Kri-kri

Kri-kri

Samuel Varga

okres Brno
Sběratel českými TV dlouhodobě opovrhovaných seriálů, vysílaných v letech 1988-94 na ČST a na programu Premiéra TV v l. 1994-97.

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 7.3.2020  23:20

Kristián se po týdnu vrací z prázdnin a Sebastiánovi a Mikulášovi se postará o pořádný budíček. Vyzví od nich, kolik holek jej po dobu jeho nepřítomnosti shánělo a že se Linda pokusila o sebevraždu. Tereza se Kristiána nemůže dočkat. V garáži se na něj neustále lepí, což mu začne dost vadit, už jí totiž má až po krk. Navíc dojde v kapele k menší roztržce, Kristiána se dotkne, jak si ho ostatní dobírají, že Kryštof hraje líp. Později je Tereza šťastna, když ji Kristián pozve na večeři. Ovšem jen do chvíle, než ji navrhne, aby se vyspala s Kryštofem, za což od ní schytá facku.:) "Texasi, jakpak se tu máš?" "Je rád, že tě zas vidí, nejspíš v tobě vidí tátu.":) 95%

• 6.3.2020  22:35

Anežka oznámí Kristiánovi, že dostala práci focení a přehlídek na tři měsíce v Japonsku. Přijala to, aby z toho mohla vrátit dluh Lindě. Kristiánovi se ale nelíbí, že by celé tři měsíce Anežku neviděl a požádá Helenu a Lolu, aby Anežku přijaly do pokoje a ona mohla pronajmout pařížský byt. I Linda po rozhovoru s Kristiánem Anežce navrhne, že dostala práci v Paříži a že si s ní práci v Japonsku prohodí. Líbí se mi závěrečná scéna, v níž holky vyklízejí pokoj a Helena se rozhodne Johaně zavolat. Krásná a posmutnělá scéna retrospektivních záběrů s Johanou doprovázena podkresovou melodií mě pokaždé dojme. Kristián v tomto dílu má dobré hlášky na Natálii: "Každý ví, že jsi kříženec zlé víly s humoristou s přiblblou ironií. Vrať se do popelnice a nedělej stín.":) 100%

• 6.3.2020  22:32

Kristián se zotavuje z drogové závislosti, Linda přivede do garáže kamarádku Anežku, rovněž manekýnu. Ta Kristiánovi okamžitě učaruje a ani ona není vůči němu lhostejná. Vzájemně se poznávají a nakonec pozve Kristián Anežku na večeři. Ještě před ní vyjde najevo, že Anežka se už dlouho zná s Natálií. Kristián pak ostatní požádá o 20 000 franků s ujištěním, že to není na drogy. Druhý den Anežka všem vysvětlí, že peníze chtěl Kristián pro ni, neboť před rokem šel její otec na operaci a rodiče Natálie jim na ni půjčili, Anežka tak chtěla vrátit dluh. Nakonec ji peníze půjčí Linda. Nejvíc vtipů v této epizodě je na Kristiánovu výšku. "Neříkal jsi nám, že s velkýma holkama je konec?" "Já vím, proč to říkal. Už nechtěl chodit se žebříkem, aby na ně dosáhl.":) "Copak jí záleží, jestli máš o pět centimetrů víc? Stejně ti jich dvacet chybí." "Máš pravdu, v posteli se to srovná.":) 100%

• 5.3.2020  22:24

Teprve až po upozornění Lindy, že Ariela bere drogy se všem rozsvítí. Jenže Kristián ani Ariela nejsou k nalezení. Nikdo netuší, že jej vzala na výlet do ráje všech narkomanů - Amsterdamu. Sotva se vrátí do Paříže, v garáži si šlehnou další dávku. Když už jsou totálně sjetí, vejde do garáže Linda, která tam má sraz s ostatními. Všichni dorazí právě včas, těsně než Kristián stačí Lindě vpíchnout dávku. Když už je po všem, Lola a Linda si v klidu vyříkají záležitost ohledně Sebastiána. Tato epizoda je po dramatické stránce jedna z nejzajímavějších, ale vadí mi, že se v ní mnohem víc probírá trojlístek Sebastián, Linda a Lola, než vyřešení drogové závislosti. 95%

• 5.3.2020  22:20

Po útoku na Benediktu Kristián odpřisáhne, že drogy brát přestane. Ostatní mu ale po tom všem už nevěří a rozhodnou se dealera sami vypátrat. Na chodbě fakulty natrefí na podivného muže a vzápětí se přesvědčí, že skutečně dodává studentům drogy. Dotáhnou ho do garáže a dožadují se tvrdých drog, jenže dealer kšeftuje pouze s hašišem a marihuanou. Po delší době se do Paříže vrací Linda a k překvapení všech vyjde najevo, že se přes práci zná s Arielou a celé partě prozradí, že Ariela je narkomanka. Zajímavý díl, zvlášť legendární scéna s dealerem, José s letlampou a Mikuláš, jenž ze zabaveného zboží i bankovek udělá v garáži táborák.:) 95%

