Kri-kri

Kri-kri

Samuel Varga

okres Brno
Jsem sběratel zapomenutých a českými TV diskriminovaných seriálů, vysílaných především na programu Premiéra TV v letech 1994-97.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 20.5.2018  22:39
    Silas (TV seriál) (1981)

Vzhledem k tomu, že Silas nebyl na našich obrazovkách promítán již 30 let je oproti ostatním podobně laděným dobrodružným seriálům z pořadů Vega a Magion českým divákům téměř neznámý. I když zdejší hodnocení je v porovnání s Jackem Holbornem o něco nižší, mě naopak Silas zaujal o něco víc. Zejména proto, že provedení má poněkud komornější, tudíž méně výpravnější atmosféru. Příběh je více zaměřen na sociální rozdíly a podmínky, jimiž se protlouká Silas i jeho přátelé, přežívání s chabým výdělkem tuláka uprchlého z cirkusu a setkávajícího se s různými pochybnými a kriminálními živly nejednou ohrožující Silasův život. Seriál provází celkem povedená hudba, líbí se mi třeba táhlá melodie ve scéně, kdy si Silas v noci povídá s Marií a závěrečná znělka. Na německé poměry nezvykle povedený seriál, holt není nad zlatá 80. léta. Vzhledem k tomu, že jsem Silase dříve neznal, možnost shlédnout jsem měl teprve až nyní nemohu do hodnocení započítat nostalgii. I tak dávám prozatím lepší 3 * s tím, že možná časem, až si na seriál více zvyknu zvýším na 4. 65%

• 20.5.2018  22:36
    Ve znamení Merkura (TV seriál) (1978)

První a pátý díl mi z detektivního hlediska přijdou nejslabší, i když v prvním pobaví zejména Zázvorková a Beyvl. Škoda že v posledním Zázvorková chyběla. Hanzlík sice objeví drogy v saxofonu, za což mu kolegové vyslovují uznání ještě po roce, ovšem šperků ukrytých za kozama (čili nejčastější ženskou skrýš) nechá projít bez kontroly. Hlavně že buzeruje turistu kvůli dvěma papouškům bez papírů, načež následuje jedna z nejvtipnějších scén celého seriálu, kdy Prachař papoušky vypustí.:) Ve druhém dílu mě krádež obrazu sice moc nezaujala, ale zato to napravili hereckými výkony Vinklář s Vránovou. Díly o zavražděném v mrazícím voze a pečlivé slovenské celničce byly průměrné. Celkově mi hodnocení vychází něco mezi dvěma a třemi *, ovšem s přihlédnutím k tomu, že mnozí seriál zodpadňují už jen z principu, že byl natočen za normalizace se přikloním ke třem. Navíc tolik důmyslných schovek pašeráků se hned tak někde nevidí.:) 50%

• 20.5.2018  22:32

Hned zpočátku podotýkám, že nesnáším veškerý sport včetně fotbalu a proto se i filmům s touto tématikou obloukem vyhýbám. Jelikož mám ale za sebou několik poměrně dobrých španělských seriálů, dal jsem šanci i tomuto filmu, v němž hlavní roli ztvárnil "malý Samuel Espí" z Internátu. Film jsem se snažil sledovat poctivě, což potvrzuje, že v malé roli náborového rozhodčího jsem poznal i další známou tvář z Internátu - tělocvikáře Pedra. No ale teď k samotnému filmu. Scénář je poměrně jednoduchý, ne zrovna originální a se snadno předvídatelným koncem. Ředitel sirotčince působí jako typická šablonovitá karikatura a úlisný vrátný se neustále culí, jako by měl ve tváři permanentní křeč. Každou chvíli někdo ječí nebo huláká, což jaksi pohodovou atmosféru příliš nenavozuje a mnohé scény připomínají trapné americké rodinné filmy. Shlédnout se to dalo, ale víckrát vidět nemusím. Co se hodnocení týče, dávám podprůměrné 2 *. 35%

• 20.5.2018  22:29
    Kačeří příběhy (TV seriál) (2017)

