wiercza

wiercza

• 3.1.2020  22:47
    Joker (2019)

Hustý! Smekám! Pocity u titulků - to chci vidět znovu!!! Co z toho všeho byla fikce? Co realita? A ta hudba! Wow. Děsivě skvělé. Část mého já Jokera lituje, druhá část ho nenávidí. A to je hodně zajímavej pocit, co si z kina odnáším. To, že Joaquin Phoenix je top herec - to vím už dávno (např. Walk The Line). A Joker je z něj milionovej. Má v sobě neskutečné charisma, jako nikdo v této roli předtím. Jeden z topů letošního roku.

• 3.1.2020  22:29

Na vánoční komedie jsme od doby Bridget Jones a Love Actually zvyklí. Jenže tohle je zase úplně jiný příběh. Romantický vánoční Londýn má něco do sebe v kombinaci s roztomile rozpustilou Emilií Clark (Kate), která má všechno na háku i po operaci srdce. V první polovině oddychová atmosféra, nic náročného. Najednou Kate potká tajemného mladíka. A příběh dostává nový vývoj. Trochu rychlej zvrat v závěru, ale dojemnej. Plus film je prošpikován spoustou brexitových vtípků... bez zvratu v závětu ***, ale Emma Thompson, I gave you my Xmass heart. ****

• 3.1.2020  21:57
    Le Mans '66 (2019)

Awww, parádní dvojka Damon - Bale. Ovšem Christian Bale je naprosto top. Jeden z nejlepších filmů letošního roku. Parádní hudba, zvuk, napětí, kamera a herecké obsazení. Příběh o přátelství a zapálenosti, špetka brilatního humoru, pár forďáckých hajzlíků, na konec pár slz. A taky pocit - to chci rozhodně vidět znovu, ač nejsem fanda motosportu. Tleskám.

• 3.1.2020  21:41

Film hoden premiéry v TV k datu 27.12., maximálně 26.12., když přimhouřím jedno oko, jako vánoční békovina. Neurazí, nenadchne.

• 3.1.2020  21:31
    Vlastníci (2019)

Ze začátku komedie, u které se smál celý kinosál. Pak ale nastupuje drama. V některých momentech dost zbytečně vyhrocené. Dobrá hudba a scéna v závěru a trochu otevřený konec. Ten mám ráda. Dává prostor k dalším úvahám a otázkám. To jsme opravdu národ takových tupců? Na nízkorozpočtový film, docela slušně natočené. Postavy snad všech kategorií, které na schůzích SVJ mohou být. Až je mi z toho v závěru trochu divně. A to je dobře. Chtěla bych vidět film znova? Ne. Jednou stačilo.

• 17.8.2016  17:47

Konečně opravdu vtipná a zábavná komedie s luxusníma hláškama. Český dabing perfektní (pro ty, co tolik neholdují němčině). Ani na vteřinu jsem se nenudila. ("Máš už kluka? Tak bacha, ať nedopadneš jako ségra" .. "Nežer buřte, chceš umřít jako panna??" ). Vsadím se, že kdyby učitelé v reálu mohli říkat, co si myslí, tak vychom se hodně divili. PS: Výbuchy smíchu zaručeny.

• 4.1.2015  23:30
    Ray (2004)

Naposledy jsem viděla životopisný film Walk the Line (o Johnny Cashovi - taky parádní, doporučuji). Ale tohle je taky pecka film! Swing, electroswing, jazz atd. to je moje parketa. Ray Charles má čestné místo v mém playlistu, tak byla jasná volba rozšířit si obzory. Ale i diváka nepolíbeného hudbou tohoto brýlatého štramáka koncepce filmu rychle vtáhne do dění. Oceňuji zdařile udělané flashbacky, plné emocí, herecký výkon hlavní postavy. – I Got a Woman!

• 4.1.2015  23:06

„Pojď, kouknem se na nějakej animák“, říká přítel. Jo, to my rádi. Film dobře ohodnocen, komentáře si moc nečteme, ať si uděláme svůj obrázek. Začátek - ukápla nejedna slza, doslova jsem ani skoro nedutala a nedýchala. Přítel: „to ale není vůbec veselé. A už vůbec ne pro děti.“ :-D Ano, je to pravda, tento animovaný film je velmi specifický, „ze života“, spíš pro zralejšího diváka. Líbil se mi, moc. Vše k tomu umocňuje soundtrack. Jako dítě bych ocenila vtipné a roztomilé scénky. A poučení pro mě? Když si člověk jde za svým snem a cílem, občas se mu do cesty připlete někdo, díky komu pochopí – zas tak moc to nežer, někdy tě i jiný výsledek může obohatit.

