prezdivaka

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 20.2.2018  01:13
    Hráči (1998)

Tak aspoň vím, z čeho opisovali Kobry a užovky. Zřejmě to funguje, když zřím to vysoké hodnocení a recenze: skvělá filmařina, napětí... Hlavně je to předvídatelné až běda, filmařina se odehrává v pár pajzlech za hráčským stolem a nebýt hollywoodského hvězdného systému, bylo by to k pláči. Inteligentní kluk si nechá celý film srát na hlavu a zatáhnout se do životního maléru, přijde o svou lásku, aby pak najednou zahrál jako bůh v momentě, kdy už nejenže nic nemá, ale dluží všem kolem. Půjčí mu jeho židovský profesor a jemu ani nestojí za to, aby mu to osobně vrátil. Všechna klišé, co jich má scénárista po ruce tady najdete, ale proč ne, lidi to žerou a chtěj. Jedině Norton je důvod, proč ten film nešel do odpadu.

• 12.2.2018  21:49
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Moc hezky a chytře napsaný scénář. Sice to bylo místy předvídatelné, ale to je myslím obvyklá daň za to, že je film věrohodný a příběh uvěřitelný. Moc se mi líbil casting se skutečnými životními partnery: Vilhelmová / Dyk, Kaiser / Vokatá a také filmové profese skutečnými profesionály.

• 10.2.2018  21:06
    J. R. R. Tolkien (TV film) (2014)

Simone Beauvoir byla žena - pozn. k českému dabingu.

• 4.2.2018  14:14
    Modrá laguna: Procitnutí (TV film) (2012)

Jeden z nejstupidnějších filmů, jaké si můžete představit. Děti by takový nesmysl nenapsaly. Už samotný základ je nemožný. Opuštěný velký ostrov v Karibiku? Tři měsíce bez hladovění, strádání, spálení kůže, stále v jedněch čistých šortkách učesaní a dívka nalíčená. Scéna se zabitím jaguára je jako by to natočil neschopný amatér na mobil. V tom filmu chybí vše, co film dělá a nějak nechápu jak tomu někdo může dát víc než jednu hvězdičku.

• 6.1.2018  15:44

Jakoby ingredience míchala sama velká Marie Poledňáková. Vykalkulované a přeslazené nic. Samosebou tam musela být zajímavá povolání, smrt manželky, zachráněný pes...a v neposlední řadě krásný herec v hlavní roli. Scéna s vypuštěným papouškem kakadu, který žije v horké Austrálii v hejnech, do studeného Seattlu, což byla samosebou jeho smrt, byla scela jistě symbolická a vysoce artová. Ovšem nesmyslnost této akce by pochopilo i dítě. Srceryvné setkání s tchánem (jak se dověděl, kdo mu ukradl papouška?) na závěrečné přednášce a sebeodhalení, po kterém diváci teskají, vstávají a pláčí, to je přesně pro amerického diváka. Ryanův obchodní partner řekl - to byla realita.

• 31.12.2017  16:11

No to bylo něco strašného, to raději Sandokana nebo Černého korzára. Eva Borušovičová psala Jánošíka takového, jak by ho asi chtěla vidět nadržené nymfomanka, ale ne žena na počátku 18. století. Navíc Vašek Jiráček jako nerozhodný a trochu éterický jinoch nepůsobí ani náhodou jako charismatický a rázný král zbojníků. Zbojničina je líčena jako selanka a až na jednu past v závěru, loupežníkům nic nehrozilo a klidně si opékali na otevřeném ohni maso, nedrželi hlídky a jezdili si, kam je napadlo. Idylické bylo i osvobození zajatého druha z hradu den před popravou. Kdo chce vidět lyrický a uvěřitelný příběh o zbojníkovi, ať si pustí Baladu pro banditu.

