Avengers: Endgame (2019)

Fantastické zakončenie dekády príbehov. Film si udržuje skvelé tempo, pomalé a dialógové momenty kontrastujú s akciou a vypätými situáciami. Postavy majú hĺbku, nadväzujú na neuzavreté udalosti z predošlých filmov, a to nesmierne uspokojivým spôsobom. Posledná polhodina dáva slovu "epickosť" nový význam. 99%

Mlha (2007)

Nebyť tých béčkoidných tvorov, bol by to pre mňa jeden z najlepších hororov vôbec. Koniec zdrcujúci. 85%

Americká krása (1999)

...alebo ako prekvapiť niekoho, kto si myslí že sa už prekvapiť nenechá. Hlboké, pritom jednoduché, smutné, no popritom veselé, a samozrejme, krásne. 100%

Černé zrcadlo - Železná vůle (2017) (epizoda)

Čím viac nad Metalheadom rozmýšľam, tým viac mu odpúšťam jeho chyby. Po prvom pozretí som bol zmätený, lebo to bolo niečo úplne iné. Metalhead nie je Black Mirror epizóda, to ale neznamená že je zlá. Silne metaforická a emocionálna jazda so skvelou kamerou, treba tomu dať ešte jednu šancu. Posledný záber zdrcujúci. 90%

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Nejaká vzbura sa nám tu uchytila v komentároch, kvôli veciam ktoré "nedávajú zmysel". Vo FANTASY seriáli. Psychor musí mať teraz vianoce, nakoľko sa tu našli ďalší super naštvaní, super cool a super "proti systému" tínedžeri, podobní jemu. Bol by som len zvedavý, či každý jeden človek, ktorý tomuto dielu dal 1* (čož je samo o sebe nezmysel, lebo žiaden seriál na svete nebol tak kvalitne a v takomto rozmere natočený) pri každom filme/seriáli chodí s lupou a hodinkami, a hľadá každú jednu nezrovnalosť v časovej línií. Áno, linky sa pohybujú rýchlo. Áno, niektoré veci nebolo možné stihnúť v určitom časovom období. Ale toto je dosť na to aby ste dali 1* perfektne natočenej, napínavej, emocionálne vyťaženej hodinke skvelého príbehu s úžasnými dialógmi, efektami a precízne vycibrenými postavami? No v mojej knihe nie. Ale ja narozdiel od vás nemám potrebu svoju menejcennosť za každú cenu kompenzovať "bojovaním" proti väčšine. 90%

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Veľmi potrebný seriál. Seriál, ktorý by mal vidieť každý. Seriál, ktorý skrýva veľa pravdy. Neskutočne pohlcujúci príbeh so skvelým scenárom, hereckými výkonmi a múdrou zápletkou. Psychológia postáv vycibrená na maximum. Pri "tej scéne" v poslednej časti som stratil reč, surová a deprimujúca. Veľké prekvapenie. 98%