• 4.3.2020  22:32

Zatímco Kristián se vzbudí po pořádné opici, Johana se obává, že ji nikdy neodpustí, že ho podvedla s Johnem. Kristián klukům zdůrazní, že Johanu už nikdy nechce vidět. Než začnou zkoušet, vlítne do garáže Sofie a vrhne se na Kristiána. Znovu se na něj lepí později v kavárně. Katka s Helenou mezitím Johaně diktují dopis, kterým Kristiánovi oznamuje, že se vrací do Texasu. Když mu dopis předají, přileze po okapu za Johanou a požádá ji, aby zůstala. Zábavná a vtipná epizoda, baví mě scéna, v níž Johana píše dopis na rozloučenou: "A nemůžu napsat můj Kristiánku?":) A zejména scény se Sofií, která na radu Natálie hraje stíhačku, což dohání Kristiána k šílenství.:) "Dám si grenadinu." "Proč grenadinu?" "Protože má barvu krve a já mám chuť zabíjet!":) 100%

• 4.3.2020  22:28

Olivier přijme Rózino dítě za své a Mikuláš pozve Helenu, Rózu a Oliviera na týdenní prázdniny do domu svých rodičů u moře. I ostatní mají prázdniny a tak se Lola rozhodne, že je využijí k vydělávání peněz pro Rózino dítě. Všem rozdělí práci z inzerátů - Adéla má venčit psy, Benediktě přidělí inventuru v butiku, Bruna pošle ke stěhovákům a Josému najde místo u odtahové služby. Linda se Sebastiánem odjedou na prázdniny, jenže v polích se jim porouchá auto a z odtahovky přijede José. Humorná a nápaditá epizoda, z těch před koncem seriálu jedna z nejlepších. Zvlášť scéna s Lolou a Josém v kavárně je povedená, baví mě, když se José neustále otáčí po holkách, zatímco Lola do něj hučí o práci.:) Laly Meignan a Philippe Vasseur jsou skvělí komici. 100%

• 3.3.2020  22:21

Adéla přizná dívkám, že se zamilovala do jiného kluka. Ony mají obavu, aby něco neuspěchala a jak to vezme Kryštof. Ten si už všiml, že Adéla se v poslední době chová divně. Fabien vyhledá Helenu a vyzná ji lásku. Nabízí ji, že z ní udělá pěveckou hvězdu, jí je ale jeho vnucování se nepříjemné. Večer Adéla dívkám oznámí, že Kryštofa podvedla a nyní mu musí říct, že se s ním rozchází. V tomto dílu jsou nejzábavnější Lola s Rózou. Lola ji neustále nutí cvičit, neboť ji pokládá za tlustou, Róza utíká do garáže a hledá vysvobození v náruči Oliviera. Také pobaví, jak si José láme hlavu nad překladem návodu k synťáku. A když se Sebastián ze srandy rozmáchne basovkou po Josém, Olivier to okomentuje: "No ne, to je odvaz, právě vynalezl obušek.":) 95%

• 3.3.2020  22:17

Kryštof se rozhodne odjet z Francie, v garáži se s chlapci rozloučí, aniž by jim sdělil důvod. Až později si všimnou dopisu, v němž vše vysvětluje a navíc jim to potvrdí i holky. Róza přizná Lole, že čeká dítě, otcem ale není Olivier, nýbrž její bývalý. Fabien nadále pronásleduje Helenu, vyznává ji lásku, vyruší je Natálie a obě jdou hledat Adélu. V tomto dílu se mi líbí rozhovor Rózy s Manuelem v tělocvičně, jak mu radí ohledně holek a metafora se zaječicemi.:) Též dialog, když jim Lola sdělí, že Adéla má jiného kluka. "Tak to vidíš, Manu, s holkama musíš být rychlejší, než Zoro mstitel. Podívej, jaký to má spád. Někoho miluješ a bum, potkáš jiného a hop, s tím prvním je konec." "Rózo, pochopili jsme." "Vysvětlovala jsem to jemu, on potřebuje titulky.":) 95%

• 3.3.2020  22:14

Kryštof klukům zavolá z Anglie, zatímco Adéla představí holkám Bruna, čímž jej oficiálně přijmou do party. Rózu postihnou těhotenské nevolnosti, Lola ji přesvědčuje, že Olivierovi bude muset říct pravdu, Róza se ale obává, že se na ni Olivier vykašle, když čeká dítě s jiným, navíc ho nebude moct dostatečně zaopatřit. Lola a Róza si jdou přece jen s Olivierem promluvit. Fabien je čím dál dotěrnější. Nejprve Helenu obtěžuje v tělocvičně, odkud jej vyžene energická Róza a ještě týž večer v restauraci, v obou případech je zfetovaný. José k Fabienovi: "Tak poslyš, jestli ti Mikuláš nedá přes hubu jen proto, že jsi v rauši, tak buď klidnej, mně to nevadí.":) 95%

