Kri-kri

Kri-kri

Samuel Varga

okres Brno
Jsem sběratel zapomenutých a českými TV diskriminovaných seriálů, vysílaných především na programu Premiéra TV v letech 1994-97.

10 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2
 • 15.7. v 16:48

  MALÁ MEMOL - ukázky v češtině + soudtrack

  Dvě ukázky s českým dabingem z Anime seriálu Malá Memol, odvysílaného v létě 1995 na programu Premiéra TV.

   

  23. Sbohem, Mariel

  https://www.dailymotion.com/video/x389xx

   

  50. Na shledanou, vaše Memol

  https://www.dailymotion.com/video/x7d9u0u

   

  A jako bonus přidávám odkazy na kompletní soudtrack k seriálu.

  Tongari Boushi no Memole - Song & Music Collection (Disc 1) https://www.youtube.com/watch?v=t8FxB7roNWM

  Tongari Boushi no Memole - Song & Music Collection (Disc 2) https://www.youtube.com/watch?v=yR_bIesH23g

 • 3.5. v 21:45

  Fabrice Josso - La chanson de Rémi (1981)

  Fabrice Josso - La chanson de Rémi

  _______________________________

   

  Je n'ai pour compagnons
  Que le froid et la neige
  Les longues nuits d'hiver
  La faim et les frimas
  Et pour toute maison
  Je n'ai que le cortège
  Des abris découverts
  Au hasard de mes pas

   

  Refrain :
  Mais, je le sais, je le sais
  Une étoile, un beau soir
  Je le sais, je le sais
  Brillera dans le noir
  Je le sais, je le sais
  Pour conduire mes pas
  Au loin, là-bas
  Et je le sais, je le sais
  Elle m'amènera
  Je le sais, je le sais
  Dans un coin où m'attend
  Je le sais, je me sais
  Le cœur d'une maman

   

  J'aurai une maison
  Où j'oublierai la neige
  Et tout un univers
  Qui sera bien à moi
  Mais je suis vagabond
  Et nul ne me protège
  Lorsque les soirs d'hiver
  J'ai le cœur en émoi

   

  Refrain :
  Mais, je le sais, je le sais
  Une étoile, un beau soir
  Je le sais, je le sais
  Brillera dans le noir
  Je le sais, je le sais
  Pour conduire mes pas
  Au loin, là-bas
  Et je le sais, je le sais
  Elle m'amènera
  Je le sais, je le sais
  Dans un coin où m'attend
  Je le sais, je me sais
  Le cœur d'une maman

   

  A toutes les saisons
  J'aurai le cœur en fête
  Qu'il fasse chaud dehors
  Ou bien qu'il fasse froid
  Mais, je vis de chanson
  De misères ou de quêtes
  Et comme réconfort
  Je n'ai qu'un feu de bois.

   

  Refrain :
  Mais, je le sais, je le sais
  Une étoile, un beau soir
  Je le sais, je le sais
  Brillera dans le noir
  Je le sais, je le sais
  Pour conduire mes pas
  Au loin, là-bas
  Et je le sais, je le sais
  Elle m'amènera
  Je le sais, je le sais
  Dans un coin où m'attend
  Je le sais, je me sais
  Le cœur d'une maman

 • 30.1. v 22:00

  Rittai anime ie naki ko Remi (1977)

  Dlouho jsem do Deníčku nepřidal článek o některém ze svých nejoblíbenějších seriálů, proto jsem se rozhodl to nepravit. Tentokrát blíže představím velmi staré Anime, které se bohužel na české ani slovenské obrazovky nikdy nedostalo a proto jej v našich končinách nikdo nezná.

  ____________________________________________________________________________________________________

   

  Rittai anime Ie naki ko Remi nebo jen zkráceně Ie naki ko je japonský animovaný seriál na motivy románu Bez domova (Sans Famille) od francouzského spisovatele Hectora Malota (1830-1907). Seriál byl vyroben v letech 1977-1978 ve studiu TMS (Tokyo Movie Shinsha), má 51 částí po 24 minutách. Hudbu složil Takeo Watanabe, scénář sepsali Kôji Itô, Tsunehisa Itô a Haruya Yamazaki, režii měl Shichirô Kobayashi. V japonštině postavu Remiho namluvila Masako Sugaya.

  Seriál byl odvysílán např. v Hong Kongu, na Tchaj-wanu, ve francouzské části Kanady, latinskoamerických zemích, Španělsku, Itálii, Rusku, Nizozemí, Indonésii, na Filipínách a v arabských zemích. Nejpopulárnější je však ve Francii (zde Remiho namluvil Fabrice Josso), kde byl pod názvem Rémi sans famille vydán v několika edicích na VHS, DVD a od roku 2015 i na Blu-ray.

   

