Láryfáry

Láryfáry

3 body

• 15.4.2008  21:34
    Superstar (1999)

nečtěte ty ostatní blbosti, podle hodnocení bych ten film v životě neviděl..ještě že jsem stihl náhodou začátek na Nově (Pánbůh ti žehnej, Novo, musím ti poslat nějaké love na účet ať nezkrachuješ) - a je to výtečné! Schválně trapné, Will Ferrell dokonalý jako skoro vždy, a Molly tak odpudivá, že jí prostě milujete.. kdo neviděl líbání stromu, přišel o hodně. Jestli jste viděli známější Ledově ostří a líbilo se vám to, neměli byste tento výtvor minout.

• 15.4.2008  21:24

klišovitá moralistická srajda, kde vždy víte, co bude následovat, absolutně nesympatičtí hrdinové (Ethan Hawke je na vraždu skoro všude), takže je vám vlastně jedno, co se s nimi stane. Typičtí snobové z bohatých rodin na snobské škole objevují, že život nemusí být tak prudérně svázaný, ale že za hranicemi školy existuje dokonce i poezie! Ach jo, alespoň já bych se s nimi nechtěl kamarádit.

• 21.7.2007  11:38

Asi nejlépe ten film vystihuje Lima: Nuda, nuda, nuda, s fajn Stevem Carellem, a pěknou tancovačkou na konec. Film pro naše mamčy, pro které to bude odvážné a originální až dost..

• 27.5.2006  23:13

Nejlepší porevoluční český film. Perfektně ovládnutá forma je skvěle sladěná s obsahem. Tenhle film je tak originální a jiný než ostatní české produkty, že to až čpí obžalobou českého filmu. Vaterland není pro hollywoodským rohlíkem opitého řadového fanouška, ale pro lidi, co jsou ochotni přemýšlet, takže proto asi tak malé hodnocení (jej, to vyznělo jako vtip..). Že by někdo nepochopil, že je to celé jen nadsázka a hra s divákem? Snad se David Jařab nenechá znechutit a vzít si elán, protože by to bylo.. no skoro jako zabít Mozarta.¤

• 8.4.2006  10:28

Ale ne, vůbec to není odpad. Magicky-hypnotická podívaná, zkombinovaná s kýčovytými muzikály aĺa Baz Luhrmann - to má šťávu. Jednoduchá milostná zápletka není až tak jednoduchá, reality se vcelku dovedně prolínají, a obrazová stránka je přeplácaná, ale úchvatná - kamera špinavá až hanba, triky přetažené přes záda osmi xerox kopírkami, přebarvený hutný svět Mexika, to jsou vizuální orgie současnosti! A Baz se může jít bodnout..

• 2.2.2005  20:03

Soavimu se po příšerných (v tom nejlepším slova smyslu!) satanistických horrorech povedla výborná horror-komedie (navrhuji název Horrerie), u níž si na začátku budete myslet, že bude strašát, a v půlce už se neskutečně řehníte a slzíte.. Everett jako životem (a smrtí) unavený cynik je dokonalý, jeho retardovaný pomocník Gňa je zas mazlíček, jehož byste chtěli mít doma, ale báli se otočit zády, když má lopatu v ruce.. Znalci ocení nespočet odkazů na slavné filmy, ostatní se budou královsky bavit (vyzkoušeno a klinicky potvrzeno). Zkuste si sehnat tenhle film, STOJÍ ZA TO.