Viděl jsem sice jen dva celé díly + nějaké ukázky, ale bohatě mi to stačilo. Absolutně nechápu, co se na tom může někomu líbit?! Je to barevné, hýbe se to, ale tím to taky končí. Animace je naprosto odfláknutá a amatérská, jakoby dělaná podle počítačových her z 80. let, především mě iritují ty hranaté rysy. Jednotlivé díly nemají žádný pořádný příběh, jsou bez nápadu, vtipu i napětí. Postavy jen hekticky ječí a stále někam pobíhají, žvaní do mobilu a celkově se ten seriál vůbec nejeví pohádkově, spíš to celé působí jako nezábavná a příliš zmodernizovaná parodie na původní Kačeří příběhy vytvořená někým dostatečně zfetovaným. Vsadím se, že 95% všech zdejších hodnotících dává 4 a 5 * už jen z principu, že zbožňují původní seriál a tudíž nejsou schopni na tuto nepovedenou verzi vůbec pohlížet objektivně a kriticky. 5%

• 20.5.2018  22:24
    Strašidla (2016)

Recept na tento film: vezmeme velký kus Babovřesek, přidáme "Hardyho Fotra" (tlučhořologové chápu), špetku dr. Mráčka, to vše dlouze podusíme v hrnci českého kapitalismu, nakonec dochutíme kořením z oplzlostí a nevkusu. Servírujeme s bandou současných (ne)herců z Ordinace, Rodinných pout a dalších nekonečných kravin. A máme navařeno, příjemné zažívání. P. S. Komu tyto ingredience schází, může vzít zavděk šaratici, účinek vyjde nastejno a ušetříte si čas, v případě návštěvy kina či koupě DVD i peníze. Opět se potvrdilo, že jediné Troškovy komedie, které za něco stály natočil ještě za socialismu.

• 20.4.2018  22:14

Jeden z nejpovedenějších dílů druhé poloviny seriálu, je plný humorných scén a hlášek. Johana opravářkou Lindinýho auta, Kristián šmírující sprchující se holky, José stále pronásledován dvěma neodbytnými fúriemi a pak to hromadné kočkování v garáži. V poslední scéně to dokonce vypadalo, že se Kristián s Johanou dají znovu dohromady. Bohužel se tak nestane, tato epizoda je na mnoho let poslední s Kristiánem, což je vlastně to jediné, co se jí dá vytknout. Pobavila mě především Johana, jak se vrtala v motoru a argumentovala "Já i on jsme ze stejné země, my o sobě něco víme.":) 95%

• 20.4.2018  22:12

Zprvu je to velmi humorná epizoda. Benedikta a Adéla věčně nalepené na Josém snažící se ho co nejvíc vytočit a zároveň se mu pomstít za to, že si mezi nimi stále nedokáže vybrat. Kluci z toho mají pořádnou srandu. Lola zas žárlí na Johanu, která se začala motat kolem Jakuba a v rozčílení po ní chce švihnout činkou, která ovšem slítne na její nohu, což Johana pak komentuje "Spadla jí na nohu její špatná povaha.":) Lola pak ještě pobaví, když si na bolavou nohu nahňácá plnou tubu masti. Pak ovšem Natálie vpálí Mikulášovi, že Jakub je zamilován do Heleny, což mu nakonec potvrdí i Jakub a je jasné, že brzy nastanou komplikace. 90%

• 20.4.2018  22:11

Skvělá epizoda, zvlášť díky Johaně, která opět zachránila situaci a vymyslela plán, jak vyzrát nad Thomasem Favou. Na oko ho sbalila, aby mu mohla čmajznout smlouvu. Scéna ve studiu, kdy Fava nepříčetně zuří a marně se dovolává svých goril, Johana mu to nandává a Helena pálí smlouvu nemá chybu!:) Mimo to pobaví, jak José dráždí Kristiána s nahrávkou Johanina hlasu na synťáku.:) Navíc se do sebe zamilovali Agnes a John Wander, to vše si zasloužilo parádní oslavu. Jen škoda, že po této epizodě Agnes ze seriálu bez vysvětlení zmizí a když se pak John po čase znovu objeví, už o ní nepadne ani slovo. 95%