  Příběh se odehrává ve druhé polovině 19. století. Osmiletý chlapec Remi žije se svou matkou v malé francouzské obci Chavanon. Jeho otec Jérome Barberin pracuje v Paříži. Jednoho dne se Barberin vrací zraněný a bez peněz a Remi zjistí, že je ve skutečnosti nalezenec. Nezaměstnaný Barberin prodává Remiho za 40 franků potulnému muzikantovi Vitalisovi. Remi se tedy stává členem Vitalisovy skupiny, která čítá tři psy (Capi, Dolce a Zerbino) a malou opici Joli-Coeur. Se svými představeními putují od města k městu, aby si vydělali na živobytí. Vitalis naučí Remiho číst, psát a hrát na harfu. Remi v něm brzy nachází otce, který mu celá léta chyběl. Během vystoupení v Toulouse se Vitalis dostává do sporu s četníkem a je odsouzen k dvěma měsícům nucených prací. Nebohý Remi je náhle bez svého mistra i bez peněz a zoufale shání obživu pro sebe i svěřené zvířectvo. Naštěstí se setkává s bohatou anglickou šlechtičnou paní Milliganovou a jejím synem Arturem, který je upoután na invalidní vozík. Remi netuší, že se setkal se svou skutečnou matkou a bratrem. Přestože život s nimi je příjemný a plavba výletní lodí Labuť Remimu učaruje, neznalý pravdy o svém původu nechce opustit Vitalise a po jeho propuštění s ním pokračuje v cestě. Přichází zima a s ní jedna tragédie za druhou. Dolce a Zerbino jsou roztrháni vlky a brzy nato Joli-Coeur podléhá zápalu plic. Po neúspěšném pokusu umístit Remiho u despotického patrona bezprizorních dětí Garofoliho spolu Vitalis a Remi bloudí mrazivou nocí, v níž pobytem ve vězení oslabený a nemocný Vitalis umírá. Remi náhle zůstane sám pouze s věrným psem Capim a dozvídá se, že Vitalis byl ve skutečnosti slavný operní pěvec Carlo Balzani.
  Po smrti Vitalise Remi krátce pobývá u rodiny zahrádkáře Acquina poblíž Paříže. Zde se sbližuje s nejmladší dcerou Lisou, jež je od čtyř let němá. Po krupobití, které zničí veškerou úrodu květin se Acquin octne ve vězení pro dlužníky a jeho děti jsou rozděleni k příbuzným po různých částech Francie. Remi se proto vypraví do Paříže a odtud se i s novým přítelem Mattiem vrací do rodného Chavanonu. Cestou se staví ve Varses, kde pomáhá Alexisovi, nejstaršímu Acquinovu synu s těžbou uhlí a málem při záplavě dolu zahyne. Po mnohých útrapách se Remi konečně vrací do Chavanonu a znovu se setkává s matkou Barberinovou. Ta mu oznámí, že Jérome v Paříži pátrá po Remim na žádost advokáta jeho rodičů. Protože by rád vypátral svou rodinu, vypraví se Remi opět do Paříže. Od umírajícího Jéroma zjišťuje, že jeho skuteční rodiče žijí v Anglii. Remi proto neváhá a spolu s Mattiem absolvuje riskantní cestu do Londýna. Naneštěstí se dostane do spárů rodiny Driscollových, organizované zlodějské bandy obeznámené s Remiho původem, ti jej hodlají využít k vydírání Milliganů. Remi brzy odhalí, že Driscollovi nejsou jeho rodiče a podle odznaku Milliganů, jenž Driscollovi ukrývají mu dojde, že paní Milliganová je jeho matka. Pokusí se o útěk, jenže policisté uspořádají zátah na Driscollovy a Remiho zatknou spolu s nimi. Díky Mattiovi a jeho příteli cirkusovému klaunu Bobovi se Remimu podaří utéct z vězení a přes několik Bobových přátel se na lodi i s Mattiem vrací zpět do Francie. Mezitím Milliganová s Arturem v Chavanonu navštíví matku Barberinovou a podle zavinovačky se ujišťuje, že Remi je její ztracený prvorozený syn. Brzy nato se Remi přece jen ve švýcarském Vevey poblíž Ženevy konečně setká se svojí matkou Milliganovou, bratrem Arturem a dokonce i s milovanou Lisou, jíž se Milliganová během cesty do Chavanovu ujala. Artur po úspěšné operaci pomalu začne chodit a Lise se Remiho zásluhou vrátí řeč. Jeho hra na harfu Lisu poprvé po dlouhé době přiměje promluvit, jejím prvním slovem je "Remi".

   

  Malotův román Bez domova byl zpracován v mnohých filmových i seriálových verzích, ať už hraných či animovaných, ovšem žádná se nedržela původní knižní předlohy od začátku až do konce jako právě tento japonský animovaný seriál z roku 1977.

   

  ZNÁMÉ JAZYKOVÉ NÁZVY:
  Rittai anime ie naki ko Remi / Ie naki ko / 家なき子 (japonsky)
  Rémi sans famille (francouzsky) ZNĚLKA
  Remì, le sue avventure / Ascolta sempre il cuore Remì (italsky)
  Remi el niño de nadie / Remi, el nino sin hogar (španělsky)

  Nobody´s boy Remi / Homeless Child Remi (anglicky)
  视频: 咪咪流浪记 (čínsky)
  Alleen op de wereld (holandsky)
  ريمي / مسلسل الفتى الشريد ريمي (arabsky)
  Бездомный мальчик Реми (rusky)

   

  Rittai anime ie naki ko Remi (1977)
 • 23.7.2018 v 18:22

  Seznam v ČR dlouhodobě diskriminovaných seriálů, vysílaných na českých obrazovkách naposledy před 20 - 30 lety nebo dokonce nevysílaných vůbec!

  Rozhodl jsem se sestavit seznam televizních seriálů, které jsou na českých TV stanicích dlouhodobě diskriminovány a naděje na jejich reprízu je minimální nebo nulová. Většina z nich byla u nás odvysílána na začátku 90. let pouze jednou či dvakrát v krátkém časovém odstupu, pak se po nich slehla zem a žádná TV o ně neprojevila sebemenší zájem. Seznam jsem sestavil podle časové posloupnosti, tudíž ty s nejpozdější reprízou jsou v seznamu na konci. Některé seriály nebyly ani zakoupeny celé a proto u nich uvádím i počet u nás odvysílaných epizod. Pokud víte o seriálu, který v seznamu chybí, dejte mi vědět do pošty, rád ho přidám. Jedinou podmínkou pro schválení je, že daný seriál se po roce 2000 už neobjevil na žádné české TV stanici (a to ani v předabované verzí) a taktéž u nás nevyšel kompletní na DVD (seriály vydané na DVD povoluji za podmínky, jestliže vyšlo pouze prvních pár epizod, jako např. Nils Holgersson nebo Viking Viky od InterDomina). Pokud seriál, který budete chtít přidat měl českou premiéru na jiné stanici, než kde proběhla jeho poslední repríza, uveďte obě tyto stanice, rok premiéry i poslední reprízy (nevíte-li přesný rok, tak alespoň přibližný). Do seznamu mohou být rovněž zařazeny seriály vysílané na STV před rozdělením Československa (do 1. 1. 1993).

   

  SERIÁLY VYSÍLANÉ NAPOSLED V LETECH 1986 - 1999:

   

