Nutné k přežití (2006) (pořad)

Hmm, na první pohled to vypadá jako velmi poučný dokument ve velmi zábavné podobě. Jenže je to hold nebezpečný materiál a proto to hodnocení. Když pominu, že má od začátku vybavení, které by člověk v takových situacích určitě neměl, a nachází věci, které by se na takových místech nemuseli nalézat, tak prostě dává takové rady, které by mohly znamenat vaši smrt. Tak například vaření masa v oblasti plné šelem, pití moči proti dehydrataci, utíkání před medvědem, skákání z výšky do řeky, kterou nezná, skákání na lávovou kru. Takovéhle činy nejsou nutné k přežití, ale nutné k umírání. Nejzábavnější mi přijde procházení rozborů toho, co říká. No ale formu to má dobrou... teda až na řeči na způsob: "Oheň je dobrý. Oheň potřebujete k přežití. Oheň je esence k lidskému životu, ale bacha, když do něj strčíte ruku, tak to pálí. A věděli jste, že oheň zabije ročně deset miliard lidí? ".

One Piece: Norowareta seiken (2004)

Posádka Going Merry přiráží k novému ostrovu. Zatímco se většina členů posádky cpe skvělým jídlem v místní hospodě, Zora kontaktuje jeho starý známý, který po něm chce pomoct se svým tajemným záměrem. Zoro zmizí a Luffyho posádka se ho vydává hledat na ostrov plný starých chrámů, tunelů a kupodivu i mariňáků. Příběh samotný mě až tak nebavil, ale to se tak stává u všech filmů u předlouhých shonenů. Tady jsem se ale jinak velmi bavil. Kde jinde byste našli dobrodruha, který prochází tunely plnými nejhrůznějších pastí, který je všechny radostně spouští, protože je prostě zábava se před nimi zachraňovat. No a aby to bylo ještě lepší, tak s ním jde zbabělý Usopp, který se snaží za každou cenu dělat, že se nebojí těch obřích koulí, které je pronásledují. Jinak jsou tu moc hezké souboje, což u One Piece nebývá zrovna zvykem. Jsou takové přehledné, rychlé a nápaditě... přesně takové, jaké mají být všude. A on vlastně ani ten příběh není nijak špatnej.

One Piece: Jango no Dance Carnival (2001)

Fakt dobrý jako materiál pro různá AMV. Moc AMV je nevyhledávám, ale tyhle záběry jsem v nich viděl už mockrát, a tak mě potěšilo, že konečně vím, odkud jsou. Ty tance vypadají fakt dobře a všechno se tam hezky pohybuje. Jen mě překvapilo, že to líp funguje na jiné hudby, než jaká běží tady. Ale když se to porovná s jinýma videoklipama, tak je to na velmi dobré úrovni. Radši krátký příběh a pár vtípků s oblíbenýma postavama, než stovky střihů z různých úhlů na poskakujíci čtrnáctileté holky.

Po přečtení spalte (2008)

O filmu jsem předem nic nevěděl, takže po prvních patnácti minutách jsem čekal, že jde o vážné špionážní drama. Jenže uplynou další minuty a změní se jen to, že čas od času do toho skočí nějaký ten vtip, který do dramat podle mě nepatří. To jsou hold Cohenovi a jejich styů zrovna nemusím. Nějak to nemá šťávu a ten humor mi nepřijde moc často vtipnej. Mám dojem, že kdyby tam nehráli samí slavní herci, tak by to dopadlo asi jako českej Brak. Takhle aspoň pobaví Bred Pitt, jak dělá hlupáka, kterej si hraje na tvrďáka. Jinak bych vyzdvihl ještě tak možná Malchoviče. No ale ten závěr to jakž takž spravil. Nejdřív jsem si myslel, že to akorát dorazí, ale pak jsem se u něj i docela nasmál.

Ostrov hrdlořezů (1995)

Když jsem byl menší, tak se mi ten film líbil hodně. Přecejen kolik existuje dobrodružných historických filmů, které se dostávaly do našich televizí. Jenže teď po mnoha a mnoha podobných už vidím, proč ten propadák. Neříkám, že by si ho film zasloužil. Vlastně je mi dost sympatické, že se někdo pokusil udělat tradiční pirátskej příběh, ale to je asi úplně všechno, protože tam není nic navíc. Není tam žádná strhující osobnost, která by člověka bavila, kapitánka pirátů by se se svým charisma a schopnostmi houpala na ráhně asi 5 minut od příchodu na loď a jakákoli invence je pasé. Prostě od dob, co jsem viděl One Piece a Piráty z Karibiku, to klesá o úroveň níž.

