Naslund

okres Praha-východ
Student za peníze

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 10.9.2014  19:45
    Kingdom (TV seriál) (2012)

Pokud máte rádi lesklou historii, hrdiny, mystiku a vojenskou taktiku, tak budete asi slintat blahem. Jen musíte mít rádi všechny tyto 4 položky. Jinak se asi najde něco, co vás bude štvát... jako třeba totálně over powered generálové nebo tajemné supersilné národy. Osobně s vděkem přijímám všechno a tak pro mě rozjezd druhé série byl událostí roku 2013. Jasně, slabin to má spoustu, ale kdo by se tím zaobíral, když ta heroická linie má takovou sílu a takový tah na bránu.

• 10.9.2014  19:34

Když jsem náhodou viděl trailer na tohle, tak jsem si říkal, jaká to bude blbost, a že na to určitě nepůjdu. Ale protože mám blbou paměť, za tři týdny už jsem nadšeně seděl v kině na dobře hodnoceném filmu :) Naštěstí, když mi to došlo, tak už jsem se dobře bavil, protože... jo, je to blbost, ale fakt vtipná a zábavná skoro po celou dobu... "Tohle ti uniklo!" "Mám výborné reflexy, mě nic neunikne!" :))

• 10.9.2014  10:19
    Tyran (TV seriál) (2014)

Za sebe můžu říct, že diktátorské režimy jsou nej, pokud je v čele schopný člověk. Já bych byl skvělej :) Když to vyjde, tak jedinou slabinou je potom boj o moc. Seriál se zaměřuje právě na toto téma a upřímně řečeno, po Game of Thrones to už není takový odvaz. Ze začátku mě docela iritovalo, že jediné správné hodnoty byly ty Americké, takže když měl být kluk únosce zastřelen, hned to bylo zlo největšího kalibru. Když potom byl popraven atentátník, vše bylo v pořádku. Zajímalo by mě, kdyby se Al-Fayeed nastěhoval do České republiky, jestli by pak byl trest smrti špatný. Nejdřív mě bavilo sledovat, jak se mu to přinášení západních hodnot nedaří, ale pak mu to začalo klapat. Ořezaly se vedlejší linie, byť byly celkem zajímavé, no a o konci se radši nezmiňuju. Jestli nebude druhá řada, tak seriál radši nedoporučím...

• 16.3.2014  23:42

Přijde mi, že myšlenkou toho filmu je, že demokracie bere chlapům koule. Když porovnám bezcharismatické vystrašené Atéňany, kteří si před bitvou musí říkat proslovy, aby se jí nebáli zúčastnit, a drsné Sparťany, tak si skoro říkám, že by to byla dobrá reklama na první díl :) Tady jsem bohužel musel fandit Peršanům. Se záporačkou jsem i dost sympatizoval... a on když se od ní hlavní hrdina vracel na lodi, tak se mu určitě taky honilo hlavou, jaký je blb :D

• 14.10.2013  15:22
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Ten začátek byl fakt pořádnej nářez. Neříkám, že bych takové chtěl všude, protože bych byl asi pěkně posahanej, ale ta působivost a vtažení do děje byly opravdu vzorové. A je úžasné, že i po padesáti překousaných lidech to na mě účinkuje pořád tak brutálně. Prostě kdykoli se něco děje, je to nadupaná a odjištěná bomba. Jen se tam bohužel vkrádá až moc povídání o lidské morálce a o lidskosti... brrr. Každopádně doporučuju každému, kdo nemá slabý žaludek.

• 14.10.2013  15:12
    Arrow (TV seriál) (2012)

Jestli takhle střílejí všichni zločinci, tak si hned půjdu vymyslet nějaký šílený kostým a zkusím kariéru superhrdiny. Rozhodně ne kariéru bodyguarda, kteří umírají po desítkách. Když je řeč o kostýmech, Hood se moc nepředvedl. Jednak si slušně omezuje periferní vidění a jednak musí trapně chodit jen ve tmě, protože by ho jinak kdokoli hned poznal. Zajímalo by mě, co by dělal, kdyby někde musel zasahovat za bílého dne, protože motorkářská helma není zrovna ideální na boj na blízko. No promyšlené to není skoro vůbec a občas až zabolí, jak je to nablbé, ale jinak to čas zabít umí. Holky si užijou posilování hlavního hrdiny a chlapi akci. Mě asi nejvíc vadilo chování hlavního hrdiny. Na první pohled vypadá, že je dost cool, ale ta jeho rozhodnutí jsou dost slabošská, protože vždy vybírá jen tu snadnější variantu.