  1982 + 1986 [ČST] Horký vítr
  1988 [ČST] Pohled do zrcadla
  1989 [ČST] Silas
  1990 [ČST] + [STV] Bratři z tykve
  1990 [ČST] Zlaté groše
  1991 [ČST] Sport Billy
  1991 [ČST] + 1992 [STV] Tajemství Selenitů
  1992 [ČST] Anna
  1992 [ČST] Bubušou
  1992 [STV] Nils Holgersson
  1992 [ČST] Pod horou
  1992 [ČST] Strašidelná škola
  1983 + 1992 [ČST] Goro, bílý pes
  1991 + 1993 [ČST] Opičí král
  1991 [OK3] + 1992-93 [ČST] Dobrodruzi z vesmíru
  1992-94 [ČT] Kořeny
  1993 [ČT] Alpské lyceum
  1993 [ČT] Kečupoví upíři (13/26)
  1993 [ČT] Ledová planeta Země (??/114)
  1993 [ČT] Ovocňáčci (??/91)
  1993 [ČT] Papírové panenky
  1993 [ČT] Prváci
  1993 [Premiéra TV] Rybí policie
  1993-96 [ČT] Salón Eliott
  1994 [ČT] Heights
  1994 [ČT] Viking Viky (26/78)
  1994 [TV Nova] Alvin a Chipmunkové
  1994 [TV Nova] Kapitán Zed
  1994-95 [Premiéra TV] Candy
  1994-95 [Premiéra TV] Klementýnka
  1995 [Premiéra TV] Dívky od vedle
  1995 [Premiéra TV] Dobrodružství Penelopy Pitstopové
  1995 [ČT] Don Kojot a Sancho Panda (13/26)
  1995 [Premiéra TV] Flintstone Comedy Show
  1995 [Premiéra TV] Malá Memol
  1995 [Premiéra TV] Richie Rich
  1995-96 [ČT] Okavango
  1995 [Premiéra TV] Příběhy z Javorového městečka
  1996 [Premiéra TV] Nové Dívky od vedle (cca 50/156)
  1996 [Premiéra TV] První polibky (cca 105/318)
  1995-97 [TV Nova] Helena a její chlapci
  1996 [TV Nova] Černý hřebec
  1996 [Premiéra TV] Táta sekáč
  1996 [TV Nova] Zbrklík
  1996 + 1997 [Premiéra TV] Tico a přátelé
  1993 [ČT] + 1997 [Supermax] Starostliví medvídci
  1997 [Supermax] Detektiv myšák
  1997 [Supermax] Hobberdy Dick
  1997 [Premiéra TV] Kámen snů
  1997 [Premiéra TV] Madlenka
  1997 [Premiéra TV] Muž v domácnosti
  1997 [Premiéra TV] Pohádky bratří Grimmů
  1997 [TV Nova] Rozmary lásky (65/159)
  1997 [Premiéra TV] Sally, malá čarodějnice
  1998 [ČT] Mimmi
  1999 [TV Prima] Carův kurýr
  1999 [TV Prima] Pusinka
  1993 + 1999 [ČT] Covington Cross

   

  Seriály, u nichž se mi nepodařilo zjistit rok poslední reprízy:

   

  198X [ČST] Strašidla pod čertovým kolem
  1986 + 199X [ČST] Korálový ostrov
  1988 + 199X [ČST] Děti ze Síria
  199X [ČST] Alfi tropí hlouposti
  199X [TV Nova] Get Smart
  1990 [ČST] + 199X [Premiéra TV] Jester
  199X [ČT] Můj přítel delfín
  199X [ČT] Odyssea
  199X [ČT] Oheň Gabrielův
  199X [ČT] Villém Tell
  1987 [ČST] + 199X [TV Prima] Co přináší řeka
  199X [ČST] + 199X [TV Nova] Medvídci mývalové
  ____________________________________________________________________________________________________

  Dále jsem si dovolil sestavit můj soukromý seznam zajímavých, přitom též diskriminovaných seriálů, které se na CZ obrazovky nikdy nedostaly, přestože mnohé jim tématicky i zemí původu velmi podobné byly u nás v 90. letech vysílány. Seriály jsou řazeny dle roku vzniku. Pokud jste si oblíbili některý u nás absolutně neznámý seriál patřící do žánrů těch v TV již řadu let nežádoucích a jeho uvedení na českých obrazovkách by vás potěšilo, přidám jej do seznamu.

  V ČR NIKDY NEVYSÍLANÉ SERIÁLY:

   

  Arupusu no shojo Haiji (1974)
  Emil i Lönneberga (1975)
  Rittai Anime ie naki ko Remi (1977)
  Takarajima (1978)
  Versailles no bara (1979)
  Sans Famille (1981)
  Arupusu monogatari watashi no Annetto (1983)
  Makiba no shōjo Katori (1984)
  Shôkôjo Sêra (1985)
  Ai shojo Pollyanna monogatari (1986)
  Hello! Lady Lynn (1988)
  Salut les musclés (1989)
  Le Collège des cœurs brisés (1992)
  Le Miel et les Abeilles (1992)
  Les Garçons de la plage (1994)
  Les Années fac (1995)
  Romio no aoi sora (1995)
  Krummernes Jul (1996)
  Extra Zigda (1996)
  L'Un contre l'autre (1996)
  Les Vacances de l´amour (1996)
  Pour etre Libre (1997)
  Xi You Ji (1998)
  Xi You Ji 2 (1999)
  Xi you ji (2010)
  Xi you ji (2011)
  Les Mystères de l´amour (2011)

 • 19.10.2016 v 15:37

  Hodnocení mých oblíbených seriálů - ČSFD vs. IMDB

  Vybral jsem 25 mých nejoblíbenějších seriálů, mající zde na ČSFD alespoň 10 hodnocení (mnohé z oblíbených tuto hranici nedosáhly, proto nejsou do průzkumu zařazeny) a porovnal je s jejich hodnoceními na IMDB. Desetistupňové hodnocení z IMDB jsem upravil na zdejší procentuální. Chtěl jsem tabulku doplnit i o hodnocení na FDB, bohužel některé seriály tam dosud nemají dostatečný počet hodnocení. Tabulka je průběžně aktualizována (naposled 20. 4. 2019).

   

  SERIÁL                                                                       ČSFD            IMDB

   

  Helena a její chlapci                                                  29 %              57 %
  Dobrodruzi z vesmíru                                                81 %             87 %
  Rozmary lásky                                                           42 %              55 %
  Opičí král                                                                    74 %              88 %
  Margyt                                                                         82 %              67 %
  Malá Memol                                                                71 %              72 %
  Candy Candy                                                             86 %               81 %
  První polibky                                                              57 %              48 %
  Dívky od vedle                                                           79 %              39 %
  Nils Holgersson                                                        72 %               76 %
  Princezna Sissi                                                         48 %               72 %

  Covington Cross                                                      73 %                78 %
  Strašidelná škola                                                      76 %               75 %
  Grand Hotel                                                               73 %               85 %
  Carův kurýr                                                                86 %              77 %
  Gumídci                                                                      82 %              76 %

  Internát                                                                       78 %              82 %

  Sandokan                                                                   62 %              71 %
  Šmoulové                                                                   79 %              72 %

  Viking Viky                                                                 76 %              72 %

  Klementýnka                                                              80 %              86 %

  Emil z Lönnebergy                                                    81 %              78 %
  Byl jednou jeden život                                              91 %              83 %
  Willy Fog na cestě kolem světa                               82 %              75 %

  Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy            81 %              81 %

 • 9.5.2016 v 12:47

  Hélène Rollès - Nos tendres années (2016)

  Videoklip Nos tendres années, natočen pro nejnovější album Hélène Rollès, které vyjde v červnu 2016 potěší zejména nostalgicky zaměřené publikum. Klip je jakousi retrospektivou seriálů Helena a její chlapci, Rozmary lásky, Les Vacances de l'amour a Les Mystères de l'amour.