• 20.4.2018  22:09

Kdybych měl sestavit žebříček deseti mých nejoblíbenějších epizod, tato by jistě byla mezi nimi. Krásný a dojemný díl, v němž Kristián napsal pro Johanu písničku, Mikuláš složil hudbu a Helena ji ve studiu Johna Wandera nazpívala. Veliké pozitivum českého dabingu bylo, že část písně nazvané Možná v září byla přeložena do češtiny, takže divák neznalý francouzštiny (což se u české mládeže předpokládalo) alespoň snáze pochopil její smysl. Refrén zněl "Nemůžu jinak, než tě čekat, možná že v září vrátíš se k nám." Tomuto nádhernému romantickému dílu nelze nedat nic než plný počet 100%.

• 20.4.2018  22:07

Docela vtipná epizoda, přestože je v ní tentokrát nastíněna tématika nebezpečných sekt. Johana a později Kristián se začnou řídit podle pokynů sekty Nový život, kterou vedou podvodníci Ludvík a Antonína, aby z důvěřivých studentů vytahali co nejvíc peněz za křišťály, zkažené potraviny a podobné nesmysly. Dokonce v garáži uspořádají seanci Nového života. Johana se ze sekty vymaní díky žárlivosti, vůbec se jí nezamlouvá, že by Kristián s Antonínou provozovali "znovuzrození". Padlo tu i několik vtipných hlášek: "Tak on je seknutej můj miláček!" nebo "To je geniální, Kristián s tou babou nebyl ve vaně!" 95%

• 30.3.2018  23:26

Docela vtipný díl. José se zotavuje po nakládačce, kterou mu uštědřil jeden hromotluk, neboť José balil jeho holku. Problém nastal, když vyšlo najevo, že ten ranař je synem pana Bortota, majitele domu, kde studentská parta bydlí. Majitel zrovna přišel na kontrolu a v domě se stavil i jeho syn, čímž se logicky vše provalilo. Bortot zuřil, Josého považoval za chuligána, ale holky nakonec situaci urovnaly. Co mi ale není moc jasné, proč se opět scénárista strefoval do harmonikářů? Nebylo to poprvé, jednu nebo dvě narážky na harmonikáře jsem totiž zaznamenal i v předchozím seriálu. Jako by snad hru na harmoniku ve Francii považovali za méně důstojnou, než hru na jiné nástroje. Každopádně kvůli tomu nesnížím hodnocení, opět jasných 5 * a 100%.

• 30.3.2018  23:23

Jak už název napovídá, jedná se o první epizodu s Čuníkem (i když ještě coby nebeský maršál se krátce objevil i ve 2. dílu). Vcelku poklidný, pohodový a humorný díl, který se tentokrát obešel bez zdlouhavých bojů s démony. První polovinu dílu formou retrospektivy sledujeme vyprávění Kaových, jak se Čuník dostal na jejich statek a oženil se s jejich dcerou, aniž by kdokoli předem poznal, že je démon. Ve druhé půli pak Sun zkrotí Čuníka. Nezapomenutelná scéna, v níž Čuník nese na zádech Suna proměněného v Cchuej Lan.:) Je zde také objasněno, za jaký prohřešek byl maršál Tchieng Pcheng vykázán z nebe a proměněn v Čuníka. I když tento díl neřadím k těm vyloženě nejoblíbenějším, nemám mu ani co vytknout, líbí se mi atmosféra, humor i kostýmy Kaových a dalších postav. 95%

• 30.3.2018  23:20

Sun se vrací do svého království na horu Bujných květů a hned se musí utkat s démony, kteří zaberou jeho jeskyni (jeden z nich, Silný buvol, se pak v seriálu objeví později coby otec Ohniváčka a manžel princezny železného vějíře). Nicméně se s nimi brzy dohodne a ti mu poradí, aby zašel za dračím králem pro zbraň. A právě v tento moment začíná Sunova vzpoura proti nebi, neboť dračí král a vládce pekel si na Suna jdou postěžovat Nefritovému Císaři. A tak se Sun dostane do nebe, kde zastává správce koníren, což je pro něj velmi ponižující a raději se prohlásí za Velkého světce rovného nebi. Tomuto dílu trochu kazí dojem, že některé pasáže byly v česky dabované verzi vypuštěny. Sun už tu začíná být pořádným rebelem, ale ještě tomu něco schází. Taky by neuškodila trochu delší stopáž. I tak dávám slabých 5 * a 85%.