• 6.10.2013  13:23

Trvalo to pěkně dlouho, ale další Ippo je konečně tady. Moc nerozumím, proč hned začali Ippovou minulostí a trošku si nepřipravili diváka, ale neva. První soupeř vypadá dost filleroidně, tak snad se neponese seriál v tomto duchu.... Nakonec ten souboj byl docela dobrej v druhém dílu, ale dost mě mrzí, že Kamogawu dabuje někdo novej. Snaží se, aby zněl podobně a moc mu to nejde :(

• 4.7.2013  11:40

Ať stojí film kolik che, když je ve tmě a není nic vidět, tak to jsou vyhozené prachy. Naštěstí se to netýká celého filmu a pár scén stojí za to. Herci by je výrazama zkazili, ale od toho tu jsou alieni a predátoři, kteří to hrají dobře.

• 23.6.2013  20:34
    Muž z oceli (2013)

Kdo jde jen na efekty a hudbu, tak bude spokojenej. Kdo na sexy herce, tak jen částečně, protože Superman je kus, ale Lois je tak nějak podprůměr. Proto to má asi na imdb stejné procento od žen i chlapů, když žánrově by to nemělo být pro něžnější pohlaví. Po dvaceti minutách úvodu jsem si říkal, že by to mohl být film roku, přestože logika byla děravá jak ementál. Úvod byl nakonec neskutečně dlouhej a ke konci ubíjející. Už jsem si říkal, jestli se vůbec dostane na záporáky. Problémem filmu je mizernej scénář a hloupoučké dialogy. Támhle superman dělá super věci před lidma, támhle nechá umřít svého kamikaze otce a hned potom se zase veřejně producíruje. Nejvíc mě iritovalo ale to, když hlavnímu záporákovi poradil, jak přežít na zemi. Prostě iq hrdiny na úrovni sklenice vody.

• 16.6.2013  13:28
    Podfukáři (2013)

U podrazáckých filmů mám vždy očekávání, jako od jídel v kantýně. Tady alespoň první polovina potěší, protože herci jsou výborní a triky jsou podvány fakt zábavně. Dokonce tam je i jedna trapnomagie. Druhá půlka je už takovej blivajz, o kterém raději nemluvit. Někdo ztratil soudnost. Docela by mě ale bavily nenatočené scény, kde by hlavní hrdinové například nafukovali tisic balónků, deset minut by se točili na kolotoči, nebo by se snažili narvat 9 metrů krychlových peněz do malého autíčka.

• 15.6.2013  16:57

Nebýt soubojů, tak by to bylo vážně super. Jednotlivé postavy mám ze seriálů natolik rád, že si dokonce pamatuju většinu celých jmen. Proto tady jsem byl nadšenej, kdykoli se objevil někdo novej a choval se úplně v rozporu s tím, jak jsem ho znal. Hlavně jsem žral Kibu, Hinatu a Rocka, ale i s ostatníma byla sranda... ano, dokonce i se Sasukem. Škoda, že nezůstalo u legrace a muselo se bojovat, ale to těžko můžu zazlívat Shonanu.

• 12.6.2013  22:44
    Asura (2012)

Na to, jak moc je to Art, je to až podezřele normální anime. Tím nemyslím nic negativního, jako že by to zapadlo mezi ostatní nebo tak. Prostě jako anime to má dobrej příběh a akci a jako Art to vede otevřeného člověka k různým myšlenkám, ke kterým by asi jen tak v životě nesklouzl. Sice jsem se celou dobu nijak skvěle nebavil, ale klidně můžu říct, že mě to obohatilo. Za dlouhou dobu to je snad jediný film, o kterém to můžu říct.

• 9.6.2013  16:44

Rock Lee byl super, ale Narutovi mohli dát alespoň nějakou paruku... a zkrátit ho o dvacet čísel :-) Tím si hodně ubrali na dojmu, protože jinak ten boj je výbornej. Na něm se vyřádili pořádně. Pořád to je ale Naruto bez Naruta.