• 31.12.2017  02:17

Přesně jak napsal Galadriel, nechci se opakovat. Pochopil někdo, proč Laura předtím než uteče, spláchne do záchodu svůj prstýnek? Pokud se ho chtěla zbavit, měla tisíc příležitostí později. Stejně jako stříhání vlasů (chomáček by vše prozradil). Spolucestující stařence v autobuse musela dovyprávět to, co scénárista jinak nedokázal sdělit. Laura chodí tajně plavat, ale pak všechno vyžvaní nějaké "přítelkyni" z YMCA?

• 29.12.2017  17:56
    Prázdniny (2006)

Proboha, co to hle dělá v červených číslech? To tak maximálně obehraná červená knihovna z dvacátých let. Všechna klišé, která může scénárista vymyslet tam jsou včetně vdovce se dvěma rostomilými děvčátky. Invalidního dědka, kterého Amanda naučí znovu chodit. Nejdebilnější snad je okamžik prozření v taxíku a následný běh sněhem za ubrečeným Grahamem. Je to neskutečně uvzdychané nevtipné a předvídatelné. Ale až tak, že mám pocit, že bych to napsal líp. Nahá Cameron ve vaně s pěnou a tak budu parafrázovat článek s hlavní hrdinkou Hry o trůny: Vážně věříte filmu, ve kterém se spolu dva milují v posteli a ona si nechá podprsenku? Ti z vás, co tumuhle blábolu dali pět hvězdiček si zaslouží lobotomii nebo by měli skončit s drogama.

• 28.12.2017  01:23
    Jana Eyrová (2011)

Po všech stránkách úžasné dílo. Geniální kamera z jejíchž kompozic a šerosvitů jsem ani nedýchal. Tak jímavý a hluboký příběh - jeho ztvárnění skvělými herci...co víc si přát.

• 16.12.2017  00:54
    Tváří v tvář (1997)

Jak je ten film blbej, tak je dlouhej. A to fakt je. Když už chcete vidět něco, co se tomu podobá, ale má to o 90% více věrohodnosti, podívejte se na československý film z r. 1965 Ztracená tvář. Ten námět je ukradený. Musím říci, že větší sračku jsem už léta neviděl a to hodnocení je mi záhadou. Ať žijou perverzní slabomyslní kýčaři.

• 8.12.2017  22:18

Výborně zpracované americké trauma, které je ovšem jen na pozadí rodinné tragédie. Chlapec v dětské roli je mimořádně přesvědčivý. Pěkné komentáře: Tirion, Malarkey, Novoten...

• 7.12.2017  00:59

Je smutné a kruté, že hodnotitelé nechápou, že filmy mají něco, čemu se říká žánr. A pokud je film dobrý, tak pravidla žánru ctí. Tudíž je li to krimi, vyšetřuje se zločin, sci-fi thriller má zase docela jiný obsah než romantická komedie. Lkaní nad tím, že jsem si přečetl jméno režiséra a čekal jsem, že to bude podobné jako předchozí film? Není to zcestné? Ano jsou filmy, které jsou si podobné a divák potom odchází z kina s pocitem, že dostal co chtěl. To jsou například Bondovky. Bratři Coenové mají svá dila velmi promyšlená. Pohybují se napříč žánry a z každého si uštípnou to, co se jim hodí do krámu. Ale celé to vždy dává smysl. Na jejich filmech je jako punc promyšlená kompozice záběrů a mimořádný smysl pro výběr herců do daných postav.

• 6.12.2017  03:45

Fascinuje mě pročítat vesměs kritické komentáře. Film je průměrný, nevybočuje, nepřekvapí, je plný klišé atd. a pak dá hodnotitel tři nebo čtyři hvezdičky. Tři hvězdy je 60% nadprůměrný film, čtyři hvězdy 80% velmi dobrý film na který se rádi podíváte znovu, pět hvězd 100% a výjimečné filmové dílo.

• 19.11.2017  01:11

Bylo by to o mnoho lepší, kdyby to netrpělo syndromem amerických akčních filmů: když už si divák myslí, že je to skvělé, přidej tak 3x víc výbuchů, 5x víc střelby a 7x víc akčních scén. A pak se ještě vyplatí film vypnout deset minut před koncem.