 • 9.2.2016 v 12:18

  NĚKOLIK PÍSNÍ MOJÍ NEJOBLÍBENĚJŠÍ ZPĚVAČKY

  17 videoklipů Hélène Rollès v hodinové kompilaci!

  Text: Jean-Luc Azoulay

  Hudba: Gérard Salesses

   

  0:00 Je m'appelle Hélène
  3:44 Dans ses grands yeux verts
  6:38 Pour l'amour d'un garçon
  9:49 Ce train qui s'en va
  13:38 Peut-être qu'en septembre
  17:53 Trop de souvenirs
  21:07 Amour secret
  24:35 C'est trop dur d'être une fille
  27:34 Le miracle de l'amour
  31:13 Moi aussi je vous aime
  35:15 Imagine
  39:51 Pauvre blues
  42:38 Sous le soleil
  45:39 Imagine (2. verze)
  50:04 Partir avec toi
  52:41 À force de solitude
  56:05 Sarah

   

 • 7.6.2015 v 19:13

  SHÁNÍM DVA NEZNÁMÉ FILMY, KTERÉ NA ČSFD NEJSPÍŠ ANI NEMAJÍ ZALOŽENÝ PROFIL

   

  Někdy na přelomu let 1990/91 v TV běžel asijský (pravděpodobně japonský nebo čínský, ale mohl být i vietnamský či korejský) česky dabovaný film, žánrem rodinné drama, dějiště na venkově nebo maloměstě. Bylo to o asi desetiletém klukovi, který se jmenoval Sung Sung (možná že se to píše jinak, ale takhle to jméno znělo foneticky). Už si z toho pamatuji jen matné útržky z konce filmu. Ten kluk měl nějaké problémy ve škole, možná byl i útěkář, jednou večer za tmy se připlížil k domu třídní učitelky, tajně vyslechl rozhovor té učitelky s jeho rodiči (nebo opatrovníky) a kamenem jí rozbil okno, pak utekl do lesa a uhnal si z toho zápal plic. V další scéně těsně před koncem filmu ležel v nemocnici, ale jestli se z toho dostal nevím. Ještě se mi matně vybavuje, že některé scény se odehrávaly na poli a ta učitelka jezdila na kole. Víc si bohužel nepamatuji. Ten film tenkrát běžel v TV minimálně dvakrát. A upozorňuji, že se nejedná o film Kosmický syn Bej Bej, popis absolutně nesouhlasí.

   

  Dále marně pátrám po italském erotickém filmu, odvysílaném 13. února 1999 na Nově v rámci sobotních nočních filmů. Česky se film jmenoval "Žena?". A teď něco k ději: Ženatý muž, povoláním novinář se přes práci seznámil s mladou ženou, nejspíš spisovatelkou. Brzy se stali milenci, ale jednou když byl u ní, v noci náhodou objevil její staré album a zjistil, že jeho milenka kdysi bývala muž jménem William Brady. Rozešel se s ní, ona si pak našla místo v nějaké firmě, kde zpronevěřila peníze. Jedna z jejich nadřízených na to přišla a taktéž odhalila její původní identitu. Po práci si ji zavolala a pohrozila jí, že jestli z firmy neodejde, tak na ni všechno prozradí, načež ji ta přeoperovaná žena zastřelila a narafičila to jako sebevraždu. Film končí scénou, jak ten její bývalý milenec se za ní vypraví, zřejmě se s ní chce usmířit, ale zahlédne ji zrovna když ji odvádějí policisté skrze tu vraždu.

   

  Oba filmy sháním v CZ dabingu a jsem ochoten za ně dobře zaplatit a nebo vyměnit za jiné rarity z mojí filmotéky. Uvědomuji si, že má snaha je pravděpodobně marná, silně pochybuji, že je někdo bude mít nahrané. Nicméně budu vděčný i za poskytnutí českého názvu u prvního filmu a originálního názvu u druhého.

 • 23.3.2014 v 18:17

  DOBRODRUZI Z VESMÍRU

  Jelikož článků o tomto 77-dílném japonském seriálu se i na českých stránkách nachází poměrně dost a v mnohém bych se jen opakoval, rozhodl jsem se tentokrát článek pojmout spíše jako recenzi všech příběhů seriálu.

   

  PŘÍBĚH Z VEGY III (1-13)

  První příběh nepatří zrovna k mým nejoblíbenějším. Negativně na sérii z Vegy III působí fakt, že děj se strašně vleče, některé díly by se daly vypustit, aniž by hlavní zápletka příběhu nejak utrpěla. Že se v prvních cca. 10ti dílech (snad až na vyjímky 5 a 9) neděje nic zajímavého a napínavého může mnohé diváky odradit od dalšího sledování nebo dokonce negativně ovlivnit jejich vnímání zbytku seriálu. I když na druhou stranu chápu, že divák musí být nejprve obeznámen se všemi hlavními postavami a jejich charaktery, než se napínavé pátrání po dávné civilizaci lidu Mu naplno rozběhne. V tomto příběhu nemám žádnou oblíbenou postavu a díly točící se kolem Kosmos-Servisu (3, 10, 11) mi příjdou vyloženě nejslabší. Některé díly postrádají originalitu, zejména epizoda 6, která je jakousi směsicí Romea a Julie s parodií na světovou politiku uplynulého století (Gorba = Gorbačov, Nagir = Reagan). Světlými body tohoto příběhu jsou snad jen díly 5, kdy se konečně stočí trochu pozornosti na Sibep a 13, v němž Rami vysvětluje důvod, proč nechal zahynout lid kontinentu Mu. Třešničkou na dortu je Sibepina dojemná píseň. Celý příběh hodnotím 7/10.

