koval45

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.10.2020  16:45

Zase po delší době sem dostal chuť kouknout na nějakej starší americkej kousek a tohle byl teda slušnej cvokhaus, ale docela mě to bavilo. Zas na druhou stranu, pokud je nejslabším článkem filmu jeho hlavní motiv, není to asi moc dobrá vizitka. Jednak telefonáty neznámého stalkera totiž nejsou vůbec děsivé, spíš trapné a hlavně se to strašně táhne. A taky jeho identitu jde snadno odhadnout, takže efekt je nulovej. A co s hororem, kde nefunguje napětí? Tady nezbývá, než si užít tu zvláštní psycho atmosféru a všudy přítomnou podivnost. Ať už za to může vhodná hudba a zvukové efekty, uzavřený prostor kde se děj odehrává, navíc absence komparsu, celé je to v podstatě jen o pár hercích, (ne)kvalita kopie tomu taky ještě dodá grády. No a výsledný mix mě celkem zaujal.

• 14.10.2020  21:36

Tak už mám za sebou čtvrtý film od trash mistra Polonii. Land Shark pořád zůstává tím nejlepším, co jsem od něj viděl, ale pořád mě to nepřestává bavit. Sice je to strašně trapná amatérská hovadina, jenže i na ty mám občas náladu, když potřebuju vypnout. Prostě taková nizkonákladová variace na planetu opic, co natočí parta kamarádů ze srandy po víkendech. Nic víc, nic míň. Vesmírné lodě ala Ed Wood pobavily, jinak celkově dost slabota.

• 11.8.2020  20:35

Služba vlasti zavála Chipa Hardestyho do všech koutů světa, prostřednictvím jeho vyprávění i diváka a my tak sledujeme rozmach FBI v průběhu let a zároveň osudy jeho rodiny. Obě linie se dobře doplňují a celkově je to hezky a poctivě natočené. Nechybí napětí, akce a taky dost pomáhá částečně epizodické dělení (hodně mě bavil hon na komouše a vyobrazení indiána jako ropnýho barona celkem překvapilo), protože pocitová délka je daleko kratší než ta opravdová a já se po dvou a půl hodinách skoro divil, že už je konec. No a taky je fakt, že Jamese Stewarta já mám dost v oblibě, takže i kdyby mi předčítal manuál k toustovači, byl bych nejspíš spokojenej. Ale tenhle film má co nabídnout, tak by se snad mohl líbit i ostatním.

• 14.6.2020  10:50

Škoda, že jsem se k filmu dostal až teď - vidět ho před pár lety, kdy jsem nadšeně sjížděl jeden turkishtrash za druhým asi bych si to tehdy užil víc. Takhle už mě tady nemá moc co překvapit. Zadní projekce při létání jsou hrozivě špatné, vystupování hlavního hrdiny totálně toporné a nejvíc to vynikne při bitkách, úvodní pohled do vesmíru obstarají vánoční ozdobičky... I přesto mi přišlo, že je to trochu líp natočené, než další podobné kousky. Na druhou stranu je tam ale strašně málo vyloženě zábavných momentů, na to jak je film krátký. Příště chci víc vlaků a gilotin!

• 26.5.2020  23:35

Je holt znát, že režisér Gaburro kromě tady toho žlutého kousku je známý spíše svými komediemi. Odlehčující linka s komisařem - nadšeným rybářem mi totiž přišla z celého filmu zvládnutá nejlépe, to ostatní zase tak přesvědčivé nebylo. Na to jak je to pěkně a zručně natočené, tak ten film prostě nabídne strašně málo. Když už zasadili děj do prostředí modelingu tak se to dalo využít víc a lépe, hudba slabá a na giallo celkově málo atmosférické. Ale líbila se mi hlavní herečka a pozdně osmdesátkový styl mě bavil.

