Kri-kri

Kri-kri

Samuel Varga

okres Brno
Jsem sběratel zapomenutých a českými TV diskriminovaných seriálů, vysílaných především na programu Premiéra TV v letech 1994-97.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 16.11.2018  19:08

Hned po ránu nastane v domě velké pozdvižení - bez vysvětlení zmizí Mikuláš i Flo, Linda je rozhádaná s Olivierem, ale o důvodu zarytě mlčí. K tomu Kryštof ostatním oznámí, že Olivier se v noci pořádně opil v baru u Nelly a pravděpodobně to má spojitost s Lindou. Velmi mě tu baví, jak José vyšiluje, že by Flo mohla být s Mikulášem i následné vyšetřování pod vedením Loly a Josého.:-) Nakonec vyjde najevo, že Manu vzal Flo na výlet k moři pozorovat hvězdy a Natálie Kryštofovi objasní důvod, proč se Olivier tak zřídil. Nakonec Linda musí s pravdou ven. Velmi vydařený díl. 95%

• 16.11.2018  19:05

Velmi vtipná epizoda, v níž je Lola doslova posedlá přitažlivostí k Alexovi a přesto dělá vše proto, aby mu dokázala odolat. Všude sebou nosí fotku Sebastiána a v jednom kuse ji líbá a když ani to nepomůže, čórne Alexovi jeho elektronický záznamník a jeho jménem pozve do garáže všechny jeho holky.:) A ta scéna v garáži, kdy se tam všechny čtyři Alexovy milenky nakupí a vrhnou se na něj je geniální.:-) Vtipná je i Alexova historka, jak zapomněl vyměnit spodky od Fabienne před rande s Coco. Lola se nakonec svého protijedu dočkala, Sebastián se totiž nečekaně vrátil z vojny. 95%

• 16.11.2018  19:03

Po několika skvělých a vtipných epizodách následuje tato, která humorem ani originalitou zrovna neoplývá. Navíc se po nějaké době vrací Linda a až do konce seriálu bude jednou z hlavních rolí. Linda nepatří k mým oblíbeným postavám a tentokrát je tu něco jako náhrada za Helenu. Nelíbí se mi, že Linda začala flirtovat s Olivierem, i když on to s ní myslel vážně, kdežto ona do něj zamilovaná nebyla a dávala mu falešnou naději. Lolino žárlení, že by jí Linda mohla znovu svést Sebastiána mě příliš nebavilo. Snad trochu vtipná scéna je když kluci připravují snídani. Tentokrát dám jen 4 * a 80%.

• 8.11.2018  20:32
    Daleká cesta za domovem (TV seriál) (1999)

Jelikož knižní podobu si jen velmi matně vybavuji z dětství, kdy nám ji četli na táboře (to už je asi 26 let zpátky), nemohu porovnávat, do jaké míry se seriál podobá knižní předloze. Z knihy si pouze pamatuji jména jako Lískáč, Pětík, Hlavoun, Důlek, Pampeliška, Rezekvítek, Řešetlák, Ostružník a Cesmína, v seriálu se všichni jmenují úplně jinak, což dost mate. Dále mám pocit, že v knize se nevyskytovala myš. Seriálu se nadá upřít poutavost, povedená animace i vydařený český dabing, určitě stojí za shlédnutí. Dávám lepší průměr 3 * a 60%.

• 8.11.2018  20:30
    Džinové od protinožců (TV seriál) (1996)

Tohle byl jeden z posledních seriálů na Supermaxu odvysílaný těsně před zánikem stanice. Hlavní postavou byla puberťačka, která měla jakýsi čarovný opál, jímž mohla kdykoliv přivolat dva džiny, otce se synem a oni jí plnili neomezené množství přání. Několik dílů jsem náhodou zahlédl, ale vůbec mě to nezaujalo. Děsná kravina, nesympatické postavy a kdovíjak vtipné mi to taky nepřišlo, od Australanů bych čekal lepší tvorbu. 20%

• 8.11.2018  20:29
    Nekonečný příběh (TV seriál) (2001)

Vzhledem k tomu, že ani filmy Nekonečného příběhu mě příliš neoslovily, oproti většině komentátorů nemám potřebu se vztekat nad údajným znesvěcením původní předlohy. Zas až takový odpad to není, znám stovky daleko horších vymýváren mozků s mnohem vyššími hodnoceními. Tenhle seriál, když už nic jiného, alespoň působil celkem neškodně, i když je fakt, že to neustálé skákání z reálného světa do fiktivního mě neskutečně iritovalo (nesnesu to v žádných filmech / seriálech). Dal bych 1 *, ovšem jedna z vedlejších postav posledních dílů se dost podobala Lídě M. ze Strání, mé dávné školní lásce, už jen za to musím přidat jednu * navíc.:-) 30%

