Škola rocku (2003)

Rozbředlá, nezáživná báchorka s lidským a hudebním "poselstvím" o neumětelovi s velkým srdcem. Hloupý Honza s rancem buchet poslouží zrovna tak. Tyhlety filmy zrovna nějak moc nemusím. Párkrát se zasmějete, to je tak všechno... Jak suše poznamenal jeden můj kamarád - "Vyloženě tě to nezabaví, ale ani nenasere." 55%

Vzkříšení démona (2015) odpad!

Jestli chcete vědět, jak vypadá "NIC", podívejte se na tento "film". Lazarus effect dává "ničemu" úplně nový rozměr. Raději bych se podíval 4x po sobě na Jupiter ascending, než znovu vytrpět tohle zlo. Měl jsem radši ty peníze za vstupné hodit do uleželé, zasmrádlé močůvky - mělo by to určitě větší smysl, než sledovat tenhle běs. Už aspoň vím, co použil Kristuspán na vyléčení Lazara. Pustil mu Vzkříšení démona. Další přírůstek do septiku nejhorších filmů. A dost už, musím si sehnat nějakej pořádně silnej matroš, abych to vyhnal z hlavy. 0%

Jupiter vychází (2015)

16 let. Přesně tak dlouho Wachowským trvalo, než začali vykrádat sami sebe. Po 16-ti letech od dokonalého Matrixu tu máme opět sourozenecký pokus o vytvoření univerza, v němž je člověk a lidský život pouhým nástrojem v rukou "vyšších mocí". Tentokrát nejsme baterky, ale vyrábí z nás onu zázračnou vodičku zvanou "elixír mládí" (přesněji nesmrtelnosti). Představují se nám 3 členové jakési vesmírné superšlechty, kteří vedou onen "velký byznys". Vše se změní ve chvíli, kdy vyjde najevo, že jakási tupá, umouněná uklízečka záchodů z nicotné planety je inkarnací samotné královny vesmíru. 3 zmínění superšlechtici (sourozenci) si tedy sbalí svých pět švestek a hurá za ní. Že tu něco chybí? Správně, hrdinný ochránce, jež se do zmíněné hajzlbáby zamiluje. Tím je Caine, geneticky upravený kokot, jenž byl členem nějaké jednotky (myslím, že to bylo něco jako vesmírní policajti). Tito kokoti navíc měli umělá křídla, o která však přišel společně se členstvím. A ještě vlastně potřebují mentora, někoho staršího, zkušenějšího, kdo jim pomůže ze svízelné situace. Dál už nemám sílu pokračovat. Jupiter Ascending je nejhorší film, jaký jsem za hóóódně dlouho neviděl. Vykrádačka Matrixu (bylo řečeno), slátanina všech možných i nemožných témat, otřesný "děj" (dá-li se to tak vůbec nazvat), otřesní herci, otřesná hudba, otřesné všechno. Wachowští definitivně dokázali, že scénář jakékoliv kvality je mimo jejich schopnosti. Měli by se s tím prostě smířit, vykašlat se na vlastní tvorbu a dělat to, co jim jde nejlépe - točit sci-fi podle dobrého scénáře od někoho jiného (viz výborné epizody v Cloud Atlas). Protože co se jejich vlastní (scénáristické) tvorby týče, veškerou munici vystříleli už v roce 1999...Tu jednu hvězdičku dávám za obstojný vizuál, jinak odpad. 15%

John Wick (2014)

John Wick vs. Equalizer... Tomuhle srovnání se logicky nemůžu ubránit - a vítězem je Equalizer. John Wick je naprosto rutinní akční film, ničím nenaštve, al ničím taky nenadchne. Dokonce i Keanu mi přijde, jakoby si až pozdě uvědomil, že hraje v totálně průměrném filmu. Na druhou stranu nebýt něho (a jeho nenucenému, všudypřítomnému a lhostejnému šarmu - nebo co to je), tak by Wick definitivně zapadl do šeivého bláta zvaného průměr. Celkem mě to mrzí, je to jeden z mých oblíbených herců, ale tenhle film mě prostě ničím nezaujal (maximálně ten model "hotelu pro zabijáky" i se svým kodexem). Škoda no, kvalitní "old-schoolové" akce není nikdy dost a Wick na to měl - jenže selhal. 60%

Equalizer (2014)

Superhrdina bez kostýmu a přezdívky. Po shlédnutí Equalizeru nemáte pocit, že jste viděli drsný, krvavý akčňák o pomstě za bezpráví, ale spíš se cítíte jako po určité "pohádce", kde rytíř bez bázně a hany zničil zlo a potrestal viníky. A stejně jako u pohádky víte, že takový člověk prostě nemůže existovat. Film se mi líbil - Denzel dodal své postavě osobnost, akce byla povedená a hlavně ultimátní záporák Morton Csokas, jenž si svou roli tak užíval, až vás napadá, jestli se tím náhodou neživí i ve skutečnosti :). Docela mi však vadí právě ta superhrdinská póza, do níž se Equalizer staví (nevím, jestli úmyslně či ne) - McCall je v podstatě nezranitelný polobůh, jemuž je jedno, kolik nepřátel proti němu stojí a jak jsou vyzbrojeni. Ve finále mi díky tomu bylo srdečně jedno, koho nebo co bude mstít - hlavně ať už někam naběhne a rozseká všechno namaděru... Postava McCalla sama zabila příběhový motiv o mstě za bezpráví ("Honem, rychle se vyplač ať na to může vlítnout!"). Proč tedy 4 hvězdy? Nemám sice rád superhrdiny, ale dokážu ocenit kvalitní práci :)) 75%