• 2.5.2020  21:23
    Corona Zombies (2020)

Snesu hodně, ale všechno má svoje meze. Tohle není nic víc než obyčejnej parazit. Slepenec ze sotva 10-ti minut nově natočenýho materiálu (jedna herečka v interiérech) a dvou existujících filmů, předabovaných a setříhaných tak, že to kupodivu nějak drží po hromadě a vzniklo tohle podivný cosi. Ale snažit se vydávat to za komedii a ještě mít tu odvahu se pod to v klidu podepsat, to bych na rozdíl od zůčastněných rozhodně neměl zapotřebí.

• 12.4.2020  20:23

Některým chlapům v krizi středního věku hrábne a pořídí si nový fáro nebo milenku, ale náš Buddy ne, ten chce dítě. Bez vztahu, bez ženský, tak prostě se svým kamarádem právníkem vypíšou výběrový řízení na náhradní matku. Údajně to má být komedie, ale koukat hoďku a půl na tohle nebo do prázdný zdi je zábavný asi tak stejně. A to jsem si původně myslel že by to mohlo být zajímavý, protože hlavní hereckou dvojku mám celkem rád a zahráli to v pohodě. Burt je bourák a tady jsem ho teď vlastně poprvý slyšel bez dabingu. Jenže to je všechno houby platný, když je film natočenej tak nějak mdle a bez nápadu, že mě osudy těch postav nakonec vůbec nezajímaly. Jediný co se mi opravdu líbilo, byly panoramata New Yorku.

• 4.4.2020  18:55
    Pavouci (2000)

Kámo, tak tohle je ale celkem dobrej film i přes solidní umístění ve sračkoidním žebříčku. Už samotná doba vzniku je výhodou. Bejt to točený dneska, tak je to celý utopený v digi bordelu s bandou pitomejch postav. Tady ne. Je to poctivý, svižný monster movie s dostatečnou dávkou krve a slizu a fakt hodně velkejma pavoukama. A sympatický obsazení (na béčko) k tomu, takže prostě fandíte, aby to těm osminohým parchantům pořádně nandali.

• 2.3.2020  17:47
    Repligator (1996)

Nepovedené armádní experimenty s teleportací mění vojáky na vojandy a nakonec v ještěry... Zase jeden z těch filmů, co na papíře vypadají celkem slibně a ve skutečnosti je to taková kravina, že by se jeden zcvoknul. Ne že bych byl zklamanej, já kravinu čekal, ale i trash může bejt zábavnej. Tohle moc neni. Stylem bych to přirovnal ke kouskům Jima Wynorskiho z té doby, jenom trochu nudnější a pitomější. Nejvíc mě nakonec bavilo přehrávání některých herců a výskyt polonahých vojaček je naštěstí dostatečnej, abych udržel pozornost až do konce. Ale šlo to líp.

• 4.1.2020  20:14
    Clownado (2019)

Kombinaci hororu, tornáda a klaunů jsem prostě nemohl odolat a doufal v zábavnou kravinu. Ale nestálo to za nic. Klauni jsou tady něco mezi chirurgem amatérem a řezníkem, no prostě jatka, takže mi bylo místy dost šoufl. Jinak nic co by stálo za řeč - slabota herecky i dějově. Taky to nemuselo být tak dlouhé. Ale zas je pravda, že tu nebylo nic vyloženě otravného, jak bych u odpadkovýho filmu čekal (debilní klišé situace, nelogické chování) a postavám jsem mohl celkem v klidu fandit. Nakonec jsem vlastně i takovouhle příšernost zkouknul rád, člověk si pak aspoň víc váží těch dobrých filmů.

• 16.11.2019  19:25

Jo, ono by se snadno řeklo amatérskej odpad, takovýhle filmy se odsuzujou hrozně lehko. Ale když máte trochu nakoukáno, víte co od filmu s takovým názvem a obsazením přibližně čekat, tak byste se mohli bavit aspoň trochu. Já osobně bych uvítal víc akce, míň silikonu a taky kdyby vyprávění neskákalo po časový ose jak šílený. Takovej Andy Sidaris by to svýho času natočil ve větším a stylovější, ale tohle taky ujde.