• 20.2.2020  22:37

Bohužel od osmé řady není seriál dostupný v ruštině, zřejmě ho na ruské TV po sedmé stopli, takže jsem osmou zběžně shlédl pouze v původním francouzském znění. A abych alespoň trochu pochopil souvislosti a dějové linie, musel jsem si je přečíst na stránce heleneetlesgarcons.wifeo.com. Po výbuchu Toniova sídla, který zorganizovala Ingrid Jeanne zmizela a nikdo netušil, kam se poděla. V posledním dílu sedmé řady to sice vypadalo, že manželství Benedikty a Josého se dá ještě zachránit, ovšem v osmé už se Bene zase tahá s tím mladým cucákem Tomem. A aby toho nebylo málo, začne si s ním dokonce i Katka, která se od 10. dílu po víc jak dvacetileté pauze vrátí do party. Vážně nechápu, proč JLA musel rázem z tolika žen udělat promiskuitní běhny tahající se s kdekým.:( A vrcholem všeho bylo, že z některých se zčistajasna staly i lesby. Už asi začaly docházet nápady. Audrey se vrátila paměť a hned toho využila, aby se pomstila Ingrid. Oplatila ji stejnou mincí, nechala ji unést do bordelu v Caracasu, i když po krátkém čase ji odtam vysvobodila a obě ženy se dohodly, že v jejich zájmu bude o celé situaci před ostatními pomlčet. Ještě před únosem Ingrid přijde o dítě, které čekala s Mikulášem, ten se čím dál víc sbližuje s policistkou Marie. Helena se provdá za Petera, jehož brzy poté sklátí infarkt. Líbilo se mi, jak Helena v návalu vzteku zaútočila na tu dotěrnou novinářku Karine Maisonovou. Fanny prožije krátký románek s Ericem Favou, ale po svém koncertu se vrátí ke Kristiánovi. Tato řada mě vyjma návratu Katky ničím nezaujala, naopak v ní končí mnohaletý vztah Benedikty s Josém, proto dávám pouze 2 *. 40%

• 18.2.2020  22:32

JLA měl tento seriál pojmenovat "Ingrid a její blbci" a tato řada měla nést podtitul "Kriminálka Paříž: Případ Watson". Přes 20 dílů se totiž řeší zápletka, v níž je Peter podezřelý z vraždy prostitutky a vyděračky Farah. A ačkoliv existují kamerové záznamy z místa činu, vyjdou najevo až v posledních minutách závěrečného dílu. Navíc jsou Peter a Jeanne vláčeni bulvárem pro pár polibků na pláži Ostrova Lásky. Co chvíli se někdo octne ve vazbě, ať už zmíněný Peter, Etienne, Jeanne za napadení Ingrid a dokonce i Helena za domnělou spoluúčast na vraždě. Všechno se vleče neskutečně pomalým tempem a i když většinu času všichni prodebatují po telefonu, když je potřeba nutně někoho sehnat, nikdy není dostupný. Třeba když zavřou Jeanne do vazby trvá celé tři díly, než se tato informace dostane k Marie. I v této řadě nechá Ingrid někoho unést, tentokrát Nickyho a jeho kamarádku. Už mi dost začíná vadit, jak jsou všichni absolutně nechápaví ohledně zločinných aktivit Ingrid. Zejména Mikuláš a José ji bezmezně důvěřují a vůbec jim nepřijde podezřelé její chování a tajné telefonáty. A těch pár lidí, kteří dobře vědí, čeho je schopna (Jeanne a Mylène) mlčí s ohledem na Ingridinu graviditu, přestože i ony jsou několikrát jejím přičiněním ohroženy na životě. Dokonce i po explozi auta, která málem zabije Mylène Jeanne Mikulášovi ani Marie nic neprozradí. Tohle zatajování skutečností mi už přijde hodně trapné. Ani Rudy se po zkušenosti s Crystal nepoučí a znovu se pokouší o štěstí s ženou lehkých mravů. Mylène se má naposledy objevit v deváté řadě, tudíž se nabízejí pouze dvě možnosti - buď ji Ingrid nechá zlikvidovat coby nepohodlného svědka svých zločinů a nebo Rudyho opustí, stejně jako v průběhu čtvrté řady Crystal. Z Loly se stává pokrytecká děvka, která opakovaně podvádí Johna s Antoniem, ale když John prožije malý flirt s její sestřenicí Gabriellou, ztropí mu žárlivou scénu a odejde od něj. Čím dál víc se z toho stává natahovaná kriminálka, než seriál o lásce a vztazích. Alespoň že Kristián dá po tlamě Ericovi Favovi, stejně jako před dvaceti lety jeho otci. I tentokrát je to na pomezí 2 a 3 hvězdiček. Přimhouřím oči a opět zaokrouhlím na slabé 3. 45%