Na hraně zítřka (2014)

Docela čumím. Na Hollywoodské poměry nebývale kvalitní film - zvládnutá režie (Liman překvapil), herci OK, triky a zvuk spokojenost, emzáci vypadali stylově, na souboje v exoskeletech se dívalo s radostí... Edge of tomorrow dokonce divákovi necpe žádnou klasickou rozvleklou, otravnou a dětinskou lovestory (jen tak zlehka), což mě v podstatě nadchlo (hollywoodský film s japonskou předlohou - to smrdělo). Co však celý snímek sráží o třídu dolů je stupidní konec - takhle to zkazit... Nebýt posledních 2 minut tak dávám za pět. Rozhodně se ale jedná o jeden z nejlepších kousků, co může současná popcornová sci-fi scéna nabídnout. 80%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Záplava totálních nesmyslů a výstředností. Jako u předchozího dílu žádný dlouhý komentář, tohle je prostě katastrofa jen o trochu lepší než Desolation of Smaug. Bitva byla jakž takž snesitelná, pěkně udělaná scéna vyhánění Saurona z Dol Gulduru, toť vše. A Dáin jedoucí na praseti? To nemůžou myslet vážně. Upřímně doufám, že Jackson už nechá Tolkiena na pokoji a nebude prznit jeho další díla. 30%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nemá cenu komentovat, naprostá žumpa, jež nemá s Hobitem nic společného. Další filmový zločin Petera Jacksona. Jedna hvězda za Šmaka, jinak by to byl odpad. Chudák Tolkien. 20%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tak, mám za sebou další velebený a "kultovní" bonbónek. Téma zombíků/post-apo mám rád a proto jsem neodolal pokušení a zhlédl současnou mrtvoláckou "špičku". První díl byl docela fajn (i když originalita si tentokrát dala dobrou noc) a zažehl ve mně jiskřičku naděje. Ta byla rozprášena na atomy hned v následujících dílech - celé se to totiž zvrhne v klasickou americkou nesnesitelnou "soap-operu". Místo líčení dramatického boje o přežití jsme svědky úmorných a zbytečných estrád typu "miluju tě", "je mi líto, že jsem ti tenkrát nepomohla škrábat brambory", "já jsem lepší otec a manžel než ty"...atd. Takže zase a opět musíme sledovat skupinu lidí, kteří se za KAŽDÝCH okolností chovají správně a čestně a vždy dělají tu "správnou" věc. Vše zajímavé se v každém díle vejde do 5-ti minut a zbytek je jen omáčka (řídká a nakyslá) pro amerického diváka. Klidně to mohlo mít jen jednu sérii, tak o 10-ti částech a to už bych asi hodnotil jinak. Po vizuální stránce odvedli tvůrci výbornou práci, na zdejší zombíky je radost pohledět (ohlodaná torza, vyhřezlé části těla, mozky poletující sem a tam..). Hudba se mi moc nelíbí, herci jsou víceméně nesympatičtí (až na pár výjimek) - čekal jsem zkrátka něco jiného. Je to velká škoda, Walking dead měl rozhodně na víc než jen líčení "rodinných" etud na pozadí zombie epidemie. Typicky americky úsměvná je skutečnost, že míra brutality a násilí je opravdu velká (vidíme rozdupávání hlav, řezání, sekání, trhání masa...), ale nedej bože, aby divák spatřil nahé tělo! Takhle gentlemanský a cudný konec světa jste ještě neviděli! Tři hvězdy jsou tak akorát - pár obstojných dílů se tu našlo - SPOILER - především epizoda o vyčištění Hershelovy stodoly a "nalezení" Sophie - KONEC SPOILERU a některé scény se vážně povedly. Z postav mi byli nejblíž asi Dale a Glenn. Another wasted opportunity. 60%

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Příběhově asi slabší než předchozí Sin City, ale jinak je vše jak má být. Stylové prostředí, stylové postavy, stylová akce, stylové hlášky... Jak nemám rád Evu Green, tak jí musím vyseknout poklonu - jako femme fatale je naprosto úžasná. Stejně úžasné jsou i její kozy, jež jsou častěji venku než schované (jsem obyčejnej chlap, no...:). A komu to nestačilo, tak se mohl kochat luxusním tělem Jessicy Alby (já se kochal :)) Mickey "Marv" Rourke famózní, Bruce Willis trochu zbytečnej, Josh Brolin správně zachmuřenej... A nakonec to zabil Ray Liotta a jeho "těžce vydělaný peníze!" - kdyby mě nezadržely společenské mantinely, tak se v tom kině poseru smíchy :). K tomu přičtěte výborného Powerse Bootha, i Gordon-Levitt se dal, smrtící "porcovačka" Miho, prostě paráda. Myslete si co chcete, mě se to líbilo a skvěle jsem se bavil, díky Franku a Roberte...:) 80%.

Ovládací panel
3 body