• 2.6.2013  12:25

Nuda to není, ale od filmů, kde se hlavní hrdina pro něco nadchne, očekávám, že se to nějak přenese i na mě. Zatímco jinde to bezpečně funguje a já kvůli tomu umím základy go, šermu, boxu, běhání a dokonce i bobování, tak tady jsem zůstal pouze v roli diváka a film proplul kolem. Není to, že by člověk litoval ztráty času, ale pochybuju, že by si po roce vzpomnělo na film víc jak 3% diváků.

• 2.6.2013  12:12

Na filmy se lidé dívají z různých důvodů. Někdo kvůli hercům, někdo kvůli žánru, předloze, doporučení, hudbě, režisérovi nebo protože je film prostě in. Nebudu nic skrývat, já jsem se díval, protože se tam chvíli mluví o Starcraftu :) Nakonec to bylo jen příjemným zpestřením moc milé romantické komedie. Bavil jsem se opravdu skvěle až na část s prskavkama (ta byla taková nepřirozená) a závěr pracovní linie (ten byl blbý jako v jiných komediích, ale aspoň krátký). Bylo by hezké vidět tuhle komedii v českých kinech, protože nevidím, čím by se lišila od ostatních, co se do kin nasazují. Možná distributorům vadí, že to je z Asie a není to ujeté, jako čínské kung-fu filmy. Jinak už si moc nedovedu představit, co jim může bránit nasazovat Asijské filmy.

• 2.6.2013  11:56
    Hunter x Hunter (2011) (TV seriál) (2011)

Neviděl jsem původní HxH, ale tenhle je naprosto úžasnej. První díl vypadá spíš jako chytřejší zábava pro děti, kde se hlavní hrdinové účastní zkoušek na profesionální lovce. Chvíli je to běžná sranda, ale jakmile začnou ostatní účastníci zkoušek umírat, tak se k dobrodružství začne přidávat i vzrušení z lovu, které jsem nikde jinde neviděl. Něco jako když se v šachách připravujete pár dní na soupeře a čekáte, že udělá v patnáctém tahu chybu. Jak taháte a blížíte se k onomu tahu, tak vzrušení neustále roste. Zahraje to? Nezahraje něco jiného? Nepřipravil se na mě taky? to vše Vám běhá hlavou. Uplyne čtrnáctý tah a už jste jen blízko k výhře. Pak se už jen snažíte zamaskovat vaši nervozitu a necháváte plynout čas, který rázem běží tak pomalu. A pak veškeré vzrušení vyvrcholí, když opravdu udělá tu očekávanou chybu. Slast, která je odměnou za tu dlouhou přípravu, se rozlije tělem. Něco takového je lov a seriál Vám to na Vás krásně přenese i bez větší snahy. Jediné, co bych vytknul, je část s Phantom Trupe, protože je to tam děsně ukecaný a přestože to v manze vypadalo asi dobře, tady človék nemá moc čas se zamýšlet nad každou předpovědí jednotlivým členům.

• 8.5.2013  22:33
    Iljimae (TV seriál) (2008)

Hraných akčních seriálů, na které se dá dívat, je asi jako počet výrazů v obličeji Kristen Steward. Proto mě dost překvapilo, že zrovna v Koreji jsem na něco podobného narazil. To mě utvrdilo, že korejské seriály jsou schopny přebít západní v každém žánru. Jenom na sex nikdy nedojde. Iljimae není dokonalý seriál, ale patří do kategorie "ještě jeden poslední díl a půjdu spát" a takové mám nejradši. Komu to nestačilo mohl by zkusit seriál The Return of Iljimae, ale není sranda se k němu dostat.

• 8.5.2013  20:29

Ani ve snu bych nevěřil, že se povede udělat hraný remake Kenshina. Čekal jsem tragické herce, wu-sia létání a béčkové kulisy. Přitom prostředí je fantastické, bojové scény jsou přesně ve stylu původního seriálu a většina herců předvádí na jejich schopnosti životní výkony. Jen je škoda, že se tam toho snažili nacpat tolik. Obzvlášť prostřihy do minulosti byly zbytečné a matoucí. Díval jsem se na film se dvěma nezna-kenshinovcema a velkou část filmu jsem musel vysvětlovat, proč se co děje a tak, takže nevím, jak to bude fungovat, pokud jste neviděli seriál nebo nečetli mangu. V každém případě to bude více stravitelné, jak 90% hraných akčních historických filmů, takže dobrá volba na zabití večera.