• 16.2.2020  21:33

Šestá řada už je poněkud slabší. I když odmyslím naprosto zbytečný a vyloženě vycpávkový fantasy dvojdíl "Parallèlement votre", je tu plno dějových zvratů, které nedokážu pobrat. Tím zásadním je definitivní konec mezi Benediktou a Josém po dvacetiletém soužití. Benedikta ho podvede s mladým cucákem Tomem, načež José na to přijde, zbaví se mobilu a dokladů, auto shodí do řeky a zinscenuje svoji smrt. Několik týdnů jsou pak všichni přesvědčeni, že José zemřel, pouze Lola je udržuje v naději předtuchou, podle níž je naživu. Po delší době ho na Ostrově Lásky objeví Mikuláš poté, co tam přiletěl za těžce zraněnou Jeanne. José málem skoncoval se životem skokem z útesu, Mikuláš ho naštěstí zachránil. Silně mě nebavila neskutečně natahovaná zápletka s Audrey McAllisterovou, jež se sice zotavila ze střelby, kterou na ni zorganizovala Ingrid, ale pro změnu zas ztratila paměť, což je jak z té nejstupidnější telenovely. Její zápletka je vyřešena až v posledních dílech. Mikuláš je tu snad za ještě většího blba než dřív. To už je fakt nepochopitelné, jak bezmezně důvěřuje té bestii Ingrid a i když to ona nechala Audrey unést do bordelu v Caracasu a dvakrát se ji pokusila zabít, tak když ji pak pod nátlakem Jeanne, která se vše dozvěděla přivede za ostatními, všichni Ingrid děkují a málem by před ní i poklekli, že to ona "našla" Audrey. Pouze Olga se nesnížila ke glorifikaci "švýcarského sýra", jak ona Ingrid pojmenovává. Jedno z mála pozitiv této řady je příchod nové postavy v podobě mladé sympatické policistky Marie, která se seznámila s Mikulášem právě při pátrání po Josém. Helena začala pracovat v Peterově firmě a hned se do ní zabouchl Etienne, jeden z jeho zaměstnanců. Trochu mi vadí, že jej hraje Fabrice Josso, neboť v posledních dílech Heleny a jejich chlapců hrál bráchu Taxi, čímž se znemožnilo, aby se v budoucnu tato role vrátila. Naopak zajímavé je, že se na scéně objevuje Eric Fava, syn producenta Thomase Favy, s nímž měla Helenina parta dost problémů za dob studentských let. Na konci se dozvíme, že Peterův otec je ve skutečnosti Jean-Paul Lambert. Této řadě, která je prozatím druhou nejhorší uděluji velmi slabý průměr 3 * a 50%.

• 14.2.2020  23:24

Hned na začátku 5. řady se chystá svatba Heleny s Peterem Watsonem, na kterou z Austrálie dorazí Helenin otec Roger s Annette a k překvapení zejm. Heleny oznámí, že jsou do sebe zamilováni. Z Texasu přiletí i Johana, která si padne do oka s Loliným přítelem Johnem. Svatba se nakonec neuskuteční, překazí ji Audrey McAllisterová, jedna z bývalých milenek Petera, přímo během obřadu oznámí, že je s Peterem stále vdaná. A není to jediná novinka, kterou Audrey přináší. Tou zásadní je, že má s Mikulášem nemanželského čtrnáctiletého syna Nyckyho. Tato zpráva nejvíce zasáhne Ingrid, která se rozhodne opět mstít. S pomocí Tonia nechá Aurey unést do bordelu v Caracasu, odkud uteče až na konci posledního dílu. V této řadě se mi nelíbí, že Benedikta se opět nechá unést sváděním a lichotkami mladého cucáka Toma a tajně se s ním schází. Jako by jí nestačila aféra s Frackem. Lola se rozhodne vyhledat Diegova otce Antonia, což vede k další akční zápletce s kolumbijskou mafií a únosu Jeanne. Ostatně zrovna díl, kdy Ricardo a jeho pomocníci drží v domě Fanny, Kristiána, Johna a nakonec i Mikuláše s Ingrid mi přijde hodně přitažený za vlasy, zvlášť scéna s Fanny získanou od Diega a Nickyho maketu pistole, s níž zneškodní Ricarda je dost nereálná. Také mi vadí, že Ingrid opět někoho nechá unést a ten blb Mikuláš i po tom všem co provedla i nadále věří jejím báchorkám. Co mě naopak velmi pobavilo byl díl, kdy se postupně všichni sešli na večeři v restauraci a nakonec se tam na tajné schůzce přede všemi objeví Lola s Yannem. V jiném dílu zas Lola zkouší s Johnem erotické hrátky ve skříni, kdy na pomoc musí přijít Fanny s Kristiánem. Tato řada obsahuje dva snové díly, které tu radši komentovat nebudu, zvlášť ten, co se zdá Benediktě je neskutečný masakr!:) Zaujala mě i krátká romance mezi Johanou a Johnem a pro jediný polibek schytá Johana od Loly pořádnou facku. V posledním dílu Chloé ukončí lesbický vztah s Emilií. Tato řada je sice o trochu slabší, než předchozí, ale i tak docela koukatelná, takže dávám lepší 3 * a 60%.

