Kri-kri

Kri-kri

Samuel Varga

okres Brno
Jsem sběratel zapomenutých a českými TV diskriminovaných seriálů, vysílaných především na programu Premiéra TV v letech 1994-97.

10 bodů

Moji oblíbení scenáristé

 • foto

  Jean-Luc Azoulay

  Tento pán je bezesporu génius a otec francouzských sitcomů! Přestože v ČR jej nikdo nezná, v 90. letech mnoho českých diváků sledovalo alespoň některé seriály, k nimž Jean-Luc Azoulay (většinou vystupující pod pseudonymem Jean-François Porry) sepsal scénář. Jeho pravděpodobně nejznámějším seriálem, vysílaným na českých obrazovkách je Helena a její chlapci, dále pak o něco méně známé Rozmary lásky, První polibky, Dívky od vedle a Muž v domácnosti. Je autorem scénáře i k mnoha jiným u nás nikdy nevysílaným seriálům, zejm. Les Vacances de l'amourLes Mystères de l'amour (volně navazující na Helenu a její chlapce a Rozmary lásky), Les Années fac (navazující na První polibky), dále Le Miel et les abeilles nebo Salut les musclés. Jean-Luc Azoulay se psaní scénářů k televizním seriálům věnuje víc jak 25 let a za tu dobu má na kontě několik tisíc dílů (jen tetralogie Helena a její chlapci, Rozmary lásky, Les Vacances de l'amour a Les Mystères de l'amour čítá dohromady více než 1000 epizod). Mimo to je i textařem písní pro Hélène Rollès, Manuelu Lopez a další francouzské zpěváky.

 • foto

  Astrid Lindgren

  Autorka mnohých krásných knih a na jejich námět zfilmovaných adaptací a především mé oblíbené Madicken.

 • foto

  Emmanuelle Mottaz

  Scénáristka mnoha epizod ke francouzským sitcomům. Rovněž nazpívala titulní píseň Premier Baiser (1986), která se o 5 let později stala titulní znělkou k seriálu První polibky.