prezdivaka

Miroslav Hurt

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 15.7.2018  00:57

Nevím, proč se tady kritizuje Michal Malátný. Jeho výkon byl přirozený a uvěřitelný. Naopak mi jeho herectví připomnělo Neckáře, Matušku a jiné dobře hrající české zpěváky. Tahle komedie byla docela dobrá, a kdyby se některé zbytečné pokusy o humor za každou cenu vyškrtly, dal bych i vyšší hodnocení. Nepochopil jsem proč měla Vilhelmová dvojroli. Mělo to ukázat, že muži ve výběru inklinují ke stále stejné partnerce? Pak ale neměla být jednou tmavovláska a podruhé blondýna. Jednou nymfomanka a podruhé frigidka. Když jsem viděl, jak stojí naproti sobě a mají stejnou pihu u pusy a vlastně netušíme důvod...

• 12.7.2018  12:25

Dokonale ztvárněný dokument.

• 7.7.2018  15:02
    Svědomí (1948)

Film je velmi dobrý, ukazuje, co se může stát i velmi slušnému člověku. Bohužel scénář ve snaze být co nejdramatičtější honí mnoho zajíců. Těch je nakonec celý houf. Poslaná zapomenutá rukavička, došetření pojistné události smrti chlapce ve 200 km vzdáleném městě, soused policista v noci zazvoní u dveří se slovy: kriminální policie, aby se pochlubil rozkvetlým kaktusem, kluci, kteří si ve třídě stále čtou noviny, Jen kolem panenky je těch "náhod" tucet. Příběh je tak jen stále nevěrohodnější a zanáší se balastem moralizujících replik. Přitom nápad s paralelním příběhem o vině a svědomí otce a syna je skvělý. Asi se to tvůrcům zdálo málo a tak je tam i pojišťovací podvod. Film korunuje konec, kdy je syn šťastný, že tatínek našel dost odvahy, aby se šel udat.

• 7.7.2018  13:00
    V tajnosti (2013)

Vynikající kamera a svícení, které se u amerických filmů nevidí (kameraman je Němec), rámuje příběh lásky, vášně románu Emila Zoly.

• 7.7.2018  12:56
    Křižáček (2017)

Většinu komentářů bych odkázal ke známé pohádce a výkřiku - Král je nahý. Jednu hvězdu navíc za Basetovu kameru.

• 26.6.2018  01:28
    Jacqueline Kennedyová (TV film) (1999)

Poměrně povrchní dokument, který bohužel nejde do hloubky. Neřekne jak si mohla jacqueline dovolit studovat ve Francii, když otec promrhal spousty peněz v hazardu, jak se dostala k práci fotografky v novinách atd.

• 23.6.2018  22:03
    Muž z Ria (1964)

Vážně nechápu to hodnocení. Zřejmě kvůli Belmondovi. Film je totiž dost hloupý a scénář si vůbec nedělá hlavu s logikou. Vysvětlovala by to crazy comedie, ale míst, kde by se divák zasmál je poskrovnu. Agnes se chová jako rozmazlené desetileté dítě. Možná to tehdy bylo roztomilé. Další zhlédnutí filmu bych zvládl jen s patřičnou dávkou sedativ.

• 12.6.2018  01:00
    Dívka (TV film) (2012)

Scénář, který si v zájmu diváckého zájmu překroutí historii. Tohle není ani životopisný film, ani drama. Je to paskvil v líbivém obalu. Přečtěte si raději knihy Vždyť je to jen film nebo Rozhovory Hitchcock : Truffaut.

• 30.5.2018  00:14

Taková britská tarantinovka.

• 3.5.2018  18:25
    Podoba ticha (2014)

Kdyby měl tento dokument jiné téma, ani pes by po něm neštěkl. Nepřináší žádný výraznější nápad ani režijní natož výtvarný. Většinu času sledujeme mluvící hlavy a účinek je tvořen děsivými historkami vyprávěnými suše a bez emocí.

• 24.4.2018  15:04

TV film, který má vše, co od něj chcete. Dobře napsaný příběh a skvělí herci na každé postavě.

• 17.4.2018  17:45

Vykonstruované a upachtěné.

• 26.3.2018  18:08

Neopětované láska ve všech podobách. Nakonec je spoutěčem tragédie.

• 8.3.2018  19:15
    Žena v trysku století (TV film) (1987)

Naprosto skvělé dialogy a přesná poloha všech tří herců. Lituju ty, kterým to nepřijde vtipné. Ať si pustí S tebou mě baví svět.