• 12.2.2020  22:21

Tato čtvrtá řada je zatím jednoznačně nejlepší. Bohatý, všemožnými zápletkami naditý a svižný děj, emotivní, dramatické i humorné scény se střídají neskutečným tempem. Ingrid vydírající Petera skrze smyšlenou mrtvolu v jeho domě, Chloé pokračující v drogové závislosti a s tím spojená střelba na Josého, Ingrid zorganizující únos Jeanne, Lola a její románek s bratrancem Josého, náhlá smrt Antoina zrovna když s ním Chloé čeká dítě a plno dalších zápletek. Dokonce se tu objeví hned dva psychopatičtí maniaci, jimž se v obou případech do spárů dostane Fanny. Nejprve ji unese prodavač z obchodu s hračkami, jenž ji přinutí vydávat se za Sněhurku a zachrání ji Kristián s Mikulášem v přestrojení za trpaslíky. Podruhé ji unese Aline, Sebastiánova ex-manželka, která ho Lola odvedla v Rozmarech lásky. Kristián, aniž by věděl, kdo to je ji začne brousit, načež to s ní po provalení ukončí. Ona pak všem ztropí scénu, unese Fanny, drží ji v zajetí a vyhrožuje, že ji polije vitriolem. Velmi emotivní jsou díly 7-9, kdy je José na pokraji smrti a potřebuje transplantaci ledviny, kterou mu kvůli lásce k Mikulášovi daruje Ingrid. Dokonce padne zmínka i o Josého sestře Flo (objevila se v dílech 35-47 Rozmarů lásky. Co mě hodně pobavilo byla scéna, kdy je Lola s Frankem uvězněna ve skříni, hádky Ingrid s Olgou, která mi v této řadě už nevadí a mnohdy je i vtipná. Také je velmi zábavné, jak José špehuje Mikuláše s Helenou a později ostrou hádku Olgy s Ingrid. Zasmál jsem si i u scény, kdy se Walid, milenec Olgy před ní schovává a ujme se ho Eve. Zajímavá je i scéna z Alp, kdy chce Ingrid skokem z vrcholku hory spáchat sebevraždu a potěší i jednodílný návrat Johany na Ostrov Lásky a její opětovné shledání s Kristiánem. Závěr je obohacen o drama s domnělou smrtí Petera a intriky Jean-Paula ohledně dědictví. Tato řada se mi velmi líbí, proto uděluji 4 * a 70%.

• 10.2.2020  22:39

Po slabé a nezáživné druhé řadě má třetí docela svižné tempo, spád a rozmanitý děj. Poprvé se objevuje Helenina nejmladší sestra Chloé, která přiletěla z Austrálie. Nejenže je závislá na drogách, ale pronásleduje ji banda překupníků s brilianty, které jim ukradla. Aby ji vypátrali unesou Helenu a jejich šéf ji bez jejího vědomí nadroguje. Kristián už není s Angelou, začne si románek s Fanny, která je, jak se později dozvíme, adoptivní dcerou Ariely, narkomanky, s níž za dob studentských let Kristián spal. Mám rád, když se v seriálech po dlouhé době připomínají dávno zapomenuté postavy, zvlášť v případě Ariely je to výjimečné, neboť se objevila pouze v deseti dílech Heleny a jejich chlapců. Angela je stále pod vlivem Ingrid, která ji nepřestává manipulovat a kvůli majetku ji nutí do svatby. Dokonce ji protiprávně umístí na psychiatrii, odkud ji naštěstí vysvobodí Jeanne, Rudy, Mikuláš a Helena. Líbí se mi, že už od minulé řady všichni zase bydlí v jednom velkém domě, tak jako kdysi. Ty společné sedánky u snídaně evokují atmosféru z Rozmarů lásky. Je dobře, že Benedikta a José se k sobě po delší rozluce vrátili a v posledním dílu mají svatbu, na které se po velmi dlouhé době objeví i Sebastián. Nelíbí se mi, že Lola začala vážný vztah s otcem Fanny a ex-manželem Ariely, připadá mi pro ni příliš starý. Stejně tak mi k Heleně nesedí zazobaný pracháč Peter Watson, mnohem radši bych ji viděl s Mikulášem. A zápletka ohledně autonehody Loly a následného potratu už je taky ohraná. Zato dějová linie s Kolumbijci a únosem Mikuláše a Ingrid je napínavá. Tato řada je oproti předchozí mnohem lepší, proto uděluji stejně jako té první 3 *. 55%