• 23.2.2014  14:04

Tohle je prostě bomba film! Drisse (Omar Sy) je bezprostření týpek, který se náhodně dostane do profese opatrovníka velmi bohatého tetraplegika, aniž by vlastně chtěl. Film bych mohla vidět vícekrát a stejně se mi neokouká pro jeho humor, způsob navázání nevšedního přátelství mezi oběma hlavními aktéry, kdy se od sebe navzájem něco přiučí. Nejlepší scéna je jak Drisse zjiští, že Phillipe nemá díky svému postižení cit pro termické podněty :-D .

• 23.2.2014  13:51

Nejlépe natočená Austenovka, klasika. Navíc Keira Knightley působí roztomile a Matthew Mac Fayden je prostě fešák. Nepřehlédnutelná byla i výborná Judi Dench. Dobové kostýmy a hudba vtáhnou do děje 18. století.

• 27.11.2011  14:41

Nádherný zážitek. Nejlepší film, co jsem letos viděla...

• 20.11.2011  13:40

Jeden z mála kousků, u kterého oceňuji český dabing víc než originál! František Filipovský celému filmu dává korunu! Louis De Funes je v každém svém filmu úžasný, komický a trochu blázen. Dle mého názoru je to nejlepší díl četnické série. Cestou na dovolenou do St. Tropez nám pouštěli právě tento film. O to víc, jsem se na Francii těšila a taky na to, až se vyfotím u četnické stanice. Krásný zážitek!

• 20.11.2011  13:17
    Kožené slunce (TV film) (2002)

Pralesní liga je velmi trefná metafora pro fotbal OP. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to, co seriál nabízí k podívání, je velmi pravdivé, vtipné, někdy trapné. Na jedné straně ukázka nadšených fandů, co kolem fotbalu lítají a nemají z toho ani korunu, baví je to, klub budují a doslova pro něj žijí. A na druhé straně jsou to lidé z naší mladší generace, co si toho váží poněkud méně a nejraději by měli všechno hned naservírované na talíři. Trochu "Vidlákov". Ale mám ráda lidi, co dělají věci pro radost a ne pro svůj vlastní prospěch.

• 20.11.2011  12:49
    Mary Reilly (1996)

Adaptace Dr. Jekyll a pan Hyde s nádechem tajemna, thrilleru, hororu,.. Úžasná atmosféra starého města, hudba. Film nemá moc dobré hodnocení, což je mi i svým způsobem líto. Většina komentářů se pozastaví nad tím, že kdyby hlavní roli nehrál John Malkovich, byl by to podprůměrný film. Svou schizofrenickou rolí mě ale dostal. Démonický pan Hyde, úžasně zahraný, mistrovské číslo Malkoviche. Na druhé straně Jekyll – doktor, vědec, což se mu stalo osudem. Julii Roberts role Mary velmi sluší, je taková nevinná, nebojácná, otřelá životem. Možná její nejlépe zahraná role.

• 20.11.2011  12:48
    Alois Nebel (2011)

Jako rodák z Lipové-lázní (Jeseník) tento film zbožňuji. Pamatuji si, jak kolem našeho domu jezdil filmový štáb. Při každém vyslovení „Bílý potok“ mi sice automaticky naskočilo slovní spojení „Lipová-lázně, horní zastávka“, ale pak jsem usoudila, že je to jen malý detail. Konec konců pro tento film se stal předlohou komiks. Film má úžasně zpracovanou kompozici barev při animaci – černá a bílá – jedním slovem „nádherné“. Ty lesy Jeseníků – jsou divoké, drsné, temné, krásné, noční scénky si pohrávají se světlem a stínem. Také se stále můžu nabažit krásně zpracovanými detaily hlavního nádraží v Praze. V roli Aloise Nebela si ani nikoho jiného nedokážu představit než Miroslava Krobota. Kdo jiný by mohl hrát takého introvertního samotáře? Prolínání 2 časových linií (Sudety, 1989) je zdařile a realisticky zpracováno, ale stále se ale nemůžu smířit se samotným dějem filmu a jeho zápletkou. Kdyby tahle struktura filmu byla propracovaná jak animace, byl by to dokonalý film, můj top film.