• 30.10.2018  22:35
    Teraz sa už nehráme... (TV film) (1987)

Ponuré a těžkopádné sociální drama s velmi krátkou stopáží. Ve filmu je toho nastíněno poměrně dost (chladný vztah vnučky a dědy, její spolužák má zas věčně hádavé rodiče před rozvodem, vysmívající se spolužáci v čele s učitelkou, banda pouličních chuligánů, které nikdo nedokáže srovnat). Bohužel většina událostí je podána velmi strohou formou pouze v náznacích, nedotažené do konce a proto si myslím, že delší stopáž by film značně vylepšila. Začátek mi přijde strašně utahaný a rozvláčný, hlavní dětští hrdinové se poprvé setkají až po víc jak čtvrthodině filmu, zato závěrečná pasáž s útěkem mi přijde odbytá strašně narychlo, o její zidealizovanosti a jednoduchosti ani nemluvě. I tak to ale má něco do sebe, proto trochu nadhodnotím a uděluji slabé 3 *. 50%

• 30.10.2018  22:33
    Čertiská (TV film) (1989)

Po pravdě nevím, co si mám o filmu myslet a do jakého žánru jej zařadit. Rodinná komedie? Sociální drama? Zřejmě od každého něco a nejzmatenější je, že se to mění každou minutu. Trochu mi to připomíná Kachyňův styl rodinných filmů obsahující vážnější témata. Některé pasáže mi přišly nedotažené, jako by tvůrci museli oba díly nutně napasovat přesně na 64 minut, ani o minutu víc a tudíž některé zápletky zcela nedokončili. Film trochu degraduje dortová bitva v cukrárně, tohle klišé typické pro nejtrapnější béčkové americké komedie se do střední Evropy absolutně nehodí. To mi víc humorné přišly scény s hamižným taxikářem a cedulky s pokyny po celém bytě.:) Titulní melodie a písnička je neskutečně vlezlá, ba přímo návyková. Ale i tak mě tento takřka zapomenutý film docela pobavil, dávám mu lepší průměr 55%.

• 30.10.2018  22:31
    Zahrada dětí (TV film) (1982)

Poslední dobou díky Youtube a Uložto objevuji stále "nové", mně dosud neznámé normalizační filmy, jež jsou českému diváku dokonce i na veřejnoprávní TV předkládány asi tak často jako úplné zatmění Slunce. Tento dvojdílný film je jedním z nich. Poutavost je zde poněkud nevyvážená. Zatímco první díl na mě působí poměrně nudně a klíčových situací se v něm odehraje pramálo (pouze Čenský balí koketnou spolužačku a kvůli jeho vztahu s ní se neustále hádá s rodiči), druhý díl je výrazně zajímavější a naditý dějovými zvraty, které se co chvíli mění. Postará se o mladší sourozence nejstarší syn tragicky zesnulých rodičů nebo budou muset do děcáku či se jich ujme nerozhodná teta s nápadníkem za zády? Jedna možnost je v mžiku nahrazena jinou. Nakonec sourozenecká soudržnost zvítězí nad rozmazlenou a volnomyšlenkářskou cérkou buržousty. Za první díl dávám 2,5 *, za druhý 3,5 *, tudíž to zprůměruji na 3 * a 50%.

• 27.10.2018  22:27
    Laus Høybye - Krumme's dance-mix (hudební videoklip) (1991)

Jasný důkaz, jak snadno se dá dobrá a populární píseň přetvořit na prapodivný patvar v postmoderním tanečním stylu. Vážně nechápu, z jakého důvodu tato předělaná, zmodernizovaná a roztahaná verze plná zbytečných obrazových triků a počítačem vytvořených efektů vznikla. Pro mě nejhorší píseň/klip L. Høybye. Nelze jinak, než udělit soucitnou 1 *.

• 27.10.2018  22:16
    Laus Høybye - Krumme's Sang (hudební videoklip) (1992)

Dánská dětská hvězda 90. let Laus Høybye zpívá titulní píseň k filmu Drobánkovi, což jej ve své době ještě více proslavilo. Vzhledem k tomu, že Drobánkovi jsou už léta má oblíbená komedie, tak i videoklipu, jenž je doprovázen sestřihovými scénami z filmu nemohu jinak, než dát plný počet 5 *. A Trancetino blbě hledá, videoklip je už přes 10 let zde: https://www.youtube.com/watch?v=o0oOz33P1bE

• 27.10.2018  22:13
    Pusinka (TV seriál) (1997)

Asi před dvaceti lety tento komediální seriál o chlapovi, jenž se převlékal za ženu, aby si udržel místo podnikové sekretářky běžel na Primě. Od té doby to nejspíš nereprízovali. Na německou sucharskou tvorbu to kupodivu bylo docela vtipné, tedy alespoň prvních pár dílů. Humor se ale velmi brzo vyčerpal a poslední díly už byly o poznání nudnější a vyčpělejší. Celkově slabý průměr lepší 2 * a 40%.