• 10.2.2020  22:32

Zatímco první řada měla spád a v každém dílu se dělo něco zajímavého, druhá řada se neskutečně vleče. Chápu, že sekty jsou vděčné téma, ale tentokrát se hlavní zápletka táhla celou řadu. Navíc chování postav je neskutečně idiotské. Všichni vědí, že v sousedství mají sektu maskující se za ekologickou farmu, do toho v okolí bez vysvětlení mizí ženy (nejprve sestra té holky, co se skrývala u nich v domě a pak Angela). Jimmy v noci slyší na polní cestě ženu volající o pomoc a nejsou schopni si to spojit dohromady. Kristián se spokojí s na první pohled pochybným rozchodem formou SMS, přitom Angela byla těsně před zmizením na cestě k němu. Rudy je taky pořádný vůl, když věří té bestii Ingrid ohledně náhlého zmizení Chrystale. Nemluvě o tom, jak snadno Ingrid dokázala zmanipulovat Philippa a i José jí vždy skočí na její průhlednou komedii. V této řadě se děje tolik intrik, únosů a manipulací, že se stala téměř nekoukatelnou. Vážně mě nebavilo skoro 20 dílů sledovat, jak ten guru ze sekty oblbuje a nafetovává chudáka Angelu (jako by si toho nevytrpěla už dost se svým šéfem), přitom nikdo ji nehledá a ani všechna ta podivná zmizení nenahlásili na policii. Čím dál víc mě rozčiluje Olga, v této řadě je ještě zbytečnější, než v předchozí. Vůbec nic nedělá, jen neustále loví chlapy a pak o svých avantýrách plká s Benediktou. Ještě že na začátku zmizel ten malíř Frack, vůbec mi k Benediktě nepasoval a stále jsem čekal, kdy se Bene vrátí k Josému, jenže místo toho si pustila do pelechu prvního chlapa, co se objevil v baru. Oproti první řadě je tato výrazně slabší, nudnější a s mnoha logickými chybami, proto tentokrát dám pouze 2 * a 40%.

• 10.2.2020  22:19

Shlédl jsem celou první řadu a mám z ní docela rozporuplné pocity. Hned na začátku mě zklamala Benedikta románkem s bohémským malířem, jenž by věkově mohl být jejím synem. Nikdy dřív se takhle neuváženě nespustila. Josého mi tu bylo docela líto, jak hnusně se vůči němu zachovala. Zvlášť poté, co byl několikrát v přímém ohrožení života a dokonce postřelen, ho jako jediná z celé party ani nenavštívila v nemocnici. Absolutně zbytečná postava je Olga. K čemu tam taková osoba vůbec je? Mimo toho, že neustále loví chlapy nemá žádný vlastní příběh. Když už, tak mohli to malíře Francka dát dohromady s ní. Na pár dílů se tu objeví dokonce Johana, i když Kristián má už nějakou dobu vztah a Angelou. Mimochodem, ten její šéf mi už od prvního dílu připadal jako totální slizoun a to jsem ještě netušil, jaký maniak se z něj následně vyklube. Navíc Kristiána chce za každou cenu od Angely odlákat intrikánská mrcha Ève Watson, která už dělala peklo dost lidem v Les Vacances de l'amour. Jeanne má opět docela akční příběh týkající se ukrývání před kolumbijskou mafií tašky s drogama v hodnotě šesti milionů euro, čímž ohrozí život nejen svůj, ale i Mikuláše, Josého, Jimmyho, Kristiána a dalších. Helena se objeví až v polovině řady a tentokrát zde má minimum vlastního příběhu. Ty její rozhovory s Philippem v kanceláři mě docela nudí. A aby tu těch intrikánek nebylo málo, je tu i Ingrid, které se dokonce podaří oblbnout Mikuláše, aby uvěřil, že s Ricardem v únosu Josého nejela. Lola se dá dohromady s Jimmym. Na rozjezd je to docela slušné, takže hodnotím průměrem 3 * a uvidím, čím mě překvapí další řady. 55%

• 5.2.2020  21:17

Kristián se Sebastiánem jeli na motorce a bourali, Sebastián skončil v nemocnici se zraněním ramene a Lola z této zprávy omdlí. Na pokoji si pak v slzách vyčítá, že ji pronásleduje osud - milovala Ludvíka a zabil se na motorce, ráno prohlásila o Sebastiánovi, že se jí líbí a málem se stalo totéž. Přivolaný doktor vyslovil obavu, že by se mohlo jednat o začínající nervovou krizi a doporučil Lole lázně. I Kristián si nehodu vyčítá, neboť ji zavinil tím, že se ohlédl za nějakou holkou. "Doktoři nemusejí mít vždycky pravdu. Například moje babička..." "Teď není vhodná chvíle" "No dobře, každopádně, ten doktor se spletl." "Vidíš, už v historkách dovedeš být stručná." 100%

