Malá mořská víla (1976)

"Tomu mořské víly nemusejí rozumět." Podmanivě temná záležitost s hrdinkou, jejíž oči jsou bez ohledu na hrozbu pěnivého konce stejně zvědavé jako němé rybí potvory vykukující z vody.. Vše dotvářejí velmi silné i průměrné chvilky ♫ Liškovy hudby ("Silný motiv, dramatický závěr"), které ovšem nejsou tím hlavním, co škodí temporytmu a tlumí hloubku prožitku. Někdy vám budu o moři vyprávět.

Olympijské příběhy (2004) (TV film)

Za ČR startuje pollertovská medailová fikce s politicky protřelým Štěpničkou.

Safari Expres (1976)

Na dobu vzniku slušně sarkastická komedie na účet západních turistů bohatého Severu z prostředí střetu kultur

Můj brácha má prima bráchu (1975)

"♫...skřípou gumy a ten, kdo to nejlíp umí ..." - Hrušínský pod vedením tutora lásky Pepy Laufera láme bariéry Libuščiny cudnosti. Etnografický výlet do života 70.let v koncertu otců Menšíka a Bláhy. "To není liga tohlento, to je labutí jezero." 3-4* Dnes nevídaná jistota řemesla

Marie Růžička (1994) (TV film)

Pouze odvyprávěný příběh, který si zakládá více na bohatosti výpravy než na herectví, s vypravěčem-klasikem R.Lukavským. Zajímavá etapa polistopadové televizní pohádky. 2-3*

Láska na inzerát (2005)

Romantická užitková záležitost o chvílích, kdy se mnozí z nás učí dívat na svět jinak. "Dva chlapi tráví odpoledne tím, že se dívají na Dr. Živaga. Něco tu nehraje !" Zralé ženství D.Lane a incestní téma po americku, ale naštěstí další kočka už je na cestě. Jemné vtípky prozrazují v našich krajích málo známou scénáristickou práci..

Čarovné dědictví (1985)

Příliš televizní pojetí pohádky s kouzelným artefaktem v hlavní roli patří zřejmě díky živému a ještě poměrně umírněnému hereckému pojetí slušné plejády herců (včetně hezkých dětských výkonů) k tomu lepšímu ze Zelenkovy tvorby. Škoda nevyužité možnosti pohádkových změn tempa vyprávění.

Přiložte životopis (1968) (TV film)

Hledání bludišťáků v Praze biblické. Jan se vrací na místa svých činů v aktualizujících vzpomínkách. "Já vím, co vím." Nenápadná, ale zcela originální televizní forma. "Proč bychom si předstírali, když je demokratizace."

Oblasti ptačí a lidské aneb Natura paradoxa (2006) (TV film)

Průvodce ptačími druhy v Čechách a jejich starostmi v provedení, které poučí a z diváka nedělá pitomce. Hvězdičku navíc za odborný casting 58 druhů a kameramanské zpracování filmových miniatur z jejich životů. Sc. a rež. Hošek

Paddy (1995) (seriál)

Přes únavně překotný spád děje bez dramatického zvolnění se díky civilnosti, podpořené nikoliv dokonalým ale nadprůměrným dětským dabingem (+ mistři Císler, Lipský, Kopecký), jedná o slušný seriál. Jen s výtvarným zpracováním a odpuzující ♫ písničkou se v silné konkurenci české klasiky nedokážu smířit. "Až jsem si z toho vykloubil brko a nemůžu pracovat."