• 16.10.2019  21:30
    Killer Sofa (2019)

A já se tak těšil, na jakej parádní trash jsem to zase narazil a ono nic, plakát klame. Ale nakonec docela fajn překvápko, nenapadlo by mně, že někdo udělá film o vraždícím gauči na vážno. Teda relativně - komický momenty to má. Plusem jsou neokoukané tváře, ale ten děj byl na mně moc překombinovaný, až jsem se v tom čarodějnicko démonickém mixu trochu ztrácel. Každopádně natočený je to tak zručně, že jsem při sledování radši nenápadně, po očku kontrolovat ten můj nábytek, jestli taky nezačíná blbnout, ale zatím dobrý no.

• 12.9.2019  19:15
    Botostroj (1954)

Fascinující i odporný film zárověň. Vrchol pro mně byl, kdy postavy nadšeného Bessera a Řehoře s jelimánkovským výrazem na schůzi opěvují Sovětský svaz a zdůrazní, že hlad a bída tam není. Tohle říct vzhledem k dobovým souvislostem je prostě hnus. Ale na rozdíl od podobných propagandistických kusů je tenhle filmařsky a především herecky velmi přesvědčivý (bohužel). Jako kus historie a studijní materiál je to úžasná podívaná, proto tak vysoké hodnocení.

• 22.8.2019  20:11

Vzhledem k negativním ohlasům jsem byl zvědavej, jak moc špatný to bude, ale nemyslím si že by to byla úplná hrůza. Ať si filmoví kritici brečí nad nelogičností a dírami ve scénáři, vidím to tam taky, místy je to fakt debilní - tak moc, že bych to od filmaře Michálkových zkušeností nečekal. Takže jsem se tak z půlky bavil na účet tvůrců a teprve z té druhé doopravdy (hlavně zásluhou hereckého obsazení - chlapi tam typově dost sedli a hrajou dobře). Navíc sem rád za jakýkoliv pokus o českou žánrovku a nakonec i ta celková divnost se k filmu hodí. Jak normální může být příběh o trotlovský militantní skupince?

• 10.3.2019  21:56

Když si vezmu, kolik emocí, zážitků a radosti mi hudba Queen dává, tak ve srovnání s tím je tohle úplná sračka. Všecho tu působí tak směšně a pozérsky. Vůbec v tom sletu představených epizod nevidím ten bombastickej epochální příběh, který jsem zrovna u Queenů čekal. Jak mohli z tak silnýho námětu natočit takovýho chcípáčka? Proč se to tolik líbí? A jakej obrázek si o skupině odnese někdo kdo je před filmem vůbec neznal? Podivná chronologie tomu taky moc nepřidá, protože ve výsledku ten film prostě místy lže. A je to škoda, zrovna Freddie měl dost zajímavý život aby si filmaři vystačili "jenom" se skutečností. Ale zase když si uvědomím s jakými těžkostmi film vznikal, múžeme být rádi, že to dopadlo aspoň tak. A nakonec se mi z toho všeho nejvíc líbil výkon Ramiho Maleka, kterýho jsem se paradoxně ze začátku dost obával.

• 27.1.2019  19:05

Takže, milé děti, tohle je absolutní špica. To je jak kdybych koukal na starou akční pecku, na kterou se zapomnělo, potom jí našli zaprášenou někde na půdě a až teď vydali. Ten styl, nadšení tvůrců je cítit a mně se celou dobu vybavovalo Jacksonovo Bad Taste, i když teď asi srovnávám nesrovnatelné. Každopádně je to megazábavná, krvavá řežba nabitá akcí a taky naprosto parádní pocta klasikám 80. a 90. let. Je tady asi tak milion inspirací a narážek, takže to můžete pojmout jako poznávačku všech citovaných bijáků (Komando, Highlander atd. uvidíte sami). Zároveň je to sám o sobě fungující film, rozhodně to nejde odbýt jen jako obyčejnou parodii. Mám prostě radost a další film od téhle bandy chci co nejdřív.