• 8.5.2013  20:18
    Iron Man 3 (2013)

Konečně zase super film, na který bych se podíval hned podruhé. To je něco, co mi u předchozích dílů scházelo. Asi je to tím, že Stark trošku dospěl a tentokrát je v očích veřejnosti brán jako borec. Takové hrdiny mám v poslední době radši než ty smutné, kteří dělají dobro a přitom je nikdo nemá v rád... soráč Batmane. Doporučuji zůstat až do konce titulků, abyste o nic nepřišli. Pokud vás titulky budou nudit, tak si to můžete zpříjemnit děláním si srandy z cizích jmen. Nás to bavilo dost. Tak a teď vzhůru na Iron Mana 1 :)

• 2.4.2013  21:26

Po tom failu, kterým byla předchozí třídílná série jsem očekával hodně málo a on se z toho vyklubal starý dobrý trpaslík. Některé díly bych zařadil mezi to nejlepší a některé mezi lehčí podprůměr, ale ve výsledku hurá, už není jen 52 dílů, ale 58. Tak jen doufám, že sranda bude pokračovat dál.

• 2.4.2013  21:11
    Nodame cantabile (TV seriál) (2007)

Jedno z mých nejoblíbenějších anime vůbec. Během jednoho roku jsem ho viděl hned třikrát dokola a vždy mi velmi úspěšně zlepšilo náladu. Všechen ten humor a nádherná hudba jsou opravdu nejlepší relaxací, kterou člověk může mít. Navíc ta troška romantiky, která tam je, funguje opravdu úžasně. Myslím, že to můžu doporučit komukoli, obzvláště těm, kteří už jsou unavení ze všech těch krváků, které se na nás hrnou ze všech stran.

• 2.4.2013  20:37
    Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

Mmmm, baštá :D Zkuste pustit seriál nějakému vegetariánovi a uvidíte, jak se z něj za pár dílů stane chladnokrevnej krávožrout. Příběh je jednoduchý. Ne zrovna sympatický mladík osvobodí civilizací nepoznamenanou devítiocasou lišku v podobě krásné dívky, která neztloustne, byť by zbaštila celou krávu. Gumiho chce být s ním a on... by preferoval rychlejší smrt. Tak nějak to začíná a bál jsem se, že se brzy vystřílí veškerý vtip a potenciál a seriál zabředne do běžné romanťárny, ale naštěstí se děj po celou dobu vyvíjí a to občas i dost nečekaným směrem, takže je super až do konce. Přesto bych dal podruhé přednost asi jen prvním dvěma třetinám.

• 2.4.2013  20:14
    Kairo (2001)

Duchařské filmy mi vždy přijdou děsně pozitivní. Nejen, že dokazují, že existuje život po životě, ale zároveň, že člověk (později duch) si ho pořádně užije. Tady mi přijdou duchové takoví spíše smutní, což podtrhuje depresivitu prostředí. Všechny scény s duchama mi přišly výborné a občas jsem se i docela bál, ale bylo jich málo. Je sice hezké, že se snaží někdo dát hororu hlavu a patu, ale když do toho ještě začne cpát filosofické úvahy, tak už nemá horor tolik prostoru, kolik by měl mít. Navíc na horory se lidé dívají pozdě v noci a tou dobou není přemýšlení zrovna v kurzu.

• 13.3.2013  21:25

Na to jak je to slavný film, tak se hledá dost špatně. Patrně dříve narazíte na Chinese Erotic Ghost Story a po několika minutách filmu vám bude připadat, že jste si ji opravdu omylem stáhli. Ale nebojte se, tady víc jak kotníky nebo rameno neuvidíte :) Film mi přijde jak z dílny Sama Raimiho, protože je tu hodně vtipů, hustá atmosféra a spousta démonů. Když to tak porovnávám, ve všech těchto odvětvích mi vyhrává Ghost Story. Kéž by se našel někdo, kdo by to předaboval a pustil do české televize, protože podle mě by to mělo fakt úspěch a čeština by tomu spíše pomohla. Teda až na Tao písničku mnicha. U té jsem se smíchy málem zadusil... doporučuji, nejezte při tom nic těžko polykatelného :D

• 13.3.2013  19:06
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Ze všech soutěží, které u nás běžely, jsem se vždy těšil nejvíce na tuhle. Ne, že by mě bavil humor, ale celý ten nápad, že lidi hádají, co hádají jiní lidé, mi přijde geniální. Hrozně rád bych do pořadu vymýšlel otázky a řekl bych, že stejně tak se bavil Novotný. Díky tomu to mělo celé velmi pozitivní náladu a člověk se něčemu i přiučil. Od nového moderátora to šlo bohužel děsně dolů, protože jeho styl se k takové soutěži vůbec nehodil. Hodnocení tady moc nechápu. Patrně to mnoho lidí ani nevidělo.