• 26.11.2004  19:34

ňam! Jediný český horror, jedinečná světová lahůdka. Superherec Hrušínský Rudolf rozehrává koncert s vlastní mimikou a hlavně s dikcí. Herzovo tvůrčí vrchol, jemuž už se nikdy ani nepřiblížil. Co abych tomu dal pět hvězd?¤

• 26.11.2004  19:27
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

bavil jsem se u toho moc dobře. Byla to chvíle, kdy jsme se celá rodina chtěli dívat na to samé.Čili: super¤

• 26.11.2004  19:20

Stojící na vrcholku pyramidy nejkvalitnějších československých filmů, zároveň smuten v koutě nedoceněných, má trochu smůlu. Brabec nám to dává sežrat, Forman je vzor každého chlapa a perfektní antihrdina a trocha té nereality a filosofie to posouvá daleko za hranice našeho filmu. Cimrman 21. století¤

• 26.11.2004  19:04
    Hotel Bagdad (1987)

Návod na použití tohoto filmu: ¤konzumujte nejlépe v pozdní noci. ¤Nechte své tělní tekutiny vychladnout, zpomalit. ¤Nespospíchejte. ¤Přineste si kávu/frťana/voňavý čaj a můžete i čipsy. ¤Nebraňte se tempu filmu. ¤Vžijte se do té obtloustlé němky. ¤Vnímejte hudbu. ¤- Pak pro vás bude Hotel Bagdád Výjimečným zážitkem (a tu němku si zamilujete)¤

• 26.11.2004  18:57

patetická komedie, co má všechno.. tohle že je německé? ano, a je to dobře.¤

• 26.11.2004  18:51

patetické vzpomínání na dobu, kdy vám bylo 11 a vy jste se potom na dětské diskotéce na táboře cítili... no, skoro stejně jako Švejzí (Patrik). Pusu na konec, a jak se potom usíná a chumlá ve spacáčku!( v jednotném čísle, samozřejmě, holky přece ke klukům nesměj..)¤

• 26.11.2004  18:40

Tož dobré to bylo..trochu mě zklamala kresba, radši bych větší "Manga nátěr", ale na druhou stranu je to o to čitelnější, a hlavně úspěšnější. Nevím, proč se z toho v Berlíně posadili na zadek, ale tuším že v tom snímku je víc než mi vydal napoprvé..dám mu ještě jednu šanci (a hlavně to chci vidět znova!! sakra...)¤

• 26.11.2004  18:13
    Zlatý věk (1930)

No, Buňuel.. kdo mu moc nerozumí, ať zvedne ruku.. Ale to nevadí, chtěl šokovat a to se mu podařilo. Zanechá ve vás silný dojem, v době uvedení to musel být neskutečný poprask, jež asi do normálních kin zkrátka nemohl být vpuštěn. Jestli budete mít chvílemi pocit jako z Lynchových podivností, například při scéně kdy si dirigent s bolestí hlavy vymění pozici s floutkem Gastonem Modotem, nu.. je to jenom váš pocit. P.S.: ukousávání prstů super, olizování sošných nohou neskutečná švanda.¤

• 26.11.2004  17:48

Geniální dílo, které je na rok výroby 1933 neuvěřitelně vyspělé, paroduje všechny možné žánry (namátkou muzikály, válečné filmy, soudní dramata), a přitom pořád tahá z klobouku situační frky od podlahy.. smál jsem se od začátku do konce, u scény se zrcadlem jsem už nemohl dýchat a co bylo po titulcích je mi poněkud žinantní...¤

• 18.11.2004  19:01
    Diktátor (1940)

Groteska, která je vlastně celá strašně smutná... nádherná kombinace. Charlie jako Hitler s jeho "němčinou" je k popukání..

• 18.11.2004  18:57
    Pravidla hry (1939)

Neskutečně krásně natočený film o společenských vrstvách, o lásce, o neštěstí, o pravidlech. Komu se nelíbí záběry, při nichž kamera klouže chvíle sem, chvíli tam jako by nevěděla co dřív, vždyť všechno je to tak zajímavé!, s tím se od teď odmítám bavit. Akce probíhá ve dvou plánech najednou, všichni jsou tak opravdoví, Christine tak ošklivě krásná... Ten film má na svou dobu úžasné tempo! Ten Film, jež předběhl dobu minimálně o 20 let. Znovu a znovu. Tečka¤