• 20.11.2011  12:47

Příjemná americká romantická komedie. Vždy skvěle oděná kariéristka Lucy (Renée Zelweger) se ocitne proti své vůli snad v tom největším zapadákově New Ulm. Pozitiva filmu: úsměvné situace, mnohdy kýčovité obyvatelky „nového města“. Někdy to, co nám ze začátku mnohdy připadá divné, je ve skutečnosti kouzelné a milé. Lucy si uvědomí lidskost a pospolitost obyvatel tohoto zapadákova, což dřív nezažila a zamiluje toto nové místo. Negativa: škoda, že lze hned od začátku odhadnout, jak to dopadne. Mám ráda romantické filmy. Mám chuť na tapiokový pudink.

• 20.11.2011  12:45

Zábavný příběh 30leté trhlé ženské, které tikají biologické hodiny. Pokouší se shodit přebytečná kila, získat dobrou práci, mimořádně špatně řeční na veřejnosti, touží po pravé lásce. Jak typické pro nás ženy - přitahují nás chlapi typu Hugh Grant, ale stejně si nakonec vybereme „slušňáka“ typu Colin Firth. To je role na míru ušitá pro Renée Zelweger - působí obyčejně, jako normální ženská, ano, není sice nejkrásnější herečka, ale ve skutečnosti si jí člověk zamiluje. Stejně tak jako Bridget. Dnešní trendy spíše dávají příležitost vychrtlým krasavicím typu Angelina Jolie, spousta lidí chce vypadat krásně. Není to ale povrchní? Mám ji ráda takovou, jaká je. ... A o tom to je.

• 20.11.2011  12:44
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Tato postava je jedinečná, jednoduchá a složitá zároveň. Člověk si ji snadno zamiluje. Geniální výkon - jak herecký, tak mnohdy i fyzický (z hlediska koordinace, složitosti pohybů, vše působí přirozeně, mimika - famózní). Baví všechny generace lidí téměř neokoukatelným anglickým humorem. Snad není díl, kdy bych se nesmála jako o život.

• 20.11.2011  12:38
    Na plovárně (TV pořad) (1998)

Marka Ebena mám moc ráda. Bezesporu je to nejinteligentnější moderátor ČR, který je navíc milý, sympatický, šarmantní. Jeho pořady mají úroveň, jsou okořeněné krásným inteligentním humorem. A tento není výjimkou. Výběr hostů je taktéž zajímavý a kvalitní.

• 20.11.2011  12:27
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Jeden z gastro pořadů, který si cením. Zdeněk Pohlreich tu funguje jako kulinářský doktor české kuchyně, který rozdává recepty, nápady a rady restauracím. Diváka pobaví spoustou originálních hlášek a metafor. Je sice mnohdy sprostější, ale ani se mu nedivím. Já bych se chovala stejně, protože se mi mnohdy zvedá kufr z toho, co vidím. Jídlo by mělo být přinejmenším chutné, ať se jedná od několikahvězdičkový podnik, nebo obyčejnou knajpu.

• 20.11.2011  12:03
    Silvestry Vladimíra Menšíka (TV pořad) (1993)

Vladimír Menšík dokázal neskutečně vyprávět a bavit lidi. One-man show s příběhy z "brožovaného" života a rodinného kruhu v originálním podání. Uměl si udělat legraci ze sebe samého. V naší staré červené 120 nesměla chybět audiokazeta se Silvestry. Nikdy se neoposlouchala, vždy se dostavily záchvaty smíchu, slzy vběhly do očí. "Ať žijou naši marmeládoví!" I teď si to ráda pustím na youtube.

• 20.11.2011  11:51
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

Tohle se obzvlášť Francii povedlo. Soutěž na neobyčejném charismatickém místě podbarvená krásnou hudbou. Ani mezi nynějšími "populárními" soutěžemi nenalézá konkurenci. Úkoly všestranného charakteru: adrenalin, odvaha, překonání sama sebe, týmová spolupráce, obratnost a zdatnost, inteligence,.. + úžasná výprava. Seděla jsem přilepená u obrazovky a soutěžila s nimi.