• 18.11.2017  02:14

Krystyna Krause - holka, která nám dělala klapku na dokumentu před tak 25 lety, natočila dokument, který se tady měl udělat už dávno. Ale musí to být zase Poláci, kteří dokáží s odstupem a živočišně natočit něco, co není pomníkem a co ukazuje člověka, který (doufám) ovlivnil několik po sobě jdoucích generací. Film po více než dvaceti lety objasňuje otázky, které jsme si nepoložili nebo o nich ani nevěděli. Ukazuje zákoutí duše básníka, idealisty a hlavně člověka morálně pevného za každého režimu. Byl pro mě etalonem chatakteru a jsem rád, že jsem se sním viděl a při koncertě Pro všechny slušný lidi stál pár metrů od něj v 1. řadě. Jiří Černý jako vždy - co slovo to perla. Mirek Kovařík a také přátelé z polského disentu jsou úžasní a jejich vzpomínky hřejí i mrazí.

• 16.11.2017  01:04

Zdánlivě do sebe vše zapadá, ale ve skutečnosti to nedává smysl. Také mi trvalo, než mi došlo, že hlavní zápletka je nesmyslná. Proto je ve filmu zkratka a obžalovaná se po několika záběrech ze soudní síně ocitá v cele smrti. Scénárista musel změnit tok času. Jinak by divákovi došlo, že Tony nebo Margot by museli odhalit, že mají jen jeden klíč od svého bytu. Zcela jistě to trvalo dny a možná spíš týdny, než byla Margot usvědčena z vraždy.

• 14.11.2017  01:27
    Pod jedním nebem (TV seriál) (2017)

Je to smutné. Vidíme minisérii natočenou v českých ulicích a městech, postavy se chovají uvěřitelně, příběh je napínavý a vycházející ze skutečných událostí. Minisérie, u které jsem si přál, aby měla tolik dílů jako Vyprávěj. Tím by se ovšem zabila. Proč to nejde tady? Proč, když jsou tady dva v posteli, je to křeč a klišé? Proč je tady humor k pláči a tragično vzbuzuje cukání koutků?

• 14.11.2017  01:17
    Nesmrtelní (2015)

Do půlky docela nuda a pak, když se to trochu rozjede, přibývají nelogičnost a schematismus. Nakonec to vyústí do romantické postmoderny. Ostatně celou dobu si film nedělá hlavu s návazností a logikou.

• 7.11.2017  16:26

Tak předvídatelný a schématický scénář se hodí možná na epizodu cyklu Bakaláři a ne na celovečerní film. Jak egoista a sobec prozřel poté, co si přečetl několik vět z Malého prince. Kam se poděla proslulá kvalita francouzských scénářů a filmů 60' - 80' let?

• 4.11.2017  20:33
    Šaráda (1963)

Co vás na tom tak bere? Naprosto předvídatelný, zromantizovaný a hlavně překombinovaný film, kterému se dají věřit možná závěrečné titulky. U filmu mě nezajímá, jak je někdo rozkošný nebo sympatický.

• 30.10.2017  21:09
    Šílený svět studené války (TV seriál) (2015)

S předchozím názorem nemohu souhlasit. Buď pán, který se zhlédl v bojových zápalných látkách neviděl všechny díly nebo je to neomarxista. Jinak by nepřehlédl díly o americké invazi na Grenadu, podporu Nikaragui, Vietnam, odmítnutá pomoc Maďarsku, Československu atd, atd.

• 24.10.2017  00:43
    Hitler versus Churchill (TV film) (2017)

Jeden z nejlepších životopisných dokumentů jaké jsem viděl. Výborně sestřihané.