• 27.10.2018  22:10
    Naši (TV seriál) (2015)

Strašná hovadina bez sebemenšího příběhu a s nulovým dějem. Není to nic než směs primitivních, mnohdy až fekálních "vtipů" v hrané formě s naprosto amatérskými hereckými výkony. Vlastně je to takový slovenský Kameňák o jedné trapné rodině. Holt ani Slováci neumí točit sitcomy, to už i ti Silvánovci s Labudou byli koukatelnější.

• 27.10.2018  22:08
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Další primitivní sračka, jak jinak, než natočená národem primitivů. Pro tvůrce realityšou bych zavedl plynové komory! Navíc mně stačí vidět jakoukoliv soudkyni (třebaže hranou) a začínám vidět rudě, tak si tenhle hnus pro debily bez mozku alespoň soukromě pojmenovávám "Převlékačka kabátů aneb matriarchální svině Girglová".

• 23.10.2018  21:19
    Planoucí pobřeží (TV film) (1991)

Nikdy dřív jsem tuto čtyřdílnou minisérii neviděl, teprve až nyní a proto s nostalgií v mém hodnocení nepočítejte. Celé je to straně natahované, při shlédnutí jsem musel přetáčet zdlouhavé scény, zejm. ve 2. dílu se téměř nic neděje. Hodinové putování pouští by dokázalo diváka spolehlivě uspat. Hlavní hrdinka je blbá kráva, v jednu chvíli se s tím padouchem vášnivě miluje, vzápětí ho nesnáší. Stejně tak ohledně toho jejich parchanta, nejprve si to chce nechat, pak zas že ho daruje jeho otci výměnou za doprovod k nalezišti diamantů, pak to dítě zas chce a po letech se k němu zas nezná. A že by byla kdovíjak hezká, jak ji všichni lichotí, to ani omylem. Absolutně nedotažená je zápletka s tou znásilněnou dívkou, co se pokusila o sebevraždu. Jaké z filmu plyne ponaučení? Nikdy se nenechte pokousat od majitelky diamantových dolů, pokud nechcete dostat otravu krve. 40%

• 23.10.2018  21:15
    Šogun (TV seriál) (1980)

Nejde mi do hlavy, jak tento seriál může mít 85% a být 230. nejlepším? Zas tak něco převratného to tedy není. Možná že z mnohých mluví nostalgie, ovšem já to shlédl letos poprvé v životě, tak mohu být objektivnější. Celé je to o blbém Angličanovi, jenž poplete hlavu vdané Japonce, která kvůli tomu nakonec zemře a on (možná za trest) zůstane navěky uvězněn na japonských ostrovech bez možnosti návratu do Anglie. Mohl to být docela zajímavý seriál a historické patří k mým oblíbeným žánrům nebýt toho, že polovina dialogů se odehrávala v japonštině a mnohé z nich i bez překladu, což výrazně znehodnotilo divácký požitek. Těžko si mohu vychutnat seriál, v němž zhruba ze třetiny netuším, o čem se tam mluví. Dávám slabý průměr 40%.

• 20.10.2018  21:10
    Žena zákona (TV seriál) (1996)

Další feministicky laděný francouzský krimiseriál, jehož hlavní hrdinka četnice Isabelle Florentová je neskutečně protivná a nesympatická, že i taková Lescautová by ve srovnání s ní hravě získala hlavní cenu v soutěži Miss sympatie. Nemůžu si pomoct, ale působí na mě straně strojeně a bez emocí, zejm. v prvních dílech. Později se to sice nepatrně zlepší (zhruba v době, kdy se odbarví na blond), ale nepříjemný dojem z ní zůstává i nadále. Její tým mi vůbec nepřijde jako dobře sehraná parta a protivná je mi i postava manželky jednoho z četníků. Co se případů týče, některé jsou zajímavé a originální, jiné jako by byly jen předělávkami jiným kriminálek a je v nich určitá podobnost s Lescautovou a Moulinem. Docela hezká a místy nedotčená příroda. Slabý průměr 2 * a 40%.