• 30.3.2018  23:17
    Rodáci (TV seriál) (1988)

O existenci tohoto seriálu jsem dlouho neměl ani potuchy. Ono ani není divu, vždyť rádoby veřejnoprávní prokavárenská ČT ho od roku 1989 nevytáhla z archivu. Naštěstí se o to postarala TV Barrandov. Seriál je poměrně rozsáhlý, delší z tuzemských z předlistopadové doby je snad už jen major Zeman. Koukatelné to jistě je, už kvůli plejádě hereckého osazenstva. Co mi dost vadilo byly zdlouhavé mnohaminutové záběry, v nichž se neustále někdo procházel po ulici, přemýšlel a do toho hrála hudba a taky scény z hospod, kdy si štamgasti neustále něco prozpěvovali. Kdyby se tyto scény vystříhaly, seriál by byl rázem o čtvrtinu kratší. Zklamalo mě nedořešené téma hlavního hrdiny Vitáska s jeho životními láskami, nakonec nezabojoval ani o tu kolegyni z redakce. Závěr seriálu je tedy sice politicky tak nějak zakončen, ovšem v oblasti vztahové absolutně nedořešen. Objektivně je to sice spíš na 2 *, ale když vidím, kolik havlistických kavárníků to zodpadňuje a vsadím se, že naprostá většina z nich ten seriál ani neviděla, přidám jednu navíc, už kvůli Brnu, moravskému nářečí a oné slavné větě o kozách poslankyně.:) 45%

• 30.3.2018  23:13
    Velké sedlo (TV seriál) (1986)

Tento normalizační seriál jsem nikdy dřív neviděl, teprve až nyní, ale tentokrát nebylo moc o co stát. Už ty zbytečně rozvláčné tříminutové rekapitulace na začátku dílu příšerně nudí. Seriál je v podstatě o tom, jak hned v prvním dílu hlavnímu hrdinovi zdrhne jeho žena, on si následně nabrnkne jinou i s dítětem a na konci posledního dílu mu zdrhne i ona s otcem své dcery, neboť on se po letech vrátil do jejího života. Co tím chtěl Dietl vlastně říci? Nikdy si nic nezačínejte s ženskou s dítětem, jehož otec je neznámý? Napravený trestanec ochotně pomáhá druhým, aby v posledním dílu utonul? No hlavně že pro děvkaře, který udělá milence děcko je všechno v cajku. Chtělo by to trochu optimističtější zakončení, takto zpracovaný Dietlovský seriál mě příliš nezaujal. 40%

• 20.3.2018  20:41

Jedna z nejpovedenějších písní Michaely Paštékové, třebaže komerčně mnohem méně výrazná a u posluchačů zdaleka ne tolik oblíbená, jako jiné. Ale pro mě je jedna z nejlepších a z těch, co se dočkaly videoklipu jednoznačně nejoblíbenější. Pomalá a táhlá melodie, kterou tentokrát nesložil Peter Nagy, slova a zpěv, zkrátka balzám na duši. Lepší už je jen Čierny dáždnik, ale ten se bohužel nedočkal videoklipu. Tentokrát dám 4 *. https://www.youtube.com/watch?v=-QoSzDsKQ88

• 20.3.2018  20:38
    Michaela Pašteková - Nikdy nezober drogu (hudební videoklip) (1994)

