mr.filo

• 3.5.2020  18:19

Za Mahlera

• 30.4.2020  16:14
    Rekap (2019)

Děkuji za zaslání videa i s příběhem do pošty. Slýchával jsem: když nevíš jak to barevně sjednotit, hoď to do černobíla. Tady to ale není o sjednocování, tady to černobílé provedení kraťáku docela sluší. Hudba nenuceně dobrá, jen nevím co ta kamera - střih má za mouchy. Je jemně, ale tak jako by nepříjemně, roztřesená. Možná je to i střihem, kdy očekávám nějaký posun a kamera i herec stojí a čekají až se řekne stop. S tím by bylo dobré pro příště něco udělat.

• 10.1.2020  21:21
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

V porovnáním s filmem je toto krásně vypracovaný cestopisný epos. Dovysvětlující komentáře, přehlednost a žádné zkratkovité jednání. Asi byl film jen takové nakoukávání co že jsme si to dovezli za filmový materiál a pak se teprve s rozmyslem stříhalo a psal scénář pro seriál.

• 10.1.2020  21:19

Viděno v nevelkém časovém horizontu po seriálu, ještě že tak. Jinak bych nepobral ani 20% z toho co chtěli říci, protože tady se nic neříká. Tady se semtam mluví na kameru. Seriál je lepší, vzdělává a doplňuje o příběh. Takle tu plno lidí vypadá jako zkratkovitě myslící tvoři.

• 23.12.2019  16:03

Ač se to může zdát, tak takové filmy by měly být standardní. Kamera, dějová linka, režie, architektura byla nad očekávání, ale nejvíce mě překvapil zvukový doprovod. Tady to přidává hvězdu.

• 10.12.2019  20:48

Klasická tarantinovka, promyšlená kamera, hudba.

• 10.12.2019  20:46

Milý kraťas. Takové rodinné setkání u vánočního krbu.

• 27.11.2019  21:08

Nápaditě zpracovaný vizuál filmu se zakomponováním známých francouzských postav. Používání fotografií a výtvarných děl hodnotím na výbornou Trochu rozpačitý dojem je ale z překladu, kdy dítě hovořilo přehnaně spisovně, možná to byla snaha o otisk zdvořilého období, kolem roku 1900. Počešťování jmen (např. Sarah Bernhardt je najednou Sára Bernhardtová), které pak s propojením na reálné oslovování nefunguje. A milá Paříž, poznatelné lokace, to funguje.

• 30.7.2019  07:30
    Zyma v ogni (2015)

Běžně se ve filmu neukazuje smrt a brutalita války takle z blízka. Válka ve městě, v civilizaci, je stejně nemilosrdná jako kdekoli jinde, jen tady to je více na dosah mobilů a kamerek. Ukrajincům můžem závidět odvahu s jakou se hlásí o slovo, nám mohou závidět armádu, která nenasadí na své lidi ostré střelivo. Problém je, že politici si jedou stále "svoje".

• 11.2.2019  22:56

Mít 3 hodiny v cizím městě, tak kino poskytne přístřeší. S dobrým programem... Film staví slušivý pomník Fredimu, takové to pozlátko, aby se za něj vnoučci nemuseli stydět. Bohužel.... Ale já to žeru i s navijákem. Děkuji.

• 11.2.2019  22:26

Drahý Alfréde, toto je můj první kousek co Ti prošel rukama a je mi potěšením, že jsi nezklamal. (Ta bublina o legendaritě filmu nesplaskla, nebo nebyla až tak velká, aby musela prasknout).

• 11.2.2019  21:57

Letenky do Berlína koupeny, tak se jeví toto jako povinnost pro nasátí atmostféry. Berlin, I Love You. (Cítím přehnanou snahu zatáhnout do příběhů všechny polohy lásky), střih a kamera jsou povedený, herectví někdy až moc umělé, neuvěřitelné a bez náboje. Jindy běhá jiskra mezi herci jako z reálného života. Na pár scén se jistě rád podívám znova.

• 27.11.2018  20:41

Kratší by to chtělo ...

• 26.9.2018  23:09
    Anča a Pepík (TV seriál) (2017)

Když se to vezme kolem a kolem, tak se na to dá koukat i se zalíbením. Ač není dobré, že se dějově vykrádá starší komiksová tvorba Lomové (ahoj Čtyřlístku!) tak ale zároveň podkladovu grafikou i texturou papíru odkazuje tamtéž. (ušmudlané kráčející postavy jsou odpupštěny)

• 25.4.2018  07:38
    Metanol (TV film) (2018)

Jsem rád za povedenou kameru, že měla koho točit, jsem rád za úžasnou Frajmanovou, skvělého Vaculíka a další herce, jsem rád za super střih, lokace a režii, ale hlavně jsem rád za scénář. Díky Szanto, vítej v Čr.