• 5.2.2020  21:14

V garáži se objeví Kanu, bubeník, kterého Johana klukům představila, když hledali baskytaristu. Kanu začne hrát s ostatními, ale Kristián na něj žárlí. Dojde to tak daleko, že se ti dva poperou. Benedikta dívkám představí sestřenici Gaëlle, která na týden přijela z Bretaně, ta se okamžitě do Kanua zamiluje a v jednom kuse o něm básní, čímž popuzuje Johanu: "Poslyš, Gaëlle, že je moje Kuře cvok víme všichni, ale nech mi víru, že je nejhezčí.":) V tomto dílu zazní plno vtipných hlášek, třeba Kristián: "A jakpak mu říkáš? "Můj Kakáčku? Jo, to se hodí." A další Kristiánova: "Dobře, já se mu omluvím, ale ať už nikdy neříká, že hraju jako Francouz!":) 100%

• 5.2.2020  21:11

Poté co Johana vystaví Sebastiánovy fotky po celém pokoji nechá jeho podobiznu vytisknout i na osušky, ručníky a žínky. Helena Sebastiánovi prozradí, že si Johana usmyslela dát ho dohromady s Lolou. Od této chvíle je Sebastián k Johaně mimořádně pozorný, brání ji před Kristiánem, posílá jí květiny a nakonec ji vyzná lásku. Druhý den Sebastián Johaně přizná, že ji nemiluje, pouze jí chtěl dát lekci za to, že se druhým plete do soukromí a mermomocí ho dává dohromady s Lolou. Pobaví scéna v tělocvičně, kdy Johana nutí Kristiána šlapat na kole. "Podívej se na sebe, co to je tyhle lýtka malého kohoutka." "Lýtka kohoutka? Já ti vlítnu do peří, uvidíš!":) 100%

• 5.2.2020  21:05

José souhlasil, že bude s Lindou v zahradě kolejí pózovat na fotky představující zamilovaný pár. Jenže je při tom spatří Mikuláš s Kristiánem a pochopí to tak, že Linda Sebastiána s Josém podvádí. Řeknou o tom holkám, což ještě víc nakopne Johanu k tomu, aby sblížila Lolu se Sebastiánem. Pořídí velkou Sebastiánovu fotku a vystaví si ji nad postel. Dokonce chce za pomocí sugesce nahraným tichým hlasem na kazetě Lolu přimět, aby se do Sebastiána zamilovala. Helena: "Aplikuji teorii, kterou jsme se naučili v kurzu o komunikaci." Johana: "Nemohla bys být trochu jasnější? Já bohužel nemám to štěstí, že bych byla spřízněna s Einsteinem.":) 100%

• 5.2.2020  21:03

Johana se snaží Lolu rozesmát vyprávěním neuvěřitelného příběhu svého pradědečka s jeho ženami a Indiány. Sebastián se nastěhuje ke klukům a pozná i okapovou cestu, kudy k nim tajně chodí holky. Linda dostane nabídku celý měsíc fotit v New Yorku, Sebastián je z toho mrzutý. Kristián se výjimečně shodne s Johanou a předhazuje Sebastiánovi Lolu. Linda nakonec neodletí a protože ke klukům se nemůže dovolat a na kolej ji vrátný nepustí, Johana ji tam dostane okapem. V tomto dílu mi přijde od všech pokrytecké zazlívat Natálii, že se nabízí jako záskok za Lindu, když Johana a Kristián chtějí Lindu vyšoupnout ze hry a nahradit ji Lolou. 100%

• 4.2.2020  21:31

Kristián se chová divně, je nervózní a tak ho Johana dá sledovat soukromým detektivem. Johana šílí, když ji detektiv Richard informuje, že Kristián byl v domě, kde je sice dvacet partají, ale v jednom bytě svobodná dvacetiletá ženská.:) Vše se nakonec vysvětlí, Kristián váhal s nabídkou producenta, který mu chtěl vydat desku, ale bez ostatních kluků. "Bravo, Richarde!" "Detektiv musí umět slízat okap." "Proto nevolám bravo, ale že jste objevil, kde bydlím." "Stačilo si jen přečíst váš šek.":) Kristián je poté, co objeví, že je sledován tak rozčílený, že vlepí číšníkovi pěstí mezi oči a dodá: "Víte že vypadáte dost špatně? Měl byste asi kapku dřív zavírat." 100%

