Mylouch

okres Praha
rolling stone

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 21.11.2017  19:07

Heroické člověčí typy v zamrzlém světě bezčasí na okraji moderního rozvoje, nostalgie a pábitelství, silnice jako zavedený filmový symbol společenské změny. Enricův oblíbenec Reggiani, hlavní hrdinka Zoé Chauveau (zde neuvedená) jako požehnání každého filmu.

• 9.11.2017  14:37

Přesný obraz dnešní společnosti, v níž se specialisté pro suboptimální řešení ve všech oborech spolehlivě dopracují k tržnímu výsledku a všem zbývá jediné: přesvědčit sebe sama, že víc žádat ani nemohli. Příběh rozjitří samozřejmě nejvíce čekatelky na životní štěstí a jejich maminky, ale celkově se hlavně jedná o povedenou komedii s velkou porcí nápadů, snažících se ze situačních zmatků vytěžit i konverzačně. A to je nejcennější rovina filmu, která si mainstreamového diváka (a v neposlední řadě i vlastního marketéra či distributora) podmaňuje vyprávěním s nadhledem, nad kterým on sám v běžném životě ohrnuje nos. Vždyť i tou nejhnusnější postavou filmu (ve kterém se ale všem výborně obsazeným postavám dostane závěrečného vykoupení) je nakonec ten nejlíbeznější z nejoblíbenějších.

• 7.11.2017  16:17

Drama mezi Čonkinem a televizními Zpívánkami. Umělecky nepřesvědčivé, po umělecko-řemeslné stránce juvenilně nedotažené.

• 25.10.2017  19:39
    Kvarteto (2017)

Sympatické zpracování příběhu z města, které se znalým nenápadně ukazuje v typických detailech. Herecké výkony poměrně dobře následují kvalitu rozpracování jednotlivých postav, z nichž v té klíčové exceluje Plesl. Film patří do kategorie "divadlo na plátně" s průvodními neduhy, hloubka kvartetní lidské ne/souhry sice nedosahuje úrovně Intimního osvětlení, ale zvolený druh humoru je v české filmové tvorbě milým osvěžením a od televizní tvorby urazil Krobot kousek cesty. 3-4*

• 16.10.2017  16:21
    Polednice (2016)

Film o návštěvách, grilovačkách a zatmění - slunce @ seno. Příjemný pokus o rozpracování klasického tématu s atmosférickým potenciálem, který bohužel zadrhává na nerozpracování motivů a detailů s epickými možnostmi pro současný příběh v rozsahu celovečeráku, na menší zkušenosti s vedením herců, citem pro rytmus a občasné angločeštině i dalších aspektech. Naprosto ovšem v koncepci chybí možnost ztotožnění s pocity postav, které jsou pojímány objektivním pohledem kamery. Prostě koncept HBO. Místy hezky civilní herectví Ludvíkové. 2-3*

• 12.10.2017  13:06

Buržoazie, chtíč, Schopenhauer a záchodky. Odosobněné divadlo pro "náročného televizně univerzitního diváka" v teenagerovsky autorském přístupu, který asi nemá být zrcadlem měšťáctví ani revolučnosti, inspirace Mechanickým pomerančem, asynchronní postsynchrony jsou asi ryze konceptuelní, zvukové orgie ? - hm, lkavost hudby sice patří do zcela jiného rámce, ovšem od výpravy a kamery je možné se ledacos přiučit. "Zatkněte tu vánočku !"

• 10.10.2017  09:09

Vizuálně hezky sjednocený celek, který divákovi nabízí jednu z podob mýtu Topol, založenou na malosti vypravěčů. Z výsledku pak asi divák, který si v sobě nenese svůj topolovský příběh založený na vlastní zkušenosti s ním nebo jeho tvorbou, nepochopí, co by mohlo stát za nápadem točit o něm dokument ... leda že byl takový skoro dnešní emo ztracený ve velkym světě. Překvapivě kvalitní záznamy z Vojáckých vystoupení. 2-3*

• 6.10.2017  17:14
    Furiant (studentský film) (2015)

Ve studenstkém žánru jeden ze špičkových výtvorů spojující kvality scénáristícké i režijní, kulturně historický nadhled a hravost.

