mr.filo

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 27.11.2018  20:41

Kratší by to chtělo ...

• 26.9.2018  23:09
    Anča a Pepík (TV seriál) (2017)

Když se to vezme kolem a kolem, tak se na to dá koukat i se zalíbením. Ač není dobré, že se dějově vykrádá starší komiksová tvorba Lomové (ahoj Čtyřlístku!) tak ale zároveň podkladovu grafikou i texturou papíru odkazuje tamtéž. (ušmudlané kráčející postavy jsou odpupštěny)

• 25.4.2018  07:38
    Metanol (TV film) (2018)

Jsem rád za povedenou kameru, že měla koho točit, jsem rád za úžasnou Frajmanovou, skvělého Vaculíka a další herce, jsem rád za super střih, lokace a režii, ale hlavně jsem rád za scénář. Díky Szanto, vítej v Čr.

• 8.4.2018  15:30
    Čtverec (2017)

Nahlížení do švédského života překvapivě odráží smutné stereotypy lidského přístupu, současné nasměrování umění, rozpolcenost společnosti, předsudky i genderovost. Super osobně odosobnělá kamera, často se děj odehrává za rohem a mimo záběr.

• 11.2.2018  07:01

Vše už bylo řečeno. Bravurní herci, super kamera. Škodaže se nepodařilo vybudovat k nějaké postavě bližší vztah pro vytvoření napětí a vtažení do děje. Také hudební podkres měl být zvolen lépe. Jako kolovrátek mlel stále stejnou písničku.

• 21.1.2018  17:08

Nemůžu říci, že jsem se nebavil. Pestrost je na všech stranách - od produkce až po hlášky a odkazy. Jen mi, bohužel, někdy vadilo zelené plátno koukající z mnoha scén.

• 21.1.2018  14:38

Nápad i zpracování neotřelé, leč na film velmi zdlouhavé. Takže akorát tak 20 minut a dost...

• 5.1.2018  22:01

Heh, tak to byla teda vykrádačka. Ale spíš než o vykradení sejfu, šlo o vykradení filmu o útěku z vězení, o závodech, o američanech, (bylo to více o středozápadu nebo naopak tu čiší jižanskost ?)

• 30.12.2017  23:48
    Lady Bird (2017)

Uvěřitelné "maloměsto" s méně uvěřitelnou osmnáctiletou studentkou. (hodnocení jako 60. v pořadí)

• 29.12.2017  19:50

Skvěký film balancující na vysokých nohách politických hrátek. Hvězda dolů za dabing, např. Gugu je jak zlý sen.

• 7.10.2017  19:16

Výborné zpracování dronových záběrů i makro pohledů do zvířecí a rostlinné říše.... jedno mi ale nedá. Ten komentář který člověka pravdivě provází a nadchne pro další záběr, který se NEKONÁ! Letící ledňáček, sedící ledňáček, poštuchující se ledňáčci.. to vše doprovází komentář, co a jak ledňáček dělá, proč se tak jmenuje a že zobák má pro to jakým způsobem loví. LOVÍ! A střih jinam, lovení se nekoná! .... Jiný příběh, speciální hmizáček, tesařík, který má pár dní pro svět, pro život.. ani nejí, jen čeká až potká partnera. a my čekáme s ním... a střih jinam. Prosím, neříkejte věci, které nebudeme vidět.

• 10.7.2017  22:07

Mapky by nebyli? Jiné osoby se nezpovídali? Loď kam dali? Proč nám vše tajili?

• 9.6.2017  23:37

Vlastně jsem rád jaké to bylo, ač jsem zároveň nerad, jaké to bylo. Abych nebyl tajemný, tak stručně: ubrat patosu a upadnutých hlav.

• 15.5.2017  21:02

Nyní vidíme jen jako v zrcadle, nejasně, ale potom uvidíme tváří v tvař. (bible)

• 3.5.2017  22:42
    Slavné a krásné vily (TV film) (2015)

Premiéra 27. 4. 2017 !

• 27.4.2017  23:56

Budu spoilerovat, tak to nečtěte!! Úplně vidím, jak scéna s koněm byla absurdní v realitě, rozepře o lustr, nebo setkání starých přátel po zmrtvýchvstání chladně emotivní a nebo komunitní bydlení tří žen ve vile na kraji města. Všechno super, ale (!) z plátna to je plytce mělké a jednoduše nefungující. Víme, že to nemá být humorné, ale to neznamená že to bude rozvláčné. (z kina se vracet po skoro dvou hodině a půl je moc.) (Sokola jsem se bál že film pohřbí, ale docela herecky roste, tak jako vesnická tetka Sabina, ale dialogy někdy zmatené, a gesta prázdná.... přesto věřím, že bude líp.. .. Možno ještě podotknouti, že se mi líbily "lidské prvky" v herectví, např. skočení si do textu, špatně se zapalující svíčka, prostě věci ze života, které se ve filmu, pokud není artový, moc nenosí.

