• Rodinný

Candy Candy - Konec těžké cesty (1977) (epizoda)

Sam přiveze Candy do hotelu, kde o ni na příkaz jeho šéfa George služebnictvo pečuje jako o princeznu. Candy je přesvědčena, že George ji hodlá odvézt a prodat do Londýna a několikrát se pokusí o útěk. Garcia dorazí do Lakewoodu a oznámí tetě Elroy a Loganové, že Candy u Žlutých skal unesli bandité. Stear, Archie a Anthony se okamžitě vydají Candy na pomoc. Candy se nakonec podaří Samovi utéct a nasednout do vlaku, aniž by znala směr jízdy. Na zastávce je objevena, uteče do lesa a padne vyčerpáním. Ráno se vzbudí u růžové brány a konečně se shledá s Anthonym a bratry Cornwellovými. Přijíždí George, objasní únos a předá tetě Elroy dopis od strýce Williama. Ten na žádost všech tří chlapců adoptoval Candy do rodiny Andrewových. 90%

Candy Candy - Únos (1977) (epizoda)

Garciu uštkne chřestýš, Candy jej zachrání včasným vysáním jedu z rány. V Texasu má Garcia nabrat dalšího zaměstnance na jeho farmu, jenže poté, co je šerif varuje, že se v této oblasti vyskytují únosci dětí, prodávající je bezdětným rodinám do Evropy, Garcia rychle práskne do koní. V noci jsou Candy a Garcia přepadeni bandity. Aby si zachránil holý život, poradí Garcia lupičům, že Candy mohou výhodně prodat. Garcia uteče, ale brzy se v něm pohne svědomí. Vzpomene si, jak i přes jeho hrubost byla k němu Candy vlídná a rozhodne se pro ni vrátit. Využije spánku banditů, vysvobodí Candy a podaří se jim uprchnout. Když se zdá, že je nebezpečí zažehnáno, odněkud se vynoří auto s neznámým mužem, ten popadne Candy a ujíždí s ní pryč. 95%

Candy Candy - Milenci, kteří se nesetkali (1979) (epizoda)

Neil pod záminkou, že na ni čeká Terry vlákal Candy do opuštěné vily na pobřeží. Svým způsobem ji vyznal lásku a totéž požadoval od ní. Když nedosáhl svého, Candy zamkl a tak byla nucena skočit z balkónu do jezera. Naštěstí jel kolem Albert, který Candy hledal. Candy povyprávěla Albertovi, co se jí přihodilo. Na druhý den pacienti doktora Maritna navykládali Candy, že Albert se schází s podezřelými lidmi. Candy zjistí, že Albert ve výzkumném ústavu pro zoologii nepracuje. Mezitím se Albert v baru setká s Terrym, jenž se už několik dnů bezcílně potlouká a opíjí. Odešel od Shakespearovy společnosti a hledá Candy. Albert a Terry se poperou a pak se spolu zajdou podívat na Candy. Když si Terry uvědomí, jak se Candy i přes veškeré překážky nevzdává svého povolání, aniž by se s Candy setkal, rozhodne se vrátit k divadlu a k Susan. 100%

Candy Candy - Albert si vzpomíná (1979) (epizoda)

Doktor Leonard dá Candy okamžitou výpověď a ujistí ji, že ji nepřijme žádná nemocnice v Chicagu. Přizná, že se o to přičinila Loganová. Když pak Candy natrefí na Neila projíždějícího se s Daisy, vybije si na něm vztek a kufrem mu poničí auto. Mezitím Albert umývající v restauraci talíře náhle omdlí a když se probere, kompletně se mu vrátí paměť a zauvažuje, zda za těchto okolností bude moci nadále bydlet s Candy. V parku se Candy potká s Albertem a doktorem Martinem a přizná, že ji z nemocnice propustili. Ze ZOO uprchne rozzuřený lev Tongo, ošetřovatelé se chystají jej zastřelit, ale Albert, který si odmalička rozumí se zvířaty jej zklidní. Albert pozve Candy na piknik, ale o navrácené paměti zamlčí. Candy nastoupí jako sestra u doktora Martina. Večer za ní přijde neznámý muž a oznámí jí, že ve vile u jezera na ni čeká Terry. 95%

Candy Candy - Odmítnutý nápadník (1978) (epizoda)