• 6.10.2017  15:26
    Requiem (1982)

Oslava ženské čtvrtky (přičemž i půlky jsou solidní), kterou u nás máme z těchto dob spojenou s bohyní Jarmilou. Lyrický příběh rozmotávaný ze spleti časových rovin v italském stylu, dnes spíše zastaralý film. Některé epizodky připomenou či přímo odkazují ke Kunderovu/Jirešovu Žertu. 3-4*

• 5.10.2017  12:35
    Smyčka (studentský film) (2014)

Ale proč ne ještě trochu filmovosti ? "Spoutej mě do lasa svých plavých kadeří,uvaž mě na řetěz těch zlatých loken, ... dej mi pár okovů a já ti řeknu jaký jsi." Zkrátka: něco dělejte a ona si bude myslet, že to chtěla.

• 5.10.2017  10:40
    DK (2013)

Filmařsky pestré i přehledné a příhodně chladné ohlédnutí za životem s chronicky nemocným člověkem á la velikánem, kterého neznalo ani nejbližší okolí a o jeho osobnosti si stejně jako distributor filmu spřádalo stejné teorie jako on sám o své tvorbě

• 3.10.2017  13:20

Wendersův pokračující dialog se zásvětím. Města, ženy a muži, jazyky, pocity, umělecká prostředí, pronásledování, posedlosti, předkové, fotoaparáty a šípy, cena života. To všechno ztvárněné invenčním filmovým jazykem těžícím z různých tradic, kameramanský Lustigův talent, občasná trivialita dialogických scén (která celku neslouží stejně mysticky jako u Lynche). Vizuální kvality jsou umocněny kontrapunktickými předěly současné hudby. Příjemně wendersovsky transcendentní, moderní FILM pro diváky mimo střední proud. "Smrt je šíp, vystřelený na vás z budoucnosti". Sc. + Norman Ohler

• 3.10.2017  10:20

Žánrovka, příjemně obohacená o řadu inteligentních nápadů nad rámec série South Park a inspirovaná klasikou. Prezidentská hořká a aktuální parodie potěší.

• 2.10.2017  19:45
    Wind River (2017)

Atraktivní prostředí, silné postavy a kupička multikulturního humoru, která rozprostírá portfolio výrazových prostředků i za hranice dnes běžně vídaného. Příběh odvyprávěný bez zcizující úporné snahy, který mi nejen zasněženou atmosférou připomíná Lidskou skvrnu

• 2.10.2017  17:44

Podrobnější než obvyklý popis událostí, které předcházely podpisu Mnichovského paktu s krátkou platností a velkými důsledky. O roli "osobností" v dějinách.

• 10.9.2017  12:42

Od prvního shlédnutí v dobách žánrem nepřesycených jedna z mých srdečních záležitostí. Spojení thrilleru s osobním vyjádřením ztracenosti v cizím městě a řešením vážné životní situace, do které se hrdina zaplete.

• 27.4.2017  16:44
    Velký klid (1968)

Zběsilost na sněhu. V českém znění na DVD téměř nehodnotitelný celek, z něhož vyplyne hlavně kvalita výpravy, režie s kamerou jsou na společně vlně ale daleko pozadu za scénou zdaleka nejen vinou dobového trendu natáčení. Asi 2(-3)*

• 26.4.2017  09:38
    Libido (1967)

-"Tatínku, cos to tu vyváděl ?" - "Chtěl jsem se jen přesvědčit, že jsem naživu." Na můj vkus trochu okatě psychoanalýzou ovlivněný scénář, který naplňuje patřičná schémata až k závěrečnému propojení motivů.

