako 3 miliony rokov stary kamen. Predlohu som nevidel, ale po tomto co som videl ma ani nenapadne marnit cas s nejakym debilnym anime / komixom ci to to je.

Matrix Resurrections (2021) odpad!

Neviem co sa porobilo bratom, sestram alebo manzelom ci co Wachowski vlastne su. Vlecuci sa uvod o hre Matrix 4 bol extremne trapny a ponizujuci. Postava Morfeusa kompletne zneuctena. Jednak ho obliekali do farbenych kostymov ako nejakeho pasaka z geta a novy herec mal blby neseriozny uskrn - este sa aj podobal na 50 centa a ja si vravim co tam furt robi ten rapper? Postava Smitha obsadena dalsim necharizmatickym ochotnikom,Patric Harris rovnako nevhodny vyber teda pokial to nemala byt komedia / parodia. Zasadny problem je duhovy vizual uplne mimo konceptu povodnej trilogie. Aby toho nebolo malo, stale sa tam mihotali farbne oblecky, farebne okuliariky ako u debilov. A tie priteplene hlasky boli uz len ceresnicka na torte. Graficke efekty ako z roku... 2000 - skutocne. Za prelomovy povazujem iba prvy Matrix, lebo dalsie 2 su viac tlaciaren na penazie, ale trilogia si drzala istu uroven. Toto cudo je degradaciou kultovej jednotky a poslednu polhodinu tohto trapenia som uz pretacal rychlostou svetla. Horsie nez odpad.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Skutocne prijemne prekvapenie. Ocakaval som hnusny woke remake a dostal som poctivu filmarcinu ako z 80 rokov s dobrym dejom, napatim a fajn postavami. Az po dopozerani som zistil, ze to tocil Reitmanov syn - zjavne nieco podedil.

Tlusťoch (2020) odpad!

A toto bolo zas co?

Encanto (2021)

Graficky sice pekne s niekolkymi zaujimavymi vizualnymi napadmi ale po obsahovej stranke velmi slabe. Pesnicky dost otravne, ktore mali jediny ciel a to natiahnut cas. Encanto sa chce zviest na vlne animakov z prostredia latinskej ameriky, no nesiaha ani po clenky kvalitnym filmom ako Book of Life alebo Coco.

Labutí píseň (2021)

Zacalo to zaujimavo s peknym vizualom. Ale cely cas sa to natahovalo, cakal som ze nieco pride a neprislo nic. Je to v skutocnosti slaby romantak zabaleny do sci-fi habu. Poslednych 30-40 minut ked som pochpil, ze je to v prdeli som pretacal vo velkom. Potencial na viac tam bol aspon na filozoficke sci-ficko.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Este som to nedopozeral, ale co diel to zaspavam nudou. Vyzera to na slaby odvar pomerne slusnej prvej sezony.

Temný dům (2020)

Ani horor, ani thriler. Nudna, vlecuca sa poslabsia mysteria...

Finch (2021)

Dalsie pseudo sci-fi, ktore je komorny a jednoduchy posapokalypticky roadmovie. Nebyt obsadenia, asi by o tento film zakopol malokto.

Brouci v hlavě (2021)

Chrobaky v hlave mal ten, co toto zaradil do sci-fi zanru a este aj ten, co strihal trailer. Cakal som zaujimave sci-fi a vytocilo ma, ked sa z toho stala nezazivna psychologicka drama. Nic proti tomu zanru, ale podla toho ako bol film uvedeni chapem ako podfuk na divaka.