Další velmi populární hit Michaely, který si v 90. letech prozpěvovala československá mládež. "Maj si tie rýchle motorky, vlasaté bosorky len nikdy nezober drogu." Škoda že si většina z nich nevzala tuto mravně varující píseň k srdci. Hudba opět velmi jednoduchá a nespadající právě do mnou preferovaného vkusu, ale přesto už kvůli mé tehdejší fascinaci Michaelou pod 3 * nedám. https://www.youtube.com/watch?v=04xGAsADVtY

• 20.3.2018  20:36
    Michaela Pašteková - Sprayer frayer (hudební videoklip) (1994)

Michaela Paštéková byla v 90. letech můj pěvecký idol, denně jsem si pouštěl její písničky.:) A tento hit obletěl tehdejší hitparády i v českých hudebních pořadech. Tři týdny se tato písnička udržela v Esu, v rádiích ji hráli prakticky denně. A já neznám nikoho, kdo by si tenkrát neprozpěvoval Chytili sprayera, sprayera - frayera, že písal na stěnu sprayom "ľúbim ťa!" Píseň mimo jiné poukazuje na vzrůstající kriminalitu začátku 90. let a neschopnost tehdejší policie. I když je hudba poněkud triviální a jednoduchá, přesto už z nostalgie pod 3 * nepůjdu. https://www.youtube.com/watch?v=52ftPZlA03w

• 20.3.2018  20:31
    Kvítko (TV seriál) (1990)

Tento seriál vysílaný o víkendu v podvečerních hodinách roku 1994 na Nově si pamatuji jen velmi matně, tedy hlavně podle toho názvu, že to bylo o nějaké puberťačce, co ve znělce tancovala kolem židle a že ji v češtině dabovala Magdalena Reifová. Víc bych ze vzpomínek těžko vydoloval. Určitě neodvysílali všechny díly a ani ty co Nova koupila jsem nesledoval pravidelně, spíš jen letmo, takže mě to nejspíš ani moc nebavilo a dnes už bych na to tuplem nečuměl. Jen proto, že mi to nevymizelo z paměti dám alespoň 1 *. 15%

• 20.3.2018  20:26
    Alvin & the Chipmunks (TV seriál) (1983)

Tento seriál běžel jako jeden z prvních v r. 1994 na Nově, proto nechápu, proč zde doposud není uveden jeho český název. Tehdy jsem to sledoval, i když už ani nevím, jestli pravidelně nebo jen občas a téměř nic si z něj za ty roky nepamatuji, snad jen, že to bylo o chlapovi, co žil s třemi uječenými skřety. A ještě kousek z úvodní znělky, začínalo to nějak "Hop, skok, raz dva a tři, dobrý den holky, dobrý den kluci". Dneska už by mě tato bezduchá komerční blbost rozhodně nenadchla a nevydržel bych u toho ani 5 minut. Čistě z nostalgie 1 *. 15%

• 25.2.2018  20:33

Tuto epizodu řadím do zlaté trojice mých nejoblíbenějších. Jako většina dílů má i tento více dějových linií. V té hlavní a vážnější pozorujeme Armusovo vypořádávání se se svým svědomím, neboť v boji ve Svaté zemi připravil o život jednoho Saracéna a nyní musí čelit pomstě bratra zemřelého. V další dějové linii, která je v poněkud humornějším duchu sledujeme milostné zápletky a nedorozumění mezi omladinou rodiny Greyových a jejich služebnictvem. Přestože tentokrát zde chybí intriky barona Mullense, jedná se o velmi povedený a napínavý díl. 95%

• 25.2.2018  20:31
    Covington Cross - Mor (E10) (epizoda) (1992)

Jednoznačně nejlepší epizoda celého seriálu! Už když Covington Cross běžel v TV (v 1993 a repríza v 1999) se mi tento díl nejvíc vryl do paměti. A není divu, problematika morové epidemie ve středověku je velmi zajímavé téma na zpracování. A tento díl je mnohem emotivnější, než všechny ostatní. I po několika shlédnutí mě tato epizoda dokáže dojmout. Boj o přežití v lese a především závěrečná scéna, kdy se Cedric loučí s Katherine a po vodě posílá růži symbolizující poslední rozloučení jsou velmi působivé. Bez diskuse plný počet 100%.