   

  PŘÍBĚH O PARBAŘE A SETBĚ (14-19)

  Příběh o princezně Parbaře a hledání Setby je můj nejoblíbenější. Pochopitelně se mi líbí i z mnoha jiných důvodů, než že mám pro Parbaru slabost.:) Oproti prvnímu příběhu je děj mnohem dynamičtější, velké pozitivum přináší 15.díl, který se jako jeden z mála celého seriálu odehrává převážně ve vesmíru. Pustý kosmický hřbitov a Altemira působí strašidelně. Škoda, že podobné záhady kosmu nedostaly v seriálu více prostoru. Příběh o Parbaře obsahuje ty pravé prvky sci-fi (nástrahy kosmu, hypnotické květiny v zahradě snů, dokonalé klony hlavních postav, nebezpečná poušť, strašidelný les, medúzy...). Tolik různorodých nebezpečí v žádném jiném příběhu celého seriálu nenajdete. Pravda, závěr o nenadálé nápravě generála Tarty i krále Kalmisu je příliš zidealizovaný, ale na druhou stranu, těch příběhů, kde se záporáci ke konci polepšili zrovna moc není (některé příběhy, jako třeba o Derdanovi nekončí zrovna dvakrát šťastně), tak na tom nevidím nic špatného, alespoň jeden příběh uzavřít takto idealisticky. Co se týče mědůz, jsem přesvědčen, že moc dobře věděly, že Parbara je oprávněna k tomu získat Setbu a tím uzavřením do klece se snažily chránit ji před Tartou a jeho vojskem. Pokud jde o zpočátku pokřivený charakter Parbary, je pravda, že ona i ostatní obyvatelé Maglocku posádku Střelce obelhali, ale takhle přece začínají téměř všechny příběhy, že posádce Střelce někdo něco nalže nebo se snaží zahrát jim na city, proto bych Parbaru a obyvatele Maglocku tolik neodsuzoval. Naopak si na Parbaře cením, že nebyla pokrytec a každému hned řekla, co si o něm myslí, byť by to nemuselo být dvakrát lichotivé. A nemůžete upřít její čisté a odvážné srdce, když byla odhodlána pro záchranu své planety i zemřít. Příběhu o Setbě a Parbaře nemám co vytknout a tak dávám plný počet 10/10.

   

  PŘÍBĚH Z PLANETY ZAZAR (20-26)

  Příběh z planety Zazar mi nikdy moc k srdci nepřirostl a to z několika zásadních důvodů. Příběh je vzhledem k poměrně jednoduchému námětu až příliš roztáhlý. Díly 22 a 23 jsou naprosto nadbytečné (čímž netvrdím, že jsou vyloženě špatné, jen nemají pro následný děj žádný vliv). Navíc právě v těchto dvou dílech je zdůrazněn velice negativní charakter hlavní hrdinky příběhu - Lulu. Já tuto postavu nemám rád, těžko se na ni dá najít něco pozitivního. Nejprve zorganizuje ozbrojený únos Střelce, pak flirtuje se Gerardem, jen aby jí pomohl osvobodit jejího snoubence. Později na ni praskne, že je nepřímo zodpovědná za smrt Picassova otce... Na mě je těch negativ v jejím charakteru až příliš a celé to o Lulu vypovídá, že je sobecká a prolhaná mrcha, které jde jen o vysvobození Talty, přičemž nikdy neprojevila ani sebemenší lítost nad ostatními vězni. Pokud někomu vadí zidealizovaný závěr příběhu o Parbaře a nevěrohodné nápravě Tarty a krále Kalmisu, co potom konec příběhu ze Zazaru, kde mají vojáci na mušce zazarský lid, ale namísto střelby se všichni naráz rozpláčou a složí zbraně. To mi přijde dost přitažené za vlasy. Ale abych jen nekritizoval, v příběhu je i několik pozitiv. Je sympatické, že ve 20. dílu dostala více prostoru Nara, jakožto starostlivá, ale i chápající matka i manželka. Mojí oblíbenou postavou je Pinta. Zvláštní, že zrovna on je amaražské národnosti. Ať sebevíc přemýšlím, Pinta nemá žádné negativní vlastnosti. Ke zradě posádky Střelce byl svými nadřízenými přinucen pod pohrůžkou zabití jeho rodiny. Dobře věděl co riskuje a přesto prokázal hrdinství i čestnost, když ukrytím pistole v loutně zachránil posádku Střelce a tím i všechny obyvatele Zazaru. Naštěstí Pintův nadřízený po prohrané bitvě jeho zradu smetl pod koberec, takže všechno dobře dopadlo na všech frontách. S přihlédnutím ke všem negativům příběh ze Zazaru hodnotím 7/10.

   

  PŘÍBĚH O DIMOVI (27-32)

  Přéběh o Dimovi je zvláštní v tom, že nepoukazuje na mezilidské vztahy, sociální rozdíly ani protiválečnou tématiku, jako jiné příběhy seriálu, ale má spíš ekologické zaměření. Pravdou je, že seriály a filmy o vztazích lidí ke zvířatům mě moc neberou (púsobí to na mě jako citové vydírání) a u příběhu o Dimovi je to podobné. Navíc mi tentokrát vadí několik zásadních nelogičností. 1. Proč Gerard před velitelem galaktické policie nevyrukoval s tím že Dr. Tonsé byl jeho profesorem na univerzitě? Určitě by nebyl problém to prověřit a vyvrátilo by to Tonsého tvrzení, že nikoho ze zatčených nezná. 2. Proč si Tonsé v převleku za Berial vybral k odletu na Kleilu Střelce? Těžko mohl předem vědět, že jeho loď při požáru vybuchne. 3. Když posádka Střelce přistála na Dimově planetě, neměli už v nádrži téměř žádné palivo. Jak tedy mohli na necivilizované planetě znovu vzlétnout? Kdyby se jednalo o fyzikální chyby, neřeknu, je to přece jen sci-fi seriál, ale tady se jedná o nelogičnosti běžných racionálních úvah a z tohoto hlediska autoři příběh o Dimovi zrovna moc nepromysleli. Jednak z nostalgie (28. díl si jako jeden z mála pamatuju z prvního vysílání na OK3) a také proto, že je to první příběh, ve kterém dostala Sibep trochu více prostoru dávám 7,5/10.

   

  PŘÍBĚH O ORLOGANECH (33-36)

  Příběh o Orloganech jsem si oblíbil už při prvním shlédnutí na OK3. Nejspíš to byl jediný příběh, který jsem na OK3 shlédl celý. Dodnes mám v živé paměti, jak jsem ještě na černobílé televizi s napětím sledoval naše hrdiny při prozkoumávání tajemného a strašidelného světa Orloganů. V hodnocení je i notná dávka nostalgie, ale i bez ní se mi tato série velmi líbí. Obsahuje vše, co se od tohoto seriálu očekává - napětí, tajemno, humorné, ale i takřka hororové scény + jeden element velice příjený na pohled - roztomilou Amantu. Škoda že příběhů tohoto žánru není v seriálu víc. Na plný počet to není, ten závěr, kdy bůh Orloganů chce zničit celou planetu, ale místo toho zničí sebe, mi příjde nějak moc urychlený a málo uvěřitelný. Ale i tak hodnotím 9/10.

