Amras

Amras

Ondřej Šrajer

okres Liberec

homepage

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Naprostí cizinci (2016)

 • poster

  Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

  Nějakou dobu jsem odkládal shlédnutí tohoto filmu. Dělal jsem chybu, protože ho považuji za jeden z nejlepších vůbec. Tim Burton patří mezi mé velmi oblíbené režiséry, protože je to člověk, který diváka dokáže vtáhnout do svých mnohdy prapodivných světů. Má neuvěřitelnou fantazii. Sirotčinec mě zaujal již během několika prvních minut, i když jsem samozřejmě netušil, jak úžasný celý film bude. Při sledování podobných filmů jako je tento se cítím absolutně šťastný. To znamená, že vůbec nevnímám nic okolo, žádné problémy, žádné starosti. A jen si prostě užívám tu dokonalou filmovou jízdu. Za rozhodně nejlepší scénu považuju kostlivce v lunaparku. Dokonalé spojetí úžasné hudby a akce. Každého obdivovatele Burtona jistě potěšilo jeho kratičké cameo na kolotoči. Našel jsem pouze jedinou chybičku v celém filmu. Nevím zda to bylo omylem, ale nedalo se toho nevšimnout. Jakto, že Emma při úniku ze sirotčince nechala na střeše své olověné boty a pak později je opět má? Ale ani tato drobná chyba vůbec v ničem nezabránila dokonalému filmovému zážitku. Jsem rád, že jsem kdysi objevil Tima Burtona. Díky jeho fantazii a zpracování různých (především podivných) postav můžeme brouzdat po jeho "vnitřním světě".

 • poster

  Počátek (2010)

 • poster

  Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

  Mám rád filmy Tima Burtona s Johnny Deppem. Můžu klidně říct, že žádný film od této dvojice mě zatím nezklamal. Ani Sweeney Todd není výjimkou. Bravurní obsazení, postavy, ponurá podoba Londýna. Na druhou stranu jsem asi ještě nikdy neviděl temnější muzikál. Ze začátku jsem se trochu bál, jak na tom bude Depp se zpěvem. Nezklamal! Role nespravedlivě odsouzeného holiče mu padla dokonale. Ale i ostatní herci jsou dobří - Carterová, Rickman, Cohen. Když jsem tento film viděl poprvé, nečekal jsem, že to takhle skončí. Na druhou stranu, nezasloužil si to Sweeney trochu? Jakmile zjistí, že je jeho milovaná žena "mrtvá", zešílí. Ale i přes tohle všechno zůstává Sweeney Todd mezi vrcholy mých top filmů. Na závěr bych chtěl citovat Sweeneyho názor na svět: "We all deserve to die!"

 • poster

  Requiem za sen (2000)

 • poster

  Gravitace (2013)

  Ano. Věřím (jsem o tom i pevně přesvědčen), že se to klidně může někomu stát. Už od počátku filmu jsem prostě nemohl odtrhnout oči. Když jsem o tomto filmu slyšel poprvé, přiznám se, že jsem si myslel, že to bude prostě jen nějaký průměrný film. Výsledek - famózní podívaná! I když se zdá, že děj celého filmu je velmi jednoduchý, celkově film na mě působil velmi profesionálně a realisticky. Přiznám se, že bych asi nikdy nenašel dostatek odvahy vůbec se kamkoliv do vesmíru vypravit. Vždycky jsem z toho měl tak trochu strach. Hlavní hrdinka filmu občas měla chvíle, kdy prostě chtěla všechno vzdát. Je až neuvěřitelné, jak se se vším dokázala vypořádat. Pro mě je tento snímek rozhodně jedním z nejlepších filmů letošního roku a doufám, že získá nějakého Oscara.

 • poster

  Dětská hra (1988)

  "Ahoj já jsem Chucky. Chceš si hrát?" Nezapomenutelná hláška. Tento první díl skvělé hororové série mě přímo nadchnul. Jako první film jsem ale viděl Dětskou hru 2. Zde je ale dobře vysvětleno, kdo je vlastně Chucky. Když jsem tento film viděl poprvé, přiznám se, že jsem se trochu bál. Zabijácká panenka? Skvělý nápad na scénář hororu. Pokud ale uvidíte jeden díl z této série, musíte vidět všechny. Docela se mi líbí hororový žánr a tato série to ještě potvrdila. Tohle je konečně dobrý klasický horor.

 • poster

  Ice Cream Man (1995)

 • poster

  To (2017)

 • poster

  Všechno nejhorší (2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace