• Rodinný

Helena a její chlapci - Záchvat šílenství (1992) (epizoda)

Helena a Lola, ač velmi nerady, přijímají Terezu do svého pokoje. Zvlášť Lola to bere jako zradu vůči Johaně a má ironické poznámky, např. při vyklízení Johaniných věcí: "Nechala tu Kristiánovu fotku, nemusíme ji měnit, praktické.":) Tereza dívkám vypráví o první schůzce s Kristiánem, když byli ještě na gymnáziu. Do garáže za Kristiánem přijde jeho nová milenka Patricie a když se vrací pro kabelku, střetne se s děvčaty. Ty pak své kluky podrobí křížovému výslechu. Až na pokoji Tereza v slzách dívkám přizná, že Patricie přišla za Kristiánem, předchozí večer je tajně viděla. Pobaví, jak kluci debatují o kalhotkách Patricie a holky poslouchají za dveřmi.:) A taky Kristiánovo uřeknutí před Terezou: "Opravdu tě zajímaly její kalhotky?" "Na to kašlu, stejně byly hnusný.":) 95%

Helena a její chlapci - Hádka (1992) (epizoda)

Kristián na zkoušky kapely vodí Terezu a ta má k jejich muzice neustále nějaké výhrady a připomínky. José se neudrží a mezi ním a Kristiánem dojde k ostré hádce. Linda se svěří Heleně, že stále miluje Sebastiána. Je přesvědčena, že nejlepší bude když odjede, ale Helena jí to rozmluví. Kristián a José se nakonec usmíří, dokonce slíbí, že Terezu už na zkouky brát nebude, ale vzápětí ji vnutí holkám do pokoje na Johanino místo. Pobaví, jak si Helena vymýšlí agresivního a žárlivého snoubence, aby odpálkovala dotěrného kluka a jak Benediktu v tělocvičně vyleká zvoláním "Moje kolo!" 95%

Helena a její chlapci - Tomáš (1992) (epizoda)

Johana prožívá euforii, že z kluků budou rockové hvězdy a tak se celou noc několikrát koupala, sprchovala a dokonce si pouštěla vysavač. Katce a Heleně zakáže muchlat se s kluky s odůvodněním, že by to narušovalo jejich psychofyzické myšlení, ale sama vyleze po okapu do pokoje chlapců a vrhne se na Kristiána. "Králíčku v noře, pomoz mi!":) "Johana nám vysvětlila, že jste na tom jako vrcholoví sportovci před výkonem." "Mucky mucky, přísný zákaz." "Tak to je prolhaná! Ona dneska málem udusila Kri-kriho, klepal nožičkama!") Tomáš Fava na přehrávku nepřijde, všechny čtyři dívky to vezmou do vlastních rukou a Favu do garáže osobně přivedou. Vtipná epizoda, zvlášť Kristián skrývající se za reklamou papundeklového kuchaře. A když holky stříhaly Josého džíny: "Dej pozor, hrozí ti nebezpečí, hlídej citlivá místa!":) 100%

Helena a její chlapci - Pěkný ptáček (1992) (epizoda)

Johana má opakovaně zlé sny, že ji Kristián podvádí. Svoji podezíravost si potvrdí, když ho tajně uvidí přicházet na pokoj až v pět ráno, přestože se s ní rozloučil před půlnocí. Pro Johanu je to o to horší, že se tak stalo právě na její narozeniny. Navíc bývá Kristián nevyspalý a pozdě chodí na zkoušky, takže i Štěpán s Mikulášem pojmou podezření. Nakonec se vše vyjasní, Kristián na oslavě narozenin Johaně předá prsten, na který po nocích vydělával vykládáním náklaďáků v tržnici. Pěkný díl s romantickým koncem a vtipně zuřící Johanou. "Nekřičím, nebrečím, držím se, ani neškrtím, ale tohle dlouho nevydržím!" 100%

Helena a její chlapci - Fajn kluk (1992) (epizoda)

Johanu zaujme otravný kluk a k tomu vyžírka jménem Jean-François. Seznámí se s ním v kavárně, když ji požádá o sto babek. Johana je vybájenými historkami, které Jean-François údajně prožil nadšena a vnutí ho celé partě. Kluci jsou nuceni mu poskytnout azyl v koupelně a později v garáži. Vtipná je scéna, kdy Jean-François požádá holky o snídani, načež si objedná 12 loupáků, máslo, zavařeninu, kafe se smetanou a šunku s máslem a číšníka odbude poznámkou "Účet je pro ty dvě. No nekoukej tak, vidíš vydržovanýho chlapa.":) Nejvíc mě ale pobaví, když chce políbit Helenu a Katka ho začne mlátit obří bagetou.:-)) 100%

Helena a její chlapci - Hádka (1992) (epizoda)

Helena zašívá díru v Mikulášově novém saku a přitom narazí na dopis. Zvědavost jí nedá, přečte si ho a je si jista, že ji Mikuláš podvádí. Mikuláš nechápe, proč je Helena odtažitá, Johana mu nakonec o milostném dopisu poví (první návštěva Johany u kluků okapovou cestou). Holky vylákají Helenu na skleničku, aby si s ní Mikuláš mohl v klidu promluvit. Nejvtipnější v tomto dílu je historka, v níž Johaně spadnou do kanálu klíče od auta, ona pro ně skočí a pak se nemůže dostat nahoru.:) "Dej pozor, ušpiníš mě! "To nic není, pak se spolu osprchujeme." "Zůstanu radši špinavej.":) Kristián: "Víte kolik je ve Francii dívek? Třicet milionů, máme co dělat.":) 100%

Helena a její chlapci - Věštecký sen (1992) (epizoda)

Johana září štěstím, je totiž přesvědčena, že právě tento den ji Kristián požádá o ruku. Vsugeruje si to skrze sen, který pokládá za věštecký. Johana je snem natolik posedlá, že zapomene zavolat klukům, kam půjdou na večeři. Navíc Heleně zavolá José a pozve ji na skleničku a Johana Helenu přesvědčí, aby tam šla, neboť se to takhle odehrálo i v jejím snu. Mikuláš spatří, jak José Helenu políbí. Zatímco Katka utěšuje Helenu, Johana to mezi oběma soky urovná, ale její sen se až tak doslova nevyplní. Skvělý díl a dobré hlášky. Helena: "Dnes večer si vezme Kristiána, bydlet bude v domě, i děti budou mít." Katka. "To bude náročnej večer.":) Kristián: "To je dobrý, takže vy budete mít klid a já budu mít Johanu. Já si zasloužím ne medaili, ale řád čestný legie.":) 100%

Helena a její chlapci - A ještě jeden kluk (1992) (epizoda)

Kluci si uvědomí, že jejich kapela potřebuje muzikanta, který ovládá syntezátor a tak se ponoří do inzerátů. Dlouho si v nich ale nepočtou, vyruší je Johana a sdělí jim, že Katka a Helena na ně čekají v tělocvičně. Tam se Johana dá do řeči s dlouhovlasým klukem jménem José a chvíli to vypadá, že se chlapci proto na holky hněvají. Nakonec ale vyjde najevo, že José je právě ten klávesák, kterého do kapely potřebují. Zazní tu dost vtipných hlášek. "Jednou popadl kudlu a vyskočil na stůl." "To je hrůza, zapíchl někoho?" "Ne, jen si namazal chleba máslem, ale nůž byl ostrej.":) "Nezaslechl jsi nějaký hlas?" "To nic, to zaštěkala nějaká vzteklá fena." 100%

Helena a její chlapci - Idol fakulty (1992) (epizoda)

Sofie žádá Štěpána o autogram do časopisu, v němž vyšla jeho fotka z nedávné reklamní kampaně na slipy Slipbo. I Johana časopis objevila a nadšeně ho vnucuje Katce. Ta ale není ráda, že na Štěpána ve spodním prádle koukají miliony holek. Z pokoje chlapců je telefonní centrála, každou chvíli Štěpána volá nějaká fanynka, všude jej zastavují a chtějí autogram. "Jo, když má někdo hezký pozadí." "Co s tím má společného mý pozadí?" "A proč si myslíš, že tě všechny volají? V telefonu nemluvily o úsměvu.":) Dokonce i v garáži se kluci musejí před davem fanynek zamykat. Katka nejvíc žárlí na Marjorie, Štěpánovu kamarádku z dětství, která ho poznala podle fotky v časopise. "Psal mi básničky na papíry ze sešitů. Víš, že je ještě mám? Když k nám přijdeš, ukážu ti je." Katka: "Jo, jiné holky nabízejí sbírky japonských rytin".:) 100%

Helena a její chlapci - Tatínek (1992) (epizoda)

Kluci najdou přede dveřmi malé dítě a podle přiloženého dopisu si myslí, že musí být někoho z nich. Docela precizně to před holkama tají vymýšlením různých katastrof, např. s prasklými vodovodními trubkami a u kojence se střídají. Holky nakonec vše odhalí díky Johanině okapové přepadovce. Tento díl nikdy nepatřil k mým nejoblíbenějším. Zřejmě proto, že zápletka není vůbec originální, je to vlastně předělávka filmu Tři muži a nemluvně do situační komedie. Postupem času jsem i tuto epizodu vzal na milost, přece jen se tu najde celkem dost vtipných situací a hlášek, třeba když Kristián pročítá svůj adresář s bývalými přítelkyněmi.:) 90%