• 5.1.2019  09:01
    Land Shark (2017)

Čelisti jsou sesazeny z trůnu, teď vládne Lendšááárk! Fakt nádhera tohle veledílo, takhle kouzelnej film jsem už dlouho neviděl. Zmutovanej žralok který vrčí, funí, bez problémů se pohybuje po souši a masakruje všechny, co mu stojí v cestě - to prostě musíte vidět. Jasně, celé je to naúrovni nadšeného amatérismu, ale když výsledek působí tak sympaticky proč ne. Když začali důležitě pracovat se žraločím lokátorem, což byl jen ovladač od rc auta a ani se to nesnažili nijak zamaskovat, to už jsem fakt odpadával smíchy... A celkově tu cesta, kterou se tvůrci vydali já cením, protože v dnešní době, kdy hnusné digitální efekty dělá kdejakej moula, tak tady použili úžasnou maketu žraloka a poctivou umělou krev. Prostě paráda.

• 27.12.2018  03:00

Už jsem to viděl potřetí v rozmezí pár let a zdá se mi to čím dál víc horší a teď aktuálně je můj nejsilnější dojem z filmu čirá nuda. Nevim no, já měl s Craigem, jako Bondem vždycky problém a potom, co převzal štafetu, nestojí to za nic. Chlápka s vizáží ruskýho bitkaře jako 007 já prostě neberu, to mi nikdo nevymluví. A taky mi vadí, jak je to vlastně stejná blbina, jako starší bondovky, jenže na rozdíl od nich je to podané smrtelně vážně. Takže to pak ve výsledku působí stokrát hůř. Bez nadhledu, bez humoru, bez ikonického přebírání výzbroje od Q, bez ... ach jo. Chápu, že se chtěli posunout směrem k větší reálnosti ala Bourne, ale nefunguje to ani se mi to nelíbí. Prosím, klidně si točte vážnější špionážní filmy, já na ně taky rád kouknu, ale neříkejte tomu bondovka.

• 10.12.2018  21:29

Čekal jsem všechno možné, jen ne, že se budu nudit. Oproti ostatním tureckým šílenostem, co jsem viděl, tahle totiž nenabízí nic převratného, zábavného nebo nového. Snad jen to, že tureckej batman není žádnej extra bojovník, ale pěknej prasák. Ale aby to udělali pořádně a natočili porno verzi to ne, lajdáci... A jak jinde fungují směšně přehnané rvačky, nebo vykradený soundtrack, tak tady ani náhodou. Štěstí, že je to tak krátké.

• 24.9.2018  18:08
    Taxi 5 (2018)

Zatímco v původním Taxi byl světáckým borcem rekrut z lidu a polda za nešikovného troubu, tady je to přesně naopak. A protože mně tohle prohození rolí zajímalo, dal jsem filmu šanci, i přesto, že předchozí režisérův počin ve mně vyvolával dávivý reflex. Tohle je možná o kousek lepší, možná. Ale já si prostě nemyslim, že je dobrej nápad dosadit do oblíbené série (pravda dávno za zenitem) panoptikum šílenců a čekat úspěch. Daniel s Emilienem byli sympaťáci, jenže tady jsou postavy, včetně hlavní dvojice, jen takové trapné karikatury. A pokud to chtěli natočit jako parodii, tak to šlo udělat mnohem líp. Škoda, Besson by měl pečlivěji vybírat, komu svěřuje svoje značky.