• 18.11.2004  18:42
    Collateral (2004)

Nějak se mi ta kára furt nemůže rozject,..a už to frčí, už to jede, červená na světlech? nevadí, zrychlujem, ten šedivej vzadu je fakt divnej, ale teď už to asi nepude zastavit, oujéé, a hele, z auta už asi víc nevymáčknu, začíná v něm bejt nuda, tak ho rozflákam a hurá do toho paneláku, co je na něm obrovskýma neónama napsaný KLIŠÉ, vstříc obrovskýmu grandfinalé, který mě už nezabije, když sem přežil tohle všechno, ne? Ale stejně, když si na tu zpackanou noc druhej den vzpomenu, vono na ní něco bylo...

• 18.11.2004  18:30

Velice vtipná muzikálová variace na Shakespeara! Bavil jsem se od začátku až do (poněkud slabšího) konce. Taneční čísla výborná (hlavně ten černoch), a ty verše do toho kupodivu pasovaly! Španělský kapitán v podání Timothy Spalla podává výborný výkon (ovšem Natascha McElhone je k sežrání víc..),kulisy jsou až snově barevné, no ideální odpočinková romance/komedie s ucházejícími melodiemi.

• 15.11.2004  23:57
    Delikatesy (1991)

Po prvních minutách mě napadlo, že se to stylem velice podobá Amelii z Montmartru, a Bác Ho! Von to natočil stejnej rejža... skvělá práce s mizanscénou, světlem, výborné obsazení, prapodivná udělátka a vynálezky, zkrátka vizuální orgie. Příběh na konci hledal dýchátko, leč i tak: doporučuji na romantický večer ve dvou, servírovat se skopovou omáčkou hned po Amélii (a nakecejte přítelkyni/přítelovi, že to je její pokračovaní, hihihi...)

• 14.1.2004  16:34

Komorní snímek. O cestě chudé (ee..tuším irské) dívky do světa. Ve velkém městě jí někdo ukradne peníze. Potká hodného staršího pána. Ten jí pomůže. Z její nouze. On to vlastně není až zas tak hodný pán. Felicia nemůže uniknout. Doufám, že jsem neprozradil moc. Role hrdinky je skvěle obsazená. Bob hoskins je ještě lepší. Jeho britský akcent je jedinečný (všimněte si při rozhovoru s pobožnými rozsévačkami víry před jeho domem). Režisér Egoyan. Není můj šálek kávy. Ale tento snímek má sílu.¤

• 11.1.2004  21:00
    Hoffman (1970)

Jedna z nejlepších konverzačních komedií na světě ever! Odzbrojující Peter Sellers rozehrává "nečistou" hru se svojí naivní obětí. Zprvu nazírán jako oplzlý padouch, časem pronikáte do jeho křehké zraněné duše, až si vás v závěru omotá kolem prstu. Doporučuji všem, kdo mají dost prostoduchých romancí a mají rádi chytré a vtipné dialogy. Je to klišé, ale přesto si to neodpustím: Nutno vidět! ¤

• 11.1.2004  20:42

Barevný, tripoidní výlet na houbičkách do nitra Otakárovy fantazie! Hudba je na jedničku se čtyřmi hvězdičkami, obrazy (na český film) úžasně smyslné a extravagantní, do toho šeptající, tancující a žonglující Bolek Polívka, sexy kočka Zuzana Stivínová(jaký rozdíl proti pastičkám!) zpívající národní hymnu,nadržená Veronika Žilková, v miniroličce Michal "Vrtulník" Viktořík, Petr Čtvrtníček ulítávající, toť opojný mixovaný nápoj pro všechny čivy ve vašem těle! Budete-li se na konci ledna (na hlavě beranici a na nohou palčáky) choulit v ušáku ve vašem obýváku (sakra, už zase nedovezli ten koks!), díky tomuto snímku se k vám léto aspoň na chvíli vrátí.¤