Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Gott mit uns, Markus Putz :) !!!!

M*A*S*H (1972) (seriál)

Jednu hvězdu jsem ubral jen díky, od určité doby, moralizování peacemakera Aldy, ten mi u některých finálních dílů dost pil krev, což právě zachraňoval včera zesnulý Harry Morgan, takže díky plukovníku .Milý seriál, který to neměl v začátcích lehké.

Přežít (1993)

Já shodou okolností píšu těsně po komentáři k pořadu "Ano, šéfe!" a přijde mi dost drsný, abych nějakým způsobem zavtipkoval... Film je notoricky známý, tak bez vtipu. Silný, drsný, zkrátka co všechno člověk udělá proto, aby přežil....Lidojedi doleva, dietáři doprava. Celkem propracované charaktery postav a skvělý konec, i když je to relativní. Navíc recepty dost na hovno a vegani by šli do kytek po týdnu. Šněženky a machři v Andách.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Všechny umělotiny a dochucovadla letěly oknem zhruba po třetím dílu. Jen ten ketšap jsem zazdil hluboko v lednici, Zdendo. Ostatně stejně jako ty, když se nikdo nedívá, malinko do tataráčku. Pořad jako takový je ok, to i přes někdy neskutečný ignoranty v restauratérství, kteří skončili se svářením a i tam si tvrdošíjně svěrák obkládali broskví, ovšem mezi řádky se skrývá gastroporno!!!

Matrix (1999)

Bratříčci W + W tohle zmákli dokonale, pro mě naprosto zlomový film, snad za to mohl i můj tehdejší věk....nicméně film, na který se kdykoliv znovu rád podívám. Pravdou je, že když jsem ho v 99 viděl poprvé, mohl jsem v klidu říct, že jsem ho tak napůl pochopil až v novým tisíciletí. Skvělý Fishburne (pro něj nejvíc padnoucí role), Anne Moss dokonalá a neskutečně cool hadry. Záporák, zlý výrostek Hugo Weaving, chobotničky, znovuzrození člověka.......dokonalost!

Transformers 3 (2011)

Byl bych dal hvězdy tři, protože se mi zdá tento snímek stejně (ne)podařený jako numero uno, ale Rosie je opravdu dramatická pyča, takže pizdu dolu. Ne, že bych normálně neměl rád pohled na pěknou pipku, to ano, a může být i blbá, ale proč proboha tak moc???!!! Na druhou stranu film u mě získal díky dálniční akci a Turturrovi. Bay má točit i IV, ani nevím jestli jsem na to zvědavý. Raději bych viděl LaBlafa s Gayem někde pěkně v prdeli.

Ratatouille (2007)

Hrozně milá záležitost, a to na animáky a filmy, kde je napsáno rodinný většinou koukám s nedůvěrou. Díky svýmu malýmu tyranovi mi kmetský zrak spočine na dílko i dvakrát denně a krom tiku v levém varleti jsem v celkem ucházejícím stavu. To o něčem vypovídá. Navíc, Zdenda Pohlreich by měl radost!!!

Říše slunce (1987)

Vše tady bylo několikrát napsáno. Jen si dovolím takovou vsuvku, tenkrát před lety, když jsem film viděl poprvé, mě ani ve snu nenapadlo, co nám z mladýho Christiana vyroste ( Batman,Mechanik...) hlavně při pěvecké kastrátní scéně :)

Mlha (2007)

Já se naopak filmů podle předlohy od mého oblíbeného autora dost bojím, jen namátkou,Tajemné okno, Časožrouti, Pokoj 1408 a další... vždy zklamání, větší či menší. Mlha je jiná, nemyslím zrovna ty opěvované prokreslené charaktery postav, to je u mě naopak těžkej průšvih, topornost a nepřirozenost. Co tenhle film zachránilo alespoň v mých očích, to byla určitá těžká a depresivní atmosféra korunovaná brutálním koncem. Rozumim, že ne na každýho to musí působit stejně. Přesto přiznávám, že 4 slabé hvězdy má film především díky zmiňovanému oblíbenému Kingovi a Darabontovi, který to s Kingem dost umí. No, není to úplně objektivní, ale tak to v životě chodí.