• 3.9.2018  18:59
    Alien Zone (1978)

Potíž s povídkovými filmy tohoto druhu, bývá často jejich nevyváženost a nevyhnul se tomu ani tento. První dva příběhy mně vůbec nebavily. U prvního s protivnou učitelkou jsem se nemohl zbavit dojmu, že jsem to viděl někde jinde daleko lépe zpracované a druhá část s úchylným fotografem, to byla hlavně trapnost a nevyužitý potenciál. Jenže jak se film přehoupne přes polovičku, nabídne netradiční příběh o detektivech, zpočátku tak přátelsky naladěných... a v poslední části má jeden chlápek prostě den blbec. Celé je to nenuceně pospojované linkou vyprávějícího hrobníka, který teprve nabídne závěrečné finále... Rozjezd byl tedy hodně rozpačitý, ale nakonec se to povedlo.

• 30.7.2018  20:08

Ono to objektivně asi není zas tak špatné, jak napovídá moje hodnocení, ale s tímhle filmem jsme se zkrátka nějak minuli. Paradoxně bych to nejspíš přijal líp, být to nějaká tuctová americká blbina, ale takhle jsem jen zklamaný z toho, jakej nevkusnej hnus se dneska může vydávat za francouzskou komedii. Takže jsem se předevím snažil rychle zapomenout a to zas klaplo dokonale. Film jsem viděl včera a pamatuju si jen, že se odehrával většinou v Thajsku, vyskytovalo se tam dost agresivních liliputů a celý to bylo dost pošahaný.

• 27.6.2018  20:26
    Blood Debts (1985)

Nepodceňujte kníratýho tatíka, mohlo by se vám to šeredně vymstít! Filipínský akčňák z osmdesátek je pro mě vždycky záruka čiré zábavy a naštěstí se pravidlo potvrdilo i tentokrát. Jasně, je to béčko jak vyšitý. A pokud jste zvyklí na Bergmana a Felliniho, tak spíš zetko. Zárověň je to ale tak sympatickej a snaživej počin, že ho zkrátka musíte mít rádi. A hodně dnešních filmů/filmařů by si z toho mohli vzít příklad, jak natočit zábavný, nekomplikovaný biják s motivem pomsty.

• 27.5.2018  21:01

Já mám rád tenhle druh filmů, kdy se obyčejný člověk nechtěně stane součástí vražedných intrik, případně se třeba zaplete do špionáže, jenže na tohle je mistr pouze jeden. Alfred Hitchcock. A to se může Woody klidně stavět na hlavu, na něj zkrátka nemá. Na druhou stranu tento film je spíš taková pocta než snaha o nějakou nápodobu, takže to beru. Docela mi trvalo, než jsem tomu přišel na chuť. Hlavní dvojka - vystrašený, zmatený ňouma a mírně otravná panička, to nejsou postavy kterým bych nějak fandil, ale nakonec si mně získali, navíc Alan Alda byl super. Taky pobavilo překvápko ve výtahu a hovory typu: "Ať už to udělal kdokoliv, musel být pořád v tom pokoji, když jsme tam byli. Asi se schovával ve skříni." "Hlavně mi to nezapomeň připomenout než půjdu spát, to mi prospěje." Obvykle nejsem příznivcem citací vytržených z kontextu, ale tady jsem si dovolil malou výjimku, protože ty dialogy, to je jedna perla za druhou...

• 22.4.2018  11:09
    Hei ying (1967)

Tohle byl pro mně tak trochu výlet do neznáma, protože s hongkongskými filmy (kromě Jackieho Chana) zatím moc zkušeností nemám, ale můžu říct, že se mi film líbil. Je to taková příjemná variace na špionážní/bondovské téma. Ne že by se jednalo o nějakou prvoplánovou napodobeninu, ale jede to na podobné vlně tradičního šedesátkového spy movie. Má to poměrně jednoduchou zápletku o infiltraci nepřátelské organizace, pohodové tempo příběhu a plusem je samozřejmě exotické prostředí. Za mě spokojenost.

