Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Rodinný
  • Krimi

Pořady (5)

S politiky netančím (1995)

Inteligentní politická satira probíraná od zleva doprava přes celé politické spektrum, skvělé vtipy, historky a humorné, skoro až sarkastické scénky z asociálního manželského prostředí, které se od reálného života běžných občanů této země zas tak moc neliší. Zkrátka, v Šimkově podání se i tak nezáživné, nudné a rozčilující téma, jakým je politika stává nejen snesitelnou, ale i žádanou a uklidňující zábavou. Výborné jsou zejm. dialogy "Lány plné hovorů", v nichž Šimek představuje různé polointeligenty. Od roku 1999 byla tato rubrika nahrazena neméně vtipnými scénkami "tetička ze Slovenska a "táta s mámou". Za všechny Šimkovy nestárnoucí hlášky zmíním třeba tuhle: "Seš blb a lhaní je tvým zvykem? Pojď mezi nás a staň se politikem!" Jednoznačně můj nejoblíbenější diskusní TV pořad, bez výhrad dávám plný počet. Upozornění pro méně chápavé uživatele: Šimek se zúčastnil všech dílů pořadu S politiky netančím, zemřel těsně před natáčením 21. dílu navazujícího pořadu Politické harašení, takže snižovat hodnocení tohoto pořadu kvůli klesající kvalitě po Šimkově odchodu je nesmysl.

Politické harašení aneb S politiky stále netančíme (2001)

Prvních 20 dílů se Šimkem si Politické harašení udrželo přibližně stejnou úroveň jako předchozí pořad S politiky netančím. I tentokrát se pořad skládal ze tří pravidelných vstupů - úvodní dialog, následovala na střídačku buď "tetička ze Slovenska" nebo nová relace "Rádio Bubu" a nakonec pravidelné scénky "máma s tátou", popř. jiná humorná scénka (důchodce u doktora, důchodce u voleb, student u maturity z politické situace a jiné). Po Šimkově odchodu šla kvalita pořadu výrazně dolů. Bubílková je možná schopná novinářka, ale humoristka ani v nejmenším. Absence baviče Šimkova formátu byla evidentní, Bubílková na to sama nestačila, nezachránila to ani starými, několikrát provařenými vtipy a někdejšími Šimkovými výroky. Moje hodnocení se tudíž vztahuje pouze na prvních 20 dílů z let 2001-2003. Další díly bez Šimka nehodnotím, to bych musel pár hvězdiček ubrat, což nechci.

Zajíc v pytli (1987)

Hudební a zpívané vsuvky mě nezajímaly (vyjma té tradiční závěrečné "Každý na světě je tu rád", ta se povedla), ale na scénkách a dialozích Šimka a Krampola jsem vyrůstal. Už od dětství mám naposlouchanou kazetu Večer při petrolejce složenou z několika scének tohoto pořadu. Havarijní údržba pražských chodníků s Ing. Dlažkou, železná neděle s Ing. Vyrážkou, dialog o nespavosti, povídky navazující na tradici s Grossmannem a další humorné perly mě vždycky dokážou rozesmát, třebaže mnohé znám už téměř zpaměti. Nejslabší a nejméně vtipný mi přišel 4. díl se Sobotou a Nárožným (humor v této sestavě mi moc neříká), ale od 5. dílu je to výrazně lepší, Krampol a Kluková Šimkovi sekundují daleko vtipněji. Šimek tehdy ani netušil, jak nadčasový bude jeho humor. "Vole, nech se vyšetřit, řekla dívka hlubokým hlasem a mně došlo, že ne každý, kdo má dneska v uchu náušnici musí být holka." Skvělý humor, jaký dnes už nikdo nedokáže.

Ruská ruleta (1994)

Jeden z nejlepších pořadů televizní zábavy, spolu s Gumáky a Politickým harašením vlastně jediný zábavný pořad TV Nova, který mě kdy zaujal. Řezal jsem se smíchy už v 90. letech a ani dnes tomu není jinak. Některé scénky si Kaiser a Lábus takřka okopírovali z jejich rozhlasového seriálu Tlučhořovi (což mi pochopitelně nevadí), např. scénka Erotický telefon je v podstatě díl 119. Kontakt a První rande chlapce a dívky je zas mírně upravený díl 82. Růžena je sama doma. Obzvlášť výborná je scénka Otravná cestující a nebo Současné ekonomické problémy. "Kde je táta? V Orlické přehradě. A kde je máma? V práci, tuneluje. A kde je ségra? Na E15. A brácha? Doživotí.":-) Trochu mi vadilo, že těch scének nebylo víc, do jednoho pořadu by se vešly minimálně 4, možná i 5, nebýt těch hudebních vsuvek a nezáživných lekcí mimiky "detektiva Tomsy", kvůli nimž nemohu dát plný počet 5 *.

Kavárna u Uršuly (1994)

Humor Uršuly Klukové coby sólistky nevyhledávám, ale ve scénkách se Šimkem a Krampolem mi vůbec nevadí, naopak výborně mezi ně zapadne. Už proto nechápu tak nízké hodnocení, opět se jedná o vynikající humor Slávka Šimka v tandemu s Krampolem a Klukovou, navazující na předrevolučního Zajíce v pytli. Stále výborné scénky, jako např. Důchodci na poště, Důchodci u televize, rozhovor s majitelkou bordelu Strkalovou a další scénky a dialogy. Jen je škoda, že bylo natočeno tak málo dílů a i je ČT reprízuje s bídou jednou za 10 let a ještě v mizerný čas. Vedení havlistické ČT se evidentně nelíbí, že Šimek se s kritikou pouštěl i do polistopadové éry, např. jak Kluková trefně zpívala "Vždycky bylo v zájmu zdraví loajálním být, když budeš chtít v tomhle světě bez potíží žít. Milion tu bude u nás pravý ráj mít na zemi, miliony budou hledat marně nějakou šanci dole v přízemí." Já úpadek kvality nepozoruji, proto dávám lepší 4 * a 85%.

Reklama

Reklama