Kolos (2016)

Pokud vás někdy zajímalo jak by vypadal Pacific Rim jako nezávislý film, tak je tohle pro vás jasná volba. 50%

Liga spravedlnosti (2017)

Au! Tohle bolelo, hodně bolelo! Tak nějak jsem čekal že to nedopadne pro film dobře. Že budou (skoro) všichni nadávat, prskat , hřímat že jsou ty Avengers prostě nej a DC se je snaží trapně napodobit bylo dost očekávaný a jasný. No, ale že se k nim přidám i já, to jsem fakt nečekal! Já! Já, zrovna takový odpůrce MCU. Teda většiny. A to jsem to DC měl radši. Jen se na to koukněte. Muž z oceli: skvělý. Wonder Woman: skvělá. Sebevražedný oddíl: nářez. Batman v Superman: no nejlepší to zrovna nebylo, ale přežít se to dalo. A tohle? Děj nic originálního, prostě tu máme zloducha co chce ovládnout/zničit náš svět a partu hrdinů co mu v tom chce zabránit. Takže něco o čem je každý díl Avengers. Jo, je to mínus protože začínám mít podezření že většina lidí (především pak redakce jedné nejmenované prima a cool televize) žije v přesvědčení, že před Avengers filmy podle komiksu prostě NEEXISTOVALY! To by tak nevadilo, letos jsem viděl už dějově větší paskvil (ahoj Covenante), ale 2 hodiny na film s tolika hrdiny (především když jen dva mají vlastní film) je celkem málo. Jakože dost málo. A ten konec? WTF a OMG v jednom. Ale když už, tak se na to alespoň pěkně koukalo, co!? Vždyť to stálo přece 300 mega! Tak to mělo pěkný efekty ne!? NE!? Ne. Bohužel. I Cesta do pravěku vypadá líp. No fajn to jsem trochu přehnal (ne nepřehnal), ale například první Transformers mají o dost lepší CGI (a to jim táhne už na deset let!), a výše zmíněný Covenant (ač blbost) je po vizuální stránce úplně někde jinde. Ale na Gal Gadot se pěkně kouká. To se musí nechat. Takže vizuální stránka celkem zachráněna. A ještě hudební doprovod. Ten stál taky za nic. Protože žádný nebyl nebo jsem ho nezaregistroval. A že v tom DC celkem válelo. Je to škoda a promarněná šance,a jestli to takhle půjde dál budeme brzo chodit opravdu jen na Marvelovky. Ach jo. Vlastně ne! Ještě jsou tu X Meni!! Teda počkat... Ty jsou vlastně... Tak nic... 60% PS: Po téměř týdnu jsi říkám jestli byl dobrý nápad najímat fachmana od konkurence.

Vesnice (2004)

Ach jo. Tak krásně depresivní a nepříjemný film to místy byl, a ono z toho nakonec vylezlo tohle. Ale taky mohlo být hůř. A víte vy co? Stalo se. 65%

Jupiter vychází (2015)

Po vizuální stránce by si film zasloužil bez debaty plný počet, ale to je asi tak všechno pozitivního. Akce nudí a děj vůbec postrádá jakékoliv napětí. A na závěr malý spoiler: je to snad první film ve kterém to Sean Bean doklepal až do konce. 50%

Lucy (2014)

No, na úvod psát o až neuvěřitelné podobnosti s Limitless asi už nemá cenu ani smysl, i když je to asi ten největší zápor celého filmu. Zas na druhou stranu to bylo mnohonásobně záživnější než Transcendenc. 65%

Strážci Galaxie (2014)

Jeden by řekl, že film s mluvícím mývalem, zelenou avatarkou a Stromovousovým mentálně zaostalým bráchou bude hrozná volovina. Navíc hodnocení kolem 85% mně donutil přemýšlet o soudnosti uživatelů zdejší databáze. Ale světe div se, nakonec to tak hrozny nebylo. Zas ale do nebes to vynášet nebudu, nějaké ty mouchy by se našly. Třeba scénář, ale to se u takových to filmů asi moc neřeší. Dlouho jsem přemýšlel jestli mam dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale za to příjemné překvapení, jaké se z mého osobního kandidáta na fail roku vyklubalo, dávám maximální hodnocení. A rád. Takže na závěr: Avengers se můžou jít klouzat nebo zahrabat a Vin Diesel podal asi nejlepší výkon své kariéry. 85%

Babovřesky (2013) odpad!

I když mi film párkrát vyčaroval úsměv na tváři (v 95% ale z trapnosti tohoto "veledíla") a na Lucii Vond ráčkovou se dalo pěkně koukat (to role Lucie Bílé byl kolosální fail), celé mi to tak nějak připomínalo epizodu ze Simpsnů, kdy Houmer natáčel film s Melem Gibsonem (Dáme ten záběr zrychleně, to strašně vtipný hahaha.). No prostě v obou případech hroznej prů**r. 15%

Psycho (1960)

Než abych si napětím okousal všechny nehty na ruce, tak sem se při sledování válel smíchy když mi došlo, kolik scén v Simpsonových na Psycho odkazovalo. Chápu že film má jisté kultovní postavení, ale mě moc nezaujal. 80%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Začíná to celkem pěkně. Na začátku to GT-Rko to natře SRTéčku (jak jinak). O chvíli později začne celkem solidní honička v Londýně. Navíc, z herců tu není nikdo vyloženě na přes držku, jak to u podobných filmů bývá, ty dvě niggi taky rozesmějí (ne že by byli trapně vtipný, jsou vážně vtipný),z Jordan Brewster se vyklubala parádní MILFka, Gal Gadot jí zdatně sekunduje a taky už tam mají pořádná auta, ne ty přerostlé HotWheels které si to tam přifrčely od někud z NFS. Takže když si jeden, po Nafťákově epickém letu z auta, který zakončí honičku tank vs. klasika 60. let na dálnici, začne říkat že už nemůže být hůř. A ono bude! Pak si to totiž z Ruska přifaří Ruslan a začnou se dít věci. To sem do té doby totiž ještě netušil, že 1,5 tunová Alfa stáhne k zemi výše zmíněný 150 tunový kolos. Škoda že se tvůrci zachovali jako Alfa k Ruslanovi a poslali takovou do nebe volající pí**vinou docela dobře rozjetý film k zemi. A pak se taky EU nemá divit že to jde se Španělskem od 10 k 5 když si tam je tak z hecu staví 50 kilometrovou runway. Škoda, mělo to fakt na víc. 60%