• 3.3.2013  00:09
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Po třech sériích můžu klidně říct, že se nejedná o horor, natož zombie horor. V hororu se člověk má bát, ale zombíci jsou tak žalostně pomalí a hluční, že je člověk spíš musí litovat. Postavy potom musí udělat nějakou tragickou chybu, aby je zombie chytili. Něco jako vběhnout neozbrojeni do davu zombie. Aby bylo uvěřitelnější, že lidstvo padlo, tak se lidé musí chovat postiženě, čili nevšímají si zombíků metr od nich, neslyší jejich permanentní hekání a hlavně... nejsou schopni přijít na to, jak jednoduše zabíjet zombie jinak, než střelnou zbraní, která přitáhne mraky dalších. Celou dobu tu píšu o zombících, ale ti jsou tady dost bokem. Vlastně budete rádi, když budou v dílu aspoň 5 minut. Jinak si většinou nesympatičtí a pomatení lidé převážně povídají o nesmyslech a jsou na sebe oškliví. Kromě sympaťáků Derryla a Michone, kteří toho vlastně moc nemluví :D Co je velkým plusem, je ale zvuková stopa. Zkuste si pustit mručení bandy zombíků k zasedání poslanecké sněmovny a věřím, že se velmi nasmějete.

• 28.2.2013  22:24

Hned po Lvím králi můj nejoblíbenější Disney. Je zajímavé, jak moc se liší od hrané Mulan. Resp. že příběh se stejnými zápletkami a i některými scénami lze vzít tak diametrálně odlišně a přitom získat mít dva pěkné a fungující filmy. Nicméně kreslená verze u mě jasně vede, ač mě dráček trošku rozčiloval.

• 23.1.2013  18:22

Málokterý film dokáže ukázat tak hezky, jaký nesmysl vlastně jsou válka a politika. Lidi spolu mohou vycházet ať už jsou kýmkoli. No možná kanibal a urostlá Švédka na pustém ostrově to budou mít vždy těžké, ale jiný případ mě opravdu nenapadá. Kvůli tomu ale film nedoporučím, protože koho dnes zajímá přínos. Hlavní je, že je film moc pěkně natočený a alespoň pro mě tu je Yeong-ae Lee a její úžasně uklidňující hlas. Škoda, že nenapovídá něco, co bych mohl poslouchat před spaním.

• 23.1.2013  18:10
    Mulan (2009)

Že je špatně, že hlavní hrdinka nevypadá jako chlap? Raději se budu dívat 100 minut na pěknou ženskou než na tu, která je k nerozeznání od chlapa... a co, možná stejné uvažování měli i všichni válečníci a proto ji tam tolerují. Jinak celkem se mi líbí nápad, že to bude o ženské generálovi a ne o tom, jak se jím pomalu stává. Začátek je proto dost urychlenej, ale aspoň film nemá 3 hodiny. Ani mě moc nenapadá, jak to mohli udělat jinak. No a jakmile se film po 45ti minutách rozjede, tak už je super. Šikovně organizované jednotky, sympatické postavy a dokonce i jeden vtip :) Jen nevím proč, mi film přišel dost zkrácenej. Některé postavy by si určitě zasloužily víc prostoru.

• 23.1.2013  00:07
    Dogani (2011)

Divím se, že se tu ve filmu objevilo pohromadě tolik nemorálních lidí. Snad jen učitel a jeho kamarádka uvažují normálně. Přitom východní asiaty považuju za více morálně zdatnější než nás a západ. Na druhou stranu, u nás by takovýto případ nikdy nevyšel najevo a soud by se ani nekonal, protože by se výpovědi dětí nemohly dostat do novin bez souhlasu opatrovníků, a protože soudy by nepřipustily takováto svědectví. Na mě asi moc hustej film. Takhle kdyby tam byl GTO a všem pořádně namlátil, tak by se mi šlo spát daleko klidněji.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15