• 10.4.2017  22:27
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Vidět Třebíč ve filmu bylo milé, Kňažko se čím dál více podobá Hopkinsovi, Josífková je špatnou houslistkou, Trojanová a Gubíková jsou super a Chalupovi semitské postavy asi zůstanou. Zbytečně natahované, ale jinak dobré.

• 14.3.2017  21:24

Vidět to po vánočním večírku, tak asi více zajásám.

• 4.3.2017  18:35
    Pasažéři (2016)

Dvaherci, pár robotů, zdá se to jako nízkonákladový film, ale naštěstí to tak nebylo. Loď zajímavě řešená, děj víceméně povedený, resp. první část se rovná navození atmosféry a vytvoření napětí, které se v polovině vyřeší, trochu sinusoidy emocí, a poslední část mohla býti řešena jinak. SPOILER! Kdyby se střídali v hibernování, mohli zestárnout jen o 40 let, mít pár dětí a tak.... Na Ameriku tedy nečekaný závěr, myslím že hodnocení je vcelku spravedlivé.

• 28.2.2017  11:22

Snad mé citové naladění na podobnou vlnu filmu, snad přesvědčující herecké výkony, snad nehlučící hudební prvky, snad neočekávání velkoleposti, ... a snad to všechno dohromady. Otírám slzičku a dávám plný počet hvězd. Jen nějaké dějové detaily v závěru bych pojal jinak, ale budiž.

• 26.2.2017  19:12

Příběh vyprávěn obrazy s minimální barevností, což deprimuje tak akorát jako vlastní děj. Vlastní příběh podán jasně, jen se zdá že na obrazovou část (ač je skvělá!) nebylo tolik času / pozornosti na kolik by si zasloužil. Příkladem budiž obrázek z databáze se stále umístěným copyrightem, (shame on you!), jehož screen si můžete prohlédnout v mém deníku s dnešním datem. http://www.csfd.cz/uzivatel/325954-mr-filo/denicek/#highlight-item-140798

• 26.2.2017  17:32
    Insomnia (studentský film) (2015)

Holka to má v hlavě srovnaný. Intenzivně, ale úplně jinak.

• 22.2.2017  11:14

Viděno trochu s obavami, ale nakonec dobré. Česky zpívaná píseň jen v úvodu, a celkově řemeslně zvládnutá práce, snad jen "populární" multi-mix tu nemusel být. (lesbický pár, asijské dítě, tak už jen muslim a černoch tu chyběli ... ) Naopak kvituji, provedení postelové scény.

• 19.2.2017  18:48

Kameramanské prohřešky byly vykompenzovány jinou nápaditostí. .... Jen nerozumím místní poznámce o nadržování Izraeli ( "Pamflet ve prospěch Izraele" ) naopak(!!) má zde Iz. hromadu zbytečné byrokracie, která všem sužuje životy a spolu s přehnanou iniciativností různých orgánů. Čili text "Pamflet v neprospěch Izraele" by se hodil více.

• 2.2.2017  17:13
    Afrika uprostřed Evropy (TV film) (2010)

Na co se utáhne nosorožec, který papoušek má na konci jazyka štětečky, proč se slon krmí přímo do tlamy? Takové a mnohé další otázky bude mít zodpovězen pozorný divák.

• 2.12.2016  18:31

Machrovinky s CGI jsem očekával, takže jsem rád že to nepokulhávalo ani na dětském herci. Včlenění songu "I Wan'na Be like You" mile překvapilo.

• 26.11.2016  22:52

Pěkné, ale krapet prázdné. Škoda.

• 25.11.2016  23:13
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Znepokojivě přiznávám, že druhý díl je horší než první. Kam až to spěje? Co nás čeká příště? Ó ano, první byl asi plný všech trumfů a na dvojku nezbyly auta ani nápady. Samozřejmě kamera, střih a design záběrů - to vše je fantastické ... ale obsah, vážení, obsah je mizerný a vývoj v rámci epizody ještě horší než stagnující. Snad jen to utahování si z Johannesburganů stálo za trochu toho úsměvu. Kouřící se hlavy taky dobré, ale jinak jako účastník natáčení no nevím jestli bych se necítil ochuzen... třetí část očekávávám s většími obavami.

• 21.11.2016  09:56

Prvních pár minut jsem rozdýchával, zelené plátno svítilo prostě všude. To se nedala restaurace natočit prostě v restauraci? No budiž, pak už to tolik nezářilo. Navíc, Kambodža pěkně překvapila. Pak už byl děj docela prásknutý z traileru, což je škoda.

• 14.11.2016  09:32

Pokud 50% lidí jede autem jen na vzdálenost 5km, tak opravdu nemá cenu je "pobízet" jezdit autem, protože kolo a MHD šetří peníze i prostor, a mnohdy i čas. Note: Vlastním auto, nikoli silnici. Silnice není bojiště. Dánsko je druhý extrém, zde cyklisté nejsou chráněni plechem vozu, ale zákony. Takže si dovolují dělat skopičiny - z cyklopruhu vybočit do silnice, protože zrovna má cyklista zelenou. Je to jednoduše o lidech a o prostoru.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37