• 8.4.2018  15:30
    Čtverec (2017)

Nahlížení do švédského života překvapivě odráží smutné stereotypy lidského přístupu, současné nasměrování umění, rozpolcenost společnosti, předsudky i genderovost. Super osobně odosobnělá kamera, často se děj odehrává za rohem a mimo záběr.

• 11.2.2018  07:01

Vše už bylo řečeno. Bravurní herci, super kamera. Škodaže se nepodařilo vybudovat k nějaké postavě bližší vztah pro vytvoření napětí a vtažení do děje. Také hudební podkres měl být zvolen lépe. Jako kolovrátek mlel stále stejnou písničku.

• 21.1.2018  17:08

Nemůžu říci, že jsem se nebavil. Pestrost je na všech stranách - od produkce až po hlášky a odkazy. Jen mi, bohužel, někdy vadilo zelené plátno koukající z mnoha scén.

• 21.1.2018  14:38

Nápad i zpracování neotřelé, leč na film velmi zdlouhavé. Takže akorát tak 20 minut a dost...

• 5.1.2018  22:01

Heh, tak to byla teda vykrádačka. Ale spíš než o vykradení sejfu, šlo o vykradení filmu o útěku z vězení, o závodech, o američanech, (bylo to více o středozápadu nebo naopak tu čiší jižanskost ?)

• 30.12.2017  23:48
    Lady Bird (2017)

Uvěřitelné "maloměsto" s méně uvěřitelnou osmnáctiletou studentkou. (hodnocení jako 60. v pořadí)

• 29.12.2017  19:50

Skvěký film balancující na vysokých nohách politických hrátek. Hvězda dolů za dabing, např. Gugu je jak zlý sen.

• 7.10.2017  19:16

Výborné zpracování dronových záběrů i makro pohledů do zvířecí a rostlinné říše.... jedno mi ale nedá. Ten komentář který člověka pravdivě provází a nadchne pro další záběr, který se NEKONÁ! Letící ledňáček, sedící ledňáček, poštuchující se ledňáčci.. to vše doprovází komentář, co a jak ledňáček dělá, proč se tak jmenuje a že zobák má pro to jakým způsobem loví. LOVÍ! A střih jinam, lovení se nekoná! .... Jiný příběh, speciální hmizáček, tesařík, který má pár dní pro svět, pro život.. ani nejí, jen čeká až potká partnera. a my čekáme s ním... a střih jinam. Prosím, neříkejte věci, které nebudeme vidět.

• 10.7.2017  22:07

Mapky by nebyli? Jiné osoby se nezpovídali? Loď kam dali? Proč nám vše tajili?

• 9.6.2017  23:37

Vlastně jsem rád jaké to bylo, ač jsem zároveň nerad, jaké to bylo. Abych nebyl tajemný, tak stručně: ubrat patosu a upadnutých hlav.

• 15.5.2017  21:02

Nyní vidíme jen jako v zrcadle, nejasně, ale potom uvidíme tváří v tvař. (bible)

• 3.5.2017  22:42
    Slavné a krásné vily (TV film) (2015)

Premiéra 27. 4. 2017 !

• 27.4.2017  23:56

Budu spoilerovat, tak to nečtěte!! Úplně vidím, jak scéna s koněm byla absurdní v realitě, rozepře o lustr, nebo setkání starých přátel po zmrtvýchvstání chladně emotivní a nebo komunitní bydlení tří žen ve vile na kraji města. Všechno super, ale (!) z plátna to je plytce mělké a jednoduše nefungující. Víme, že to nemá být humorné, ale to neznamená že to bude rozvláčné. (z kina se vracet po skoro dvou hodině a půl je moc.) (Sokola jsem se bál že film pohřbí, ale docela herecky roste, tak jako vesnická tetka Sabina, ale dialogy někdy zmatené, a gesta prázdná.... přesto věřím, že bude líp.. .. Možno ještě podotknouti, že se mi líbily "lidské prvky" v herectví, např. skočení si do textu, špatně se zapalující svíčka, prostě věci ze života, které se ve filmu, pokud není artový, moc nenosí.

• 10.4.2017  22:27
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Vidět Třebíč ve filmu bylo milé, Kňažko se čím dál více podobá Hopkinsovi, Josífková je špatnou houslistkou, Trojanová a Gubíková jsou super a Chalupovi semitské postavy asi zůstanou. Zbytečně natahované, ale jinak dobré.

• 14.3.2017  21:24

Vidět to po vánočním večírku, tak asi více zajásám.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37