• 20.2.2018  01:13
    Hráči (1998)

Tak aspoň vím, z čeho opisovali Kobry a užovky. Zřejmě to funguje, když zřím to vysoké hodnocení a recenze: skvělá filmařina, napětí... Hlavně je to předvídatelné až běda, filmařina se odehrává v pár pajzlech za hráčským stolem a nebýt hollywoodského hvězdného systému, bylo by to k pláči. Inteligentní kluk si nechá celý film srát na hlavu a zatáhnout se do životního maléru, přijde o svou lásku, aby pak najednou zahrál jako bůh v momentě, kdy už nejenže nic nemá, ale dluží všem kolem. Půjčí mu jeho židovský profesor a jemu ani nestojí za to, aby mu to osobně vrátil. Všechna klišé, co jich má scénárista po ruce tady najdete, ale proč ne, lidi to žerou a chtěj. Jedině Norton je důvod, proč ten film nešel do odpadu.

• 12.2.2018  21:49
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Moc hezky a chytře napsaný scénář. Sice to bylo místy předvídatelné, ale to je myslím obvyklá daň za to, že je film věrohodný a příběh uvěřitelný. Moc se mi líbil casting se skutečnými životními partnery: Vilhelmová / Dyk, Kaiser / Vokatá a také filmové profese skutečnými profesionály.

• 10.2.2018  21:06
    J. R. R. Tolkien (TV film) (2014)

Simone Beauvoir byla žena - pozn. k českému dabingu.

• 4.2.2018  14:14
    Modrá laguna: Procitnutí (TV film) (2012)

Jeden z nejstupidnějších filmů, jaké si můžete představit. Děti by takový nesmysl nenapsaly. Už samotný základ je nemožný. Opuštěný velký ostrov v Karibiku? Tři měsíce bez hladovění, strádání, spálení kůže, stále v jedněch čistých šortkách učesaní a dívka nalíčená. Scéna se zabitím jaguára je jako by to natočil neschopný amatér na mobil. V tom filmu chybí vše, co film dělá a nějak nechápu jak tomu někdo může dát víc než jednu hvězdičku.

• 6.1.2018  15:44

Jakoby ingredience míchala sama velká Marie Poledňáková. Vykalkulované a přeslazené nic. Samosebou tam musela být zajímavá povolání, smrt manželky, zachráněný pes...a v neposlední řadě krásný herec v hlavní roli. Scéna s vypuštěným papouškem kakadu, který žije v horké Austrálii v hejnech, do studeného Seattlu, což byla samosebou jeho smrt, byla scela jistě symbolická a vysoce artová. Ovšem nesmyslnost této akce by pochopilo i dítě. Srceryvné setkání s tchánem (jak se dověděl, kdo mu ukradl papouška?) na závěrečné přednášce a sebeodhalení, po kterém diváci teskají, vstávají a pláčí, to je přesně pro amerického diváka. Ryanův obchodní partner řekl - to byla realita.

• 31.12.2017  16:11

No to bylo něco strašného, to raději Sandokana nebo Černého korzára. Eva Borušovičová psala Jánošíka takového, jak by ho asi chtěla vidět nadržené nymfomanka, ale ne žena na počátku 18. století. Navíc Vašek Jiráček jako nerozhodný a trochu éterický jinoch nepůsobí ani náhodou jako charismatický a rázný král zbojníků. Zbojničina je líčena jako selanka a až na jednu past v závěru, loupežníkům nic nehrozilo a klidně si opékali na otevřeném ohni maso, nedrželi hlídky a jezdili si, kam je napadlo. Idylické bylo i osvobození zajatého druha z hradu den před popravou. Kdo chce vidět lyrický a uvěřitelný příběh o zbojníkovi, ať si pustí Baladu pro banditu.

• 31.12.2017  02:17

Přesně jak napsal Galadriel, nechci se opakovat. Pochopil někdo, proč Laura předtím než uteče, spláchne do záchodu svůj prstýnek? Pokud se ho chtěla zbavit, měla tisíc příležitostí později. Stejně jako stříhání vlasů (chomáček by vše prozradil). Spolucestující stařence v autobuse musela dovyprávět to, co scénárista jinak nedokázal sdělit. Laura chodí tajně plavat, ale pak všechno vyžvaní nějaké "přítelkyni" z YMCA?

• 29.12.2017  17:56
    Prázdniny (2006)

Proboha, co to hle dělá v červených číslech? To tak maximálně obehraná červená knihovna z dvacátých let. Všechna klišé, která může scénárista vymyslet tam jsou včetně vdovce se dvěma rostomilými děvčátky. Invalidního dědka, kterého Amanda naučí znovu chodit. Nejdebilnější snad je okamžik prozření v taxíku a následný běh sněhem za ubrečeným Grahamem. Je to neskutečně uvzdychané nevtipné a předvídatelné. Ale až tak, že mám pocit, že bych to napsal líp. Nahá Cameron ve vaně s pěnou a tak budu parafrázovat článek s hlavní hrdinkou Hry o trůny: Vážně věříte filmu, ve kterém se spolu dva milují v posteli a ona si nechá podprsenku? Ti z vás, co tumuhle blábolu dali pět hvězdiček si zaslouží lobotomii nebo by měli skončit s drogama.