Candy se po dovolené u tety Pony vrací do Chicaga. Střetne se s Neilem, jenž právě vyboural s autem. Obváže mu mírně poraněnou ruku a Neil z toho vydedukuje, že se do něj Candy zamilovala. Na druhý den přijde za Candy do nemocnice a pozve ji na rande, což Candy odmítá. Později přinese Candy květiny a opět se domáhá schůzky. Candy mu ale květiny vrátí a jít s ním na Rande opět odmítne. Celou situaci zahlédne Iris a rozčílí ji, jak Candy Neila ponížila. Snaží se mu dohodnout rande se svoji kamarádkou Daisy Dilmanovou a když o ni Neil neprojeví zájem, Iris o celé záležitosti informuje svoji matku. Loganová ze strachu, aby se Neil s Candy neoženil zajde za doktorem Leonardem a ze své vlivné pozice a pod pohrůžkou zastavení dotací pro nemocnici mu nařídí propustit Candy. 95%

Kámen snů (1990) (seriál)

Takřka neznámý seriál, roku 1997 běžel na Primě, ale zakoupen byl ještě Premiérou. V době vysílání jsem ho neznal a teprve až v roce 2009 jsem měl možnost shlédnout pár dílů. Po patnácti letech od digitalizace jsem je znovu shlédl, abych mohl napsat trochu smysluplný komentář. Samotný kámen snů zde má pramalý význam, v každém dílu je zobrazen sotva na pár vteřin a alespoň v dílech, které vlastním není ukázáno, proč je tak cenný, že se ho Zordrak chce zmocnit. Kladné postavy Snílků - Rufus, Amberley a pán snů dostávají poměrně málo prostoru, většinu dílu zaberou eskapády Flekounů. V seriálu je několik poměrně originálních nápadů, jako třeba létání na listech, nicméně mě to nijak zvlášť neoslovilo. Velmi slabý průměr 2 * a 40%. Ukázka v češtině

Don Kojot a Sancho Panda (1990) (seriál)

Tento málo známý animovaný seriál (pravděpodobně jen prvních 13 dílů) v roce 1994 poměrně v tichosti odvysílala ČT v rámci pořadu Magion. Stylem humoru bych ho přirovnal k Pirátu Divokému Jackovi z FoxKids. Zde ovšem nehýří trefnými poznámkami nejen pobočník hlavního hrdiny, ale i jejich ořové a mnohdy i epizodní postavy. Některé hlášky mě skutečně pobavily, jako třeba: "Dejte nevěstě politikův mozek." "To myslíte vážně? Chceme aby byla tupá, ale ne nepoctivá.":) Jinak ale spíš průměr 3 * a 50%. Česká znělka

The Richie Rich/Scooby-Doo Hour (1980) (seriál)

Tento animák o zazobaném parchantovi běžel roku 1996 na Premiéře, vždy v sobotu odpoledne v bloku seriálů Hanna-Barbery. Nesledoval jsem to pravidelně, spíš jsem pár dílů letmo zahlédl, neboť už tehdy mi to přišlo jako strašná hovadina. Jediné, co si z toho matně pamatuji, že děj jednoho dílu se odehrával v pralese a mám dojem, že Richieho Riche dabovala Jaroslava Brousková. Jeden z mála seriálů bývalé Premiéry, u něhož mi likvidace českého dabingu nikterak nevadí. Velmi slabá 1 * a to ještě nadhodnocuji. 10%

Obyčajný deň (1985) (TV film)

První polovina filmu odehrávající se ve škole ujde, najde se tu několik vtipných situací. Žáci si během vyučování posílají papírová psaníčka (aby nedošlo k omylu a někdo třeba nenabyl dojmu, že zmiňuji žargon fetek, přestože žák se paradoxně jmenuje Perník). Druhá půlka už je poněkud unylejší a nezáživná. Navíc v některých scénách je účinkujícím kvůli špatným postsynchronům velmi špatně rozumět. A ty hudební vsuvky mě též nenadchly. 40%

Dívka (2009)

Na to, že film trval hodinu a půl prakticky nic závratného nenabízí. V paměti mi utkvěla scéna, v níž dvě protivné holky svlékly kamaráda hlavní hrdinky a záběr na ohyzdnou babu v klimakteriu, producirůjící se div ne ze všech světových stran, jak ji bůh stvořil. Smysl scény s chlapem v balónu jsem nepochopil, zřejmě nemám myšlení na dostatečně sofistikované úrovni. Když se propříště budu chtít podívat na film, v němž se opuštěné děti snaží o sebe postarat, raději sáhnu po dánském Sami doma. Tam se rovněž řeší sociální a existenciální problémy a alespoň to má svižnější děj a místy i trochu humoru. 20%