• Fantasy

Náš vůdce (2008)

Keď som si to zapla, vôbec som nevedela do čoho idem (nemecké filmy sú mi strašne proti srsti). Ale táto záležitosť bola teda dosť drsná a krutá. Škoda, že to malo takú krátku minutáž (aj keď 110 min. je pre film typických), keďže sa tam dalo riešiť toho viac, hlavne sa mohli viac sústrediť na postavu učiteľa. Ale celkovo to hodnotím kladne, rozhodne neľutujem, že som si to pozrela. Posledný cca. 25 min. je skvelých a koniec ma prekvapil. Vždy som tvrdila, že experimenty by sa nemali vykonávať (hlavne tie na ľuďoch). A hlavne tie, ktoré vyzerajú úplne neškodne.

Láska nebeská (2003)

Je jedno koľkokrát tento film vidíte, stále má svoje čaro a radí sa k mojim najobľúbenejším. Videla som ho už asi 10-krát, no Vianoce bez neho si neviem predstaviť. (A asi ani leto, keďže je teraz august). Zas a znova sa mi potvrdilo, že milujem "divný" britský humor a vianočný Londýn.

Jane by Design (2012) (seriál)

Milý seriál. Hoci to nie je nič nové a originálne, ale je to taká oddychovka. Sympatický herci a skvelá hudba. A navyše sa mi páči hlavná postava, čo sa mi až tak často nestáva.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Priznám sa, že ma tento seriál moc nezaujal, ale možno som iba zaujatá, keďže v ňom hrá Jennifer Morrison a tú ja fakt nemusím. Ale aspoň za rozprávkové bytosti (Snehulienka, Princ Krasoň..) dávam dve hviezdičky a seriál má aj v neposlednej rade pekný a originálny príbeh. No, možno to ešte prehodnotím a vrátim sa k nemu. Keď mi pohľad na "Cameronku" nebude proti srsti..

Upíří deníky (2009) (seriál)

Tento seriál mám rada a hotovo!! Aj keď je to teen seriál má niečo do seba a myslím, že sa stále každou jednou epizódou zlepšuje a zlepšuje. Len nechápem stále tie súboje medzi fanúšikmi dvoch bratov. Veď sa dajú mať radi obidvaja, nie?

A.I. Umělá inteligence (2001)

Jeden z najkrajších filmov vôbec. Chápem, že sa to niekomu nemusí páčiť, keďže je to zložitejšie dielo, ale každý musí úznať, že film Umelá Inteligencia má naozaj krásny a citlivý príbeh. Teda dúfam, že som pochopila dobre, že ten chlapec sa naháňal za láskou matky pretože aj on ju miloval, a nie preto, že tak bol naprogramovaný..

Druhý život (2011) (seriál)

Na slovenské pomery je to podľa mňa až moc dobré. S takým Panelákom sa to nedá ani porovnať..

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Pretty Little Liars je presne ten typ seriálu pri ktorom sa nevyhnete pocitu trápnosti, ale aj napriek tomu vás niečo stále tlačí to pozerať ďalej a ďalej.. Niektoré postavy sú strašne nesympaciké, ale našťastie je ich aj tam pár, ktoré sa vám budú pačiť a budete im držať palce. (Napríklad zo začiatku som nemusela Hannu, ale teraz je už Ok, ale napríklad pán Ezra je strašne na nervy idúca postava a začínam tušiť, že tam niečo nehrá). A ešte jedno moje zbožné prianie - "Len nech to nemá x-sérií, lebo by som si asi niečo urobila". :D A inak, nepríde vám, že je v tomto seriáli každý až moc krásny a dokonalý ?? Edit: Ok, prihadzujem jednu hviezdičku. Tá naháňačka za "A" ma začína baviť viac a viac. :D

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z mojich najobľúbejších seriálov, na krorý som naviedla aj moje dve mladšie sestry, ktoré tvrdili, že je to konina :) Ale časom pochopili čaro Teórie Veľkého Tresku a teraz ich od toho nemôžem odtrhnúť. A všetky "milujeme" Sheldona.

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch mám uložené čerstvo v hlave, keďže som sa na to dívala tento víkend. Emily Browning mám naozaj rada a už dlhšie som si to chcela pozrieť, aj keď to nie je rozhodne žáner filmu, ktorý by som vyslovene "mohla". Prvých cca. 10 minút filmu je skvelých. Sweet Dreams dokonalé(!), atmosféra krásne temná.. A potom to príde! Príbeh sa začne uberať niekde do neznáma a celé to pôsobí ako taká "hatlanina" žánrov. Ako celok je však SP celkom vydarená záležitosť. "Bojové scény" síce prídu časom opozerané, ale stále je to vizuálne na vysokej úrovni a tie zvyšné scény už nie sú tak podstatné. Na filme som hľadala iba pozitíva a nakoniec som dospela k názoru, že to nebola až také zlé, ale očakávala som viac. Veľké plus má film vďaka skvelej hudbe a ešte "skvelejšiemu" Oscarovi Isaacovi. + Záver filmu je celkom prekvapenie. Teda aspoň pre mňa bolo.