• 28.12.2017  01:23
    Jana Eyrová (2011)

Po všech stránkách úžasné dílo. Geniální kamera z jejíchž kompozic a šerosvitů jsem ani nedýchal. Tak jímavý a hluboký příběh - jeho ztvárnění skvělými herci...co víc si přát.

• 16.12.2017  00:54
    Tváří v tvář (1997)

Jak je ten film blbej, tak je dlouhej. A to fakt je. Když už chcete vidět něco, co se tomu podobá, ale má to o 90% více věrohodnosti, podívejte se na československý film z r. 1965 Ztracená tvář. Ten námět je ukradený. Musím říci, že větší sračku jsem už léta neviděl a to hodnocení je mi záhadou. Ať žijou perverzní slabomyslní kýčaři.

• 8.12.2017  22:18

Výborně zpracované americké trauma, které je ovšem jen na pozadí rodinné tragédie. Chlapec v dětské roli je mimořádně přesvědčivý. Pěkné komentáře: Tirion, Malarkey, Novoten...

• 7.12.2017  00:59

Je smutné a kruté, že hodnotitelé nechápou, že filmy mají něco, čemu se říká žánr. A pokud je film dobrý, tak pravidla žánru ctí. Tudíž je li to krimi, vyšetřuje se zločin, sci-fi thriller má zase docela jiný obsah než romantická komedie. Lkaní nad tím, že jsem si přečetl jméno režiséra a čekal jsem, že to bude podobné jako předchozí film? Není to zcestné? Ano jsou filmy, které jsou si podobné a divák potom odchází z kina s pocitem, že dostal co chtěl. To jsou například Bondovky. Bratři Coenové mají svá dila velmi promyšlená. Pohybují se napříč žánry a z každého si uštípnou to, co se jim hodí do krámu. Ale celé to vždy dává smysl. Na jejich filmech je jako punc promyšlená kompozice záběrů a mimořádný smysl pro výběr herců do daných postav.

• 6.12.2017  03:45

Fascinuje mě pročítat vesměs kritické komentáře. Film je průměrný, nevybočuje, nepřekvapí, je plný klišé atd. a pak dá hodnotitel tři nebo čtyři hvezdičky. Tři hvězdy je 60% nadprůměrný film, čtyři hvězdy 80% velmi dobrý film na který se rádi podíváte znovu, pět hvězd 100% a výjimečné filmové dílo.

• 19.11.2017  01:11

Bylo by to o mnoho lepší, kdyby to netrpělo syndromem amerických akčních filmů: když už si divák myslí, že je to skvělé, přidej tak 3x víc výbuchů, 5x víc střelby a 7x víc akčních scén. A pak se ještě vyplatí film vypnout deset minut před koncem.

• 18.11.2017  02:14

Krystyna Krause - holka, která nám dělala klapku na dokumentu před tak 25 lety, natočila dokument, který se tady měl udělat už dávno. Ale musí to být zase Poláci, kteří dokáží s odstupem a živočišně natočit něco, co není pomníkem a co ukazuje člověka, který (doufám) ovlivnil několik po sobě jdoucích generací. Film po více než dvaceti lety objasňuje otázky, které jsme si nepoložili nebo o nich ani nevěděli. Ukazuje zákoutí duše básníka, idealisty a hlavně člověka morálně pevného za každého režimu. Byl pro mě etalonem chatakteru a jsem rád, že jsem se sním viděl a při koncertě Pro všechny slušný lidi stál pár metrů od něj v 1. řadě. Jiří Černý jako vždy - co slovo to perla. Mirek Kovařík a také přátelé z polského disentu jsou úžasní a jejich vzpomínky hřejí i mrazí.

• 16.11.2017  01:04

Zdánlivě do sebe vše zapadá, ale ve skutečnosti to nedává smysl. Také mi trvalo, než mi došlo, že hlavní zápletka je nesmyslná. Proto je ve filmu zkratka a obžalovaná se po několika záběrech ze soudní síně ocitá v cele smrti. Scénárista musel změnit tok času. Jinak by divákovi došlo, že Tony nebo Margot by museli odhalit, že mají jen jeden klíč od svého bytu. Zcela jistě to trvalo dny a možná spíš týdny, než byla Margot usvědčena z vraždy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9