• 24.10.2017  00:37

Viděl jsem to už potřetí, pravda poprvé mi bylo asi tolik jako Julii, ale pokaždé se mi to líbí méně. Herecké výkony jsou pro film až moc divadelní. Je to vidět hlavně v soubojích, které mají k realitě hodně daleko. Přechody od smíchu k pláči jsou přehrávané a všechno je tak načančané... Vlastně i z té nostalgie za 4* Co pro mě přetrvalo a vždy mě bude dojímat, je úžasná hudba Nino Roty.

• 20.10.2017  22:44
    Whiplash (2014)

Vždy mě bude iritovat to, že lidé potřebují vyhrocené emoce a čím víc tím lépe. O to víc si naše uznání zaslouží ti, co se bez toho obejdou.

• 19.10.2017  01:11

Naprosto unikátní film, který zase předběhl dobu. Je vyvážený ve všech směrech - obraz, hudba, výběr herců, kostýmy, scénář... A jako jeden z mála filmů dnešní doby, nepodlehl trendům akce a rychlosti. Naopak je tempem vyprávění v souznění se svým předobrazem. Kolik filmů ve stopáži bezmála tři hodiny vás udrží v napětí. V titulcích je sice napsaná jako předloha Dickova povídka, ale z ní v knize není téměř nic. Celý příběh je postaven nově. Bohužel v naší distribuci zvítězit nejkomerčněji laděný plakát, ale to už je tradice. A to, že mnoho zdejších kritiků film neocení je smutné a je mi to za ně líto.

• 3.10.2017  23:28

Tragicky nedostatečný příběh, ve kterém mi nejví chybí nadsázka. Je až moc vidět, jak je to dopsané, aby to zapadlo mezi už existující díly. Dětství je příšerné a herectví mladého Bruce je tomu odpovídající. Je tolik o mnoho lepších filmů, až mě bolí u srdce za to hodnocení. Sám bych to už podruhé vidět nechtěl.

• 23.8.2017  00:42

Nádherně natočený snímek, který vznikal časosběrem a jeho režisérka na počátku netušila, co se s delfínem Mokem stane. Největší jeho síla je v autenticitě. Film je paralelním příběhem maorské ženy, která změnila svůj život díky svému přátelsví s delfínem. Stejně jako film o vydře Tarce z roku 1979 (na který jsem si při sledování vzpomněl) i tento nedopadne dobře. Narozdíl od zvířat, lidé mají nedobré vlastnosti a u některých ty záporné převáží. Film má velký přesah a citlivé povahy nenechá bez odezvy.

• 7.8.2017  17:34

Moc pěkné, hlavně herecky. Brilantně napsané dialogy, které povyšují bezútěšnost života v pustině plné buranů a magorů. Scénář se na pár okamžiků zadrhne a přeleze několik oslích můstků. Nepochopitelné je přepadení banky plné lidí, které jde zcela proti plánům bratrů a zvrhne se v divokou přestřelku. Co taky čekat v Texasu? Dále nesmyslné dýško servírce, aby později zachránila Tobyho před kriminálem. Hlídka policie, která vůbec neprohlédné odjíždějícího (ani jeho auto) z místa činu. Konec je už trochu americký, ale stále je to snesitelné a hlavně není to hloupé.

• 4.8.2017  19:24

Nikdy nepochopím překlady filmů. Tady naprosto jednoznačný - Tvář lásky, protože o tu tvář a její podobu jde, nahradil distributor dost unylým a nic neříkajícím názvem. Film rozhodně není špatný, ale na mě působil vykonstruovaně a zápletce jsem vůbec nevěřil. Konec už pak byl typicky americký a nejvíce nevěrohodný.

• 1.8.2017  14:12

Tak pitomý a nesmyslný název může vymyslet jen český distributor. I ten slovenský dává smysl. Film je chvílemi až tak kýčovitě lepkavý, že si říkáte, že je to snad jiný žánr. Bohužel je i předvídatelný a ta krize je hodně násilně naroubovaná, aby pak uboze směřovala k happy endu. Snad jen charisma a sympatie obou protagonistů zachraňují to, co chvílemi vypadá jako reklama na kloubní chrupavku či životní pojištění.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8