Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Akční

Sněhulák (2017)

Jeden z nejlepších románů ze série o Harry Holeovi totálně zkurvená. Horší konec snad nevymyslíte. Proč to nemohlo zůstat v původní podobě? Proč si vždy nějaký scénárista honí triko? Zkusil si někdy zabodnout vidličku z příboru do stehna přes kalhoty?

Květy války (2012)

Nevím, co je na filmu horší. Jestli to jsou strašlivé scény, kdy po palbě vojáci vyskakují jako figurky na staročeské střelnici nebo strašlivé herecké výkony. Bylo asi těžké hrát jinak, když vám scénář vkládá do úst tak příšerné repliky. To už ani nebyl romntický film, ale kýčovitý blábol.

Whitney (2018)

Trochu mi vadilo to neustálé zdůraznování rasy a jejího významu. Jak řekl Morgan Freeman: Rasismus skončí, až o něm černí přestanou mluvit. Také, ale to je u životopisných filmů běžné, se jen velmi zřídka někdo pustil na tenký led negativního hodnocení. A že by toho bylo dost. Její morální i pěvecký pád, ale hlavně její mateřství, kdy jí dcera přežila o pár let. Film byl úžasný střihově, tam podle mě neměl chybičku.

Je naděje (1989)

Možná tam byla naděje na slušný film, ale to by nesměl být scénárista idiot. Nechápu, proč se v podobných filmech postavy chovají jako dementi a jejich okolí (většinou rozumní lidé) to vůbec neřeší a dělají jakoby nic. Veletoče, kdy se mění názory a charaktery postav jako počasí v dubnu.

Začít znovu (2016)

Film je velmi silný ve své autentičnosti. Nikde netlačí na pilu a to je v dnešním světě osvěžující. Filmem se prolíná paralelní příběh kočky, kterou nikdo nechce, ale když o ní příjde, má pocit ztráty. bavilo mě to každou minutou víc a víc. Isabelle je úžasná a v každé roli jí věřím ať hraje vražedkyni či profesorku.

Most špiónů (2015)

Pan režisér už nemá sebereflexi a jeho zdravý úsudek a schopnost vyprávět příběh je minulostí. Od filmu Terminál spěje k mizerným scénářům a díky tomu i hodně slabým filmům. Pro tyto filmy by platilo beze zbytku, že méně je více.

plakát

Rapl - Zimmer frei (2016) (epizoda)

Jako vždy na konci sérií našich kriminálek, tomu dali korunu. Nemá cenu vypisovat všechny pitomosti. Herecké výkony si ale režisér ohlídat měl. Například dcera Johana je po únosu a useknutí prstu Magdy docela v pohodě a její sterilní výkon to nijak nepoznamená.

Roma (2018)

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nakonec jsem se přiklonil k maximu. Díky odvaze producenta natočit černobílý film, odvaze režiséra vyprávět prostý příběh bez hollywoodských pozlátek, veletočů a doslovnosti.

plakát

Dvojí život jedné strany (2021) (TV film)

Moc se mi to líbilo. Přestože film je z velké části tvořen archivy, děj i komentáře chronologicky vytváří tragický příběh našich dějin. Vyborně vybrané části ze kterých leckdy mrazí - např. Dva svazáci, kteří přímo do kamery hodnotí výhody socialismu a boje za mír (i přes mrtvoly) a parta na rtech s písní - Pravda je s námi, to si počkáte...že se nakonec my budem nejlíp smát.

plakát

Rapl - Black Jack (2016) (epizoda)

Každý díl obsahuje více či méně nesmyslných scénáristických berliček. Tady je to mimo jiné taška s nastříhaným papírem místo bankovek. Otec se synem jí naprosto hloupě přivezou na místo činu a zahodí jí tam a tím zruší to, o co se snažili - aby smrt krupiérky a hráče vypadapa jako nehoda.