• 20.10.2018  21:07
    Julie Lescautová (TV seriál) (1992)

Prvních asi 60 dílů celkem ujde a jsou důstojným konkurentem ke Komisaři Moulinovi. Pak ale náhle takřka v jednu chvíli odejde hned několik důležitých dlouhodobých postav (tři kriminalisté, ex-manžel i mladší dcera) a na komisařství se čím dál víc střídají noví detektivové bez špetky charismatu. A největším úpadkem seriálu je přemístění Lescautové do Paříže, tam nejenže její tým má obdíl jiné složení, ale celkově to na mě působí strašně chladně a neosobně. Případy jsou nudné a ti pařížští kriminalisté jsou jaksi robotičtí, jen práce a nic víc, bez toho, že by do děje bylo zakomponováno i něco z jejich soukromého života. Celé to pak působí jako kdyby se tvůrci snažili co nejvíc přiblížit béčkovým americkým kriminálkám. Za první polovinu seriálu bych dal i 3 *, ale druhá půle kvalitu silně degraduje, proto mé celkové hodnocení vychází na lepší 2 * a 40%.

• 20.10.2018  21:05
    Komisař Moulin (TV seriál) (1976)

Docela napínavý, za ty roky skoro až legendární krimiseriál, jehož jednotlivé části mají ale kolísavou kvalitu. Za nejzajímavější epizody považuji ty o sériových vrazích (Paříž 18, Sériový vrah, Profil zabijáka), neboť pachatel je diváku dlouho utajen. Naopak velmi nezáživný a dokonce bych řekl absolutně nekoukatelný je pro mě díl Smrt policejního důstojníka, neboť je na můj vkus až přespříliš akční ve stylu amerických béčkových stříleček. Pak jsou tu díly, které sice dokážou svým tématem zaujmout, ale jejich průběh je natolik depresivní, že se mi příčí shlédnout je znovu (viz díl Zakázané město a jemu podobné). Nápaditým oživením seriálu byl příchod Moulinovy dcery Marie. Škoda že téměř všechny díly z prvních dvou řad neschopná Česká televize kamsi zašantročila a diváci nemají možnost se k nim dostat. Český dabing je na vysoké úrovni, zejm. Moravec v roli Moulina, Bruder jako Guyomard a Fišer coby Moulinův šéf. Celkově to vychází na slušný průměr 55%.

• 20.10.2018  21:04
    Otec Braun (TV seriál) (2003)

Co naplat, tohle už není Big Ben, pouze jeho velmi slabý odvar, který se dá shlédnout pouze pokud se nudíte a nemáte nač lepšího koukat. Přestože hlavní postavou je farář a důležité postavy jsou další dva kněží, hospodyně a ministrant, celé mi to připadá málo vtipné a utahování si z církve tu taky zrovna moc neprobíhá (pokud se tedy divák nemá smát tomu, jak se Braun věčně sází s biskupem o citáty z Bible a jak mu v každém dílu odpřisáhne, že už nebude řešit případy, následně slib poruší, načež je přeložen na jiné působiště a takhle stále dokola). Případy jsou vesměs nudné, Braun si tu hraje na Poirota, neboť v několika dílech svolá všechny podezřelé a vyloží jim jejich motivy. Oproti Benovi slabota, i když potěší občasné zmínky o Češích. Slabý průměr. 40%

• 23.9.2018  20:07
    Big Ben - Dvojitý únos (TV film) (2009)

Poslední díl Big Bena se odehrává převážně na Mallorce, kde už nějakou dobu žije a v pohostinství podniká Benova matka Resi. Ben výjimečně nevyšetřuje vraždu, nýbrž na dálku z Tölzu zjišťuje okolnosti únosu své matky. Další unesenou je Katja Flemischová, milenka Toniho Rambolda známá ze starších dílů. Po unesených ženách pátrá Nadine, která jela na Mallorcu původně na dovolenou. Závěrečný díl je víceméně oddechový. 50%

• 23.9.2018  20:05

Téměř ke konci seriálu se tvůrci rozhodli pro modernější formát 16:9 (ne že by to na celkovou kvalitu mělo vliv). Tentokrát se Ben účastnil natáčení pornofilmu, tudíž opět díl ze sexistického prostředí. Celkem originální je otrava jedem z muchomůrky hlízovité, tohle v Benovi ještě nebylo. Zvláštní je, že Lenz odvolal Bena z případu kvůli podjatosti, přitom téměř v každém dílu Ben vyšetřoval někoho ze známých nebo bývalé spolužáky. 50%