• 25.2.2018  20:28

Opět vynikající epizoda, hned po Moru má druhá nejoblíbenější. I tentokrát je zde do hloubky probírán další velmi závažný aspekt raného středověku - hon na čarodějnice a nebezpečně autoritativní moc církve, jejímuž fanatickému tlaku se dokázal jen málokdo vzepřít. Také jsou zde v hojné míře nastíněny různé lidové pověry. Je dobře, že v tomto dílu dostal více prostoru mnich a jeho postava se tak konečně mohla trochu více projevit. Scéna s hranicí je velmi emotivní a nezapomenutelná, už jen za ni nemohu jinak, než dát plný počet 5 *. 95%

• 25.2.2018  20:18
    Bez ženské a bez tabáku (TV seriál) (1980)

Velmi slabé, nudné, nezáživné, rozvláčné a nikam se neubírající. První díl obsahující alespoň špetku humoru jsem ještě zvládl dokoukat při plné pozornosti, ale zbývající tři už jsem měl spíš jenom jako zvukovou kulisu při brouzdání internetem a jenom občas jsem přepnul na obraz. Snažil jsem se udržet u toho pozornost, ale marně. Jak už někdo přede mnou poznamenal, jedná se o hodně slabý odvar Slovácko sa nesúdí, přestože ani ten jsem si nijak zvlášť neoblíbil, ale v tomto případě to ani Króner nezachrání. 20%

• 25.2.2018  20:15

Marně přemýšlím, jak může být takové terno vlastnit džina, který za celý film nedělá nic jiného, než že mění lidi v opice a snad jen dvakrát udělá i jiné kouzlo (přičarovaná auta + jedna proměna v psa). Potenciál námětu sice zajímavý, ale zcela nevyužitý, scénář nic moc, vtipných scén a hlášek pomálu. Plno dobrých herců se snaží zachránit, co se dá, ale moc to nezabírá, film balancuje mezi nudou a trapností. Alespoň že Šimek si v malé roli zavzpomínal na své původní povolání. 35%

• 20.2.2018  19:37

V této epizodě Tripitaka se Sunem navštívili klášter s hamižným opatem, který se pro získání vzácného roucha neštítil ani vraždy. Nakonec se touha po rouchu Zlatému jezírku stala osudným a během požáru, jenž nechal sám založit zahynul, čehož využil démon Černý medvěd a roucho čmajznul. Sun tedy měl kromě záchrany Tripitaky před upálením ještě další práci, získat zpět ukradené roucho. Tentokrát se mu ale zrovna moc nedařilo, i když zkoušel různé lsti, třeba převzít podobu mrtvého opata. Nakonec musela zasáhnout bohyně milosti a démona zkrotit. Celkem zajímavá i vtipná epizoda se svižným dějem, i když na to, že jde o jeden z nejkratších dílů mi ta závěrečná scéna se zkrocením Černého medvěda přišla trochu zdlouhavá a možná i zbytečně komplikovaná. Bohyně přece mohla démona zkrotit i bez té lsti se vzácnými kuličkami a zabitím hadího démona, schopnosti na to jistě měla. Každopádně i tak je to opět jasných 5 * a 90%.

• 20.2.2018  19:36
    Extra Zigda (TV seriál) (1996)

Zřejmě nejméně vydařený a pravděpodobně i poslední francouzský sitcom natočený pod hlavičkou společností AB Productions. Azoulay ho nejspíš sepsal ve slabší chvilce a nijak velké ambice do něj určitě nevkládal, ostatně pouhých 15 dílů je toho důkazem. Nápad o chůvě z budoucnosti, co umí čarovat se pro tento typ seriálu absolutně nehodí a navíc sotva o rok dřív byl natočen podobně laděný sitcom z rodinného prostředí, akorát bez toho fantasy námětu. Ve výsledku jsou k povšimnutí pouze herci známější z předchozích sitcomů, jako např. Morgan Vasner coby Gédeon z Muže v domácnosti nebo Gérard Vivès proslavený rolí recepčního Gérarda v Dívkách od vedle. Absence Zigdy na českých TV mi nechybí, spíš z úcty ke scénáristovi dávám slabé 2 * a 30%.