   

  PŘÍBĚH O VZORCI Z (37-39)

  Tento příběh mi připadá poněkud nevýrazný. Není v něm nic, co by diváka nadchlo, ale zároveň není ani vyloženě nudný nebo jakkoliv jinak špatný. Zvláštností příběhu je, jak rychle tvůrci dokázali zareagovat na výbuch černobylské jaderné elektrárny a nenápadně tuto událost zakomponovat do seriálu. Zajímavý je návrat bývalého ředitele agentury Universal, tentokrát pro změnu řídícího továrnu na spalování odpadů. Oživením příběhu je proměna Sibep v zuřící obryni. Zkrátka vyšší průměr, takže dávám 7,5/10 a oblíbená postava nejspíš Dr. Mora.

   

  PŘÍBĚH O POKLADU KRÁLOVSTVÍ BRILL (40-43)

  Zpočátku nudný a místy nelogický příběh se rozvíjí velmi pozvolna. Nechápu, proč poté, co posádka Střelce byla zbavena podezření z pirátství nedocvaklo Palarisovi, že tím pirátem logicky musí být Mark. Zajímavější zápletka začíná až když hlavní hrdinové vlezou do podzemního labyrintu, skrývají se před piráty a zároveň hledají poklad. Časté hádky Gerarda s Annou jsou zajímavým oživením děje. Nejvíc na mě v této minisérii zapůsobil smutný příběh královny Aralis a Zipa, toto poselství o skutečném pokladu vyzdvyhuje moje hodnocení o jeden stupeň, takže dávám 8/10.

   

  PŘÍBĚH O PRINCEZNĚ LUNĚ (44-46)

  Nevím proč, ale mě tento příběh moc nezaujal. Připadá mi poskládaný nerovnoměrně. Např. ve 2. dílu se přihodí mnoho zajímavých zvratů, ale každý z nich je podán velmi stroze, zatímco ve 3. dílu je jedna nezajímavá zápletka roztažena na téměř celý díl. Navíc mnoho důležitých informací nebylo v příběhu vůbec vysvětleno, např. jak Piraf zemřel, proč Luna před deseti lety utekla a proč se na Nargan vrátila až rok po Pirafově smrti. Nebylo by na škodu trochu rozvést životní styl Kepoků, Pirafův charakter a pod. Oblíbená postava tentokrát žádná, ani Luna mi k srdci nijak nepřirostla. Hodnotím 7/10,

   

  PŘÍBĚH O PARADONECH (47-49)

  Tento příběh mě docela zaujal. Děj není tentokrát zrovna moc ve stylu sci-fi, s trochou nadsázky by se taková zápletka mohla odehrát i na Zemi. Hamižný prezident a jeho krvelačná manželka vs. hladovějící lid, to může být narážka na mnohé současné státy. I když obyvatelstvo i kraj nasvědčují, že tvůrci umístili dějiště do Afriky, konkrténě do Libye (plukovník Dadáfí = Kaddáfí), nemohu si nevšimnout velmi nápadnou podobu birakirské vlajky s vlajkou Albánie. Při čtení nápisů na balících s potravinami zjistíme alespoň přibližně, v kterém roce se seriál odehrává. Oblíbenou postavu nemám žádnou, ale i tak dávám 9/10.

   

  PŘÍBĚH O VESMÍRNÉM KAKU (50-52)

  Velmi zajímavý a napínavý příběh, jeden z nejlepších celého seriálu, tentokrát obsahující odstrašující příklad drogové závislosti. Proradná Paranoa - pěstitelka drogy Kako a její robotické služebné s výzorem harémských konkubín, zfetovaní dělníci a obrovští podzemní červi... Navíc dějištěm je odlehlá tajemná planeta, to vše dává příběhu to správné napětí. Konec je sice tradičně trochu narychlo a rovněž zůstává záhadou, jak mohl Střelec ve vodnaté atmosféře nahodit motory. Oblíbená postava je tentokrát Mína, škoda že se neúčastnila záchranné mise (mám slabost pro chudé dívky dělnického stavu). 9,5/10.

   

  PŘÍBĚH O KARINĚ (53-55)

  Myslím že po předchozím příběhu, kde Rana dostal méně prostoru, se tvůrci snažili napravit to právě v minisérii o Karině, zejména v 1. dílu. Mě ale tento příběh nijak zvlášť nezaujal. Jednak proto, že se celý odehrává na Zemi a pak taky z nevyváženosti děje v jednotlivých epizodách. První díl se točil hlavně okolo Rany a jeho rodiny, i když připouštím, že Karininy všetečné otázky jsou vtipné.:) Druhý díl je především debatní, většinu dílu všichni prokecali v kanceláři. Hádka co znamená voják mi nepřišla ani trochu vtipná, spíš trapná, zvlášť když na svých cestách už proti vojákům několikrát bojovali. Až ten poslední díl nabyl trochu na dramatičnosti, zápletka s Elisou mohla být poněkud rozsáhlejší. Oblíbená postava tohoto příběhu je Karina, mé hodnocení 7/10.

   

  PŘÍBĚH O KUPČENÍ SE SIBEP (56-58)

  V této minisérii se mi nelíbí, jak ostatní Sibep tak rychle zavrhli, zapomněli, kolikrát jim všem zachránila život a naposledy zrovna Karině. U Rany a tak trochu i Gerarda se jejich chování dalo celkem předpokládat, ale tentokrát mě zklamal i Topy. I když na druhou stranu, rychle procitl a byl odhodlán Sibep zachránit. Možná i díky tomu, že Karina vděčila Sibep za život, se cítila povinována jí to oplatit a udělat cokoliv pro její záchranu. Připomenutí Sibepiny rodné vesnice je v tomto příběhu jedno z mála pozitiv (tvůrci nezapomněli ani na tajemný hudební nástroj a trojité Slunce) a scéna z Laylaly, kdy se ostatní snaží Sibep přimět, aby tam zůstala, je hodně smutná. Sibep musí mít kromě jiného nejspíš i silný dar empatie, když dokázala napravit lotra jako je Parson. Tentokrát je mojí oblíbenou postavou Sibep, za to co si chudinka musela u toho preparujícího šílence vytrpět. 7,5/10.

   

  PŘÍBĚH O DERDANECH (59-61)

  Na tento příběh mám značné nostalgické vzpomínky, kdysi jsem krátce měl nahraný 61. díl. Sympatické je, že po nějaké době se výpravy účastní i profesorka Anna. Je zajímavé sledovat, jak se z nejprve ustrašených a mírumilovných obyvatel planety stává rozzuřený dav rozhodnut Derdany jednou provždy vyhubit. I když, nebýt Ranovy psychické manipulace, nemuselo k tomu vůbec dojít. Holt klasické stádo ovcí vedeno svým vůdcem vždy ztrácí zdravý rozum. Tento příběh je výjmečný i v tom, že nejspíš jako jediný ze všech nemá šťastný konec. Derdanů je škoda, ale na druhou stranu, kdyby se zachránili, konec by byl velmi utopický a podobal by se většině závěrů jiných příběhů, ve stylu zázračné přežití Orloganů na poslední chvíli. Oblíbenou postavu nemám tentokrát žádnou a hodnotím 8,5/10.