• 4.2.2020  21:27

Katka má pocit, že ji Štěpán už nemiluje a rozhodne se opatřit si kluka, na něhož by Štěpán žárlil. Stráví večer se Cedricem a další den plánuje jít s ním do kina. Štěpán skutečně začne žárlit, nejprve se s Katkou chytnou, ale nakonec se usmíří. Cedric se ale do Katky zamiluje a přestože si je vědom, že Katka s ním trávila čas jen aby Štěpán žárlil, věnuje jí řetízek a poprosí ji, aby do ní mohl i nadále být zamilován. Nejvtipnější je úvodní scéna, kdy Johana při parkování odhodí nárazník z auta Kristiánova otce. "Tady máš rodinný šperk.":) Johana špehující usmiřovačku Katky a Štěpána: "Ještě pět minut. Ba ne, spíš tak za hodinku nebo za dvě." Romantický díl. 100%

• 4.2.2020  21:17

Johana autem porazí kluka jedoucího na skútru. Protože Cedric na chvíli omdlí, raději ho vezme do kavárny za děvčaty, kde opět omdlí a Johana mu dá dýchání z úst do úst, což neujde Kristiánovi. Ten se ze vzteku uklidní bubnováním. Dalším žárlivcem je Štěpán, neboť v tělocvičně Cedric opět omdlí a tentokrát mu dá umělé dýchání Katka. Helena na Cedrica raději vychrstne kýbl vody, čímž prokáže, že Cedric omdlévání finguje, aby ho dívky líbaly. Vtipná je scéna, kdy se Štěpán s Kristiánem dohadují: "Kdo to byl?" "Johana." "Proč jsi s tím praštil?" "Přece s ní nechceš mluvit." "Tos dělat neměl, měls mi ji dát." "A to proč?" "Abych s tím praštil já.":) 100%

• 4.2.2020  21:13

Johana Dianě odpustí a rozhodne se najít jí přítele. Natálie se klukům pochlubí, že je zamilovaná, má nového přítele Stefana. Johana jde s Dianou na plovárnu a přiměje ji, aby v bazénu předstírala, že se topí, určitě ji prý zachrání pohledný plavčík. Diana se skutečně začne topit, ale z bazénu ji vytáhne Natáliin přítel Stefan. Zdá se že ti dva si padli do oka. Povedená epizoda plná vtipných hlášek. Natálie: "Potkala jsem jednoho kluka." Kristián: "Jednoho? To je výjimečný.":) Pobaví Johana, když nakreslí portrét ideálního kluka pro Dianu a vyjde z toho Kristián. A nebo když se Helena snaží Johanu dostat z koupelny tím, že údajně volá Kristián. 100%

• 4.2.2020  21:10

Pozdě v noci se Mikuláš snaží Kristiánovi promluvit do duše, ale bezvýsledně. Sebastián ho švihne do napuštěné vany. Poté, co oba v kavárně neúspěšně začne svádět Natálie si jdou Mikuláš se Sebastiánem zahrát do garáže. Dívky vzpomínají na společné zážitky, nakonec se i ony rozhodnou jít do garáže a Johana klukům přizná, že v poledne odlétá do Texasu. Mikuláš a Sebastián dlouho o tom přesvědčují Kristiána, až nakonec uvěří a jde Johanu odprosit. Přede všemi jí pak vyzná lásku. V tomto dílu je nedomyšlené, že i o půl třetí v noci je u Alfréda otevřeno, přitom v jiných dílech je touhle dobou dávno po zavíračce. Jinak ale moc pěkný díl. 100%

• 3.2.2020  22:21

Lole volají kluci z diskotéky, Adéla jim sdělí, že Lola odjela do kláštera v Tibetu.:) Lola Sebastiánovi nevěru odpustí a jde za ním do garáže. Jakmile ho spatří držícího se s Lindou za ruce, rozpláče se a uteče. Fava představí Heleně Fabiena, skladatele písně, kterou Helena souhlasila nazpívat. Když pak jdou do kavárny, přiběhne Lola a s pláčem Heleně sdělí co viděla. Adéla si vyčítá, že jí nevěřila. Líbí se mi, jak Helena vystartuje na Favu: "Teď mě dobře poslouchej! Dosud jsem mlčela, ale existuje moment, kdy jsem schopna udělat hloupost, třeba se vykašlat na tu tvoji smlouvu. A to je chvíle, kdy mě přátelé potřebují, teď mi dej pokoj!" 95%

• 3.2.2020  22:19

Helena a Mikuláš se z generálního ředitelství vracejí s dobrou zprávou - oběma jim vrátlili smlouvy a Thomase Favu propustili. Společně s Johnem si kluci a Róza v garáži na oslavu připijí šampaňským. Oslavu jim naruší vpád totálně zfetovaného Favy. Než mohlo dojít k potyčce se Fava zhroutí, Mikuláš se Sebastiánem ho odvezou do nemocnice. Manu stále smutní, že ho Linda nechala, Lola se rozhodne, že mu zlepší náladu sportováním. Natálie se po delší době vrací a je naštvaná na holky, prý Manuelovi ublížily. Holky v tělocvičně spatří kluka, který se jich nedávno zastal u Nelly. Adéla, aniž by si toho všimli ostatní, ho pozve na skleničku. 100%.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24