A Chinese Ghost Story (1987)

Na to jak je to slavný film, tak se hledá dost špatně. Patrně dříve narazíte na Chinese Erotic Ghost Story a po několika minutách filmu vám bude připadat, že jste si ji opravdu omylem stáhli. Ale nebojte se, tady víc jak kotníky nebo rameno neuvidíte :) Film mi přijde jak z dílny Sama Raimiho, protože je tu hodně vtipů, hustá atmosféra a spousta démonů. Když to tak porovnávám, ve všech těchto odvětvích mi vyhrává Ghost Story. Kéž by se našel někdo, kdo by to předaboval a pustil do české televize, protože podle mě by to mělo fakt úspěch a čeština by tomu spíše pomohla. Teda až na Tao písničku mnicha. U té jsem se smíchy málem zadusil... doporučuji, nejezte při tom nic těžko polykatelného :D

5 proti 5 (2007) (pořad)

Ze všech soutěží, které u nás běžely, jsem se vždy těšil nejvíce na tuhle. Ne, že by mě bavil humor, ale celý ten nápad, že lidi hádají, co hádají jiní lidé, mi přijde geniální. Hrozně rád bych do pořadu vymýšlel otázky a řekl bych, že stejně tak se bavil Novotný. Díky tomu to mělo celé velmi pozitivní náladu a člověk se něčemu i přiučil. Od nového moderátora to šlo bohužel děsně dolů, protože jeho styl se k takové soutěži vůbec nehodil. Hodnocení tady moc nechápu. Patrně to mnoho lidí ani nevidělo.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po třech sériích můžu klidně říct, že se nejedná o horor, natož zombie horor. V hororu se člověk má bát, ale zombíci jsou tak žalostně pomalí a hluční, že je člověk spíš musí litovat. Postavy potom musí udělat nějakou tragickou chybu, aby je zombie chytili. Něco jako vběhnout neozbrojeni do davu zombie. Aby bylo uvěřitelnější, že lidstvo padlo, tak se lidé musí chovat postiženě, čili nevšímají si zombíků metr od nich, neslyší jejich permanentní hekání a hlavně... nejsou schopni přijít na to, jak jednoduše zabíjet zombie jinak, než střelnou zbraní, která přitáhne mraky dalších. Celou dobu tu píšu o zombících, ale ti jsou tady dost bokem. Vlastně budete rádi, když budou v dílu aspoň 5 minut. Jinak si většinou nesympatičtí a pomatení lidé převážně povídají o nesmyslech a jsou na sebe oškliví. Kromě sympaťáků Derryla a Michone, kteří toho vlastně moc nemluví :D Co je velkým plusem, je ale zvuková stopa. Zkuste si pustit mručení bandy zombíků k zasedání poslanecké sněmovny a věřím, že se velmi nasmějete.

Legenda o Mulan (1998)

Hned po Lvím králi můj nejoblíbenější Disney. Je zajímavé, jak moc se liší od hrané Mulan. Resp. že příběh se stejnými zápletkami a i některými scénami lze vzít tak diametrálně odlišně a přitom získat mít dva pěkné a fungující filmy. Nicméně kreslená verze u mě jasně vede, ač mě dráček trošku rozčiloval.

Pohraniční pásmo (2000)

Málokterý film dokáže ukázat tak hezky, jaký nesmysl vlastně jsou válka a politika. Lidi spolu mohou vycházet ať už jsou kýmkoli. No možná kanibal a urostlá Švédka na pustém ostrově to budou mít vždy těžké, ale jiný případ mě opravdu nenapadá. Kvůli tomu ale film nedoporučím, protože koho dnes zajímá přínos. Hlavní je, že je film moc pěkně natočený a alespoň pro mě tu je Yeong-ae Lee a její úžasně uklidňující hlas. Škoda, že nenapovídá něco, co bych mohl poslouchat před spaním.

Mulan (2009)

Že je špatně, že hlavní hrdinka nevypadá jako chlap? Raději se budu dívat 100 minut na pěknou ženskou než na tu, která je k nerozeznání od chlapa... a co, možná stejné uvažování měli i všichni válečníci a proto ji tam tolerují. Jinak celkem se mi líbí nápad, že to bude o ženské generálovi a ne o tom, jak se jím pomalu stává. Začátek je proto dost urychlenej, ale aspoň film nemá 3 hodiny. Ani mě moc nenapadá, jak to mohli udělat jinak. No a jakmile se film po 45ti minutách rozjede, tak už je super. Šikovně organizované jednotky, sympatické postavy a dokonce i jeden vtip :) Jen nevím proč, mi film přišel dost zkrácenej. Některé postavy by si určitě zasloužily víc prostoru.

Dogani (2011)

Divím se, že se tu ve filmu objevilo pohromadě tolik nemorálních lidí. Snad jen učitel a jeho kamarádka uvažují normálně. Přitom východní asiaty považuju za více morálně zdatnější než nás a západ. Na druhou stranu, u nás by takovýto případ nikdy nevyšel najevo a soud by se ani nekonal, protože by se výpovědi dětí nemohly dostat do novin bez souhlasu opatrovníků, a protože soudy by nepřipustily takováto svědectví. Na mě asi moc hustej film. Takhle kdyby tam byl GTO a všem pořádně namlátil, tak by se mi šlo spát daleko klidněji.

Temný rytíř povstal (2012)

Po Dark Knightovi zklamání. Záporák je fajn, efekty taky, příběh by ušel, ale musel by ho někdo pořádně vypilovat, protože takhle tam je mračno nelogičností, přiblblostí postav a zmateností. Navíc je silně potřeba znát předchozí díly, jinak si budete připadat jako na přednášce o Praktickém využití kvantové chemie pro antropologické výzkumy. Například na začátku se pořád povídá o uneseném kongresmanovi a děje bláznivá akce, kde jsem nevěděl kdo je kdo, proč co dělá a ani kdy se to děje. Podruhé se dívat asi nebudu, ale peněz za návštěvu kina rozhodně nelituji.

Faktor 8 - Smrtící virus (2009) (TV film)

Pro mě dost velké zklamání. Těšil jsem se na příšernou blbost s kupou nelogičností s přihlouplými postavami a mizernými efekty... A ono to nebylo zas tak špatné :-( První půlka, kdy se lidi nakažujou a hledají léčbu, byla dokonce docela dobrá. Sice se to zhoršilo, když se začalo jen dokola opakovat, jestli pozabíjet nemocné nebo ne a jestli umřít s rodinou nebo ne, ale to nestačilo, aby to byla tragédie. Hold si budu muset začít vybírat i mezi katastrofickýma filmama.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Pokud je nějaká pohádka, která chybí v české televizi, tak to jsou Totoro a Arrietty. Totoro je spíše pro menší, ale Arrietty je je už pro úplně všechny. Zfilmování pidilidí mě obvykle baví, ale většinou si říkám, že jde o nevyužitý potenciál. Tady jsem si užíval každý okamžik, překrásnou hudbu, kouzelnou animaci a skvělé dobrodružné akce. Například spolupráce kluka a Arrietty je vymakanější než jakákoli Mission Impossible.