   

  PŘÍBĚH O ROZDĚLENÉM KRÁLOVSTVÍ (62-64)

  Tento příběh není sice dějově kdovíjak záživný, ale pro mě je to především nostalgická a osudová záležitost. Krátce jsem měl všechny tři díly nahrané v češtině z OK3 a pak znovu v SK dabingu z STV. Téma dvou rozhádaných, proti sobě bojujících království není zrovna originální, každému musí dojít, že jde o parodii na Berlínskou zeď. Několikrát už to vypadá na smír a pokaždé se to nějakým nedorozuměním, většinou způsobené Kosetovými intrikami pokazí a nakonec se vše vyřeší v posledních třech minutách. Také je trochu divné, že ve druhém a třetím dílu se vůbec neobjevuje Kamil, snoubenec Cecílie. I přes všechny nedostatky a neoriginalitu příběhu dávám 7,5/10.

   

  PŘÍBĚH O KRABÍCH ROBOTECH (65-67)

  Velmi povedený příběh, kterému by neškodilo roztáhnout alespoň na 4 díly, např. bankovní lupička mohla dostat trochu více prostoru. Zápletka s roboty mě ani tak nezaujala a beru ji spíš jako vycpávku pro upoutání pozornosti fanoušků akce a sci-fi. Mě spíš zaujala dějová linie jednotlivých cestujících a hříčka osudu. Na palubě Střelce se setkají dva lidé, kteří se dosud neznají, ale oba spojuje minulost. Pro Lily byl Artur milovaný přítel, pro Traila jeden z jeho vojáků a oba se s jeho utonutím vypořádávají po svém. Mé hodnocení je 9/10 a oblíbená postava Lily, pro její melancholicko-cholerickou povahu.

   

  PŘÍBĚH O SKVOSTU ANDROMEDY (68-70)

  Z tohoto příběhu se mi nejvíc líbí děj odehrávající se v kosmu, zajména v černé díře. Mimo 15. dílu jsou toto snad jediné scény, kde dostaly trochu prostor fyzikální úkazy ve vesmíru. Děj posledního dílu už není tak napínavý, přece jen se odehrává na Zemi a má reálný průběh. U Rany a Gerarda se chamtivost po snadném zbohatnutí ze skvostu Andromedy dala předpokládat, ale mrzí mě, že tentokrát hamižnost zasáhla i Topyho. Jako vždy, jediná Sibep se nenechala zaslepit bohatstvím. Tento příběh má několik zajímavých momentů, např. jsme mohli poprvé vidět Naru v práci a také jsme se dozvěděli datum svatby Gerarda s Annou. Zajímavá je též scéna z pohřbu. Hodnotím 8/10.

   

  PŘÍBĚH O ÚNOSU STŘELCE (71-73)

  Hlavním smyslem tohoto příběhu jsou sociální rozdíly. Rozdělení obyvatel na třídy A, B a C je srozumitelnou formou podaný názorný příklad společenských vrstev. Zápletka s planetou 7 je zajímavé oživení těžkého tématu. Najdou se zde i humérné scény a dialogy, např. "Gerarde, to je žralok!" "A já si skoro myslel, že je to profesorka Anna." Co ale nechápu je, když se v půlce 72. dílu podařilo Pastanu navázat spojení se Střelcem, proč nedali mikrofon Loree, aby vše vysvětlila, když Tonio ani Piton nebyli schopni normální komunikace? Chápu, že by tím padla hlavní pointa závěru příběhu, kdy Piton svede Toniův prohřešek na sebe, ale proč tedy scénáristé nechali spolu s ostatními unést i Loreu, když to pak nemá žádný význam pro děj, to je mi záhadou. Tato minisérie ode mě dostane 8/10 a postavu nemám oblíbenou žádnou, i když zcela chápu Toniovu odhodlanost nesmířit se s životem podřadného otroka na Pastanu a snahu to změnit.

   

  PŘÍBĚH O PŘÁTELSTVÍ (74-77)

  V posledním příběhu mě příliš nezaujaly první dva díly, na můj vkus a z toho, co očekávám od seriálu, se až moc odehrávají na Zemi. Zvlášť, když jde o závěrečný příběh, mohli scénáristé využít trochu více děje ve vesmíru a na cizích planetách. Napínavým se příběh stává až na začátku třetího dílu, kdy se Topymu stane osudová nehoda a ztratí se v kosmu. Pak se opět nádherně spojí hlavní myšlenka, tj. přátelství s napínavým pátráním na neznámé planetě. Zajímavé je, že se po dlouhé době objevil bývalý ředitel Universalu. Poslední díl je velmi dojemný, ale nakonec všechno dobře dopadne. Akorát jsem nepochopil, kdo a jak všechny z té řeky vytáhl na břeh? Že by to zvládla Anna? Tohle nám scénáristé zapomněli objasnit. Poslednímu příběhu seriálu dávám 8,5/10.

   

  Tato recenze může posloužit divákům jako pomůcka pro výběr těch nejzajímavějších příběhů, zejména těm, kteří seriál dosud neviděli a chystají se na jeho shlédnutí. V tomto seriálu totiž víc než v kterémkoliv jiném platí, že mnohého diváka jeden příběh zaujme jen nepatrně a dalším je zcela učarován.

 • 12.1.2013 v 13:09

  HELENA A JEJÍ CHLAPCI

  Populární francouzský seriál pro mládež

   

  Tento 280 dílný francouzský romanticko-komediální seriál pro mládež vznikl v letech 1992-94 ve společnosti AB Productions. Na českých obrazovkách jsme jej měli možnost sledovat v průběhu let 1995-97 na programu TV NOVA. Autorem všech epizod je scénárista Jean-Luc Azoulay, známý pod pseudonymem Jean-François Porry. Seriál vypráví o slastech a strastech party pařížských studentů, jejich láskách, zklamání, přátelství a lidské soudržnosti. Tomuto seriálu předcházel o něco méně známý, leč v ČR rovněž vysílaný (roku 1996 na Premiéře) seriál První polibky.