• 20.11.2011  11:27
    Hry bez hranic (TV pořad) (1965)

Jeden z mála pořadů, který pravidelně sledovala celá rodina. Na každý díl jsem se hrozně těšila. Nápaditě zpracované jednotlivé soutěže, inteligentní zábava, soupeření jednotlivých zemí Evropy, plus kapka zeměpisu k tomu. A hlavně nekomerčnost!!! Žádné posílání hlasů ve formách sms a dalších nesmyslů!!! Taky bych si zasoutěžila.

• 19.11.2011  14:31

"I met a girl and she's a game-changer". Velké překvapení na romantickou komedii. Každý, kdo se chystá na tento žánr kouknout, je na začátku filmu skeptický, protože většina slaďáků z Ameriky je jeden velký kýč. Stále v nich vídáme pohublé umělé krasavice a herce, kteří lépe vypadají, než hrají. Řekla bych, že je to mix úspěšných filmů Hitche a Love Actually, ale velmi povedený. Film hodnotím *****: 1. z toho důvodu, že doplnil mou nej pětku tohoto žánru, 2. super hlášky, scény, hudba 3. uvědomění si toho, že "There's one true love for everything..", 4. skvělé a hlavně sympatické obsazení (Steve Carell, sexy Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone,..), 5. nejlepší romantická/drama/komedie letošního roku. Jen škoda závěru, ale to by nebyl rukopis filmů z USA ... Ráda se k němu budu vracet :o)

• 6.11.2011  17:22
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

„Tom a Jerry jsou, k nám teď s náladou…Huráá! Tahle bitva trpaslíka s obrem. Neskončí to ve zlém, ale v dobrém. A kámoši jak hrom, jsou Jerry a Tom…“ Úvodní melodii české verze jsem vždy zpívala s nadšením. Prvně jsem Toma a Jerryho viděla ve Večerníčku, kde jsem si jej zamilovala. Ale tam se seriálové příběhy střídají, takže jsem později své oblíbence vyhledávala v časopisech pro nejmenší. Jak já byla tátovi později vděčná za to, že máme doma satelit! Cartoon Network – pohádková stanice, kde byl tento seriál skoro na denním menu. Nejradši mám jejich první epizody. Obě postavičky jsou zde nejlépe nakreslené. Jazzová hudba v pozadí je dokonalá a úžasně vystihuje charakter děje. Animace poskytuje každému autorovi nepřeberné možnosti jak pracovat s fantazií. Každý díl je vtipný a jiný. Jeden z důvodů, proč bych se občas vrátila do dětských radovánek. Moje srdcovka.

• 6.11.2011  16:51
    Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

Velice naučný seriál o lidském těle nejen pro malé diváky. Výborně propracovaný, dokonale vykreslen charakter postaviček. Úžasná didaktická pomůcka pro rodiče i učitele těch nejmenších. Jako malá holka jsem se těšila na každý díl, aniž bych tušila, že se něco naučím. Možná mě to motivovalo při výběru nynější profese?!

• 6.11.2011  14:28
    Hrdý Budžes (divadelní záznam) (2003)

Neskutečná no-óbl "one woman show" Báry Hrzánové. Tuto inscenaci jsem ze záznamu viděla několikrát. Letos jsem ji měla možnost zhlédnout v divadle live. Zatím můj nejlepší zážitek z divadla vůbec! Když jsem se před začátkem představení porozhlédla okolo sebe, usoudila jsem, že si Budžes zamilovali lidi všech věkových kategorií. Já se o této době dozvídala jen v odborných článcích a knihách, také od rodičů. Od první chvíle, co se Bára objeví na jevišti, se publikum vysloveně řehtalo, burácelo smíchy a já s ním. Bára si atmosféru užívala, mnohdy bavila více, než znám ze samotného televizního záznamu. Příběh Helenky Součkové je z dob normalizace. Diváka zaujme osobitým dětským pohledem na svět, na tehdejší dobu, svou „ukecaností“, skvěle vybarvenými zážitky. Doslova hláška za hláškou. "Trochu jsem jedla sníh - ten můžu!" Snad jsem na tomto báječném představení nebyla naposledy!