• 11.3.2018  11:31
    Pokoj (2003)

Víte, já docela uznávám kultovní status, který tenhle film má, protože chápu, že pro někoho může mít svoje kouzlo. Podobně jako pro mně má kouzlo film o vraždícím sněhulákovi. Ale na tohle veledílo se fakt moc koukat nedalo a jediný pocit, který se mi při vzpomínce na něj vybaví je ten pocit trapnosti při sledování. Mnohem víc mně ale bavilo pročítat ty šílené historky z natáčení a taky film o filmu - tedy Disaster Artist.

• 12.2.2018  20:37

Tedy to je síla, ještě, že film trvá jen hodinu. I tak ale nabízí dostatek zážitků. Jen tak namátkou - naprosto vyšinutě zahranou čarodějnici se suprovou vycpanou kočkou na rameni, podivná baletní čísla příšer, víl a zvířat a v roli Mařenky nevzhledná otylka. Jestli si lámete hlavu nad tím, kdo ji mohl obsadit, vězte že je to dceruška pana režiséra. Jako film to opravdu za moc nestojí, ale jako adrenalinový zážitek to funguje dokonale. Pokud tedy chcete zjistit, co všechno vydržíte, tak směle do toho.

• 19.12.2017  19:16

Nechci tady rozepisovat sáhodlouhé rozbory. Jen bych rád podotknul, že je fajn kouknout na takovýhle poctivý brak. Zvlášť v dnešní době, kdy filmu vládne digitální balast, supermentálové a všemocný green screen, tak je to příjemná změna. Pokud máte chuť na stylový a nápaditý film se sympatickou partičkou desperátů, krvežíznivými upíry a litry krve, můžu tento kousek vřele doporučit.

• 11.12.2017  19:20

Tak konečně jsem po dlouhém odkládání viděl tento neblaze proslulý masterpiece a je to opravdu tak šílené, jak se všude píše. Schválně si představte situaci, kdy se ocitnete v boji se zuřivým červeným medvědem, holýma rukama mu urvete obě tlapy a s těmi ho posléze seřežete k smrti... že je to na vás moc? Tak to na film radši nekoukejte, protože tohle je jen jedna z mnoha perliček, které se zde nachází. Vykradený soundtrack, zombie, příšery, kostýmy jak od divadelních ochotníků, absurdní bojové scény, moje nejoblíbenější pasáž z "tréninku" hlavních hrdinů, kdy skáčou na trampolíně a buší do skal a kamenů, jak smyslu zbavení a mnoho dalšího. Málokdy se u filmu směju nahlas, ale tady to prostě nešlo jinak, zkrátka absolutní výmaz. Věděl jsem sice, s čím mám počítat, protože takovéto turecké šílenosti už patři delší dobu mezi moje oblíbené, ale i tak mě to bavilo. Jen je škoda, že podobné filmy z této kategorie se netěší zdaleka takové pozornosti jako tento, na druhou stranu vzhledem k inspiraci Star Wars se asi není až tak čemu divit.

• 5.10.2017  18:41

Ach jo, já chtěl vidět nadupanou akční parodii ve stylu 21 Jump street a místo toho jsem dostal tenhle nezáživný paskvil. Není to akční ani vtipné, hezounek Efron nebaví, rádoby hlášky nefungují, camea Pamely (neukázat jí v plavkách je na žalobu) a Hasselhoffa nevyužité a hlavně stupidní, mohly je líp zakomponovat do děje. Kdyby to snad bylo alespoň trapné, tak z filmu zůstane nějaký dojem, ale takhle zbudou jen kočky v plavkách a sympaťák Rock a je to škoda, dalo se z toho vytřískat daleko víc. Opravdu je skoro až fascinující, jak je ten film prázdný... Seriál jako guilty pleasure kdykoliv, tohle nikdy víc.

<< předchozí 1 2 3 4