• 6.4.2017  12:52
    Křídla (1966)

Dnešní masový divák ale především ani současný scénárista asi nebude vědět, o čem tenhle film má být, ale právě proto je ještě po 50 letech sonda do okamžiku v životě jedné obyčejné ženy tak živá. Symboličnost vyprávění, spektrum životních situací, výtvarné polarity, silné vyvrcholení.

• 5.4.2017  12:57

Setkání horalů a filmařů při spolupráci, ve které jedni řemeslně výrazně pokulhávají. Řada výborných formálních nápadů.

• 4.4.2017  19:26

Nostalgie a radost v prostředí umělecké školy - filmařská češtinka par excelence z rodu Intimního osvětlení. Neherecké elity plus Šmeral a Hálek (velká role Brejchové, nenápadně silný Sýkora a dědouškové si s rolemi pohrávají jen to jiskří).

• 3.4.2017  13:35

Probouzení obyčejné chlapecké touhy po županu s peřím a procházkách pustým francouzským parkem. hudba: Francis Seyrig. Asi 2-3*

• 3.4.2017  13:04

Standardní čechovská detektivní kvalita se solitérními postavami, hereckými typy (včetně návratu Nového), požehnaným Šmídou a lehkým humorem.

• 3.4.2017  12:43

Příběh vycházející z nezvykle psychologicky poučeného námětu, kterému je titul českého distributora důstojným dovětkem. Zřídka vídaná výtvarná kvalita kresby a malby (+vermeerovská maminka) nebo animace sloužící metaforickému příběhu nemá úplně rovnocenného partnera v kameramanském stylu civilních scén, režisérovi bych pak přál spolupracovníky pro vypracování scén reálného světa tak, aby dokázaly přenést emocionální naléhavost v akcích i v dialogických pasážích. K hrdinovi není lehké pocítit sympatie, o to víc potěší záblesk jeho úsměvu ve chvíli katarze. Třetinu filmu může být divák na pochybách jestli není o pár let starší než cílová skupina, ale výsledek dokáže přesvědčit o opaku. Mnohovrstevnatý film o netvorech našeho nitra se sdělením pro diváky s různorodým zaměřením. Spojení projekce čsfd se setkáním s pracovnicemi domácího hospice Cesta domů bylo obohacujícím umocněním celého filmového zážitku.

• 27.3.2017  17:13
    Duel (TV film) (1971)

Remake Toma a Jerryho pro dospělé se sugestivním budováním atmosféry a s vůní oktanů.

• 8.3.2017  16:05

Velká evropská klasika se spoustou drobných postřehů, které budou povědomé agroromantikům všech zemí tohoto kulturního okruhu. Právě v téhle dodnes živé komedii bych hledal inspiraci pro Kodýtkovu detektivní kancelář, pro velkou pošťáckou roli Kozderkové ale i pro Dědečka automobila.

• 7.3.2017  13:46
    Večírek (1968)

Překvapivě lehce zvládnuté zpracování něčeho tak trapně důvěrně známého jako je večírek s dobrou společností, zde v duchu pohrávání s britskou koloniální minulostí. Řada drobných inspirací pro Svěráka se Smoljakem, filmařská sebranka, vystavěné gagy, swingující Ej uchněm, lakonické "Zachraňte její šperky, zachraňte obrazy".

• 27.2.2017  16:06
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Nejcennější přínos série pro český film je, že hercům nabízí možnost zahrát si role, ne jen prezentovat svojí zavedenou škatulku.

• 21.2.2017  20:15

Něco mezi Bezstarostnou jízdou, instruktážním DVD o couvání, chvílemi za školou a tím nejprůměrnějším z MPFC. Cenná Deppova průprava na Piráty z Karibiku

• 21.2.2017  17:23

Gruzínští furianti v příběhu o lásce, cti a především obrovské radosti ze života. Á capellový muzikál světové třídy s nevídaně stoprocentními hereckými výkony. Drobné lyrické obrazové prostřihy jsou nejvyšší kameramanskou školou.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48