One Piece: Omatsuri danshaku to himitsu no shima (2005)

Nebude to tak zlé, jak to hodnotím. Hold jsem měl asi příliš velké očekávání, které k One Piece samozřejmě patří. Hned od začátku trkne do hlavy trošku jiná animace, než u dalších filmů a seriálu... je vymakanější pozadí a postavy daleko víc gestikulují a trhají se. To jsem si uvědomil, kdo je režisér, protože Summer Wars a Girl Who Leapt Thrue Time vypadají prakticky stejně. Jenže jak má člověk, který je expert na klidnější a komornější filmy, dělat něco bláznivého a akčního jako One Piece. Ty jeho "gambare!" klišé a absence hudby na mě zrovna nezafungovaly, takže jsem se většinu doby silně nudil. A nemyslím, že by to bylo špatným scénářem.

Město v plamenech (2009) (TV film)

Člověk by čekal, že katastrofickej film bude stát nějaké peníze, ale takovejhle film si může natočit každej, kdo má kameru, žlutej filtr, pár kamarádů, kteří ani nemusí umět dobře hrát a děcko, které by mu napsalo scénář. Co mě nejvíc iritovalo nebyly díry ve fyzice, které už jsem zvyklej tolerovat, ale psychologie záporáků. Slovo psychologie je přehnané... spíš jde o jediný instinkt záporáků, který jim říká, že když jsou prachy, k čemu pak život. Jak vůbec se může člověk o inteligenci pytlíku piškotů dostat k technologiím, které by dokázaly vyhladit LA. Ale nejhorší na tom je asi to, že takové filmy kupují české televize, místo toho aby lidem pustili něco normálního.

One Piece Film: Strong World (2009)

Po seriálu jsem měl ta nejvyšší očekávání, protože mezi seriálama určitě neexistuje nic dobrodružnějšího a jen máloco dokáže tak zlepšit náladu. Asi po deseti minutách filmu jsem byl taky absolutně nadšenej. Hlavní hrdinové pobíhají po levitujících ostrovech v prastarých džunglích a pronásledují je ohromná inteligentní supersilná zvířata. Je to nápadité, zábavné a velmi akční. Cokoli, co vyjde z úst Brooksovi, je perfektní hláška, a i ostatní nezůstávají moc pozadu. Jen těch vážných akcí je tam až moc. I u seriálu mě nebraly delší souboje a tady zabírají skoro třetinu. Mě osobně tam chybí ještě seriálová hudba, která nebyla tak tuctová a daleko veselejší. Škoda, že si k shonenům nikdo nevymýšlí méně ambiciózní záplatky. One Piecu by zrovna slušel nějaký jednoduchý příběh, kde by se třeba jen hledal poklad. Ale i tak to byla fajn ztráta času.

Avatar (2009)

Kdyby mi byl film víc na míru, asi by vydělal o pěkných pár milionů dolarů míň. Pak se těžko hledají argumenty, proč by to mělo být tak, jak bych chtěl já :-) Pokud si to chcete užít, je lepší buďto předem žádný film nevidět, nebo se předem oprostit od všech úvah, z čeho asi Cameron vycházel. Pokud se to povede, bude to super zážitek. Po grafické stránce je to totiž fantazie. Po některých záběrech jsem si už říkal, že nic hezčího přijít nemůže, ale to byl omyl... Cameron prostě nevystřílel všechnu munici na začátku, ale stupňoval ji víc a víc. Po ostatních stránkách je to takový standardní velkofilm, co má hodně klišé, která nemám rád, pár takových, která mám rád a rozumný scénář, který očividně nepsalo dospívající dítě, jak tomu bylo zvykem u velkofilmů posledních let. Fakt se těším, až se na to časem podívám znovu.

Zombieland (2009)

Začátek byl docela nadějnej a tak jsem se těšil, že budu patřit k té skupině, které se film libí... vtipy na úrovni a v dobrém množství, příjemná atmosféra, sympatickej hlavní hrdina atd. Jenže pak jsem se díval dál a dál a pořád nic. Ba co víc, přišlo mi, jako by film umíral a stávala se z něj taková vysušená zombie. Vtipy ubývaly rychlostí, jako ,mizí mládež v hororech, zombie rozhodně nepřibývalo a o změnách na straně postav se nedá mluvit už vůbec. Prostě jsem druhou polovinu už čekal na konec. Zkomprimovat to do 20ti minut, tak by to byl dobrej díl komediálního seriálu, ale tady mi něco chybělo. Něco, co by film aspo'n trošku přiblížilo filmům Raimiho, Jacksona nebo Snydera.