   

  Helena Girardová, studentka druhého ročníku sociologie, sdílí na koleji ve 14. pařížském obvodu pokoj s dalšími dvěma děvčaty - Katkou a Johanou (bláznivou Texasankou). Tyto tří dívky se v kavárně U Alfréda seznámí s třemi hochy (Mikulášem, Štěpánem a Kristiánem), kteří spolu bydlí na koleji a právě založili rockovou kapelu. Mikuláš hraje na elektrickou kytaru, Štěpán je baskytarista a Kristián hraje na bicí. Jejich zkušebnou je stará nepoužívaná garáž. Šestice studentů se rychle spřátelí a rozdělí do párů - Mikuláš s Helenou, Štěpán s Katkou a Johana s Kristiánem, předzívaným "Kuře" nebo též "Kri-kri".

  Brzy se parta rozroste o další členy. Do kapely přichází dlouhovlasý muzikant José, hrající na syntetizátor a Natálie, která se časem změní v žárlivou rozvracečku party. Zprvu je Natálie s Josém, ale děvčata jsou proti a rozhodnou se najít mu jinou přítelkyni. Mají štěstí, podaří se jim seznámit se s půvabnou modrookou blondýnkou Benediktou a dát ji s Josém dohromady. Zlost a nenávist láskou zhrzené Natálie vůči kapele se prohlubuje. Nekolikrát se bezúspěšně snaží děvčatům přebrat kluky.

  Helena a její přátelé zažívají řadu situací, vesměs komických, ale občas jim osud přichystá i dramatické chvíle. Mikuláš přenáší přes srdce rozchod s Helenou. Ta krátce vzplane láskou k hudebnímu producentovi Thomasi Favovi. Nakonec se ale vše v dobré obrátí. Ani vztah Johany a Kristiána se neobejde bez komplikací. Johana se neubrání milostné avantýře se zvukařem Johnem Wanderem, což Kristián velmi těžce nese. A aby toho nebylo málo, při sebemenší příležitosti přileje olej do ohně pomstychtivá Natálie.

  Ovšem ne každý vztah končí idylicky. Jednoho dne se Štěpán bláznivě zamiluje do finské modelky Gréty a odletí s ní do Finska. Zničená Katka se taktéž rozhodne odjet z Paříže a zapomenout. Štěpánovým náhlým odchodem přichází kapela o baskytaristu, je tedy třeba najít náhradu. José přivede do skupiny nového baskytaristu Sebastiána a volné místo Katky na pokoji děvčat zaujímá Lola, křehká brunetka brazilského původu. Dohazovačka Johana si usmyslí dát Sebastiána dohromady s Lolou a to i přesto, že Sebastián je již zasnouben s australskou manekýnou Lindou. Sebastián a Lola jsou zprvu jen přátelé, jejich vztah se ale postupně prohlubuje. Linda tráví většinu času na cestách a Lola se pomalu zotavuje ze ztracené lásky (její přítel se zabil na motorce). Není tedy divu, že se ti dva časem do sebe zamilují.

  Charaktery všech hlavních hrdinů se postupně vyvíjejí a příběhy nabírají na dramatičnosti. Z Heleny a Mikuláše jsou autoritativní vůdci celé party a Helena je navíc občasnou zpěvačkou kapely. Kristián se z původně groteskního bručouna změní v sobeckého proutníka a stále častěji Johaně zahýbá. Té nakonec dojde trpělivost a odjíždí do rodného Texasu. Kristián teprve tehdy pochopí, co ztratil. Zhroucen odloučením od milované Johany, pokouší se své nezdary řešit drogami. Naštěstí jej v tom přátelé nenechají a pomohou mu opět se postavit na vlastní nohy. Johana se vrací a na nějakou dobu se vše vrátí do starých kolejí, i Natálie se změní k lepšímu. Po čase se Kristián opět spouští, tentokrát s Lindou. Poté, co zjistí, že s ní čeká dítě, zbaběle zmizí neznámo kam. Johana zdrcena nečekanou zprávou se definitivně vrací do Texasu s úmyslem začít nový život.

  Do pokoje děvčat se po Johanině odjezdu nastěhuje Kristiánova sestřenice Adéla a novým bubeníkem kapely se stává Kryštof, Kristiánův dlouholetý kamarád z kurzu na bicí. Těsně před odjezdem se Johana rozhodne dát Kryštofa s Adélou dohromady. Vytvářejí se tak nové páry a přicházejí i další postavy. Kapela se rozroste o druhého bubeníka, Kryštofova kamaráda Oliviera. Ani on nezůstane dlouho sám, na krk se mu, zpočátku proti jeho vůli, pověsí rozpustilá rusovláska Róza, která svými ztřeštěnostmi v partě nahrazuje Johanu. Objevuje se také Manu, melancholický bratr Natálie, jenž se nešťastně zamiluje do Lindy. Na scénu se nečekaně vrací hudební producent Thomas Fava a Heleně a jejím přátelům tak nastanou další komplikace, vážnější, než kdy předtím. Budou se tak muset potýkat nejen s nevýhodně podepsanou smlouvou, ale i strachem z nákazy HIV a dojde také na nedobrovolné předávkování drogami.

  Milostné záležitosti ani tentokrát nejsou opomíjeny. Sebastián v Lindě objevuje staronovou lásku a Kryštof po rozchodu s Adélou na nějaký čas odcestuje do Anglie. Do party přichází Adélin nový přítel Bruno, který navíc v kapele pomáhá coby zvukař a programátor. V této sestavě skupina konečně veřejně koncertuje, i když prozatím jen jednou týdně v baru U Nelly. José podléhá pokušení s fanynkami, čímž pohár Benediktiny trpělivosti přeteče. S Josém se nekompromisně rozejde a nastěhuje se do pokoje k děvčatům. Róza opouští Oliviera, ovšem brzy se na něj přilepí neméně temperamentní Taxi a spolu s ní přichází i její bratr Fabrice. Rozchod s Benediktou José řeší nezávazným vztahem s Natálií a navíc přechází do jiné kapely.

   

  Po skončení seriálu následovalo volné pokračování pod názvem Rozmary lásky, v němž se Helena a její přátelé rozhodli bydlet společně a pronajali si dům. Z celkového počtu 159 dílů jich TV Nova na podzim roku 1997 odvysílala pouze prvních 65 a zbylé epizody již nikdy nepřikoupila. Éra francouzských komediálních seriálů na českých obrazovkách trvala pouze v krátkém období let 1995-97, pak o tento žánr přestalo vedení Novy i Primy jevit sebemenší zájem. Z toho jednoznačně vyplývá, že i seriál Helena a její chlapci se na žádnou z českých TV stanic už nikdy nevrátí.

  _____________________________________________________________________________________________________

  HELENA A JEJÍ CHLAPCI
<< předchozí 1 2