• 20.2.2018  19:35
    Tajuplný ostrov (TV seriál) (1973)

Tento seriál je pro mě novinka, nikdy dřív jsem ho neviděl, takže nostalgii do hodnocení započítat nemohu. Už jsem viděl více dobrodružných seriálů o ztroskotancích, ale tento je extrémně nudný a nezajímavý. První díl je poněkud zmateční, prolínají se v něm scény z letu balónem se vzpomínkovými. Další tři díly se téměř nic neděje, mimo toho, že pár chlapů stále dokola obchází ostrov, co chvíli se některý z nich ztratí a ostatní ho hledají. Trochu akce a napětí se naskytne až v posledních dvou dílech, ovšem zde se zase vše vyřeší nějak moc narychlo. Když to porovnám třeba s Korálovým ostrovem, tak ten je minimálně o třídu lepší. Zvláštní je, že se v seriálu po celou dobu neobjeví jediná žena, což mi po pravdě taky trochu vadí. Dávám slabé 2 * a 35%.

• 20.2.2018  19:35
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Tohle pokračování Sanitky je vrcholem trapnosti a nevkusu. Doslova v každém dílu minimálně dvě téměř erotické scény, většinou na kuchyňském stole či jiném nábytku, doktoři si v pracovní době odskakují za milenkama, operátorky se též kurví s celým mužským osazenstvem záchranky (s výjimkou dosluhujícího Zedníčka a garážmistra Lábuse), nejznámější česká hvízdačka na prsty tu má roli milionářky, co nejprve odloudila manžela jiné, aby následně mohla i jemu zahýbat a přitom si hrát na světici platící předražené operace (režisér si zřejmě našel zálibu v jejich o několik desetiletí starých doktorských rolích). Zatímco v původní Sanitce se vztahy řešily kulantně a s citem, pouze hlavní hrdina se dlouho zmítal mezi dvěma ženami, v nové Sanitce chrápe každý s každým a když se náhodou neřeší zásun, tak jsou na pořadu dne prachy. Jedinou sympatickou ženskou postavu nechají v půlce seriálu nesmyslně zemřít, aby mohl Juřička následně provádět vlastní pátrání s multikulturním obohacováním. Dávám slabou 1 * a to jen proto, že to ve výsledku nebylo až tak nekoukatelné a zmršené kecama o privatizaci jako Nemocnice po dvaceti letech. 20%

• 20.2.2018  19:34
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Jak už tu kdosi napsal přede mnou, je docela sranda vidět herce, kteří se jen o pár let dřív hojně angažovali v normalizačních seriálech, jak zde pro změnu tak svědomitě ztvárňují role ukřivděných chartistů. Holt změnila se politická situace, tak i herci museli převléct kabáty a začít kopat za vítěznou stranu (tedy pokud nechtěli být ihned po listopadu až do své smrti zakázáni tak jako charakterní Švorcová). Rovněž je velmi vtipné srovnání zdejšího hodnocení tohoto seriálu s podle mnohých silně prokomunisticky agitačním Druhým dechem, přitom v obou se hlavní role zhostila táž herečka. Jo, dvojí metr v zemi pokrytců funguje na jedničku. Ale zpátky k Domu smutku. Nebýt to záměrně až přespříliš politizované a jednostranně podané, dal bych lepší průměr 3 *. Českých seriálů z kriminálu není mnoho, čímž se prostředí stává atraktivním. Bohužel chátra 77 to pohnojila svými politickými mindráky, proto dám pouze 2 * a i to především za role, jež ztvárnily Bohdalová s Růžičkovou. Vtipné pasáže s nimi hravě strčí do kapsy až příliš vážnou roli Chýlkové. A poznámka na závěr: pravdoláskaři mají plnou hubu keců, že před 1989 byly pomeranče k dostání pouze na Vánoce a tady je politická mučednice obdarovávána pomeranči celoročně při každé návštěvě advokáta. To autoři zrovna moc nevychytali.:) 35%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9