• 23.9.2018  20:03

Tento díl má hodně zamotaný děj. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, kdo všechno někoho podváděl a s kým a jaký měl vrah motiv k vraždě. Je tu příliš mnoho nových politiků. A to by nebyla Resi Berghammerová, kdyby se neobjevila na místě činu, což Sabrina vtipně okomentovala "Tvoje matka je skutečný fenomén - džin z lahve, kterého nemusíš volat.":) Jestlipak měl Ben pravdu a na tom záznamu z kamery byla skutečně Sabrina?:-) 55%

• 22.9.2018  21:23

Během módní přehlídky je probodnut Ramboldem nastrčený milenec manželek několika tölzkých papalášů. Ben opět podlehne šarmu blondýny. K tomu odmítne úplatek Rambolda, jenž nezapomene zdůraznit: "Na úplatky v naturáliích nejsi tak choulostivý.":) Resi vyšiluje, že si nemůže nechat 25 táců. "Je mi jedno, jestli jsou špinavé, černé nebo červené, hlavně že jsou pravé!" "Jistěže jsou pravé, padělanými se policista nepodplácí." 65%

• 22.9.2018  21:20
    Big Ben - Smrt překupníka (TV film) (1997)

Toto je první díl Bena, který jsem při jeho prvním vysílání před dvaceti lety zaregistroval, takže pro mě trochu nostalgický. Řeší se tu vražda zloděje, který se v noci vloupá do vily jedné staré pracháčky. Nejvtipnější zápletkou dílu je dražba starožitných hodin Resi Berghammerové. Pobavila mě scéna, kdy Sabrina před bandou lesáků předstírá, že je lehká holka a chudák Ben to pak od nich schytá.:) "Bolí to?" "Jen když tě vidím." 65%

• 22.9.2018  21:18
    Big Ben - Smrtící aféra (TV film) (2000)

A další díl s italskou menšinou. Ben tu dost prohání Pfeiffera, který se chce dát ke kriminálce, ale opět pohnojí co může.:) Resi v prelátově hře hraje Marplovou a proto, aby se lépe vcítila do role, se ujímá vlastního pátrání v cukrárně Tragettových přesvědčena, že odhalí mafiánské spiknutí. Dokonce kvůli tomu odkoupí brožury Jehovistů. "Z kapsy postiženého, kapsy bude po S tvrdé Y..." "Nemohl bych napsat jenom mrtvému?":) 65%

• 21.9.2018  20:48
    Big Ben - Vídeňská krev (TV film) (2007)

Z poslední 6. řady, tudíž z dílů s Nadine je to asi nejlepší díl. Konečně pořádný a zajímavý případ rafinované chladnokrevné a vícenásobné vraždy a ne jen nějaké nehody, únosy nebo sebevraždy. Zdá se, že ve Vídni řádí sériový vrah, který dává otrávené kapsle do tabletek s léky. Podezřelých je docela dost a pro některé vyšetřovatele dokonce i Benova matka Resi. Dojde i na slovní rozbroje typu venkov vs. velkoměsto. 60%

• 21.9.2018  20:45

Tak už i na státního tajemníka von Glucka nakonec došlo a ďábel (dle jeho způsobu života kdo jiný) si ho povolal k sobě na věčnost. A docela příznačné, že takový dobytek a chlívák, jako byl Gluck zemře na zásah elektrickým proudem z poháněče skotu. Holt svůj k svému až do poslední chvíle.:-) Humornou výplň obstarává amfetaminy na hubnutí nadopovaný Ben, který tu dokonce i schodiště vyběhne jak kamzík. Docela povedený díl. 60%

• 21.9.2018  20:43

Tento díl mě vůbec nebavil, strašná nuda při vyšetřování a ani žádné humorné dialogy. Už se tu nešije do politiků ani do církve jako v dřívějších dílech, zato se tu vyšetřuje hodně zamotaná vražda, která nakonec ani vraždou nebyla a jedna sebevražda. Do toho zmizení jakési soudkyně, což vůbec na vyšetřování nemělo žádný vliv. Chvílemi jsem měl problém se v tom všem zorientovat. Pro mě jednoznačně nejnudnější díl. 40%

• 20.9.2018  20:35

Úvodní díl poslední 6. řady Big Bena a bohužel i nejhorší. Zvlášť proto, že Sabrina byla odejita, Nadine se jí ani zdaleka nevyrovná.:-( Navíc představitel Pfeiffera tragicky zemřel a bez těch dvou už to není ono. Líbí se mi tu krátká scéna, v níž za tónů Yesterday Ben vzpomíná na Sabrinu a Pfeiffera (vzpomínková scéna je z dílu Berlínský vzduch). Scénáristům už docházejí nápady, vražda zamčením v sauně už tu několikrát byla. 45%

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14